Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+10 neviditelných
Klub:Redakce prózy
založen:05.05.2012 12:33:57
majitel:StvN
počet členů:7Seznam členů
zobrazeno:6707x
počet reg. čtenářů:0x
počet anonym. čtenářů:0x
v oblíbených:3x

Redakce prózy je klub zřízený majitelem serveru Písmák Derem a spravovaný dobrovolníky z řad uživatelů. Cílem klubu je kultivace prozaické literární tvorby na serveru Písmák.


Redakce prózy

 

Hlavní náplní práce Redaktorů je čtení a komentování děl umístěných do Arény. Další díla, která čteme a hodnotíme si vybíráme jak sami, tak na žádosti autorů. Naší snahou je pomáhat autorům v rozvoji literárních schopností. Na hlavní straně klubu zveřejníme seznam redaktorů s krátkým popisem jejich zkušeností tak, aby měli autoři přehled, co mohou čekat.

 

Na rozdíl od běžných uživatelů mohou redaktoři udělit dílů Výběr. Při udělení tří Výběrů se dílo automaticky posouvá do tzv. Zlatého výběru. Redaktorská vážná kritika má modrou barvu.

 

 

Redaktorem se může stát každý uživatel, který:

 

1. Působí na Písmáku déle než 3 měsíce

2. Používá ověřený nick (ne alter)

3. Zašle vysvětlení literárních zkušeností a cílů

4. Je průběžně aktivní, zejména čtením a komentáři prozaických textů

5. Má slušné vystupování.

 

 

Klub Redakce prózy je sesterským klubem Redakce poezie.

 

Medailonek:

DavidPetrik

Mym uprimnym pranim je pri komentovani nabidnout lidem konstruktivni kritiku jako nastroj jejich vlastniho psani. Jako vedec jsem zvykly analyzovat, nalezat chyby. Vedecka metoda samozrejme neni zcela aplikovatelna na literaturu. Moje kriticke schopnosti ale dokazu modifikovat. Je dulezite nejenom nalezt slabiny, ale predevsim nadhodit moznosti jejich vylepseni: at uz pri pokusech, tak v literature. Jedine tak muze byt kritik prospesny, resp. clovek vubec. A pokud je mozne vubec vyslovit nejaky "smysl zivota", pak verim, ze je to byt "stastny a uzitecny".

Fruhling

Vystudoval jsem architekturu. V literatuře jsem samouk. Cítím prozaicky. Občas píšu, málokdy publikuju. Na písmáku jsem od roku 2005. Ačkoliv to už není nějaký pátek hip, považuju se za velkého stoupence moderní středoevropské literatury (Robert Musil, Elias Canetti, Karl Kraus, Thomas Bernhard), současně mám slabost pro americkou meziválečnou prózu (William Faulkner, John Steinbeck) a realismus/naturalismus obecně (Michel Houellebecq). Občas pořádám čtenářské průniky do vod nového románu (Alain Robbe-Grillet, Claude Simon), zejména co se týče jeho náchylnosti k přepisu ryze vizuálního vnímání do literatury. Při hodnocení díla pro mě hraje hlavní roli jeho celistvost, poetická soudržnost a vztažnost ke světu tam venku (text nemůže být dobrý jenom kvůli obsahu), ačkoliv se občas nechám opít formou. Následně se dostaví pocit literární kocoviny. Zastávám názor, že kritika pod dílem má stejný význam pro kolemjdoucího čtenáře jako pro autora.

Pomerančová (dočasně mimo službu)

 
Jsem programátor, literatura je mým koníčkem už od základní školy.

Ráda čtu, mými oblíbenými autory jsou Stephen King, Simon R. Green, A. P. Čechov, Haruki Murakami a Jane Austenová. Z básníků především Francois Villon, Emily Dickinson a Bašó.
Na Písmáku jsem od roku 1999, kdy jsem hledala, kde bych mohla zveřejnit své básnické pokusy.
Později jsem začla zkoušet psát i prózu.
Vlastní literární tvorbu jsem publikovala v sbornících Pavučina slov (Bohemia Books, 2008), v časopise Host (2002 a 2011), v literární revue Weles 40 - 41 (2010) a ve sbornících oceněných prací literárních soutěží Jak vidím svět a Tím světem bloudím (obojí Čelákovice).
Zajímá mě sci-fi a fantasy, ale nejenom to. Předeším ocením text, který čtenáře zaujme a je jedno jestli příběhem, pointou nebo neobyklým úhlem pohledu. Prostě text, na který se nezapomene pět minut po přečtení.

StvN

Vystudovaný inženýr v současné době zaměstnaný na pozici project leader v jedné z četných nadnárodních společností dodávajících komponenty do aut, televizorů apod. O literaturu jsem se začal zajímat pozdě, ale přece, přičemž jsem odrostl na Bradburym a Cardovi. Později jsem se začetl do vážné literatury. Nejblíže mi jsou autoři jako například Kafka, Proust, Beckett, Bernhard. Vlastní publikační činnost se omezila na jedno číslo Tvaru, kde vyšla ukázka z připravované novely. Dále přispívám do časopisu Kafe. Pořád mi není jasné jestli mám blíže k Ferlinghettimu nebo Kerouacovi. Novinky

