Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

+7 neviditelných
Thérése
Jméno
SexŽena
Povoláníposluha
Město
Oblíbení autořiVrchlický, Skuhra, Soppel, William Eastlake
Vztah k literatuře
Na Písmáku od29.04.2006 10:39:15
Poslední přihlášení09.10.2012 18:44:24
Členství v klubechAutor není v žádném klubu.
Funkce na Písmáku
Statistika Publikovaných děl: 1
Obdržených tipů: 4
Obdržených výběrů: 0
Napsaných kritik: 137


Autor zatím nepublikoval žádnou sbírku.

Díla

DatumNázevKategoriePřečtenoTip
29.04.2006BeHioskayVolné verše22204Názory čtenářů

|< <
> >|

20.06.2007 13:28:36Thérése
:)
29.05.2007 20:06:24katugiro
Od Soppela stojí za to ještě Dřevěný meč, vypráví o tom, jak za profesorem literatury do Londýna přijede jeho kamarád z dětství tráveného na Kamčatce a převrátí mu život. Vůbec je to nedoceněný autor.
04.04.2007 14:12:02Noro
smutné témy.
ja som cital Dívčí orchestr dávno, dávno a ešte jeden od takej holandskej kresťanskej židovky Ten Boom /The hiding place/,
ale vrchol bol ten film šedá zóna, to bolo úplne strašné. nevyhľadávam romány a takéto takéto témy
už vôbec nie. mal som jednu frajerku, chodili sme spolu na LŠU, tam sa na mňa spoza klavíra usmiala. Jej učiteľka mi pošuškala kde býva a potom sme šli do kina;neskôr sa vydala do Rakúska. Stratila nejakých príbuzných v koncentráku, ale nikdy to nerozvádzala. Pamätám si, ako sme sedeli na lavičke v parku a povedala mi, čo je povedal spolužiak, ktorý mal slúžiť ako citová záloha pre účely nášho potenciálneho vzťahu:
- Vieš E. /to bolo jej meno/, keby si nebola taká škaredá, tak by som s tebou aj chodil.
Hovaedo.
Neviem, prečo sa tým zaoberáš? Rimania zabíjali batoľatá, Turci napichovali na koly, človek je tak trochu zviera, kdesi v evolučnom procese stratil niečo dôležité.
04.04.2007 12:10:56Thérése
HRůZNÝ HŘBET - o obstarožním důchodci (87 let), který celý život dřel a peněžních prostředků se mu nedostávalo (nižší střední třída), doktor mu nalezl nádor v pokročilém stádiu, má zhruba půl roku života a v ten moment dědí vysokou částku a neví co s tím. Páchá tedy sebevraždu.


ZE SNA OPIČÍCH - velmi kontroverzní román, parodie na osvětim. Nacisté jsou vykresleni jakožto zmrzlináři a cukráři a koncentráčníci mají roli ochutnávačů zmrzlinových, dortových a jiných sacharidových výrobků. Na konci místo rudé armády přijíždí fotbalová jedenáctka složená z různých osobností sehrát exhibiční zápas proti FC Birkenau

MAJÁK ZA ROHEM - O gangu vlakových lupičů, který přepadá a rabuje dvojspřežník a zároveň bandě pirátů provádějící vlakovou loupež..taková surrealistická hříčka..

JEMENSKOU POŠTÍ: Psychedelie, nemající pražádný děj..samé hlemýždí domečky, sebezpytování, zvonové slavnosti a podobně

TAKACZ A JIMMY SIEG-SUN: Roadmovie o potrhlé dvojičce dobrodruhů, z nichž jeden (Takacz) je rom z východní evropy a druhý (jimmy) popírač holokaustu. Na své cestě po USA několikrát narazí do náklaďáku, přejedou člověka, unikají policajtům, souloží se zvířaty a na konci oba umírají stářím.

TADY HLUŠEC: Umírající tetřev hlušec vypráví svým ptačím kamarádům svůj životní příběh, od narození, dětství, přes pohlavní dospělost (nevynechá ani pikantnosti) až po poněkud přefilozofované stáří..
03.04.2007 14:55:48Noro
to si všetko čítala? neeee. o čom hovorí?
len prosím nepovedz že o živote.
03.04.2007 14:49:16Thérése
Evan Soppel - autor románů Hrůzný hřbet, Ze sna opičích, Maják za rohem, Jemenskou pouští, Takacz a Jimmy Sieg-Sun, Tady hlušec a jistě i dalších...moc roztomilé čtivo..
02.04.2007 16:23:18Noro
kto je soppel. snot?

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Veškerá autorská práva na jednotlivá díla náleží výhradně jejich autorům. Právní odpovědnost za obsah uveřejněného díla nese jeho autor v plné míře.