Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+12 neviditelných
Poutníkem být
datum / id29.01.2013 / 422647Vytisknout |
autorJan_Stanislav
kategorieMiniatury prozaické
témaMysteriózní
zobrazeno643x
počet tipů0
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Poutníkem být

Brouzdám v myšlenkách, nemohu najít spánku stín. Klečím ve hvězdách a tiše ptám, kde je Hádova říše? Kam složit hlavu mám? Odpovědi jsou v nenávratnu minulých všedních dní. Odpovědi mi vyrýsoval ortel na hřebeni dlaní mých. Odpovědi jsou kapky rosy na černé růži. Tak málo se znám a v takových hloubkách sama sebe jsem cestoval. Cestoval až za obzor normálnosti, sám sebe jsem snídal v rozmaru mé vůle být sám.

Být sám a bloudit. Bloudit sám sebou a hledat svůj vlastní stín. Stín, který je Poutníkem a katem myšlenek mých. Krůpěje ranního kokrhání vždy vytrhly mě zpět, bych mohl realitě do tváře odpovědět, že nevím, kde je mezi mnou a jí kompromis či zda je jen nalíčená maskou blázna a já mimo sám sebe cestovat mám. Dívám se a nerozumím. Po refýžích svou cestu dláždím. Klečím před Jitřenkou a kaju se ve tváři Slunce. Těch všedních dní je tolik, že nevím, kam obrátit se smím. A tak hledám Cestu a i sám sebe, však odpustky propil jsem a o realitě tiše mohu snít.

Cestuji a nenacházím. Cestuji a hlavu vzhůru mi strašnou práci dá. Cestuji a z okna šílenství dolů shlížím, defilé masek a rej karnevalu. To je má realita, avšak ne to o čem sním. Cestuji a pelyněk ve svých ústech sklízím. Svatozář nemám, jsem Poutníkem a tedy jsem pouhý stín.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

31.01.2013 20:20:32Jan_Stanislav

Možno jest. Příjemnou cestu a nevšední zážitky přeje Tvůj "výpravčí"  JS

31.01.2013 19:30:22Ive

Jene - jsem tu též. Ivet už bylo obsazené, takže pod Ive!-:)

Budu tu cestovat a jako první jsem si zvolila cestu s tvým krásným článkem, je-li možno?

Ive-Ivet

básnička která se ti líbila, je tu jako moje první!-:)

30.01.2013 11:56:21Skarabea

fakt mysteriózne...hlavne to rýmovanie :)


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.