Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+12 neviditelných
Autoatlas
datum / id18.03.2018 / 486179Vytisknout |
autorCimanad
kategorieFejetony
zobrazeno308x
počet tipů2
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Autoatlas

Autoatlas

Rádi cestujeme. Je mi svěřena funkce navigátora. Jestliže jedeme špatným směrem, než jsme měli jet, vinu na tom mám vždy já. A to bez ohledu na to, že jsem včas hlásila odbočení vlevo. Řidič neodbočil, protože se mu cesta zdála nějaká divná. Proto jsme si zajeli deset kilometrů.

Nejsme majiteli navigace, řídíme se dle mých rad a map. U navigace mám obavy, že ty dříve zakoupené jsou schopné vás navigovat tak, že místo přejetí přes most stojíte na břehu řeky a most nikde, nebo skončíte v polích.

Proto si po několika letech kupujeme mapy nové, abychom nebyli zaskočeni postavenou novou silnicí, která ve staré mapě ještě není zakreslena. Musím ale konstatovat, že vzhledem k rychlosti výstavby silnic můžou klidně prodávat mapy vydané před několika lety, protože se nic nemění.

Bohužel, nemám dobré zkušenosti ani s velkou rozkládací mapou, ani s autoatlasem. Hned vysvětlím proč.

Když si na místě spolujezdce rozložím velkou rozkládací mapu,  je nebezpečí, že zastíním výhled řidiči a dojde k nehodě. Nechci se vidět v krimi zprávách - přes rozloženou mapu řidič neviděl na cestu před sebou a havaroval. Viníkem byla manželka s mapou. Nakonec je také umění tuto mapu složit do původního stavu, to je o nervy. Vyžaduje to dostatečné místo v autě.

Druhá možnost - autoatlas. Pořídili jsme si ten s kroužkovým hřbetem, aby stránky šly pěkně obracet. Ale zase problém. Vyjedeme z domu, projedeme celou stránku mapy od shora až dolů. Tam to známe, mapu na tuto trasu nepotřebujeme. Jak přijedeme do míst, kdo to již neznáme a je potřeba mapu použít, je vždy, ale vždy problém. Cesty jsou v rozích stránek, musím stále otáčet ze strany 17 na stranu 24, pak na stranu 19 a 22. Neustálým přetáčením stránek ztrácím orientaci, kde vlastně jsme a kud jet. Samozřejmě, čím trasa delší, tím více otáčení stránek.

Značení cest a odboček je kolikrát také diskutabilní, zda odbočit nyní, nebo až později na dalším výjezdu např. z dálnice. Pokud jste na dálnici, kde se nikoho nezeptáte, máte smůlu, zajedete si několik kilometrů. Když jste mimo dálnici a projíždíte civilizací a ne dlouhými lesy a poli, můžete se ptát lidí na cestu. Ale jak jsme se několikrát přesvědčili, poslali nás úplně jinam.

Tak jak cestujete vy? Podle rad a map navigátora - manželky?

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

|< <
> >|

19.03.2018 14:12:04Cimanad

Děkuji za návštěvu mé stránky.

18.03.2018 19:48:01Evženie Brambůrková

Mám ráda navigaci. Pokud jí navigátor nevypne zvuk a neví, co s tím. :-) /T

18.03.2018 19:31:53Gora
redaktor poezie a prózy

Tak to vidím zas na navigaci ...než to schytat od řidiče...

Když si na místě spolujezdce rozložím velkou rozkládací mapu,

- slovo rozkládací bych odstranila, v tomto odstavečku je asi čtyřikrát složit  - rozložit a také slovo mapa:-)


|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.