DatumZměna
16.03.2015 06:25:56Smazán/a uživatel/ka Sen
20.10.2014 16:25:37Přidán/a uživatel/ka Kytiii
21.09.2014 07:50:37Přidán/a uživatel/ka reka
19.09.2014 18:30:26Přidán/a uživatel/ka Janina6
19.09.2014 09:55:49Přidán/a uživatel/ka Zdenda
19.09.2014 06:20:31Přidán/a uživatel/ka Janina6
18.09.2014 07:06:11Přidán/a uživatel/ka Sen
07.09.2014 13:23:48Přidán/a uživatel/ka Ápéčko
04.04.2014 18:22:26Přidán/a uživatel/ka Marking Machine
14.03.2013 06:52:08Přidán/a uživatel/ka Švédsko 1


Posledních 10 odkazů

řadit dle data vložení do klubu
řadit dle data publikace příspěvku
řadit dle kategorie

NázevAutorPublikovánoKategorieOdstranit
Kategorie: Oznámení 
Redakce prózyStvN2012-05-07Oznámení

Zobrazit všechny odkazy...Názory čtenářů

|< <
> >|

29.06.2016 16:50:54careful

Jo, a ty jsi samozřejmě přesvědčen, že logicky uvažuješ jen ty... nebo aspoň logičtěji naž já, že?:D

...jenže i když někoho třeba přesvědčíš, že se třeba spletl ve výpočtu zemědělské půdy, těžko tím nějak doložíš, že se plete v Židech, protože v tom ani nemusí být žádná logická ani jakákoli jiná souvislost... a klidně se můžeš mýlil v jedné věci a v další miliardě mít pravdu, nebo taky naopak...

...nehledě na to, že jsou věci ve kterých je pravda relativní pojem a je spíš o názoru..

(...zatím dvojjazačne pře gůgl, schválně si všimni, jak by to hned vypadalo tak jako víc noblesně...)

Oh, und du bist natürlich überzeugt, dass logisch Einzigen, die jetzt denken ... oder zumindest logischer als die andere ich ?: D

... Aber selbst wenn jemand muss überzeugen, dass sie bei der Berechnung der landwirtschaftlichen Flächen, kaum die Art doložíš, die die Juden verwirrt verwechselt werden sollte, weil es keine logische oder irgendeine Art von Beziehung sein muss ... und fühlen sich frei, falsch zu nehmen in eine Sache und die nächste Milliarde zu sein Recht, oder vielleicht umgekehrt ...

... Trotz der Tatsache, dass es Dinge gibt, die wahre relativer Begriff sind, ist mehr über Meinung

29.06.2016 10:01:49StvN
redaktor prózy

Tohle je otázka logiky, ne jazyka. 

28.06.2016 22:01:03careful

Napadlo mě, že by Stvn mohl pokračovat a napsat pár postů japonsky, Zdenda zas rusky a já třeba nějakým mužným jazykem, takže auf Deutsch... rozumět si budem víceméně stejně a opticky budem všichni  vypadat chytřejší.:)

28.06.2016 15:52:02StvN
redaktor prózy

V pohodě.

28.06.2016 14:52:23Zdenda
Tak to bohuzel taky nechapu.
28.06.2016 14:44:31StvN
redaktor prózy

Zdendo, ono by to bylo toho stylu, že když se někdo baví o ceně zemědělské půdy a zároveň zmíní, že by poslal všechny židy do plynu, a ty mu chceš dokázat, že posílat židy do plynu je blbost, tak se k tomu dá přistoupit i tím způsobem, že ho přesvědčíš, že se mýlí ve svém odhadu cen zemědělské půdy, což je snáze doložitelné, než skutečnost, že židi do plynu nepatří. Když dokážeš jeden omyl jakožto princip fungování osobnosti, tak dokážeš omyly všechny, které jsou produkovány stejným postupem. 

28.06.2016 14:13:45careful

No, já to teda taky úplně nechápu:D ale řekněme, že knih vychází dost a kvalita díla často s tím, jestli ji vydá nakladatelství nebo autor sám ani nesouvisí... však nejvíc prodávaná je Hruškova kuchařka, ne?...někdo chce vydělat (tedy třeba myslí, že vydělá), někdo zas chce mít prostě pocit, že mu něco vyšlo a je tedy už ten spisovatel, někdo trpí pocitem, že je zneuznaný génius a nic jiného mu nezbývá.... každopádně si myslím ( a co tak sleduju kolem), že je v dnešní době normální, že ten , kdo píše a zároveň má prachy, si ty svý nádhery sám i vydá.

...\le jak už jsem psala s původním tématem to souviselo jen velmi vzdáleně a že na tebe a StvN to působí jako zvolání: Židi do plynu! snad ani moc nemůžu a tak jsem to vážně nezamýšlela :(

28.06.2016 14:04:47Zdenda
Ja se priznavam, ze to nechapu.
28.06.2016 13:59:55careful

Tak si o tom vyveď diskuzi...já si taky žádnou knihu nevydala a asi nikdy nevydám, páč na to nemám.:D Ale je tu dost lepších či horších pisálků, co si ať už na papíře, nebo elektronicky něco vydali... takže jednoduše počítám s tím, že když je někdo velký literární nadšenec a ty prachy má, tak si prostě něco vydá, protože situace u nakladatelů je také nejspíš všeljaká....ale do toho zas tak nevidím, protože nepíšu nic, co by někdo vydat chtěl, sama si to vydat nemůžu a tak nemám důvod shánět informace. Das ist alles (snad).

28.06.2016 13:50:54Zdenda
Ja to nechci resit, ja se tim chci bavit.
A zabavne to je.
Ono to tak chodi, ze kdyz chces diskutovat o cenach zemedelske pudy a jen tak naokraj zminis, ze vsichni Zidi patri do plynu, ze se lidi prave na te marginalni odbocce zaseknou a na diskusi o pude uz vubec nedojde.

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.