Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+14 neviditelných
AUDIOKNIHA: Mario Puzo, Kmotr
datum / id01.12.2008 / 303942Vytisknout |
autorřádek
kategorieRecenze i neliterární
sbírkaAudioknihy,
zobrazeno6243x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Tato recenze je predevším neliterární.
AUDIOKNIHA: Mario Puzo, Kmotr

Omluvte stručnost, ale mým záměrem je upozornit na nové zpracování díla, nikoli hodnotit dílo samotné, které mé hodnocení ostatně vůbec nepotřebuje.

 

Možná jste už zaznamenali, že se postupně rozmáhá „nový trend“ audioknih. Jejich vydáváním se zabývá hlavně Euromedia, Tympanum, Český rozhlas či Supraphon. A protože je neustálé rozšiřování mé audiotéky mým koníčkem, bude mi ctí sem tam upozornit na audio, které považuji při nejmenším za dobré.

 

Kmotr

Audiokniha Kmotr (Euromedia, 2008) je bezesporu jednou z nejlepších audioknih dosud vydaných na českém trhu. Jiří Prager, který propůjčil svůj hlas 21 hodinám a 35 minutám nezkrácené verze této knihy, exceluje svým přednesem. Po celých 21 hodin a 35 minut udrží nasazení a decentně, nikoli však násilně, dokáže rozlišit obměnou dikce jednotlivé postavy. Od prvních minut dokáže vtáhnout do děje a donutí vás doposlouchat celý příběh do konce. Na přebalu kolekce CD zřejmě není použita fotografie z filmu náhodně. Domnívám se, že Jiří Prager vycházel z charakteristiky filmových postav, což je patrné zvláště z dikce v přímé řeči Dona Corleona, ale to samo o sobě zpracování nijak neškodí.

 

Přestože není tato kolekce 19 CD nijak levnou záležitostí, nemůžu jinak, než vřele doporučit a popřát příjemný poslech.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

01.12.2008 23:58:32Narvah
já bych si to jako koupil, kdyby to namluvil v kuse.. nevíš jestli to namluvil v kuse?

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.