TD - Smutní psi nepláčou, protože si přes mlhu nevidí na oči

Bylo mlžně zamlženo, tak moc, že nebylo vidět žádnou charakterní postavu, dokonce i příběh sám se ztrácel v mlze a to bylo velice smutné. A v tom smutku se valila tou mlhou nějaká divná psiska, která měla takové psítorničkyzavěšené po bocích na popruzích přes záda. V těchtorničkáchbyly jakési uleželé smutky, které se tam válely po velice smutných lidech, kteří je nemohli již unésti.
Ti volali na psí bezplatnou linku, aby si od smutků odlehčili a zároveň dostali jako bonus trošku chumáčechuchvalcovémlhy.

24. 03. 2024
9
11
223
Povídky

V noci spadlých hvězd

Kdo létal k oblakům,
svržen byl,
kdo plazil se,
ničeho nedosáh'.

08. 11. 2022
14
14
352
Jen tak pro radost

Kukýnka předků

Putování mezi světy
v magické krajině předků
Bezčasí na špičce nosu
v poletujícím listí

22. 10. 2021
12
30
676
Jen tak pro radost

Sedmimílové boty

Honza ráno vstal, bylo krásné letní ráno, všude na okně byly ledové květy a venku bílobělounko, až se Honza zaradoval jak krásně venku je.
"Tak je léto tady, dorazilo i sem k nám. " Honza měl dnes velký den, konečně byl dospělý, bylo mu právě 555 let a to už není žádné malé dítě, skřítek, nebo trochu větší trpaslík, ale konečně menšítrollík.
"Honzo, Jane,Hansíku, tak už si konečně velký kluk, trvalo to možná o kapánekdýl, ale co je to 554 let, bylo mi ctí se o tebe starat a slyšet tvoje dětské vřískání a pištění.

22. 08. 2021
11
21
683
Pohádky

Tajemství

Výběr

Z mlh stoupáš
z kopců k nám
Kdo ví co přinese den
Oči jsou plné tajemství

10. 08. 2021
33
22
846
Miniatury, hříčky

Jak jsme jeli do Chorvatska

Mamka vždicki říká, že si v Chorvatsku s náma vůbec neodpočine. Furt tam jezdíme křápem, tak tatín říká našemu autu, přitom nechápu vůbec proč, ani jednou jsme se s ním nezabili. Jezdíme přes takovou tu hornatou zemi, jak je pod náma a jak nikdi nevim jak se jmenuje. Pak vždicki usnu, takže nevím co se děje na cestě a jestli jsme se jako s tím naším křápem už nezabili.

22. 02. 2022
10
29
502
Miniatury prozaické

Vyhasínající oheň

Odešli tvorové bájní
vyhnalia pobili je
lidé rozumní
Kde víranepřibila je

27. 04. 2021
15
35
947
Miniatury, hříčky

TD - Kolik je objevitelů, tolik je kontinentů, někdy i víckrát

Psalo se 11. října 1492, stručné americké historie USA, když Kryštof Koglóbus západní cestou do Indie se přibližoval ke karibským ostrovům a chystal se následujícího dne na Koglóbův den objevit ve 41 letech nový kontinent z pověření jejích veličenstev Ferdinanda II. Aragonského a Isabely Kastilské.
Následujícího dne o druhé hodině ranní Kryštof svým zástupným mužem spatřil nový kontinent, Novou Indii, později známou jako Americkou, jehož obyvatele, které objevil spolu s novou Americkou zemí nazval Los Indos, zkráceně 'los', tak jak je nazýváme i my dnes.

26. 05. 2024
8
14
132
Miniatury prozaické

Blouznění...

Blouznění nevinnýcha usekané dračí hlavy,v bouřích poznáš sám sebe,. snad. Znovu se směješ,šílíš trochu,deprivovaně. V tichém našlapovánídeště zvečera.

19. 05. 2024
5
4
60
MIMO

Sebevražda anočíne

Nejprve je nutno si nato nasadit řádné psychiatrické okuláre pro dostatečnou zodbornost. V otázce po úmyslném skonu lidském není jednota, nýbrž panují různice, zatímco dnový člověk, jemužto auto uneslo manželku i s děťátama bude za úmyslem sebevraždným, naproti tomu, auto, jenžto uneslo zmíněnému budoucímu rodinnému umrlcovi vnadnou ženštinu a její pro stát vychovávané budoucí daňdoplatníky bude zatvrzele proti zúmyslovému skonu.
Nyní se podíváme, conato tvrdí církev svatá, zbohem posvěcená, jediná gadolická. Bylo opravdu těžké schoditi tu naši zemni Žeskou, jak o ní zpívá národní hymnový klenot JK Dyl.

05. 05. 2024
1
10
122
Ostatní nezařaditelné

Za posledním tancem (s úvodem pro magory)

S posledním tancemv tichém očekávánímelodie dotančí ke smutku. Znovu ztrácí se to nejcennější,ještě se stojí tak trochuopodál v mizejícím hovoru,horory se natahujía docinkávají prázdné sklínky,jen tak pro zvyka nejistotu.
(Možná jste to také z doslechu odslyšeli, že Francie, jaksi už není tou zemí králů, jak jsme ji, ano všichni, kteří jsme se tu sešli, znali. Dokonce zlí, nepřející a jistě neplodní a scvrklí jazykové na duchu hovoří, že tohoto nešťastného krále sťali a vyhlásili jakousi odpornou a krvavou revoluci v jejímž čele dnes sedí jakýsi, nikomu známý president a vládne jakousi škaredou démo-grácií.

04. 05. 2024
5
13
99
MIMO

Hvězda Zárie

Temnou povahouvztekem spípo mnoha jménechžádné nemáUctívanáv ledových bouříchtěmi kdo ji znajítaví zkouškou lidské ctnostiNež znovus ústy do krveusne bez zájmu a vyčerpání.

28. 04. 2024
8
13
196
MIMO

Národ vyvolený, národ židovský

Už jako malýNoíkpouštěl Noe své dětské, tehdy ještě chatrné loďky do Mrtvého moře, kde se mu vzpurně nepotápěly, to později vedlo až k nepotopitelné lodi Noemova archa 1, ale nepředbíhejme.
Noe po svém otciLámechovipo dosažení dospělosti zdědil v posvátné židovské zemi Palestině vinice, které zase Lámech zdědil od svého otce Metuzaléma, když se mu ve 187 letech uráčiloLámechazplodit. Metuzalém byl široko daleko známým lenochem, který nikdy nikam a k ničemu nespěchal a hlavně na nikoho nespěchal. Nakonec se také Metuzalém dožil 969 let.

26. 04. 2024
12
28
299
Povídky

TD - Každý má právo na svou psychózu

Jednoho dne, bylo takhle zvečera, potom přišla noc a nakonec i ráno v jedné porodnici, která stála tak trochu před zrušením, protože tam měla vzniknout lukrativní plastická chirurgie, se narodilo shodou okolností, protože rodiče tam vlastně dojeli svou vlastní, zcela k požáru nenáchylnou E-Lektrickou Eslou, dítě. Jak už to tak chodí, rodiče nebyli nezodpovědní a matka, tedy budoucí, nechtěla rodit někde na skále, ani při bungee jumpingU, ale v baráku pro to dělaném. Vlastně tak trochu v té skoro-plastické chirurgii nezbylo peněz na podlahy, ale jinak porodnice jiných chyb, kromě toho, že uklízečky zanedbávaly mytí podlah, neměla.
Dítě, byla to vlastně holčička, ale protože si ještě sama nevybrala svůj vlastní z asi 80.

21. 04. 2024
7
13
161
Povídky

Tragicky smutné náměstí s kašnou a chrliči

Malý Morek měl od malička rád holubi, už v porodnici muMorkovisedl holoubek na hlavičku a s prominutím se mu mezi oči usral.
Osud tomu chtěl, aby Morek bydlel s rodiči, ale také vedle historického náměstí s kašnou, kterápřeoplývalamnožstvím chrličů, které lákaly k posedávání holubi. I Morek tam chodil a často ho nebylo v holubí záplavě vůbec vidět.
Ale to nebyl konečný počet stálých obyvatel náměstí, neboť po kraji posedávali i důchodci, kterým sešli všichni přátelé věkem do země a dětem odevzdali své majetky a poté je ty děti z lásky daly do domovů důchodců, aby jako nepřekáželi pokroku a vůbec.

16. 04. 2024
11
13
253
Povídky

Příběh měšťanský

Za jedním vykáceným lesem, vyschlou řekou a srovnanou horou žila jedna moc hodnápanive své sklobetonové chaloupce s výhledem na skládku hořících pneumatik, kam chodila za úplňků nahá sbírat bylinky. Tak trochu nedaleko bývalo městečko s nemocnicí, která se propadla do pekel, poté co si ji odnesl čert. Od té doby v městečku zel bezedný jícen, zvaný Pekelná díra, který byl turistům přístupný každý sudý čtvrtek od 10:00 do 18:00 za drobný, městský, turistický poplatek.
Zprvu to žádnému měšťanovi moc nevadilo, že jim nemocnici odnesl čert do pekel a očekávali výstavbu nemocnice nové.

13. 04. 2024
4
10
95
Pohádky

Nová úžasná domácí předložka

V nových školních osnovách se zjevila nová předložka a ihned byla zjištěna její důležitost a univerzalita v životě českém jako takovém, (o vývozu předložky doGermániese zatím nad korunovačním křížem v utajeném bunkru utajenéhogerchmanskéchoměsta dále jedná,) učitelé po tomto zjištění ihned začali si tuto novou univerzální předložku zapisovat navzájem do notýsků.
Děti se servaly o nové učebnice a sociální média zaplavuje astronomické sdílení této předložky, natolik je skvělá. Rodiče jsou nadšení, už nemusejí nutit děti do učení, děti se učí zcela samy a navíc samy vstávají za hluboké tmy a již před svítáním postávají před školami a těší se na učení. Učitelé v šoku, také raději začali docházet do školy před svítáním a všichni společně čekají do rána na ředitele škol, než je tam vpustí, kolikrát i za třeskutých mrazů českých zim, až s -270°C.

26. 03. 2024
12
23
214
Fejetony

Zrezlá báseň o ničem

Výběr

Na dně mořízcela beze slovzítřek se rozplynulv mlčení bláznů(protože jen šílenec mluví)
A přestoneklidní jsou tikteří hltají suchavír vášnía horkost citůdokud nepodlehnou vyčerpání
Jak známo jazykem básníků je Francouzština.
Au fond des merssans aucun motDemain s'est évanouiDans le silence des fous(car seul un fou parle)

22. 03. 2024
8
9
126
MIMO

Prequel k budoucímu seriálu: 3002+4 případů detektiva Zahuldy

Večerní ulicí kráčel osamělý chodec, jeho samota však nebyla absolutní, neboť tvář mu osvětloval mobil do kterého pilně se chodec díval.
Leč, nevšiml si, že již není ani uličně sám, ale připližoval se k němu další člověk, též pilně zahleděný v přístroj mobilní a tak měl co dělat, aby usledoval svou oběť, neboť to byl úkladný vrah, který v této době vždy postával na rohu ulice Vrahová a Stará Vražda.
Vrah již byl blízko své oběti, ještě dopisoval jednou rukou mobilem v chatovací místnosti odpověď a druhou již vytahoval kudlu na nic netušící, pro nás zcela anonymní a pro příběh nezajímovou postavu, kterou úkladně a chladnokrevně zabil. Umírající ještě stihnul do půlky se dodívat na video na YouTubu, než dodýchal zcela.

14. 03. 2024
8
9
97
Povídky

Jarní blábolení

"Proboha zakažte to jaro. " Vyhrkl ze sebe Mirek a skočil střemhlav pod tramvajšinoucíse k zastávce 1km v hodince.
"No chlape," vykřikl na Mirka řidičdošinoucíse tramvaje, "to už jste dneskadesátej, letos to jaro začalo vážně zvostra. "
"Pane.

11. 03. 2024
6
12
135
Miniatury prozaické

Muž přechodu

Jednoho rána, přesně když se paprsky slunce lámaly s obzorem hrdina tohoto příběhu. spal.
Každopádně, příštího rána, kdy slunce bylo daleko na obloze, tak daleko že tam ani nebylo se konečně dosud spací aktér probudil. V koupelně při pohledu na zrcadlo ho napadlo že by měl dát zrcadlovému odrazu nějaké pořádné jméno.

28. 02. 2024
11
12
173
Povídky

TD - Jak Děd ke štěstí přišel

Řádně starý a spořádaně prolezlý nemocemi, říkejme mu 'Děd', seděl za stolem na levné židli bez nohou a listoval v katalogu jedné významné, leč nejmenované cestovky, která není sponzorem tohoto příběhu. Děd nikdy nespořil, protože neměl z čeho a tak ani nikam necestoval a proto ani (ano, tématicky) nikdy nežil (alespoň ne oficiálně). Leč když důchod na dvířka zaklepá, to pak člověk (Děd) musí uposlechnout a vycestovat, nehledě na finanční, nebo jiný zdvořilý (či nezdvořilý) stav.
Každé cestování (tak jako všechny cesty v Římě ze Španělského náměstí) se začíná v cestovce pořízením katalogem cestovním za drobný úsměv spojený s proházením několika slov.

25. 02. 2024
8
17
191
Povídky

Velantýnský masakr

SV Valentýn seděl sám, před PC tabletem čtrnáctého dne středečního, měsíce února. Děravou střechou mu pršelo na hlavu, ale již uvyklý, nechal si na hlavě vypršeti roztomilouplešku. Brouzdaje internetem patřil na den zamilovaných, kteří mu ze všech zákoutí sítě přáli k jeho svátku. I přes tento obveselující fakt,tvářivse chmurně, létali mu vzpomínky na jeho dávnou, tragickou lásku.

