Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 458 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

815_0
Jménopetr_pan
Povolánístudent, přítel v nouzi a potulný filozof
Vztah k literatuřeJsem jen obyčejnej týpek, kterej žije pro Lásku a hudbu... Když si potřebuju udělat jasno, píšu - je to ten nejlepší způsob, jak si srovnat věci v hlavě :o) Jinak - nepíšu poezii jako Poezii - chci jen sdělovat myšlenky a - žel - zneužívám k tomu rýmy, které nejsou příliš slušivé - a být snad ani nemají...
Na Písmáku od19.04.2003 13:31:22
Poslední přihlášení31.05.2005 22:51:59
Statistika Publikovaných děl: 0
Obdržených tipů: , daných tipů: 1248
Obdržených kritik: 0, napsaných kritik: 2617
Obdržených výběrů:Autor zatím nepublikoval žádné dílo.
Názory čtenářů

|< <
> >|

11.01.2005 00:00:00dát kritice tipsk8ergirl
no dyť on je taky zlato :o)
11.01.2005 00:00:00dát kritice tipPetr_Pan
zlatíčko největší .. :-)
11.01.2005 00:00:00dát kritice tipsk8ergirl
já vím :)
11.01.2005 00:00:00dát kritice tipPetr_Pan
já líp .. Ale - dost toho tady - taková pěkná diskuse s beatricí a teď tohle .. Měj se pěkně *
23.03.2004 00:00:00dát kritice tipbeatrice
To je děs, že dokážou být lidi tak vymazaní, bezcitní, jak kdyby jim bylo všechno fuk. Je fakt, že huliči to berou jinak, páč tráva je prostě něco jinýho. Jedněm klukům umřel kamoš a dva dny nato jsem je potkala na hopce. Divila jsem se, že vůbec přišli. Ten jeden byl ožralej, že nemohl ani sedět. A ten druhej... vyhulenej trochu machr, kterej se tvářil tak všelijak, ale prostě to poznáš, vycítíš, že ho to pořádně vzalo. Lidi si neustále nasazujou masky. Prostě si na něco hrajou. A dlouho ti trvá, než toho dotyčného pořádně poznáš. Třeba i moje hodně dobrá kámoška - sice si na nic nehraje, ale vypadá strašně slušně. Když jsem ji moc neznala, bála jsem se nadhodit téma marihuana a spol. Jenže pak jsem zjistila, že to takovej andílek není a v jistejch věcech je ještsě "horší" jak já. I teď se s tím peru. Furt si musím přetvářet ten původní obrázek.
Občas mám ve škole takový záseky, že jen pozoruju lidi, co si neustále na něco hrajou, jsou afektovaní a tak., pak je mi z toho zle, že jen sedím a mlčím. Asi to moc beru. I na těch hopkách. Myslím, že v tomto by mi snad ani nepomohla technopárty, i když by to pro mě byl strašnej šok.

Víš jak vypadalo vlastně mý první setkání s technařem? Bylo to před x lety, stála jsem na nádraží a teď tam došel týpek - zvonáče, krátká bílá bundička... Absolutně jsem si to nedokázala nikam zařadit. Tak jsem si myslela, že je asi teplej :-))) Pak jsem ho ale potkala aj s nějakou slečnou, tak už mi to snad nějak došlo... Prostě šok. Ale teď už je to v pohodě.:-))

Co se týče toho, že čím větší "nigga" , tím líp to rozbalí... To ale není pravda! Vždyť nejlepší raper je Eminem, snad jsi nezapomněl!!!! :o))) Teď vážně - asi jo. Ale já s tím zkušenosti nemám, u nás vždycky hrajou bílí (občas nuda, to jo). V jedné ne zcela klasické hip-hopové české skupině je cikán, a to je úplně v pohodě. Píše dobrý texty, právě i o rasizmu a jestli ses díval jak mám ten citát na mý stránce, tak to je od něho (teda nejspíš, má to u svýho jména na obalu cédéčka). Jednou na hopce vyjdu ven před hospodu, tam vždycky postávaj hopaři. Tak tam stojím a kolem mě projde týpek se zakrváceným obličejem. Se podívám líp a o kus dál banda hopařů. Podívám se, co se děje. Nacisti, cajti, psi... Se to tam řešilo. Prostě zmlátili toho týpka (cikána). To se mi právě líbilo, jak hopaři drželi při sobě. Do beatů řvali: "Vy ste piče!" a fakovali je, jeden po nich hodil flašku... A ten týpek prej skončil v nemocnici, prej na tom byl hodně špatně a už nevím, jak to dopadlo. Nazi jsou prostě svině. Prostě si chcou něco dokázat. V ČR je rasizmus fakt hodně zažitej. Podívej - Francie, VB... Tam se v pohodě začlenili, ale u nás to tak není... U nás na to nejsme zvyklí. Já se snažím, ale když se procházím po jednom slovenským městě, kde je hafo cikánů, tak si věci taky držím pěkně u těla. Oni maj prostě jinej způsob života, kterej nám moc nevoní.


