Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+3 neviditelných
Den s rybou (mikulášská reportáž)
datum / id23.12.2000 / 16568Vytisknout |
autorMM
kategoriePovídky
zobrazeno4044x
počet tipů13
v oblíbených0x
do výběru zařadil,
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
(vánoční dárek napsaný na mikuláše. zveřejněn v náhlém nedostatku sebekritičnosti.)

...individuální znaky jsou konstituovány tím, čím nejsou a jsou inertní, pokud nejsou selektovány a kombinovány v živé interakci. Význam nikdy není ve znaku nebo v textu. Význam je produkt dialogické interakce, jež se odehrává mezi mluvčím (jeho textem) a příjemcem (čtenářem, posluchačem). Každý text je proto nekompletní, je to okamžik v permanentním generativním procesu jazyka...
Den s rybou (mikulášská reportáž)
Mám zelenou rybu. Nahou. *** Po ránu mi nikdy není do skoku. Sebevražedné sklony mě přepadávají pravidelně až kolem poledního. Naštěstí pracuji v přízemí. Ale ouha. Když jsem dnes vstal, měl jsem chuť se proskočit. Oknem. Zvolil jsem kompromis, proskočil dveřmi a vyšel do ulic. Aktivní zařazení do pracovního procesu jsem pro tentokrát zavrhl, však se beze mě jednou v márnici obejdou. *** Na lavičce seděli dva staří pánové a hádali se. Tak se rozzuřili, že do sebe začali strkat, šermovali holemi a nakonec první rozbil druhému brýle a druhý prvnímu držku. To mě zaujalo, nedával jsem pozor a šlápl do hovna. *** V kavárně jsem pozoroval mladého intelektuála. Když si zapaloval cigaretu, třásly se mu ruce. Zjevně již dlouho čekal. Když dokouřil, vytáhl odkudsi blok a tužku a pokradmu začal psát báseň. Div, že se nerozplakal. Po cestě na záchod jsem mu nepozorovaně osolil kávu. Tak. *** Cestou domů jsem měl nejasné zdání, že jsem sledován. Vyzkoušel jsem pár klasických technik: naskočení do ujíždějící tramvaje, útěk okénkem na WC, převlek za instalatéra nebo únos vzduchlodi. Nic nepomohlo, naopak, byl jsem si stále jistější, že je mi někdo v patách. Nakonec mě ti tři dohnali. Anděl mě donutil odvykládat básničku. I když jsem dostal čokoládu a jablko, cítil jsem se ponížen. *** K večeři jsem si chtěl připravit vajíčka natvrdo. Jenže - z jednoho vylezl ježek a v druhém byly plesové šaty. A co hůř - škrtily mne v pase. Z večeře tak nebylo nic, pozoroval jsem raději triderem neonovou reklamu na ptačí zob. Má skutečně impresivní křivky. Slunce pomalu zapadalo do mikrovlnné trouby, aby se zítra mohlo zas svěží vykutálet na oblohu. *** Mám zelenou rybu. Teď už bude chodit oblečená. Chápejte, venku je příliš chladno. Ještě by nastydla!
Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

17.06.2002 00:00:00zip
moc milé hrubosrsté dílko. tip!
daylight flyout, jak řikám já.
05.05.2001 00:00:00Danny
toto jsem už četl a ještě jsem to netipoval
- jak je to jenom možný?
hned to napravím
!*
04.04.2001 00:00:00Erendis
Nebudu ti nic říkat...buď to víš a nebo ne a pak to není důležitý
*
22.02.2001 00:00:00Anonym
příliš dobrý
06.02.2001 00:00:00Bříza
já próze nerozumím... - polezu hlavou dolů jo ? ... hele: MM mě to fakticky pobavilo - ale nechceš, abych Ti napsal "dobrý" - žene.... ;c) ... aneb - víš sám moc dobře JAK je to dobrý ..... - až něco vydáš, dej vědět .... a potom nezapomeň, jak se dlouho známe a že jsem se Ti vždycky naplno věnoval .... ;c)
08.01.2001 00:00:00MM
mockrát díky vám všem :))

jet: nechal jsem si to přeložit - a nejsem z toho moc moudrý - mohl bys mi to osvětlit?

laďa: včera to byl právě rok s rybou... víc na mé stránce.

bobotic: :-))) jako obvykle zásah.

xpired: ještě jeden speciální dík :) máš pravdu... asi budeme muset vydat něco jako manifest. ;]
07.01.2001 00:00:00Sarken
dokonalý!!!!!
díky za dáreček
05.01.2001 00:00:00Print
Jako XPIRED!!!:-)))
*!
03.01.2001 00:00:00xpired
Tenhle druh zpovědi se mi líbí čím dál víc...
Je tu hodně znát zdroj tvé inspirace...
*!
02.01.2001 00:00:00Laďa
Sednou dobře tvojí rybě ty plesové šaty?

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.