15. 02. 2024
11
13
215
Povídky

1.1.

Exploze všech barev
na nočníobloze.
Oslavujem' nový 24. rok
vytlučených bláznů.

01. 01. 2024
9
14
247
Blbůstky

K novému roku (Začátkem zimy)

Věčný je dech draka,stejně jako touha. Nové začátkyopakují se jako odkvétající květiny. Tak stejné,tak jiné.

01. 01. 2024
6
6
112
Ostatní nezařaditelné

Pod naší oblohou

Pod naší oblohou,své jméno znášv časech minulých i budoucích.
Neklidné srdce je,neví kam míří,za světem se honí. (jednou se uklidní).
Není tak špatnéznát vítr ve větvích,tvé jméno tě povede.

31. 07. 2023
7
11
161
Jen tak pro radost

To bylO TehdY

Výběr

Za rohem čas neplyne,jenom neklidně stojí(s hrnkem na kafe).
Na posledním slovu se spí,už není kam spěchat,když se obraz zastaví.
Za rohem stín,opuštěný botya uvízlý slova.

27. 07. 2023
13
19
251
Jen tak pro radost

Rozhovor s Umělou Inteligencí.

AI: "Vítejte zpět. S čím vám dnes mohu pomoci. "
Aru: "přelož do češtiny větu: As an Asian, I think Asian girls are the most beautiful girls, and I prefer Asian girls. "
AI: "Jako umělá inteligence jsem vytvořena k poskytování informací a odpovědí na otázky.

26. 07. 2023
9
14
236
MIMO

V novém světě

Písnička do srdíčka :D.

22. 07. 2023
11
13
269
Jen tak pro radost

Od úmluvy ke kapsám

18. 07. 2023
9
7
172
MIMO

(Neptej se proč)

(*S hudbou: Weight of the World).

13. 07. 2023
11
6
245
MIMO

Pod hvězdami

03. 07. 2023
13
27
254
MIMO

Horké dny

26. 06. 2023
4
6
115
Jen tak pro radost

Křídla

16. 06. 2023
9
9
211
Jen tak pro radost

Na starou cestu

13. 06. 2023
8
10
177
Písmáci dětem

Po dešti

09. 06. 2023
12
11
206
Jen tak pro radost

Okamžik

04. 06. 2023
11
11
194
Jen tak pro radost

!Sen! Trilogická verze

31. 05. 2023
3
4
176
Blbůstky

Život XD

28. 05. 2023
5
6
112
Jen tak pro radost

Drakonologická píseň dávných

26. 05. 2023
8
10
126
MIMO

Nevzpomínka

25. 05. 2023
7
20
184
Jen tak pro radost

Ten dávný sen

22. 05. 2023
6
8
115
Jen tak pro radost

TD - Lucretiova kapka

21. 05. 2023
9
11
218
Povídky

Po bouřce

20. 05. 2023
2
7
97
MIMO

O myšičce Fóbince a Pepíkovi švábíkovi II.

18. 05. 2023
6
11
154
Pohádky

O myšičce Fóbince a Pepíkovi švábíkovi I.

Za osmi Devětsily a sedmi lékárnami žila malá, roztomile šedivá, zaprášená myšička Fóbinka v bytínku u popelnice mezi odpadky, nejraději si četla napůl snědenou pohádkovou knížku o sýrech Elementárelech.
Jak už to tak bývá, ne každá myšička žije v hejnu, nebo stádu, ale spíše jenom v lejnu, jako myšička Fóbinka, která byla úplně docela sama, až na švábíka Pepíka, který k ní chodil šmejdit, kdykoli neměl práci. Švábík Pepík dělal načerno u popelářů, ti ho za to tuze nenáviděli, že jim žere práci.
Jednou se tuhle Švábík Pepík přimotal na královskou hostinu, měl padnoucí sáčko s prodřenými lokty a dírou na zádech, čehož si úctyhodná společnost nevšimla.

17. 05. 2023
5
12
153
Pohádky

Ze země květin

S tajemnou záříokamžik setkání,před naším snemjež stárne za dnem.
Probudí se s návratemcos zapomělv zemi Tančících květin. Jsou to naše kouzla,přes která rosteme.

15. 05. 2023
3
7
124
Jen tak pro radost

Zářivé, hvězdné - Hvězdy

Jednou
z tisíce let,
z Říšedémonůspadne hvězda
a nazve se člověkem.

14. 05. 2023
3
6
114
Jen tak pro radost

Učené blbosti

S každým novým dnem
kdo zestárl si tiše,
o kousek ví
čí je smrt (pššššt).

13. 05. 2023
12
6
180
Blbůstky

Rychlé črty z pátku

Po pár krocích
jen samé klopýtání.
Opilý den z deště vstal,
ještě má těžkou hlavu,

12. 05. 2023
7
6
115
Jen tak pro radost

Pod padlými stromy

Vodou,ohněmi ledem, tanec mečerozseká i kámen,silou jíž mluví Zem.
Bývaly takové dny,i lidéa tvorové podivuhodnějšív časech bohatších.

10. 05. 2023
3
5
106
MIMO

Podzimní romance

Za větru v dešti,
kdosi odešel.
Zapomnění v bolesti,
listí se snášelo,

09. 05. 2023
8
12
236
MIMO

Mýtus, zdání, či sen?

Tam kde staré stromy stály,
tam kde jezera vídala svět
a tam kde skály v záři byly,
za těch časů

05. 05. 2023
6
13
169
MIMO

Máj, lásky, do prd*** :))

Ach, jaký krásný den,
dávno vypité kafe
s hlavou na stole
čekám na pohřební vůz.

04. 05. 2023
7
7
204
Blbůstky

Lord Happy

V temných valašských hvozdech rumunských, kde upíři dávají věčnou noc, LordHappy, přivandrovalec z českých luhů a hájů, obtěžkaných chmelem, zakoupil v rozmarném přesvědčení hradPoenari, jenž shledal na místě pouhou zříceninou. Jeho sluha KarelMayou(čti Mňau) se jen zlehkaušklíb, jak už to mají sluhové naivních pánů v povaze.
Lord Happy tvrdým Ojrem zaplatil si několik rumunských venkovanů na zútulnění svého sídla. Když přišla ta chlapiska, Lord oněměl úžasem nad rumunským plemenem.

03. 05. 2023
9
11
180
Povídky

Zoufalstvím do nového dne.

Oblohou z kovu
procházíš den
s překlepy místo slov.
(A v lednici čeká nevybuchlý jogurt. )

02. 05. 2023
6
12
173
Jen tak pro radost

Beltain

Zas hoří ohně
a s mrknutím ožívá mýtus
na svátek práce.
I stát uznal velikost,

30. 04. 2023
15
16
249
Ostatní nezařaditelné

Krása sopek

Žhavým jazýčkem
mlsně olízneš svět
pro osobní krásu
z pohárů podzemních dálek

24. 04. 2023
7
16
214
Blbůstky

TD - Povídka O ničem

Větrolínstál nad hrobečkem svého milovaného dědečka, jenž se nedožil ani 90. let, což ho tak naštvalo, že se raději zastřelil. Větrolínpoložil pugét zrovna rozkvetlých plastových květin na dědečkův nový domeček a jal se vzpomínati v pokleku na jednom koleni s rukou položenou na kamenné křídlo anděla na dědův život.
Větrolínůvděd, když si ho posadil na koleno mu vyprávěl svůj život jednoho velmi větrného dne, který odnesl všechny okolní domy ve vesnici, až na jejich, protože byl v ďolíku.

23. 04. 2023
7
23
318
Povídky

Jarní nesmysl

Všechno kvítí hýří
barvou.
Za duhou TuliPán rudou,
poslední zámek spad'.

22. 04. 2023
7
8
257
Blbůstky

Zapomenutá legenda o Zlatém jezeru

Svět bez slunce,
měsíčný den.
Síla jež v nitru proudila,
zmizela od zlatého jezera.

20. 04. 2023
6
16
272
Jen tak pro radost

Jo, něco takového, to musí být ono

S dojetím
tleskám ploužení.
Ještě včera smál se déšť,
(hlavně nepiště o vodě a citech, tfuj. )

16. 04. 2023
6
16
315
Blbůstky

:D

Ať je léto nebo.
zima,
létám v povětří,
ach,

14. 04. 2023
5
5
236
Texty písní

Bratrstvo vykotlaného pařezu

Zatímco ve Švédsku bylo stále -20° pana Celsiusa, u nás na paloučku již vyrážely v hojném počtu všelijaké kytky roztodivných jmen, která se neodvažuju ani pojmenovat, abych nedostal hráběma po hlavě od zahradníka. Každá kytička má totiž své latinuské jméno, které dostala od některého učitele ze školulolalylusi a jejím špatným pojmenováním se vystavujete monoklovému útoku rozlíceného zahradníka s. hráběma.
Tak začalo jaro, když přišla veverka Rylka a měla monokl, tedy ne svůj monocle na řetízku, ale pěstní monokl udělený.

13. 04. 2023
7
14
368
Pohádky

Mýtus

Tak staré jsou oči,
jež shlížejí na svět
pod hvězdami.
Tak starý je mýtus

12. 04. 2023
11
18
299
Jen tak pro radost

Vody ticha

Ztracený cit,
ztracené hlubiny domova,
zbyla elektrická světla.
V těchto časech již není čas.

11. 04. 2023
8
11
270
MIMO

Nový Písmák

Jednoho dne se ve starém Písmáku zvedl vítr nový a odnesl všemilnéharampádí. Písmáci počali zapomínati co bylo včera, i hleděli k zítřkům zítřejším s ne zapáleným budovatelským výrazem, ale sperochtivoutouhou k začátkům, jež zdáli se býti lepšími, tak lákavé byly odlesky novosti. I počali Písmáci psáti moderní texty, pryč bylstaročas, nebylo vhodné dobývati se minulosti,škrtnulase i přítomnost, pozbývala jen kulhavě bezedně nepřítomná budoucnost.
I bylo souzenoHomoModernismu, že bude žíti v dobách moderních.

04. 04. 2023
15
26
611
Povídky

Staré, starší, zapomenuto

Prasklé pečetě jsou,
kdo pamatuje řeč stromů.
Vody odnesly
pýchu dávnou,

31. 03. 2023
11
14
302
MIMO

Lidského plemene krůpěje i tesáky

'V zemi lidí i ty se staneš člověkem. '
Pravila matka stromů,
než korunu ji srazili
a smuteční vrány roznesly zprávu.

29. 03. 2023
17
13
248
MIMO

Vstávám...

Vstávám když se ve snu budím
a volá neznámý hlas,
však spánek přemůže každého
kdo sní.

28. 03. 2023
11
16
302
Jen tak pro radost

Ostara

Z mlh dávnověku,
z nepřístupných roklí
razí si to králík,
oddaný stoupenec jara.

27. 03. 2023
15
27
354
Jen tak pro radost

TD - Zkáza městské knihovny hlavního města P.

Výběr

V knihovně panovalo knižní ticho. Knihovník OniVontenbrouzdal v rukavicích veWikipediina pracovně knihovním PC se speciálně zvuk-odhánějící klávesnicí; strašně rád by se OniVontenstal jedním z legionářů vět, totižwikipedistou, leč naWikipediiběžel projekt: "Chcete-li přispět k rozšíření článků naWikipedii, staňte se ženou," neboť byl březen a to je proWikipedistkyměsíc žen.
OniVontensi jen smutně, ale neslyšněpovzdechl, v knihovně musí být absolutní hermetické ticho, abyknihomilovníčtenáři nebyli rušeni, i rychlejší otočení stránky by mohlo někoho nejenom rušit, ale i zvířit nánosy stoletého prachu, jenž se za tu dobu stal základem knihovny a jeho pohyb by mohl ohrozit její samotnou stabilitu.
Do knihovny vešel nový čtenářDobroušTutyčka, ale nezavřel dostatečně opatrně polstrované dveře a ozvalo se tichounké klapnutí.

26. 03. 2023
21
46
596
Blbůstky

Theolilova cesta domů

Theolil Vařmil kuchtil jako kuchtík v městské závodní jídelně, poblíž závodní dráhy. Jídelna byla přístupná nejen závodníkům, ale též širokému i úzkému, malému i vysokému, starému i mladému občanstvu. Jídelna si získala svou popularitu a věhlas tím, že byla ve městě jediná a lidovými cenami obědů drtila veškerou stravovací konkurenci, přestože vyhlášená jídla byla Nichcmocová polívka s Nichcmocovým obědem, obojí chutnalo celý týden konstantně nic moc.
To byl dar Theolila Vařmila, jeho jídla chutnala nic moc, ať byla jakákoli a dal do nich cokoli, dalo se spolehnout na nichcmocovou kvalitu jídelny.

23. 03. 2023
8
16
322
Povídky

Jarodění

Ve hvězdách sestupuje,
přes mráček na obláček,
(vousatý pán s holí to není,)
ke sněženkám i bledulím, perklíčům, šafránu i krokusům, primulým i prvosenkám

20. 03. 2023
15
24
295
Blbůstky

Čí jsou jablka!

A sen na schodech se zdál,
venku tak sám stál
a ve hvězdách četl hvězdář,
loňská jablka tam zahlédnul,

14. 03. 2023
9
13
275
Jen tak pro radost

Stará dobrá Valhalla

Za bílým severem,
za zmizelým Vinlandem
pluj.
Než se vzbudí dýka světla

11. 03. 2023
6
6
182
Blbůstky

V hrozných to dobách žili naši předci, aneb věk náš je konečně moderní

UchillburgXII. vonVylidiseděl ve svém křesílku u svého stolečku s nataženýma nohama na svém koberci ve svých panských papučích, před svýmkrbíkem, ve kterém topil svým dřevem ze svého lesíku; to všechno mu patřilo, včetně nedalekých vinic a rodového zámečkuUchillburg, podle jehož názvu se jmenovali všichni prvorození rodu vonVylidi, muži, či ženy.
Pod zámkemUchillburgleží městečkoÚchylov. Kdysi v hrozných, zlých a nelidských časech monarchie patřilo městečkoÚchylovrodu vonVylidi, to se ještě jmenovaloUchillburg, po demokratickém pádu monarchie a nastolení republiky bylo potřeba se nejen odlišit, ale i zavést nové pořádky.