20.03.2004 00:00:00dát kritice tipPetr_Pan
avi
20.03.2004 00:00:00dát kritice tipPetr_Pan
Morney> Dík za návštěvu i dohle závěrečné shrnutí ;-))

beatrice> Moc se omlouvám, že odepisuju až teď, ale - k Petrovi_Panovi mi nepřišlo avízko a měl jsem tolik práce, že jsem na tuhle debatu tak trošku pozapoměl - promiň :-)

Takže - k navozenému tematu:

Máš pravdu, že Karma a spol, jak ty říkáš nemají s technem moc společného - něco mezi rave a euro dance - je to lehkej, rytmyckej výplach pro mládežníky - protože na Karmu maminky pouštěj ;-))

Co se technoparty týče, tak osobní zkušenosti s tím nemám - je to oblast, ve který buď jseš, nebo nejseš - protože můžeš chápat, zatracovat a nebo jednoduše nechápat (a nebo mít v danym okruhu lidí známý a dovtípit se bez účasti :-)).
Všechno to troskotá na tom, že se zuby nehty bráním nezákoným psychotropním látkám, bez kterých bys to prostě neutáhla. Ty lidičky žijou hudbou a odráží se to na nic - jsou v klidu a pohodě, věčně vysmátí ale - jak ty říkáš - občas trochu jednodušší - i když - musí se nechat, že se s nima dá normálně pokecat o normálních věcech, jsou upřímní a milí. Celý týden přežívají jen tak s úsměvem na tváři (jedný technařce, co znám se oběsil táta - to na tom byla hůř, ale - s podobnýma věcma se tihle lidi dokážou vyrovnat - nebo - když to řeknu neoběktivně - je u nich menší pravděpodobnost, že se zabijou, než třeba u huličů). O víkendech vyrážej na párty, odrovnaj se (tělesně - psychicky, pocitově, jim to dává spoustu energie). Maj obrovskej zájem poznávat nový lidi (ale to myslím platí i v hopu) - tihle lidé jsou otevření a jak říkaj "vybírám si lidi, se kterými si pokecám" - na jednu stranu jsou to šťastní lidé - nesnažej se přemejšlet o věcech, o kterých je přemýšlení předem marné a žijou přítomností - a to je celkem obdivuhodný. Navíc - zas stejně jako v hopu jsou to lidičky vnímaví, což je občas až zarážející ale na druhou stranu je krásný to zjistit :-) Nevím, jak se k tomu stavěj DJs těchhle párty - s žádným se osobně neznám a názory druhých na věc většinou radši nešířím, takže k tomu můžu asi říct jen tolik, že musí bejt nádhera formovat tolik bytostí a koukat se, co s nima hudba dělá. Jsou to lidi, kteří o tančení nepřemejšlej a je to čistě výrazový, pocitový, takže - to musí bejt opravdu super...:-)

Co se týče toho, jak hopeři držej při sobě - souhlasím. Co se týče techna - netvořej se party nebo něco podobnýho - lidi se tak nějak vzájemně znaj, ale víc se o sebe nestaraj. Vystačej si většinou sami a je jim fuk, s kým si pokecaj. Možná to trochu vychází z toho, že nemaj potřebu pořád něco prosazovat a nemaj žádný jiný aktivity, než tanec (prkno, holky, spory s kýmkoliv). Když je někdo zmlátí za to, jaký jsou (i to se stává), moc si z toho nedělaj a známí to taky berou, jako že v celku ni - takový věci se stávaj - všechno jako to ostatní, takže o nějakejch odvetách nemůže bejt řeč - stejně jako o hádkách mezi sebo - ani náznakem - nemaj zapotřebí se hádat - když si dva nesednou, vzdálej se od sebe a najdou si na pokec někoho jinýho.

S rasizmem máš pravdu - lidi jsou blbí a natvrdlí. V technu tohle neplatí - člověk je člověk. V hopu myslím taky ne, protože co já vím, tak čím je člověk tmavší, tím víc to dokáže rozpálit (ale to je zas asi trošku jiný v Evropě a ve Státech a moc o tom nevím, takže se o tom moc rozepisovat nebudu...:-)).

