Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+12 neviditelných
Z první ruky
datum / id23.01.2017 / 475952Vytisknout |
autorCimanad
kategorieFejetony
zobrazeno414x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Z první ruky

Z první ruky

Toto sousloví je mi velkou záhadou. Ať to beru zleva, zprava, mám jen dvě ruce. Která je ta první. Levá, nebo pravá ?

Když si něco kupuji, prodejce hlásá - máte to z první ruky !!! Tomu opět nerozumím, on je ten šťastlivec, který má první ruku? I když my ostatní máme ruce dvě a můžeme si tedy z rukou vybírat.

Jde o to, že např. na zboží v obchodě sáhnu jako první ? Ale co jeho výrobce, dodavatel, prodejce - ti na zboží sáhli jen tou první rukou a pak je to tedy zboží z první ruky? Ale kterou správně sahat, aby to bylo z první ruky ? Opět se ptám - levou nebo pravou?  No, jak přemýšlím, tak přemýšlím, stále nevím, která je ta první ruka. Poradí mi někdo, ať příště neudělám nějakou chybu?

Vím, co je zboží z druhé ruky. Opět ale nevím, která je druhá ruka - levá, nebo pravá, ale obecně se to říká o zboží, které již někdo používal.

Také se někdy dozvím, že informace, kterou mi někdo sdělil je z první ruky. Budu si i nadále dávat pozor, ať mám vše z první ruky !!!!

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)K tomuto dílu není zatím žádný komentář.


Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.