10. 03. 2023
6
18
345
Povídky

A taky zrcadla

Dnes je den zrcadlení citů,
kdo se ptá na to co nikdy nepřichází.
Z jedovatých mračen pršelo,
těm co spali,

09. 03. 2023
12
32
332
MIMO

Jeho Zapšklost XVIII.

Byl na světě král, rád hudroval, rudý jako krocan všem nadával, jeho Zapšklost XVIII. V tom království bylo dobrým mravem si navzájem nadávat a mračit se na sebe. Kdo se usmál, hned ji schytal, jako tu facku po obličeji. Jeho Zapšklost XVIII.

07. 03. 2023
5
9
252
Pohádky

Po cestách...

Po cestách běží mlčení,
dny jsou ještě sněhové,
ale srpkem už vzdáváš hold
zelenějším vzpomínkám.

28. 02. 2023
11
20
308
MIMO

Jarní zahradničení

Jednoho dne vylezl Bořivoj ze své chaloupky.
"Ach, to máme krásný den, sluníčko svítí, mraky hoblují oblohu, blýská se na lepší časy a do toho typicky jarní sněhová vánice," v příjemných -55°C, radost pohledět. Bořivoj, nabit jiskřícím jarním vzduchem zašel do kůlničky pro motyčku, aby zryl půdu před sadbou, ale motyčka se zasekla v krtčím krytu, protože Bořivoj byl tak trochuslepoňna obě oči a spletl si krtčí pevnost s jarní cibulkou, kterou kdysi vysadil jeho praděd a od té doby se předávala odkmetovéhopraděda, k dědovi, přes otce, až k Bořivojovi.
"To snad drží jakýsipazdřát, nebo co," zápasil s motyčkou marně Bořivoj.

27. 02. 2023
9
14
322
Povídky

Jezerní cestou

Výběr

Na cestách neznámých
do hlubin dalekých
vzít si čas na chvíli.
S osudem nesměníš pár let,

21. 02. 2023
19
24
466
MIMO

TD - Babička Němcová

Výběr

Do domova důchodců nám přivezli babičku Boženu Němcovou, která letos v únoru oslavila krásných 203 let. Babička Němcová patří mezi známé české spisovatelky. Už ve svých raných dílech dbala na to, aby obsahovala nějaké to"b", většinou už v názvech: Babička; Pohábky; Čertův švabr; Princ Bajaja, nebo Chudí libé. V dobách obrození Češi mluvící nemeckchky vůbec neznali české b a proto babička Božena Němcová, tehdy ještě coby vnučka přiblížila v obrozeneckých dílech české b z prostředí českého venkova, jak Češi v krojích za radostného zpěvu na polích odolali nemeckchkým paznechtům v hojném používání českého b.

19. 02. 2023
14
24
414
Povídky

MIMOZEMSŤAN - díl č. 11

RotnýKukvajcseděl na policejní stanici za policejním stolem na policejní židli a četl si pod policejní lampičkou policejní spisy k vyšetřování. Na zdi vzhlížel z obrazu prezident Zemák s výrazem, jakoby se chystal odstoupit.
"Já jsem z toho už asi úplně blbej," řekl Kukvajc, vrah ze spisu nevyplul, všude samí podezřelí, ale vrah se úkladně ukrýval v houštinách zmatených indicií. "To starej komisař Bärlach, ten by si věděl rady.

13. 02. 2023
13
46
605
Próza na pokračování

Z dávných písní

Starý svět už není,
svou krásu ztratil ji,
zemí pradávných neprojdeš,
pohřbená leží.

09. 02. 2023
8
11
269
Jen tak pro radost

O múzách a múzákovi

Občas se stane umělcům, že je posedne múza, pak sochají antické sochy, malují barokní obrazy, staví secesní budovy, píší divadelní hry, nebo básně pro pár bláznů, které nikdo jiný nečte. Múz, (jak je všeobecně známo) je devět:Kalliopé, posedá epické básníky;Euterpése věnuje hudbě lyrickyobsedantnězmučeným básníkům;Eratónavštěvuje milostné poety (někdy je spíše nenavštěvuje);Thaleiapíše veselé básně a komedie, život s ní je o tolik jednodušší;Melpomenézná jen tragédie;Terpsichorénejraději tančí;Kleióje múzou dějepisců, bez ní se do škol a na univerzity dostane mnoho historických nepřesností;Úraniahraje nebeský minigolf s astronomy a konečněPolyhymniazpívá vždy sborově a hymnicky, prodlévá v chrámech.
A přece, nezdá se vám, že tu někdo chybí. Všechno jsou to ženy a nikde žádný múzák.

07. 02. 2023
14
33
512
Miniatury prozaické

MIMOZEMSŤAN - díl č. 2

Sněhově vločky se snášely do přicházejícího večera s přízemním mrazíkem, rotný Kukvajc nasedl do stařičkého policejního vozu po komisaři Bärlachovi, který již vyšetřoval nebeské případy vražd na onom světě a rozjel se k místu činu.
RotnýKukvajczastavil U žáby, nikde nikdo.
"Hm, asi budou všichni zalezlí v hospodě," vešel do 'žáby' a byli tam. "Tak co se stalo, chlapi.

05. 02. 2023
16
38
500
Próza na pokračování

Trylkující švitoření

Spoutaní poutníci
věčným plamenem cestují
přes hory Osudu.
Kdo je kdo,

02. 02. 2023
12
23
362
Jen tak pro radost

Široširé mlhy

V čase přistřižených křídel
o jasu snít,
v tmě rozplývající se.
(Zdá se být luxusem. )

27. 01. 2023
7
10
264
MIMO

Rok Zajíce

V Evropě i za Velkou louží je dobrým zvykem slavit začátek roku dva (a 3/4) měsíce před začátkem roku na začátku zimy a říkat tomu začátek roku a mít z toho ohromnou bžundu Silvie-strováním a strašením zvířatek. V Asii je to 22. ledna (tedy letos), což je dnes (tedy bylo), ale řeknete si, 22. leden, to je jako nic, vždyť to je neděle a neděle je vlastně začátkem týdne, ale opět zasáhli humorníci a přesunuli ji na konec, ono se pondělí (neděle) vlastně ztratilo a je ztracené pár století, ale když se ztratí tak významné pondělí, zmizí v Asii snad i celý rok a přijde další rok.

25. 01. 2023
6
15
264
Blbůstky

Zimní... zasnění se

Den stále zimní
ve večerních krocích,
vstává dávná vzpomínka,
než ustele si na obrubníku

23. 01. 2023
11
17
314
Jen tak pro radost

Kdo ví!?

Kdo ví co zbývá,
když nezbývá nic,
dny se jen vlečou.
Šeď nateklá do očí

20. 01. 2023
9
28
472
MIMO

Nástrahy zimy

S Doubravkou na svátek Doubravky
šel jsem do doubravky,
chytili jsme tam rýmu,
pod peřinou přešla mě chuť na doubravku.

19. 01. 2023
7
16
333
Blbůstky

Zimní ro-ma(n)tika

Jaro je daleko
a zimní kašle se prohánějí
po polích.
Noc zamrzla

18. 01. 2023
13
26
322
Jen tak pro radost

Nevstávám, nebudím se, přespávám na zelenou, než spočítám přechody všecky

Jen tak si plout,
utrácet čas,
líně.
Houpat si do snů

16. 01. 2023
7
15
217
Jen tak pro radost

Incitatus I.

Památného dne toho král Zemák předal berli i kolečkové křeslo novému vladaři, jehož si zvolil jeho milovaný lid za dalšího tatíčka vlasti z občanské milosti Incitata I. krále českého, markraběte moravského, knížete slezského a markraběte obou Lužic.
Král Incitatus I. se milostivě rozhlédl po království a shledal, že mu chybí královské stáje.

14. 01. 2023
4
9
278
Povídky

Volební agitka!

Je to těžké rozhodnutí koho na hradě mítí.
Šaška, či generála.
Volte Incitatuse.
Již se osvědčil jako římský senátor,

13. 01. 2023
7
26
418
Blbůstky

Zuby

Za třináctero Pražskými orloji žil byl lesů v lese pán Chrupínek Zdřímínek, byl poslední ze Zdřímínků, neboť jeho rod prospal i echm, rozmnožování, chmmm. Spokojeně si chrupkal jako každý den, ale ten den se něco změnilo, nejprve ševelilo listí v korunách stromů jinak, než obvykle a poté zvířátka změnila směr svých hopků a hopkala dopryč. Občas nějaké žďuchlo ňufíkem do Chrupínka, ale ten si z toho nic nedělal a převalil se na druhý bok.
To do lesa přišli nezvaní železní, monstrózní hosti a celý les, až na strom pod kterým zdříminkoval Chrupínek skáceli.

10. 01. 2023
9
20
401
Povídky

Zemí, vodou i vzduchem

Pluj,
pluj přes rozeklané kolo
osudí,
pod hvězdou

07. 01. 2023
11
13
332
MIMO

Povzdech pod mraky

Únava polehává za uchem,
sní
o zmrzlých pláních,
nekonečných polenech

06. 01. 2023
11
17
342
Jen tak pro radost

Zubařská chvilka s horrorem

Zubař těžce vzdychá,
pánovi sedí na hlavě,
ruce v hubě,
ale zub, sviňák zkažený

04. 01. 2023
5
10
203
Blbůstky

Hrdoslav a kočička Rička

Jednoho rána (kvalitní denní příběhy začínají hned ráno po probuzení,) Hrdoslav rozlepil očiska a co neviděl. Nikdy předtím neviděl to co uviděl toho rána a to, že není osamělý, jako ten kůl v kolně, ale že spadl do společnosti. Společnost to byla skutečně společenská a Hrdoslavovi byla vskutku natolik příjemná, že se rozhodl, jak se to nazývá v odborných kruzích:zaspolečenštit, neboť společnost je tou nejlepší volbou pro společnost a Hrdoslav se toho rána stal společensky nadějným a perspektivním možná budoucímspolečníkem.
S tímto zjištěním se hezky (stále trvalo ráno, neboť čas malý čásek posečkal) vyoblíknul, aby vypadal k tomu světu, kam jakože si razil krok.

03. 01. 2023
8
21
448
Povídky

Po teď

Volnost a lehkost,
když si zuješ boty od bruslí,
nic tě netíží.
Bez trapných her směješ se,

28. 12. 2022
9
12
308
MIMO

Nová doba

Nová doba už letí sem
i tam.
Jaká bude,
to neví ani Kristus Pán.

27. 12. 2022
9
13
253
Texty písní

TD - Veselé vánoce

V jednom velice chudém městě žila ve velice chudé ulici jedna chudá rodina. Byla tak chudá, že si nemohla ani pořídit vlastní děti, ale blížily se vánoce a to by nikdo neměl zůstat bez dárku, aspoň jednoho. Tatínek X. přemýšlel co by své zákonné manželce dal za dárek.

25. 12. 2022
8
14
214
Pohádky

Lindiny vánoce

Linda se procházela podvečerní ulicí, před svátkem Štědré Vánočky, blížilo se k polednímu a smrákalo se, neboť zimní dny jsou krátké. Linda se prohlížela ve výloze, jak ji to sluší v zimním kabátku. ALE nebyla jediná kdo ji spatřil ve výloze, nad její krásou roztouženě vzplál za šera i syn rabiho Wichtelmanna - Himl Hergot.
"Poslouchají, zrovna jsem si všim' jejich," nastala chvíle matného přemýšlení, "půvabu.

24. 12. 2022
8
13
523
Pohádky

Ballada o snědené(?) vánočce (Policie nemá klid ani před vánoci, tfuj!)

Probudil jsem se
(i to se stává)
v ten hrůzný den -
Kamsi zmizela má oblíbená

23. 12. 2022
4
12
299
Blbůstky

Pohádka o Tfujíkovi :D

Za dvanáctkrát třiceti šesti kvákavými tůňkami žil byl Tfujík, měl velice důležitou práci, chodil ven a odhovnocucával ulice ve městě Ťufík. K tomu měl hovnocucovoukáru, která odsávala nechutná hnědozvěrstva, kudy se ploužila svou maximální rychlostí 0,6 km/h, a že to byla pomalá rychlost. Práce tedy Tfujíkovi utíkala z v o l n aaaaaaaaaaaa 0,6 km/h a tak nepřehlédl jediného hnědého pasažéra okupujícího městocesty. Hnědozločin páchali domácí gaučopolštářoví psíci, jejichž páníkům a paničkám se nechtělo vést své mazlíky, velké jako autobusy do nedalekého příměstského lesíka mezi bažiny, močály, bubáky, nemrtvé umrlce, divé žíňky z kópelky, duchy a vodníky, tak jako ostatním spořádaným Ťufíkovským měšťanům znalým vyhlášky:"Ehm, ehm, ježto se městó Ťufík potejká s velikó hnědó záplavó, rozhodlo městkxké radní o zákazu venčit domácí hovadá po měsťé, ať táhnojí v lesó za městém.

18. 12. 2022
5
21
296
Pohádky

Sněhovločková neopostbáseň

Bílobílé těžké sněhy
obkroužily mysl mou.
Už ani vzdech
neplazí se

17. 12. 2022
9
16
349
Blbůstky

Večerní xhvilka poesie pro zaostalé :D

Dřím večír zrána,
venku něží
a vánoční ořech
louskám pustými dásněmi

16. 12. 2022
11
27
408
Blbůstky

Jen tak z ničeho nic

Ticho do noci
z prázdných slov
šeptá
z beztvarého cinkání,

08. 12. 2022
8
15
343
Blbůstky

Dračí řád

Krevní linie
létá dál
přes věky
koloběhů zrození.