Souhlasím - moc fajn diskuze - přínosná a má tema - dík za ní :-)
19.03.2004 00:00:00dát kritice tipMorney
Tak jsem přečetla pár tvých věcí a myslím, že by ti dost prospěla nerýmovaná forma vyjadřování. Někdy ti nepovedené rýmování kazí celkový dojem z jinak pěkné myšlenky celého díla. A taky bych se přimluvila za míň pesimismu a negativních nálad. I když co já vím, v tvém věku jsem procházela něčím podobným :)
Jé, teď jsem si přečetla, co máš napsáno v tvém vztahu k literatuře a zjišťuju, žes to o sobě napsal dost výstižně :) Takže co já ti tady do toho vlasně mluvím, co :o))
18.02.2004 00:00:00dát kritice tipbeatrice
Mě se líbí, jaký na to máš názory, že tě to zajímjá i do hloubky. Já o technu v podstatě moc nevím a ani nemám kámoše, co by to tak žrali...(jo jedna známá se hrdě hlásí k technu, říká, že nesnáší pop...a víš co poslouchá? Karma a spol. Sorry ale todle má od techna fakt daleko :o)) Asi na tom technu něco bude, jde o to, co si z toho vytáhneš (ani v hh se nedá poslouchat všechno). A co drogy v této kultuře? Občas se najdou docela "vysmažený" lidi... Máš s tím zkušenosti? Co technoparty, chodíš na ně? Vyprávěj mi o tom, je to fakt zajímavý...:-)

Je fakt, že někteří hopeři to s hulením parádně přeháněj... Někdy je to fakt sranda, ale když je toho moc, ani se s nima nedá rozumě bavit, protože na to prostě nestačí. Já osobně si občas dám, jednou dvakrát do měsíce a ne vždy je to procházka růžovým sadem. Ale nepřiřazovala bych to automaticky k hh. Znám spoustu lidí, co hulí a hh neposlouchaj. Napřed jsem vlastně poznala zelenou rostlinku a pak až hh. To je fakt individuální. A taky se mi líbí, že hopeři hodně držej při sobě, jsou docela kamarádští, fakt optimisti...i když někteří se do sebe na netu častou naváží, určitě to tak nemyslí :o) Za nejlepší hh se obecně považuje právě francouzskej, mám ráda Švédy, západní Evropu (kromě toho Německa) a pak hodně i Polsko a Slovensko, no a některý český taky docela slušný...

Mě se na punku líbí asi že má svůj styl (tak jako třeba hh, techno)...co vyloženě nesnáším jsou diskanti, mám takový kámoše ale jsou to povětšinou jednodušší lidi, bavit se s nima úplně v pohodě dá, ale asi mě víc pochopí ti, co todle cítí jako já...

V ČR je rasizmus fakt hodně zakořeněnej... Stačí, když někdo ve třídě řekne "cikáni" a všichni se smějou...ale copak oni nejsou lidé? Někteří jsou svině (stejně jako bílí), ale to je tak všude...

Jinak docela zajímavá debata, co myslíš? Většinou mi tu někdo věnuje pár slov a o hlubší rozebírání tématu asi nestojí :( Můžu se ještě zeptat, co znamená tvůj nick???
17.02.2004 00:00:00dát kritice tipbeatrice
Já se k hudbě stavím asi takhle:

Nejradši ze všeho mám hip-hop, třeba tomu nebudeš věřit, ale spoustu mi přinesl a bez něj bych byla docela jiná. Některý texty jsou taky hodně o přemýšlení. Mě se líbí celá kultura - mcing, djing, breakdance, beatbox, graffiti, streetart apod. To člověk musí prostudovat víc do hloubky a zabávat se tím. Pokud si pustíš komerční sračky, Eminem a spol, jo to ti asi moc nedá. Lidi se většinou nedostanou k undergroundu, pokud se o to přímo nezajímaj. V hopu jsou většinou pohodový lidi, docela mírumilovní, odpůrci fašismu, rasismu a nacismu. Toť můj pohled na hip-hop.

Techno a spol. (všechno s rychlým BPM) mi moc nedávaj, asi je to hodně nabitý energií a dokáže se na tom dobře vyblbnout, ale toto neposlouchám. Ale na druho stranu mi to nepřijde zas až tak špatný, protože nejde o komerční záležitost a tak.

Nejhorší jsou ovšem komerční popový záležitosti, který jsou všude. Lidi co toto přijímaj jsou podle mě tak trochu bez názoru - stačí jim to, co jim někdo podá přímo do huby... Pak ta jejich image a celkově. No nic pro mě.
Punk je podle mě taky hodně v pohodě. To se poslouchat dá. Ale vtah k tomu nemám. A vážná hudba...to je něco jinýho. Nepouštím si to, ale po hopu je to asi jediný, co mě fakt dokáže nadchnout.

Ty tady to dílko o technu nemáš, ne? Bych si docela aji přečetla...

|< <
> >|
Všechny kritiky na jednu stránkuKritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor