Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Čtvrtá strana trojúhelníku
datum / id28.11.2017 / 483570Vytisknout |
autorGogin
kategorieMiniatury prozaické
témaPsychologické
zobrazeno657x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Čtvrtá strana trojúhelníku

 

Můj pokoj jako by v tu chvíli měl tvar trojúhelníku. Na první pohled se nic nezměnilo – jen jedna stěna chyběla... A zrovna ta strana – o kterou se bylo potřeba opřít. To jsem ale tenkrát ovšem nemohl tušit.

Sněžilo. A já nastoupil do nové práce právě v tom největším předvánočním nákupním běsnění. A zezačátku to přitom vypadalo docela fajn. Jenže, místo toho, abych se aklimatizoval, den ode dne to bylo horší. Reklamy! Pořád ty dokola omílané reklamní slogany... „TADY JE SVĚT JEŠTĚ V POŘÁDKU...“ Jenže ono něco jaksi v pořádku nebylo. HRŮZA! Fronta zákazníků mě připadala jako filmový pás. Desítky, stovky políček kinofilmu...

Po směně jsem se zastavil na benzínce a nakoupil jsem si několik piv. Myslím tři, čtyři ... tedy žádná katastrofa, ale přece.

Dneska mám volný den. Doma nemůžu vydržet – tedy v tom svým trojúhelníku. Vyrážím do města –  píšu esmesky do různých stran. Žádná odpověď. Tak tedy volám – volám ženám, kamarádkám, se kterými jsem byl nějakou formou v kontaktu během posledního roku. Trochu jsem si popovídal – a domluvil se, že třeba ještě zavolám. Jenže v následujících dnech jsem ztratil telefon a veškeré vazby byly zpřetrhány.

Nejím. Sním třeba jeden párek v rohlíku za celý den. Jeden kolega v práci se na mě nesnesitelně lepí. Ano, ze „strážnýho anděla“ se skutečně vyklubal „strážnej“, jak mě varoval odborný lékař, ke kterému jsem byl  nakonec poslán.  Jo, když někdo dokáže předem odhadnout situaci, tak k němu vždycky nějakém způsobem přilnu. Možná až příliš – stávám se nekritickým. Možná až příliš nekritickým.

Pak mi už doktor předepsal jenom nějaké léky. Tedy nějaké léky...možná až příliš mnoho léků s neznámými cizokrajnými názvy...

Zázraky prý dělat neumí... nechal se slyšet.

Prostě čtvrtá strana trojúhelníku byla stále v nedohlednu – s mým pokojem bylo stále něco v nepořádku.

 

 

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

30.11.2017 02:41:00Gogin

díky za zastevení a názory přátelé - máte v lecčems pravdu

29.11.2017 23:34:09Amale

ahoj. tady je publikace překladu:

http://www.stihi.ru/2017/11/30/667

29.11.2017 22:18:46Amale

harmonie je fajn... ze stavebního hlediska tři úplně stačí, o sebe opřený... vono v nejhorším stačí i dvě... 

sem si vzpomněla na svou minimu z loňska):

"máme všechno.

no, možná ne všechno.

i to nevšechno bohatě stačí.

jenže my chceme všechno."

 

ještě jednou ti díky za malinký jednoduchý intimní text, ve kterým je toho tolik namačkáno. i "strážný"...)

29.11.2017 20:23:25agáta5

bych si koupila cihly a maltu a tu stěnu dostavěla.. a namalovala jí na zeleno... prášky vyhoď, kazí figuru  :)

29.11.2017 10:36:10starej Rendl

Podle Junga není úplně v pořádku ani božská trojice! Mluví o božské kvaternitě (která je podle něj opravdu Božská) a ke svaté trojici prý ještě - v zájmu skutečné harmonie - patří ďábel. A je to jenom náš problém, že jsme si tuto sílu takto pojmenovali, resp. že ji chápeme tak extrémně negativně... Tvůj "sen" (ať už bdělý či ten "skutečný") mluví myslím o touze po harmonii. Konkrétní řešení je však jenom na tobě. (Ve všech z nás probíhají neskutečné procesy - a nemyslím tím střeva). Měj se, ahoj! ;~)

29.11.2017 04:45:36Gogin

děkuji, však to jistě zvládneš

28.11.2017 23:51:18Amale

vlastně, přemýšlím, že překlad párku bude největší oříšek... snad najdu ňaký důstojný ekvivalent v ruským rychlým občerstvení...

28.11.2017 23:46:56Amale

"Čtvrtá" to chci pojmenovat v překladu. tvůrčí přístup překladatele...) Souhlasíš? párek v rohlíku bude ale zachován v původní podobě, přísahám. žádnej blbej hotdog...

28.11.2017 23:20:41Gogin

ó díky za pěkný komentář

28.11.2017 22:30:11Amale

Zdravím tě, pane.

Toť něco pro mně zrovna teď.

Vánoce nemám ráda. Čím jsem starší, tím je mám neraději. Zato miluju trojúhelníky, prášky a párky v rohlíku. Zkrátka... můžu to přeložit? Intelekt mám sice v červených číslech, ale snad to za večer dám.

Je to takový... jak píchlavý drobeček v posteli. Díky za mini, pane.

 

 


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.