07. 12. 2022
3
6
291
Jen tak pro radost

Svěží, úžasná, bezduchá, naplněná prázdnota

Vzdálený hluk odbíjí
novou sezónu.
Divoké jsou kroky po cestách,
trny bez citů

06. 12. 2022
7
13
300
MIMO

Zítřek odtéká do včerejška

Slunce hasne
vládou pod nebesy,
kde hostí tmu.
I hory se otřásají,

05. 12. 2022
10
12
266
MIMO

Kanystrterapie

Jednoho bujného jarního rána, kdy slunce stálo za poledníkem se ve své postýlce jako obyčejně probudil Prťoslav Vypnitady obchvácen celý obplameny. Jeho malý venkovský baráček, který si postavil na výškové budově v obchodním centru prohrával životní boj s nekontrolovatelným požárem. Prťoslav se vyškrábal z ložnice a za chůze si skládal padák s kterým vyskočil.
Prťoslavův podomácku vyrobený padák z ložního prádla se však otevřel jen z části a Prťoslav dopadl na vozovou ulici.

02. 12. 2022
3
11
354
Povídky

Předpozazimní xláska?

Vzdychaje, toulal jsem,
pod lampy nahlížel,
LEČ.
Stín mlčel

01. 12. 2022
4
6
266
Blbůstky

Když něco vzejde z ničeho, bláznů je plný učený masomlýnek

Jednou z ničeho cokoli bylo,
tvrdí rozumní mozkové.
Z ničeho co je cokoli,
nic nebude, až nebude

27. 11. 2022
4
5
249
Blbůstky

Hvězdy i zem

Když padají hvězdy,
ztrácí zář.
Neodvratně v plamenech
míří na černou zem.

23. 11. 2022
9
5
302
Jen tak pro radost

V Andělínově

Za Tehdyjovem a Kdysibylovem leží Andělínov. Kyklopové a kentauři za ledovými horami a lávovými řekami střeží oblast luxusních rezortů pro pochybná individua páchající dobro, která za dobré skutky sbírají body dobra mezi námi. V Andělínově si za ně pořizují luxusní jachty, vily, paláce v antickém stylu s mramorovými sloupy, bazény ve kterých se nikdy nekoupou a limuzíny do kterých nikdy nesednou.
V Andělínově jsou všichni natolik ohleduplní a respektují se, že nemají žádná zvířata, ani rostliny, protože jim nechtějí upírat svobodu a prostor.

22. 11. 2022
7
24
428
Povídky

TD - Malé motivy téhož

Jednou jinou cestou, jíním šel jsem, tam domek byl, kol železné zahrádky a žluté schody na všechny strany, jak už to na konci cest bývá. Nepozván vešel jsem do tajů domovního ticha, kde osamělé šero skrývá se. Byla zima, neb venku bílá Zima si chodila. Na stěnách v domku jímaly se fotky se stromy venku na dvoře.

20. 11. 2022
16
24
528
Miniatury prozaické

Cestou necestou, zemí nezemí

Na dálný sever vyrazíme,
za modrými ledovci
plachty vytáhneme.
Do bezedných nocí,

18. 11. 2022
9
11
246
Blbůstky

List z listopadu opadal, až nezbyl ani list, kam by psal

Opilý den vzlétal
i padal,
zakletý ústy severského božství
k Siriovi na nebi.

17. 11. 2022
6
6
247
Blbůstky

Blízké dálky

Vracím se,
ať je to kamkoli,
znám vzdálené krajiny,
tak blízké srdci,

14. 11. 2022
8
8
234
Jen tak pro radost

Je i není...

Bez paměti
na krajíčku
spí.
Snad na věky zapomenutí,

13. 11. 2022
7
5
255
MIMO

Cthulhu i Krteček

Hvězdoslav Zvonimír byl vyučeným lampářem, každé ráno lampy zhašínal a každý večer je rozsvěcel, ale i do jeho městečka Díry nad Konimírem dorazila elektřina a Hvězdoslav skončil na dlažbě, byť pod elektrickým světlem. Zkusil to tedy jako rekvalifikovaný kovář, když se mu podařilo zvednout kovářské kladivo, které váží asi milión tun, plus mínus. Zvonimír koval jako šílený, pamětliv že už jednou přišel o práci, koval podkovy, meče, ploty, trhal zuby, ale i do Díry nad Konimírem se proplížil automobilismus, střelné zbraně, plastové ploty a zubaři. Hvězdoslav byl opět na dlažbě.

10. 11. 2022
5
12
305
Povídky

Smetiště citů

V našich nocích
vedou kroky sem tam
do nikam.
Naostři si zrak,

10. 11. 2022
5
8
229
Jen tak pro radost

Květomil Dobroděj & holčička co neměla srdce

Byla jednou jedna pohádka a v té pohádce žil (mimo jiné) chlapík spořádaným životem, ale měl jednu slabinu, jmenoval se Květomil Dobroděj a kam přišel, tam páchal dobro, které měl raději, než květy.
Květomil pracoval jako úředník, protože i jeho otec byl úředník, děd byl úředník, praděd byl úředník, prapraděd byl úředník, praprapraděd byl úředník. Asi v šesti letech Květomil pochopil svůj úděl, hrál si s vláčky, otec k němu rozlobeně přišel, sebral mu je a dal synkovi na hraní úřední akty. Od té doby přestal Květomil úplně zlobit a začal páchat dobro, všem bez rozdílu.

03. 11. 2022
2
10
255
Pohádky

Samhain

Prolnutí světů
v jedinou noc.
Je slyšet ty co odešli,
nezapomínají.

31. 10. 2022
14
16
349
Jen tak pro radost

Návrat draků

Nechť zapomenuté rozhoří se
ohně,
z věčného spánku,
z ledového prokletí,

31. 10. 2022
12
19
402
MIMO

Svět zapomenutých

Zbloudilí toulají se,
nikdo neví kdo je kdo,
skrytí před sebou
skrývají se v toulavém směřování,

30. 10. 2022
4
13
261
Jen tak pro radost

Čekání, čekání, čekání, čekání, čekání, čekání, čekání, čekání, čekání,... (Pro milovníky dlouhých názvů)

Samota ledoborců,
krása síly
v pomalém lámaní ker.
Bez falešných hvězds výsměchem.

28. 10. 2022
8
9
285
Blbůstky

Až dotkneš se snu

V povětří
vodou
s ohněm
si lítáš.

25. 10. 2022
18
21
369
Jen tak pro radost

TD - Krása, dětství i obličeje neví kudy kam

Jednoho skoroslunečného rána, kdy nebyl podzim co by stál za hovno a voda se řítila k zemi v provazech se probudilo v malé dětské postýlce dětství s tváří krásy obličeje. Krása je krásná právě proto, že ji utváří obličej, či jiné části odhalené kůže na které lze nerušeně se dívat, aniž by dětství vstalé z postele dostalo ruční fackou.
Co že je to vlastně ta krása. Na to je poměrně jednoduchá odpověď, kterou vysvětlil na 400 stranách Umberto Eco ve své knize Dějiny krásy.

23. 10. 2022
12
21
444
Miniatury prozaické

Vytrácející se čas

Na křídlech
zapomenutá svoboda spí
složených s kapkami slz.
Pohasl zrak

21. 10. 2022
6
4
195
MIMO

Zkroceni aby sloužili

Jako poslední list
před zimou,
jako mlha
ve které se nedá dýchat

20. 10. 2022
6
6
239
MIMO

Příběhy velikonočního zajíčka Chlupáčka - pohled z druhé strany

Nikola byla devítiletá holčička, která se narodila spolu s Ježíškem na Velikonoce, proto byli dvojčata. Na Velikonoce se nevraždí malí roztomiloučcí zaječí chlupáči, jak někteří oblouzněnci by mohli dojít mylného názoru, nýbrž se oslavují Ježíškovo Velikorozeniny, který za to dětem rozdává na Vánoce dárky, i když mu na západě konkuruje Santa Klaus a na východě Děda Mráz. Ježíšek se rozhodl k marketingovému triku, aby zpopularizoval svou osobu a použil k tomu zajíčky na jejichž roztomilost sází a malovaná vajíčka.
Jméno Nikola se odvozuje od Mikuláše, který po genderové změně pohlaví, aby s čertem a andělem nevypadal jako úchyl při předvánočním podvečerním obcházení domů a návštěvou dětí si začala říkat Nikola.

18. 10. 2022
3
12
312
Pohádky

Křivé mosty a křižovatky smíchu

Za noci šílení
šílení vtipálci zůstanou při rozumu,
a vážní mudrlanti ztratí ho.
Z ticha hoří vzduch,

17. 10. 2022
8
12
261
Jen tak pro radost

Kdo zbožňuje šílenství

Je čas se zbláznit,
přečteš-li všechny knihy světa
určitě ti hrábne.
Miluju náboženství.

16. 10. 2022
4
13
314
Blbůstky

Příběhy velikonočního zajíčka Chlupáčka

Zajíček Chlupáček se objevil prvně ve zverimexu, kde se zjevují i jiná zvířátka, jako tygr, nosorožec, žirafa, nebo medvěd a samozřejmě i miniaturní zmenšeniny plazodraků, totiž Krokovy délky. To je běžný domácí mazlíček, vzhledem něčím mezi vránou a Comodem z Varanových ostrovů.
Mezi námi existují i takoví úchylové, kteří si domů za domácí mazlíčky pořizují pavouky, štíry, hady s nimiž žijí pod jednou střechou, ti největší šťíropavoukohadí milovníci s nimi jsou v jednompelíšku, než jejich ohlodanou kostřičku najde policie, jež musí plamenomety celý dům zderatizovat a očistit od zplozenců z pekel.
Velikonoce jsou svátky jara, jejichž hlavním bodem je zavraždění roztomiloučkých velikonočních zajíčků, kteří končí na obědových stolech, kde jsou sežráni, tak velí tradice.

15. 10. 2022
4
23
355
Pohádky

Kdo nespí s námi, spí proti nám! :D:D:D

Usínám ještě dřív než se probudím,
vlastně je skoro ráno
a krásně se příšeří.
V mezerách z ticha postavím si domeček,

14. 10. 2022
15
21
567
Blbůstky

Esence štěstí

Dnes si uděláme recept na štěstí. Nejprve si je pořeba položit elementární otázku: Kde to štěstí jako je, případně kde se dá koupit, ale žádný strach, přední vědci rodu Homo za miliony let existence, napříč milionům světelných let kosmu vykonali práci za vás. Štěstí je stav mysli.
Tak tady to máte, dělejte si s tím co chcete :D
Bylo zjištěno, že brečením do vlastních dlaní se mnoho nepořídilo, ačkoli daný postup byl mnohokrát opakován bez úspěchu.

14. 10. 2022
5
15
303
Blbůstky

Opojné bruslení

Led a sníh,
pozvánka k jiskření.
Někdo si kapsu namastí
a jiný z nudle u nosu rampouch mít bude.

13. 10. 2022
10
10
263
Jen tak pro radost

Trůny světa

I.
Z dlouhého prokletí roztahují se potrhaná křídla.
Sežehnuté ospalou samotou
dívají se napůl mrtvé oči,

11. 10. 2022
10
10
331
Pohádky

Rok

Před úsvitem
své oči otevři.
Zem praská,
chvěje se černá duše,

08. 10. 2022
8
17
385
Jen tak pro radost

Transparentní králíček kouše s nevinnou tvářičkou mrkvičku

Ó, tak svět autorit,
které chtějí jenom dobro a starají se o druhé.
Dovolte mi se zasmát,
když držím králíčka v náručí

06. 10. 2022
6
25
359
Blbůstky

MIMOběžným krajem

Tak trochu vážné sklánění hlavou,
mezi zrnícím pohledem
s poloviční jistotou
za zmizením.

05. 10. 2022
5
17
263
MIMO

Rok Lišky!!!!!!!?

Ano, přesně tak. Letos konečně na mojí osobní žádost v klasické čínštině komunistická strana a vláda rudé Číny zavádí úplně nový, vyblejskaný znamení, který bude aktuální hned nadcházející rok a to Liška. Teda nevím jako jakej měl být tědkonc koho rok, protože se mi to nechtělo hledat. Udělat dvě kliknutí je moc velká práce v ověřování faktů, však to znáte.

04. 10. 2022
5
14
296
Blbůstky

Spadané listí s ťapinkama :D

Vyhoupla se malá ouška
"Kdo mě to budí, hm. "
pod zrzavým slunkem,
trochu toxická

30. 09. 2022
15
17
402
Blbůstky

Slzy draků

Pod černou oblohou
v řetězech sténání je.
Poslední krůpěje podzimu
dopadají na zmrzlou zem.

29. 09. 2022
14
22
392
MIMO

Drobná epická Lindina výprava do chřtánu zdravotního ekosystému

Druhého dne se přímo pohádkově přes noc vyčasilo, z mínus 50°C dostal teploměr teplotu, až k 15° a stromy z holých větví nahodily podzimně nažloutlé listí. Linda se probudila, ve svých očích viděla pouze šeď a zkázu, okamžitě byla otrávená. Musela si dát kafe. Ač podle některých odborníků na slovo vzatých děti kafe nepijí, maximálně prý tak kakao, Lindě to bylo šumák, šoupla do hrnku tři pyramidově vrchovatě obří čajové lžičky kávy, zalila horkou vodou a dosypala k tomu tři cukrové lžičky, nic míň ji nemohlo probrat, prý kakao, no to zrovna, pfffff.

