Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+5 neviditelných
Konečná teorie Boha expliqué aux enfants
datum / id26.08.2017 / 481452Vytisknout |
autorsagrada-sangre
kategoriePísmáci dětem
témaDětské
zobrazeno93x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Konečná teorie Boha expliqué aux enfants

Jednoho dne se filosofové rozhodli, že odsunou Pravdu, i s Bohem, společně do exilu. Dotak už byla dlouho na indexu nežádoucích, protože kvůli ní byly na světě jenom samý rozbroje. Kdekdo si na ní dělal nárok, kdekdo jí chtěl vlastnit, aby moh jejím jménem ovládat ostatní a nikdo už si nepamatoval, jak vlastně doopravdy vypadá. A tak se rozhodlo, že Pravda pude do exilu a její místo pomalu obsadila Nepravda*. Za tisíc let se velcí filozofové, už trochu zarostlí a prošedivělí, sešli znovu, aby projednali problém s Nepravdou. Kvůli ní byly na světě jenom samý rozbroje. Kdekdo si jí bral do huby, kdekdo jí využíval, aby moh zlikvidovat nepřátele a obsadit jejich místo a nikdo už si nepamatoval, proč se tu vlastně objevila. Tak se učenci rozhodli prozradit lidem, že žádná Pravda, ani Nepravda, nikdy neexistovala, že všechno je jenom metafora, pokus o přibližný vyjádření, který nemůže bejt nikdy přesný, protože výlučná**, striktně racionální logika našeho jazyka, je neslučitelná s logikou našeho myšlení, prožívání a vnímání. A od té doby žili všichni šťastně a spokojeně. Dokud někoho nenapadlo Metaforu zneužít.

 

 

* Podle průzkumu z listopadu 2016 (kromě příslovcí, sloves a citoslovcí) druhé nejpoužívanější podstatné jméno v médiích, hned po podvodu.

** Jestliže A je opakem B, pak platnost A vylučuje platnost B. A naopak.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

31.08.2017 16:00:22Dělnický básník (někdy víc prozaik)
Pro mě to komplexně vzato není úvaha, ale ten pravdivý podtext, jinak mi to připomíná Williho, jak se vynořuje z hlubin, je to spišejc článek než školní prace, a vtipné na tom je, že pravdu a lžičky nejde vážit...
31.08.2017 05:52:37sagrada-sangre

Podle prof. Cernohradskyho je pricinou vynalez elektriny, to je spolecnej jmenovatel, bez ni by tahle technika nefungovala :)

31.08.2017 00:01:11sagrada-sangre

Norsko 1: Napadla me jeste jedna varianta. Dobry je, ze je min doslovna a vic obrazna a blby, ze je min doslovna!

 

Mojzis sestoupi z hory a oznami lidu, ze se mu v horicim keri zjevil Buh. A kdyz se vrati zpatky nahoru, lidi si zacnou odlejvat zlaty sosky horiciho kere. Mojzis se vrati s desaterem, vidi, ze uctivaj zlaty sosky, nasere se, rozmlati desatero a nektery exemplarne potresta. A kdyz se vrati zpatky k Bohu, lidi si zatim zacnou odlejvat zlaty sosky kamennejch desek.

28.08.2017 10:20:10Alenakar

Tak tak - už dlouho žijeme v době "postpravdivé". Nejvíce k tomu přispěl internet,na kterém už většina lidí falešné zprávy od těch pravdivých nerozliší a také digitální fotografie,která si může dělat s realitou,co chce.

27.08.2017 10:15:42qíčala

:) amputace ze špatného konce. Nádor je uvnitř.

26.08.2017 22:32:31Norsko 1
Není to nějak příliš jasné?
26.08.2017 19:24:31Danny
:)

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.