27. 09. 2022
2
14
259
Povídky

TD - V kávovém deliriu částečné blouznění o únoru/Šílená Aruova mimóza, pro psychoparanormální zážitek klikněte zde

Bylo 25. září, roku 3133, ve vzduchu vanul svěže poletní den, ač bylo tvrdé podzimně kalendařní ráno, lehce tikající na hodinách po každé minutě blíže přes zimu k létu. Vlivem škobrtnutí časového kontinua bylo všem deset let. V deseti se lidé rodili, žili deset let a po té ve spěchu v krásných dožitých deseti letech v rodinném kruhu nad kávičkou s koblihou umírali.

25. 09. 2022
11
20
311
Miniatury prozaické

La mort arrive, ma chérie

On se moquera des fusées,
Nous avons la nature de colombe des lions à deux queues .
Nous allons nous diriger vers l'est, vers la mer de Béring.
Ne vous inquiétez pas, mon ami, nous allons tous mourir.

24. 09. 2022
3
13
301
MIMO

Volby

:D Nevím jakvás, ale mě zajímá cobude v sobotuv dalším díluseriáluAlchymieduše :D.

23. 09. 2022
8
15
321
Blbůstky

Mezi smíchem a duhou

Duha nad kolonami aut
přišla dnes dvakrát
za smějícího se deště.
Lidé visí zaklestěni v mobilech,

22. 09. 2022
8
15
304
Blbůstky

Kukýnka - Devátý díl pro Pamětníky

Ehm, echm, po delší přestávce, tedy voni jsou to kapitoly, žejo, minule se ňáko zmotalo vyprávění dohromady. Především by se mělo vědět, že Kukýnka, to jako já je ta nejúžasnější osoba v každý pohádce.
"Vždyť jsi minule celý díl jenom proválela. " Cssssss, řekla zcela mylně zmatená Copinka.

21. 09. 2022
5
15
228
Pohádky

(Ladovská) Fialová ZiMa

Kdo máš kotel, nebo kamna,
zatop uhlím, či dřevem,
nemáš-li dřívo, či ouhlí,
vem co máš běžně doma po ruce:

15. 09. 2022
2
20
439
Blbůstky

Zlaté oči býka

Za nocí liščí sténání zní,
Měsíc i Saturn nespí.
Po obloze stéká krev,
nikomu to však nevadí.

13. 09. 2022
8
13
274
Blbůstky

Mobilní dílo! Lze ho přenášet spolu s mobilem :D

MalejVénapřišel ze školy a hned spustil:
"Mamí,potřebujumobil"
"Na co ty potřebuješ mobil. Je ti teprv šest let. "
"Já vím, ale já hopotřebujuuuuuuuua všichni ostatní už ho taky mají. "

09. 09. 2022
15
31
488
Miniatury prozaické

Názvy jsou na hovno

Výběr

Sklesle vznešení podkováři
zlaté podkovy nosí.
Zatímco na tichých hvězdách
kape krev.

08. 09. 2022
14
38
497
Jen tak pro radost

V hlavní roli škamna, škamně, škamňata

Každé škamně je tak trochu dřevěné, ale svým neutuchajícím optimismem, aniž by cokoli předtím promýšlelo vše převálcuje, na více v jeho škamni není dostatek místa, než na škamnové operace. Škamňata zbožňují školy, kde se združují až do vysokého škamnového věku. Dnešní svět je ovšem postihnut škamnovou krizí. Na mnoha místech byla škamňata vyhozena ze škol a upálena na hranicích.

05. 09. 2022
5
22
436
Blbůstky

Dnes má svátek Linda (s předpříběhem o kávové sedlině)

Bylo běžné středočechoevropsky chladné kalendářně podzimní ráno, vanul svěží vítr z Norska a tak se vůbec nezdálo, že je 30°C pod nulou, ale snad padesát. Sněhové vločky ležící v metrové, onde stometrové pokrývce dnes zvláštně jiskřily, neboť bylo prvního září na které se dítka školou povinná těšila již od prvního července a poctivě seděla zavřena v pokojíčcích za svými stolky celé léto s logaritmickými pravítky, kádinkami, kružítky a matematickými tabulkami, aby je pan učitel třídní pochválil a za školou rozdal bonbóny, až. až na Lindu, ta na to srala.
Linda chodila celé léto k móři, eeee rybníku, kam se odkládaly nepotřebné stavební stroje a jiné vysloužilé věci, které byly lidské píli k neužitku, kopala si s míčem do oken, v čemž ji sklenáři vehementně podporovali a vždy v ulici poblíž Lindy stálo zaparkované sklenářské auto, které bylo poznat na první pohled, jelikož bylo celé ze skla, (proto sklenáři také chodí jenom ve skleněném ošacení).

01. 09. 2022
6
8
246
Povídky

Frederika Nikdová

Malá Frederika Nikdová si hrála na zahradě před rodinným sídlem a jak už to tak bývá, bylo to sídlo honosné, rod Nikdů nenosil své jméno jen tak pro nic za nic. K zahradní brance se přiblížila ruka, jejíž prst stiskl zvonek.
"Cilililililililililililililililililink," ozvalo se. Služka Květoslava Růžová si zase někde dávala dvacet, po té co si tajně zunkla ze spíže panský rum.

31. 08. 2022
9
24
398
Povídky

Bylo, přestává, nebude...

Do mlh odvracíš se
pohledem.
Ztrácí se nezadržitelně cosi
vzácného.

25. 08. 2022
10
12
377
MIMO

Zima se blíží

Vyšel vládní manuál, že v bytech má být na zimu pouze 18°, naštěstí ne kelvinů, ale stupňů, takže buďme vděční vládě, že v bytech nenařídí mít mínus 255°. Vláda bude toto nařízení přísně kontrolovat a tím české domácnosti porazí Rusko svou otužilostí. K tomuto budou vyčleněny speciálně peníze z daní a vyškolen speciální typ státního zaměstnance, tzv. estébák.

22. 08. 2022
13
43
654
Fejetony

Ze srpnových louhů Bohémie

V dračích spárech hlásí se
malé usínání.
V mlhách tápání
spí oheň líně

15. 08. 2022
10
14
352
Blbůstky

Cesta vytrácí i vysmívá se

Ze snů po stříbrné bárce
- přes knihovnu -
až do skleněných krajin iluzí
dopluješ.

14. 08. 2022
8
16
331
Jen tak pro radost

Zátiší na dva kroky

Ticho spí tajemstvím
se zátiším ironického smíchu.
Kroky vedou do zahrady proměn,
odkud se nikdo nevrátil

13. 08. 2022
14
11
336
Blbůstky

Jak se voda vaří, žáby se smějí šílenější

Toužení po světle vede k šílenství,
k noci k zabíjení;
žití ve tmách druhých k prohlédnutí.
Hladinu čeří vítr

12. 08. 2022
8
9
292
MIMO

Škola, základ života

Jak všichni víme, škola je to nejužitečnější co v životě malý člověk pozná a vědomosti nabité v této moudré instituci zúročí po celý život, vzpomínaje na ni až do smrti, řka na smrtelné posteli:
"Pepíku, kde jsi. Aha, to jsi ty Janičko, pěkně ti roste hrudníček, hmm, co jsem to jenom chtěl, nechtělo se mi na velkou. Vlastíku a nezapomeň si spořit na vkladní knížku, echrrrrrrrrr. " S tím pantáta rodu, bydlící v krabici od bot umřel.

09. 08. 2022
8
17
406
Povídky

Večer u jezera

Každý jde svým tajemstvím
večerním rubínovým soumrakem
v zemi kvákajících žab.
Nezbývá než pošeptat liščím uším slova,

08. 08. 2022
12
18
408
Jen tak pro radost

Prázdná miska

Na konci světa vadne úsměv
hasne vzpomínka,
včerejší dny žloutnou mezi řečí,
která přestává znát čí byla.

02. 08. 2022
12
18
437
MIMO

Když ospalý den pospává na římsách

Když je ospalý den,
spím od rána do večera
a nic nedělám.
Když spí den,

31. 07. 2022
13
12
366
Jen tak pro radost

Oheň je mým domovem

Oheň žhne
za bušení kladiv
v rozpálených kovárnách.
Země se rozevírá

30. 07. 2022
7
12
347
Jen tak pro radost

Jana Ošíková

Kdesi na Moravě, kde teče řeka Morava městem Morava žila moravská selka Jana Ošíková, jež se živila pletením košíků, jelikož byla košíkářka a její maminka Jana ji na smrtelné posteli 13. let předala košíkářské řemeslo, jakož i vedení rodu, jelikož měli v rodině od nepaměti zavedený matriarchát a zároveň ji svěřila na starost jejích 13 sourozenců. Protože byli moc chudí, otec Jany Ošíkové, Jan Ošík pil v hospodě nad tím kterak jsou chudí a tím přiváděl rodinu do větší chudoby z čehož šel tráviti čas do hospody.
Jednoho dne ani Jan Ošík nevstal, umřel na smrtelné židli v hospodě s myslivcem před sebou, jelikož byl členem mysliveckého spolku.

29. 07. 2022
4
8
243
Povídky

Li-Ju si vyšel tak brzo ráno, až ho potkala melancholie

Pár červených listů javoru
a vzpomínka
na mostě přes říčku.
V údolí se převaluje mlha

28. 07. 2022
10
13
325
Jen tak pro radost

Devět krys

Čtvero ročních dob odkvete
v řece života;
Znamení jsou červená a soumrak.
Jadeitový drak polykající Lunu,

25. 07. 2022
14
46
788
Hádanky

Pohádka z blázince :D

Jednoho rána se Venca jako slušný, spořádaný a platný člen společnosti chtěl probudit, leč do programu mu vstoupilo spaní a tak to nechal až na večír. To bylo zrovna na střídopátek, jako dnes. Venca měl moc užitečný povolání, sbíral na ulici psí hovínka, protože lidi jsou děsný prasata, vlastně psi jsou prasata, žejo, co serou všude a tak pan Státrozhodl, že utvoří novou pracovní pozici - Enviromentální manuální eko-čistič cest pro pěší a cyklisty(kteří si mezitím zabrali chodníky pro sebe, čímž si 'pěší' nyní "budují" cesty kanalizační, které před cyklochodci tají),čímž zatočí z nedomovstvím, jakož i jinými nekravatovými individui a zvýší si voličskou popularitu,až po něm budou v bedně zase házet vajíčkama, protože jsou děsně nehygienický, jelikož je serou "sIeepanci".
Venca tedy už předpokládejme že vstal, protože nebyl líný hovado, jako ten zápecní Honza, jak si vzal půl pece a celý pekáč buchet na cestu sebou.

20. 07. 2022
8
17
354
Pohádky

Galaktická...

Známe svou hvězdu,
její jedno oko dosud svítí,
obě by spálily zem na popel.
Známe tvou vodu,

19. 07. 2022
11
8
240
MIMO

Pohádka z Kurníku

Jednoho rána vyšlo ve městě Kurník zcela neočekávaně sluníčko, bylo to na úplněk jako dnes. Kykyrykíještě spal ve své postýlce a zrovna se mu zdálo, že je rok 2009 a koupil si JEDEN celýBitcoin, který by mohl za několik letzpenězomnožita býtmiliiiiiiiiiiiiónář, asi,teda. Jenže půda pod nohama se mu začala všude tak třást, až to vypadalo na zemětřesení, které ho z toho snu probudilo. Ale to s ním jenom maminka třásla v postýlce.

14. 07. 2022
7
12
313
Pohádky

Jak se neseznámit

Jak se neseznámit je věc, která vyžaduje odhodlání, vytrvalost a pevnou vůli. Zvláště nadlidské schopnosti jsou vyžadovány ve společnosti lidí. Jak vytrvat ve svém úsilí, kde lidé jsou naprosto všude si povíme následovně.
Nikdy s nikým nenavazujte oční kontakt, to je častá chyba začátečníků, kteří jsou následně zcela proti své vůli a přesvědčení donuceni k seznámení, dívejte se zásadně do země, nebo ještě lépe do strany, kdy můžete zároveň sledovat svého soupeře, lačnícího se s vámi seznámit a zároveň vytrvat ve svém svatém úsilí.

13. 07. 2022
9
26
577
Fejetony

Zlomky nebe

Za dávných a dávných dob, protože všechny dobrý příběhy se odehrály dávno. Dávno před tím, než jste byli mladí, když jste byli staří, starší než dnes, tak dávno kdy poZEMise pohybovali, nebo létali a možná i plavalidinosauřísamice, které lákaly v období páření lidské samce, kteří značně frustrovaní, ještě před vynálezem, ne kolo to nebylo, piva a internetu měli jedinou zábavu v sexu s laškovně nevázanými, atraktivnímidinosauřímisamicemi dali vzniknoutdrakolidem, v křesťanství později známým jako andělé. Ti měli křídla a uměli s nimi létat, zavrhli masivní výrobu letadel a plánky nechali svým méně létavým lidským příbuzným pro budoucnost, až je budou schopni chápat. Mezitím dinosauři vymřeli, protožeZEMěse postupně zmenšovala z původní velikostiJUPITERudo dnešní velikosti roztomiléZEMIČKya tak pro kolosální tvory jakým dinosauři byli se stalaZEMěpříliš malá a fronty v metru nesnesitelné, dinosauři se rozhodli raději vymřít, než aby se nadále tísnili spolu.

12. 07. 2022
9
18
379
Povídky

Z římských kritických análů: Pravdivý Vojtěch a jiné podivnosti

V jedné předaleké zemi hodně daleko, říkejme ji třebaBohémie, ale zrovna tak by to mohla být Čechie, neboBöhmensko, zkrátka jakákoli země kdekoli ztracená v široširém a opuštěném vesmíru, plném badatelů, kteří měří jeho délku, výšku, nebo hloubku. A věřte že vesmír je hluboký. Zkrátka v té předaleké zemi žili tvorové, pro orientaci je nazvěme třeba lidi, ale můžete je nazývat jakkoli, ono na tom nesejde. A mezi těmi lidmi žilobzvláštějeden lidnatý člověk jménem Vojtěch, měl plno nectností, ale v jedné obzvláště vynikal, vždy každému říkal pravdu a proto ho zcelaupřímněvlastní spoluobčané nenáviděli, neboť nebyl to prostý člověk, kterému by bylo možno v hospodské rvačce dát přes hubu a seznat ho s tím, kde že ta pravda leží a jakou má cenu.

05. 07. 2022
7
16
368
Pohádky

Za tmavých nocí hasnou ohně loučí

Od věků do věků
čas plyne
vdechující tmu.
V časech lidí

04. 07. 2022
8
19
330
Jen tak pro radost

Normální nudný ráno, kdy se neděje nic co by se mělo dít ;)

Slova tečou po okapech,
z vyčerpání
skáču každej večer z okna,
ale ráno

01. 07. 2022
15
20
510
Blbůstky

Kukýnka (8. náhradní díl), Sobinka a Karkulka vracející se domů: propojení pohádek, aneb i pohádka umí zešílet :D

'Zázrak', zvolal vypravěč stojící schovaný v keříku s diktafonem, když zahlédl probouzející seKukýnku,Copinku, jejich maminku aučitýle, jak spí složeni ve svých postelích. Kroměučitýle, který spal na řádně vydezinfikované podlaze,vdechujícíočistné výparySava, protože věděl, že čistota je půl zdraví, ale panákSavapo ránu celé. Byla to událost rovnající se zázraku, když zbliťodobrodružstvívBloudínověnyní leželidOmA. Kukýnkaotevřela jedno oko a aniž by si dala ruku před pusu jako slušně vychovaná holčička, zívla jen tak.

25. 06. 2022
5
12
341
Pohádky

O Červené Karkulce - pro nezbedné děti

Na kraji malého města, kde nejezdily pořádně ani tramvaje (na Moravě šaliny), bydlela v jednom domku jedna bezdětná rodina. Mladá žena si velice zoufala i se svým mužem, že se jim nedaří počít potomka, pokračovatele rodu. Ač oba vzorně každé ráno vyhlíželi čápa i vránu, žádný z nich nepřistál s uzlíkem, kde by leželo vytoužené dítě. Tato mladá žena se nakonec odhodlala vyhledat odborníky, kteří by ji pomohli.

22. 06. 2022
11
19
397
Pohádky

Hostinské zařízení - první obranná linie

Spolek pro konání dobra: tým A - koukal společným všekukátkem na Zemi. Ten nejméně zadumaný pronesl ke svým vědeckým kolegům po té co se dosyta vyzíral dumáním na Zemi.
"Tož kolegové, tož se nám to na Zemi jaksi sére. "
Druhý nejméně vydumaný vědokolega nejprve sňal z nosu tlusté brýle a pečlivě je jakýmsi utěrákem utřel, než se odvážil k formulování odpovědi.

21. 06. 2022
9
13
300
Pohádky

Nepropojenost (bez názvu)

Nepropojenost,
navěky plovoucí
nic.
Sny bláznů,

18. 06. 2022
10
11
321
MIMO

Poslední plody draků

Vzdálené jsou krajiny
za sny lidí,
probouzí se v osamění
ze sfér ohně.

11. 06. 2022
10
18
584
Jen tak pro radost

Křivokostelí

V noci zvanéLůvycházejí ze stínů kostiLú mezi lid.
Žvanil vonOpicovseděl za stolem aráchalse tužkou v uchu, až zmizela kdesi.
"Sakra práce," bouchl dřevěným úderem do desky Žvanil von Opicov, "kde se zase fláká. Vošmatlíne, zavolejte mi Olízla Vytáhla.

10. 06. 2022
5
15
441
Povídky

Až spatříš východ

Zdi
praskají.
V očích šílenců
navěky;

06. 06. 2022
6
10
352
MIMO

Lindin sen

Linda seděla na hodině banánů, škola ji dostala a málem si nudou hryzala, jak už to ve škole bývá zvykem palce na nohou. PančelkaSúdružkovázrovna dávala příklad:
"Jestliže máme trs banánů a dva sníme, jaký je úhel ztopoření zbývajících banánů děti. No tak, kdo to ví, vždyť nejste takovídebílci. "
Lindu to ale nezajímalo, měla štěstí že seděla u okna kde se mohla dívat ven, jak myšák Lojza šel s kárkou naloženou sýrem.

03. 06. 2022
4
6
261
Pohádky

Linda? Linda!

Celní správa trpěla nedostatkem pracovních míst, včetně nových uchazečů na pozici celníků a tak slevila ze svých nároků, až žádné nároky neměla. První se přihlásil JindraVoko, bydlištěm pod mostem a vzali ho. Po té se přihlásil Franta Pes, závislý hráč na automatech a vzali ho.
"No to, sakra.

01. 06. 2022
5
9
382
Pohádky

Srát na lži

Krásný jsou vyhaslý hvězdy,
dávno se zřítily
a na funus serem
včera jako dnes.

31. 05. 2022
14
33
884
MIMO

A trochu nemít

Plout
a nemyslet na nic,
hloupý osud kolem vrávorá.
Vidět

30. 05. 2022
8
16
407
Blbůstky

V malých krůčcích - růst -

Každý den
špetka básnění
neuškodí
Na kraji popelnic

29. 05. 2022
11
4
240
Jen tak pro radost

V klesání vidíš hlubiny...

Nic nechápu,
bloudím světem,
který žádný smysl nedává.
Dívám se do noci

24. 05. 2022
10
19
547
MIMO

Z příčetnosti k nevědomí

Osudu čelit nemůžeš,
silám jež drtí svět
nepostavíš se
v cestě.

23. 05. 2022
12
29
718
MIMO

TD - Henry a ti druzí

Henry, (rozuměj Jindřich Faust), Goethe a Mefistofeles stojí na skalnatém výběžku nad mořem. Werther pod nimi padá na mořský břeh plný kamenů ve zdání, jakoby je poházeli dávní obři.
"Tento kraj Goetie, jakoby pro sebevraždu vhodný byl. " Vytrhl z ticha společníky Mefistofeles.

22. 05. 2022
6
19
496
Povídky

Práce na plnou vařečku

Stará Hrncovařová odešla do důchodu a školní jídelna ve Vysokém Jezeře hledala náhradu. Na tak zodpovědnou práci se nehlásil nikdo, ze zástupu volného lidu bažícího po práci se na pozici školního krmiče nezjevil troufalec, který by zachránil děti od smrti hladem. Prázdniny se kvapem blížily ke konci a existence jídelny se jevila čím dál tím nereálnější. Rada pro výkrm dětí přistoupila k radikálnímu řešení a zvedla nabídku platu školního kuchaře o 98876555544 korun ve zlatě.

17. 05. 2022
7
16
458
Povídky

Je půlnoc a trochu víc

Z cukříku uvař mi
kapku jedu
a trochu blouznění,
než přiženou se noční můry.

13. 05. 2022
14
17
453
MIMO

Pár kapek navíc nevadí, stává se že stávání se stává zavedeným pojmem (& Divný názvy se dějí)

Ze střepů půl stínů,
ohrádka na kvadrát,
světlo hvězd.
Tam kde nebydlíš

12. 05. 2022
14
14
363
Blbůstky

Čas od času cestuji

V chrámech Inari
snil jsem nad dýmem
vonných tyčinek.
Ubíhala tisíciletí,

08. 05. 2022
9
9
326
Jen tak pro radost

Drobná zenová zahrádka s malilinkatými trpasličími sakurátkami

Když slzy skapou,
sní je pidirybky,
vlezou si na polštář
a i ten.

07. 05. 2022
17
19
468
Blbůstky

Pálení čarodějnic, opožděně k 30., 1. dub., květ., června?

K. dorazil zaB. , byl skoro večer, když vyslovil dnes již onu památnou větu:
"Ty vole, kdeseš. " Tím K.

06. 05. 2022
7
36
580
Povídky

Sen

Ve snu
spal jsem,
když spřádal jsem
svůj sen

05. 05. 2022
10
22
498
Blbůstky

Ptačí (...)

Ptáci spadlí na zem,
přešlapují na místě
a sní
o větru

28. 04. 2022
7
0
240
MIMO

U doktora

Pan doktor byl vyššího vzrůstu 10. metrů a tak se nepatrně hrbil ve své ordinaci s dveřmi vedoucími do čekárny na kterých stálo: 'MUDr. Smrt' a pod tím bylo reklamní sdělení: 'Se zubní pastou Zubilka se blýsknete na každé společenské akci ' s obrázkem veselého, smějícího se zoubku, šermujícího s kartáčkem, natřeným pastou Zubilka, která také měla veselý, smějící se obličejík, lákající na ústní hygienu. Bylo to nedávno co doktor přijal novou sestřičku, neboť stará Vychtrlová šla do důchodu.

27. 04. 2022
5
12
399
Povídky

Je to ta krychle... snu?

Po boji v titulcích
kdo nesmál by se napořád
po náloži depresí.
Lepší než skákat

25. 04. 2022
6
6
252
MIMO

Pegasojednorožčí pohádka pro malé i velké každého věku od -100 do 101

Jistéjednorožčímamince apegasímutatínkovi se narodilo mezi jinýmipegasojednorožáčatami,pegasáčaty,jednoropesáčatami,jednorožáčatyi jednopegasorožáče, bylo o něco menší než ostatnípegasorožáčí,jednorožáčí,jednoropegasáčí,pegasáčísourozenci a taky vypadalo jako by mělo menší chuť do života ve který vstoupilo.
Lidi sice říkají, že taková stvořeníčka neexistují, ale to je tak strašlivě namíchlo, že se začali lidem natruc schovávat a na oplátku tvrdí o lidech, že to jsou oni kdo neexistují, mnouc si při tom škodolibě kopýtky, třouc si jednorohy o sebe, jako i přátelsky se poplácajíc navzájem křídly při tomto tvrzení. Přistoupili i k naprosto radikálnímu kroku, kdy všechna souhvězdí přejmenovali podle jmen svých hrdinů a jedním z nich bylo, tušíte správně, zatím ve vyprávění malé pegasorože. Už rodiče malého špuntíka byli natolik duchaplní, že ostatním dětičkám dali tak fádní jména jako Jindra, nebo Ludvík, tomuto jedinému pegasorožáčímu dítku nechali vložit jméno od prvního pegasího kněze Pegase, jenž byl zároveň první svého druhu, jelikož jako sirota vypadl z lúna své mrtvé matky Medúsy, když kolem chodil s lelky strašný vrahoslav, totiž blbecPerseus.

24. 04. 2022
5
10
418
Pohádky

Notes du trottoir/Poznámky z chodníku

Qui n'a pas survolé la ville,
quand il rêvait de la ville .
Il a battu des ailes,
Il n'avait aucune idée de ce qu'il vivait

23. 04. 2022
5
6
341
Blbůstky

Byl pozdní večer, poslední červen

Byl krásný letní den, v -30°Chnal se krajinou blizard se silným sněžením,Jozefkavyšla nazápraží-
"Ach, dnes je tak krásný den" - s košem prádla, aby si vyprala v řece -
"Budu prát a tím budou poraženi zlí imperialisté", jelikož měsíce nešla elektřina a pračka byla přežitkem zlých časů uhlobaronů. Naštěstí za lidmi stál vítr, voda, i slunce a tak se nebylo čeho bát. Přes noc stateční lidé stavěli větrné elektrárny, které ledové vichřice každého dne zničili a každé ráno akční hrdinové odházeli ze slunečních kolektorů metry sněhu a vyhlíželi třpyt slunečních paprsků k hradbě šedě ocelových mraků, táhnoucích se po nebi. Vodní elektrárny vzdorovaly svým panenským klidem ledovému sevření a právě tam vyrazilaJozefkas košem prádla, dynamitem a sekerou.

22. 04. 2022
5
8
308
Povídky

Malé příběhy

Když záře mizí,
není o co stát
v bezesném víru.
Na drolících se mostech

09. 04. 2022
9
10
290
MIMO

A přece se točí

I v nejhlubší noci svítí hvězdy
a ráno se opět probouzí,
tak i nejdelší den nemá věčného trvání
a noc se potichu vkrádá.

08. 04. 2022
9
6
260
Jen tak pro radost

Z potřeby písmenek ukovej mi brázdu, ať vidím ty vzory, neb hrajem si ;))

Nové vzory do skal,
jednorožčí pomatení,
vystojím si důlek
z radosti.

06. 04. 2022
5
10
327
Blbůstky

Mýty, pohádky, zkazky

I.
Valkýry v zemi Sfing
předlouho bojovaly,
devět zim

02. 04. 2022
8
10
251
Jen tak pro radost

Aprílovské srandování

"Roubíček, včera jsem odjel z Jeruzaléma do Mekky podívat se na toho boha muslimů. "
"A co tam viděli Kohn. "
"Je to černá krychle. "
***

01. 04. 2022
5
15
387
Blbůstky

Le monde est mort, vive les assassins

L'amusement d'hier se termine par des larmes,
Un nouveau cirque prépare de nouvelles tortures.
Les parties convenues qui ne voient pas,
tu as peur des pions sur le terrain.

30. 03. 2022
7
29
411
MIMO

Katastrofix a Kvadratix

Nad kontinentem jménem Evropa, nad kterým slunce nikdy nezapadá a jen občas stydlivě vůbec nevyjde; po krutých celospolečenských zimách zavládl mír, láska a trvale udržitelné štěstí Evropanů, když císařem evropským stal se Falus Antonius Faucilius od Los Angeles, až po Sydney. Tak velké bylo Fauciliosovo evropské impérium. Kdesi v té Evropě však jedna vesnice vzdorovala lásce i míru, neboť to byli opravdu tvrdohlaví a naprosto nevzdělaní lidé, kteří netušili co se v globální Evropě sluší a patří.
Ve vesničce žili lidé svárliví, hádaví a holdovali zvlášť zdraví nebezpečnému a toxickému nápoji, který zvali pivo.

26. 03. 2022
9
19
372
Pohádky

Bombar den

Paní Kadrnošková stála s paní Novákovou před sámoškou ze které se kouřilo, zatímco jim nad hlavami létaly rakety na Berlín, Paříž, Moskvu, Londýn, Sankt-Petěrburg, Hongkong, Washington, D. C. , Peking, New York, Soul, Horní Lhotu, Tokio, Betelgeuze a Souhvězdí malého Koníka, teď už možná jen Koníka.
"Bombar den, paní Kadrnošková, už jim přišlo to mlíko, nebo mám přijít později.

22. 03. 2022
11
17
432
Povídky

S mrazem v srdci, s ledovými polibky

Ostara letos nepřijde,
i básníci oslavují smrt
jako kult nejvyššího uctívání.
Nač by chodila nevěsta vzkříšení

20. 03. 2022
5
2
206
MIMO

Korunovaná beznaděj

Říše se hroutí,
zas a znova.
Kdo vysloví zakázaná jména,
bude ve jménu prokletí

17. 03. 2022
8
4
271
MIMO

V bažinách utopené trosky dávnověkých

Do mlh skryl senáš ostrov,
Avalon zlatorudých plodů z jabloní,
v zahradách věčného bytí.
Hledáme mezi světadíly

16. 03. 2022
7
3
257
Texty písní

Malá úvaha po spirálách času na okraj stránky

Pár stop
ve stínech
samoty -
Ve stoupání či klesání

14. 03. 2022
8
13
302
Jen tak pro radost

Snílkové z hvězd

Teprve ve smrti
zjišťujeme kým jsme,
s rukou ve hvězdách
k domovu

11. 03. 2022
8
24
494
MIMO

Poslední léto

Čas se nezastavil,
běží dál.
Na stráních se krčí chlad
a vybledlý je včerejší

10. 03. 2022
6
6
222
MIMO

Theia nad jezery lidí

Noci stříbrná
teskně sníš po zlatém dni.
Houpu se zlatostříbrná
na loukách věčného jara.

09. 03. 2022
8
9
297
Ostatní nezařaditelné

Oslavná báseň k poctě jediného Pravého BOHA :D

Budiž pochválen B&ů&H Internetu.
Jeho věčnéG světlo
opět zazářilo
nad našimi pracovními doly

07. 03. 2022
4
9
341
Blbůstky

Souls IV - Svatyně poskvrnění

Ve světě šílenství
v královstvích temných Lordů
jdou lovci a rytíři ve stínu
po ostří z rozumu

05. 03. 2022
0
0
222
MIMO

Pěšky, nebo na koni

Poslední vývoj vrací do hry koně,
nepotřebují benzín,
ani olej.
Cena koně od 20 tisíc.

04. 03. 2022
11
21
411
Blbůstky

Nová doba 2 - Mediální válečníci

Čemu věnujete pozornost, tím se stáváte. Například sledováním média, které se snaží vzbudit strach, budete ustrašenými i z nafouknutých nebo pokřivených zpráv (pro vyšší sledovanost), protože jste tomu věnovali svoji pozornost. Silné emoce mají tu vlastnost, že člověka pohltí a nadto jako bonus paralyzují do té míry, že je neschopen v daném čase myslet jinak, nebo vidět věci z nadhledu/odstupu. Takový člověk se stává mediálním konzumentem závislým na své dávce zpravodajské negace.

03. 03. 2022
15
57
1060
Úvahy

Básnička o ničem

Bylo jednou malé nic
toulalo se samo nicotou
odnikud nikam šlo
a nikam se nedostalo

02. 03. 2022
6
23
455
Blbůstky

Nová doba - Coronavirus offline

"„Tak nám zabili Ferdinanda,“ řekla posluhovačka panu Švejkovi, který opustiv před léty vojenskou službu, když byl definitivně prohlášen vojenskou lékařskou komisí za blba, živil se prodejem psů, ošklivých nečistokrevných oblud, kterým padělal rodokmeny. ", začíná knihaOsudy dobrého vojáka Švejka za světové válkyod Jaroslava Haška a "tak nám zabili kovidismus" můžeme si spokojeně říct před zrcadlem my a poplácat se po vlastním rameni.
Skončila doba útlaku a bezpráví. Skončily manýry o kterých konspirátoři psali na svých webech, co bylo veřejným tajemstvím a vrabci si o tom cvrlikali po střechách a začala doba, kdy se můžeme vrhnout na světlé zítřky vstříc energetické krizi a splácení covidovych dluhů.

01. 03. 2022
7
13
377
Fejetony

Souls III - Reedice šatů s moly

Na konci věků
roste temnota
v šílenství kráčejících po cestách
Z Plamenu chladnou uhlíky

27. 02. 2022
6
2
236
MIMO

Z každého koutu tisíc očí

Lidé přesyceni válkou
píší o válce,
války ještě není dost
v televizi, na internetu,

26. 02. 2022
6
7
238
MIMO

Velký návrat Kukýýýnky - Sedmý díl - Městské blití

Učitýlse dlouhým pohledem zadíval do mapy, stál přesně na místě vyznačeném na mapě jako X, před cedulíBloudínov. Svítěznýmúsměvem vycenil chrup.
"No tak pojďme, paneučitýl, určitě budoutadýýýýý. " zvolala maminkaKukýnkyHuránaBloudínov, která se cestou mezi díly v zájezdním hostinci pro dobrodruhy převlékla do tradičního oděvu zlodějů nijaké barvy se slušivoukapuckous roztomilýma ouškama, aby nebudila pozornost a v minisukni, protože to byl ženský oděv.

25. 02. 2022
3
10
267
Pohádky

JaRo

V zátiší s Jarem na lince,
sviští za oknem severák
v záři ledově smrtících vloček,
když brodím se po pás sněhem.

24. 02. 2022
7
16
386
Blbůstky

TD - Linda, postrach města

Na nočním stolku vedle postele se ozval budík:crrrrrrrr.
"Tak tohle je ten svět dospělých. Už teď jsem totálně unavená. " Padla zpátky do postele malá Linda, kterou čekal první školní den v jedné školičce, která se pyšnila tím, že neměla na svém kontu dosud ani jeden požár.

20. 02. 2022
13
53
974
Pohádky

Líné dny

Není špatný odnikud nikam
plout.
Nic na tom není,
jen tak si hovět

19. 02. 2022
15
21
448
Jen tak pro radost

NATURE in HaikU -_/-_/- JaPaN

Výběr

Déšť smáznul psychologické květy
pod příkrovy bezduchých smutečních střech.
.
.

18. 02. 2022
14
34
738
Blbůstky

Mýtus

Jsi silný tak jak jsi silný chi chi chi chi
Až poznáš devítiocasou lišku
pošeptá ti do ouška tajemství
budeš-li milý

12. 02. 2022
10
14
443
Jen tak pro radost

Titanová běloba

Už malíři věděli,
jak chutnají nadýchaně bílé mráčky.
Ach. Teď nám ji chtějí vzít,
už nebudeme mít sladce

11. 02. 2022
10
12
327
Jen tak pro radost

Skautí tábor

Pepíkovi byly sice štyři, ale byl chytrý, jako by mu bylo štyřicet. Hned po narození si pupeční šňouru odstřihl radši sám, protože mu připadali porodníci jako málo kvalifikovaní. Do jednoho roku se naučil chodit, mluvit, číst, psát i počítat, ve dvou vychodil celou základku, ve třech střední i vysokou a stal se zapisovatelem u soudu, protože ač dítě, měl ze své učenosti už plešku, jelikoš vlasy se vůbec neuráčili vstoupit do jeho života. Tak ho velice těšilo, že u soudu může nosit bílou paruku, jako JEDINÝ.

10. 02. 2022
10
24
404
Povídky

Oči černých pohledů

Oči černých pohledů
patří pod býčími nebesy,
když tančí květiny za rozkvétající noci;
v měsíčním světle září všechny sny.

09. 02. 2022
8
9
275
MIMO

Sedačkokřeslový "chlápek"

Sedí v sedle sedačky na koni Theodosius I.
rozhlíží se po křesle nalevo
včíl i vpravo kam by chroup
Theo Do Sitosti

04. 02. 2022
7
7
380
Blbůstky

?!LevObrazy!?

làš vůkìntuoP
ìcìřv mesjleřz
icivnok v
ukjačloH ìnasp iřp

03. 02. 2022
8
37
632
Blbůstky

Nové zpracování příběhu Medúsy

Představme si na chvíli možná méně fantastický příběh a vydejme se za příběhemMedúsypo cestě nové, věnčené starými jmény zaMedúsou, tak krásnou, že krásou samou provokovala bohy a krále nutila k přemýšlení, jak takovounezemskoukrásu ze světa sprovodit, když ji nedokázali polapit. Dejme se na cestu, kde krása postaví se síle, jež zahubit by chtěla, co snad nemělo spatřit světlo světa. Soumračná je všakMedúsinazem, v sázce není nic menšího, než samotná hlavaMedúsy. Perseus, miláčekOlympanůse svými dárky už natahuje krok a tak iMedúsadostane dárků pár, ač bez sester, které beztak mnoho přes svá silná jména nezmohly, máMedúsaprávě sílu svých sester ze starých mýtů: Moc, Širé moře a ze svého jména, Střežící.

02. 02. 2022
5
20
404
Povídky

Nový vítr

Zvedne se vítr
zprvu líně
z kapek rosy
po očku zívne

01. 02. 2022
13
23
478
Jen tak pro radost

Pařezáci pařezoví skorojarně, kýchovitě naladění

Po vánovelikonočním mezisvátku přišlo skoroještějaroalezatímzima, není to leden, březen, prosinec, nebo duben, ale prostě takový zazimní, skoropředjarní období, něco mezi -0,1 a 7,1°C. Kvedrulín vyšel před domečkovou chaloupku a s koštětem dělal na sníh "kšá kšá", aby jako ten sníh zvednul nožičky a odešel strašit někam dál na sever, protože ho měl Kvedrulín akorát po uši.
Zatím po další divoké noci s velikonoční vílou vstal vánoční skřítek brzo ráno, možná už byly dvě odpoledne, že si udělá svůj oblíbený čaj z vraního oka,kterejje mocdobrejnavoči, pokud jste skřítci (ale kdojinejby tohle -kromě víl- čet', že. ), jinak hrozí akutnívoslepnutínavoběvočiasmrťomrtvice.

29. 01. 2022
6
17
386
Povídky

Theia září

Vstávám z vlastního popelu
silnější než kdy dřív.
Roztáhnu křídla,
hory se třesou

29. 01. 2022
9
18
430
Ostatní nezařaditelné

Mnohoruká mnohomluvná saň

Z noci jedem nasáklá bouře
vstává tisícem hadů
syčí pod krvavou Lunou
Zrodí se nový den

26. 01. 2022
8
19
437
MIMO

Skřítkonadělení s pařezopodumáníčkem

Jeník pařez se dal do pláče a začal brečet dřevěné slzy, maminka pařez ho nemohla utěšit, stála na to dobrého metru od Jeníka moc daleko, tatínek pařez raději už nic neříkal a jen smutně pospával hledíc zavřenýma dřevěnýma očima vstříc šedivému nebi, po kterém se proháněly šedivé mraky, pod kterými létali šediví ptáci. Věnceslav pařez zatím usilovně přemýšlel jak z toho, ale nic mu jeho dřevěný rozum nenabízel. Začal litovat, když coby ještě nedřevěný jinoch létal pro Sovětské impérium, že se nezačal zajímat o šamanismus, když s ním v jeho bombardéru létal i jeden kluk ze Sibiře, ale rychle je opustil, neboť jednoho slunečně jarního dne, kdy vítr lehce stoupal od země se ten kluk mezi kvítím a hmyzákama proměnil v havrana a od té doby ho už nikdo neviděl, ani nehledal, neboť havrani jsou zproštěni vojenské služby, aspoň na východě. Nyní by se Věnceslavovi náramně hodila nauka proměn.

22. 01. 2022
6
10
470
Povídky

Nebuďte smutní, Měsíc taky svítí :D

Slunce zívne,
koukne na ručičky na stěně.
Nemůže spát,
jsou 2 hodiny v noci,

21. 01. 2022
18
24
622
Blbůstky

V nazítří za předvčerejšku

Je cesta,
znáš-li ostří
osudu
pevná.

18. 01. 2022
12
14
477
Jen tak pro radost

Zářivě bláhový Perseus

Ledy pukly
a čerstvý větřík obul sandály;
je to snad Perseus
jež dodnes září na obzoru.

15. 01. 2022
8
19
570
Jen tak pro radost

Kostelová, aneb Kostelničení

Jednoho víkendu udeřilo na vesnici ráno. Pepík který vždy kouřil tajně cigarety za kostelem, místo aby jako slušný člověk měl zapalovač, držel se v postpubertálněstařeckém věku stále sirek a jednu samotnou, použitou odhodil. Při pádu si sirka myslela 'íííííí' a s tím zapadla mezi stěnu a pár suchých stébel, jež se přitulily k dosud nažhavené sirce, nestřežené Pepíkovým odchodem. Kostel se v krátkém čase vzňal plamenem a vypadal jako samotná brána do pekelného inferna, jelikož byl celý dřevěný, navíc byl stár 645788 let, postavený v roce -88766543 za Ludvíka IV.

13. 01. 2022
11
35
804
Povídky

+++ - byl zapomenut, jelikož jsem si ho zapoměl zkopírovat,... můžete domyslet dle sebe ;)

S horou šel jsem
vrtkavý stín
kde šuměl chodníků splín
(a alpští jezdci sjížději jódlování)

11. 01. 2022
4
19
399
Blbůstky

Ráno ve vlnách

Zrozeni v bouřkách
plni neklidu
plujeme za svítání
Hoří obzor naší krví

09. 01. 2022
10
32
630
MIMO

Světlušky

Přicházejí hosté
čas si odchází po svém
Čekáme v malém smutku
na roj světýlek sirotků

08. 01. 2022
17
26
505
MIMO

Kukýnka - Šestý díl - Chaos v hlavě

"Jsme totálně ztracený," pronesla ztracenáKukýnkake stejně ztracenéCopince, stojící vKukýnčiněnáprsní kapsičce.
"Hlavně že nás nedostali ti bubáciKukýnko. "
"Ale dostali maminku,panebožéééé," vzpomněla si náhleKukýnkana účel bloudění v neznámém,bubákovskypodezřele zšeřelém kraji, když tu.
"Támhleto vypadá jakonějakejbarákKukýnko," ukázala prstíčkemCopinka.

05. 01. 2022
7
14
386
Pohádky

Pruhývovaná Kočičínka

Už si chystá kabátek pruhývovaná Kočičínka.
Zamňoukne a listonoší křídlovránky
snesou pírka zprávy.
Pryč s krysomyšma,

02. 01. 2022
13
23
584
Jen tak pro radost

Silvestrovské klapky: 000000000000000000000013°C ve stínu a rychlé špunty - s Mírou nejdál dojdeš

Plovárna znovu otevřena.
Voda ohřátá.
Na teplotu šampaňského.
Dětského.

31. 12. 2021
7
21
471
Blbůstky

Vánočka, největší záhada všech záhad!!!!

Pan Vánočka měl jasné povolání už od mala, kvůli jeho jménu mu rodiče říkali, že bude pekař, protože nomen omen ani jinak být nemůže. Místo aby si s dětmi hrál na hřišti, protože ostatní rodiče dbali na zdraví svých ratolestí, ačkoli v tom kraji bylo silně deštivo, a tak děti většinou stály v dešti na hřišti s deštníkama, nebo v pláštěnkách. Tedy místo toho, aby si pan Vánočka hrál s dětmi, musel již od útlého dětství péct rodičům pečivo, aby jim chudáčkům neudělal ostudu, až půjde študírovat, vstával již ve 3 hodiny v noci, aby v 7 měli rodiče snídani na stole.
Díky tomu že od mala pracoval, moc ale nevyrostl a stal se středem posměchu ostatních dětí.

30. 12. 2021
6
12
335
Povídky

Noční opera přízraků

Když noc se dnem snoubí se,
tehdy přicházejí stíny.
Jejich síla v krvi pramení,
však světlo nesnášejí.

27. 12. 2021
6
9
332
Jen tak pro radost

Myšoreje nad kočičí hlavou

Kam mňoukneš,
tam tlapka ve sněhu,
ale než napočítáš
tři vousky,

26. 12. 2021
9
14
372
Pohádky

Vánoční myšošpajzová lapálie & kočičí oči

Myši vyjedly celý špajz,
převrhly stromek
a od salátu se nám chichotaly,
když nás s ním bombardovaly.

25. 12. 2021
10
9
353
Jen tak pro radost

Vánoční speciální díl s Lindou

Ferda stál u kuchyňské linky na štokrlátku, dělal zrovna bramborový salát. Jiří se oblékal do svého baloňáku značkyColombo. Na hlavě měl buřinku a na nohou lakýrky, tentokrát si místo Ferdy na ně pro lesk musel flusnout sám. Ferda měl mocpráce, protože se mu v troubě pekla kachna a v koutě skládal kolíbku.

24. 12. 2021
5
12
427
Povídky

Vánoční malůvkování

Pod stromečkem
(pokáceli nám kvůli tomu
sekvoj z Yellowstonu)
zjevil se Bob Ross

23. 12. 2021
12
20
499
Blbůstky

.

Poslední na stráži
ještě se nehlásí
k umírání
Jen dřímota

16. 12. 2021
9
21
445
MIMO

Oči draků

Ohně nechť zas hoří
vzbuďte se ospalé oči
draků
V dřímotě spí

15. 12. 2021
14
21
502
Jen tak pro radost

Liška nemá lišty, ale pouze lišky

Liška sbírala lišky
zatím z liščíš doupat šel
křik liščat
když liška slechla

10. 12. 2021
9
25
526
Blbůstky

Theia vidící

Praskají černé zdi
a světlo prostupuje skrz trhliny
Brzy dostane zlo
první z mnoha úderů

09. 12. 2021
12
32
756
Ostatní nezařaditelné

Vánoce, svátky pohody a míru před rodinným krbem

Jeník se těšil tak jako každý rok na VÁNOCE a dárky, které dostane od 80ti letých rodičů s nimiž bydlel ve vzájemné shodě a porozumění. Jeník navíc právě oslavil krásnou padesátku. Rodiče aby synka uživili chodili stále do práce. Maminka pracovala jako hornice v dolech a neodmítla jedinou pracovní sobotu, aby Jeník netrpěl hlady.

08. 12. 2021
10
34
623
Povídky

Ať plody vyrostou

Mezi květy vede vzpomínka
po cestách tajených
ať plody vyrostou
Však znáš naše tajemství

05. 12. 2021
12
12
393
Jen tak pro radost

Na počátku

Kdo pamatuje ty jenž tu byliodedávna,
jenž mluvili s duchy stromů,
než zavládl mezi lidmi chaos.
V hlubinách paměti,

04. 12. 2021
13
33
784
Jen tak pro radost

Antarktidí sněhování v zimčičce v čekání na Oukaz

Svítá černé slunce
nezlatou Podlunou
v Antarktidě.
Kdo nezmrz na kost

04. 12. 2021
5
15
374
Blbůstky

Svítá

Svítá
zprvu jen tiše
než se probudí
první mrňous

01. 12. 2021
24
31
683
Jen tak pro radost

Lojza

LojzaNovák ležel na lůžku v nemocnici, bylo mu 84 let a byl zcela odkázán na pomoc druhých. Smutný případ, byl připojený jak na ventilátor, tak na kapačky, už dva roky se nezvedl z postele. Tento den se však zcela lišil od jiných, přišla k jeho lůžku mlaďounká sestřička vpoloprůsvitnýchzdravotnických šatech bez podprsenky s dopisem v rukou. Dopis byl sice určen pouze do rukouLojzy, ale nedalo se nic dělat, sestřička roztrhla obálku, postavila se předLojzu, odkašlala si a zvučným hlasem začala mu číst:
"Aloisi Nováku, Komunistická strana Čech a Moravy (a Slovenska) tě soudruhu ve zbrani povolává do armády.

29. 11. 2021
9
32
576
Povídky

Dračí pohádka pro malé i velké dráčky

Malý dráček ležel v postýlce a tak mu zářila očka, že to nevypadalo, že by v dohledné době usnul pro jeho maminku, která seděla vedle něho. Maminka plivla na knot svíčky, aby ji rožnula, malý rád spal se světýlkem, bubáci tak zůstávali v uctivé vzdálenosti v protilehlých koutech od postýlky.
"A co pohádka. " Pronesl dráček se šibalským úsměvem zachumlaný do peřinky.

28. 11. 2021
12
22
663
Písmáci dětem

Kukýnka - Pátý díl - Bubáci!!

Tak už to chodí, po dni nadchází večír a učitýl se nesmírně těšil na pozvání ke Kukýnky mamince, aby dodal svému obličeji vznešenost a vážnost, nalepil si na něj táákhle obrovský knír od smetáku. Po té si asi hodinu dělal ve vlasech pěšinku, kterou zamaskoval kloboukem. Na zahrádce otrhal všechny jahody, naložil je na kárku a vyrazil.
Kukýnka po meducíně přímo svítila jako světluška s kterou si ji světlušky pletly, když se chytili do kroužku za malinkaté ručičínky a tančily kolem Kukýnky.

27. 11. 2021
8
27
612
Pohádky

Skorohistorická lyrika na skorosoučasné téma & S tóny tklivého klavíru

Skleněným zrakem brousím po bálu,
támhle stojím,
pořád ještě zasněný,
zatímco se probudila Aurora,

26. 11. 2021
3
10
318
Jen tak pro radost

Drakoprobuzení

I.
V temných nocích
spletených šílenstvím
prohánějí se

21. 11. 2021
10
10
349
Ostatní nezařaditelné

Kukýnka - Čtvrtý díl - Přežratá bříška

Bylo zase ráno,Kukýnkase ani neprotáhla a už zmizela pod postelí,akurátvčas. Do pokoje vešlaKukýnkymaminkaSnídanějeužnastoles vědrem vody a když nevidělaKukýnku, tak aspoň polilaCopinku.
"Áaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, pomooooooooooooooooooooooc, povodéééééééééééééň. " Křičela Copinka, kterou smetla obří vlna z postýlky do oceánu z vědra.

20. 11. 2021
7
32
691
Pohádky

Theia na Zemi

Já Theia Euryphaessa
zlatou holí v zem udeřím
a Gaia promluví
to co jste věděli

19. 11. 2021
11
13
456
Ostatní nezařaditelné

Žampióny na šampónu

Šli jsme s mojípaní Depresína Puntíkatý Žampióny. Doma jsme je řádně připravilipodle receptu z reklamy. Povařili v bojleruv šampónu do zlatova,dokud nevybuchla sousedům chytl bytz toho poslouchání. Pak natáhly jsme sipodle vzoru bačkorya odešli nalíbánkydo věčných lovišť.

19. 11. 2021
7
28
512
Blbůstky

Nad hroby draků

Tančíš
a hvězdy hoří
v síních iluzí
rození i zániku.

18. 11. 2021
13
27
589
MIMO

Prostorná úvaha s časem

Být ztracený není vždy na škodu,
někdy to znamená mít jediný den,
jindy prostor utržený jako květinu.
Čas je jako hladový host,

16. 11. 2021
15
18
479
Jen tak pro radost

Tetrachromatie

Slýchával jsem šumný ruch Kmenů
a v jejich stínech krále králů,
Zapomenuté.
Klidné mumlání bažin

15. 11. 2021
6
12
609
Blbůstky

Květinové zahrady květin

Kdo pluje po té zemi jež nezná,
aniž by do ní nevložil jedinou vlastní myšlenku.
Jsme hrou, která si ráda hraje,
nebo hrou v zapomnění na hru.

14. 11. 2021
6
10
377
Jen tak pro radost

Mořskej vlk, ten svůj směr má, i když na pustým ostrově ztroskotá

Kde sny leží,
netřeba se bát hlubokých moří,
člověk má svůj směr,
dokud u kormidla stojí,

12. 11. 2021
10
21
458
Blbůstky

Stesk a stín minulých

Jsme zapomenutí strážci
na zašedlém moři,
dávnověcí minulých časů.
Z našich titulů zbyly stíny

11. 11. 2021
8
10
322
MIMO

Boty s křídly

V harmoniích plujem'
zdánlivého klidu,
když všude vybuchují sopky,
krásně ve své elegantní existenci.

10. 11. 2021
9
15
523
MIMO

Theia na cestách nových

Padá mnoho hvězd
v chaosu
Přesto trhám okovy
nové i staré

09. 11. 2021
7
23
649
Ostatní nezařaditelné

Linda: Řádný díl V. - Lindy není nikdy dost!!!!!

Co žila Linda na Zchátralé mýtince a vykonávala dětskou práci řádné barmanky vputiceU Žraloka se svou bandou pirátů, vlastně rybářů původně, tak ji život připadal o dost nudnější a po večerech se dívala na fotku na které byl zachycen Vrtiška s Ferdou a zamilovaně vzpomínala na jejich detektivní dobrodružství.
"Jó, to byly časy, to jsem se nemusela skrývat v pohádce a řešili jsme velkolepý záhady. Co asi tak Jiří dělá. UpětihlavýhoDurnehviira,takovejhleživot stojí zatrojitejpendrek.

08. 11. 2021
8
21
434
Povídky

Odpočinek je náboženstvím opia odpočinku

Když kráčel jsem
po stupních hierarchie
náboženství
abych se stal

07. 11. 2021
13
21
598
Blbůstky

Na vodě zůstali jsme si cizí

Naše kocábka opile se drží
na hladině
Vlny se bouří
moře řve

06. 11. 2021
10
13
470
MIMO

Velké Archivy

Tajemství věků
střeží
Velké Archivy
Je to svět

05. 11. 2021
10
19
480
Jen tak pro radost

Kukýnka - Třetí díl - Chaos v domě

Když senaodpočívaly, až byly úplně odpočaté, zamávaly rusalce Karolínce co hlídá studánku a stará se o ní a dále šli, až našli maliní a na něm maliny. Copinkase tak cpala, až byla celázmalinovaná, zatímcoKukýnkasi sotva zobla jednumalinku. NáhleKukýnkadostala strach, až se jí sevřelohrdýlko,Copinkunikde neviděla.
"Copiiiiiiiinkooooooooooooooooo," zvolala mocněKukýnka, až ji na hlavu hodila šišku Veverka Terka za rušení lesního ticha.

04. 11. 2021
7
21
444
Pohádky

Naše modré fjordy

V menhirech vidím tvé oči
lásko,
dnes již nemluvím,
Černá luna svázala mi jazyk.

03. 11. 2021
11
31
691
Jen tak pro radost

Šedivějící trajektorie lidství do úplného zapomnění

Co přinesl tanec smrti.
Opravdu chceme
vytvářet svět živých mrtvol
i za cenu zkázy a

02. 11. 2021
4
2
228
MIMO

Stalo se v naší vesnici Krkmagiezanohu

Jednoho rána přišlo do našeho kraje svítáníčko, po 4582 letech vyšly rovnou tři slunce najednou, naše vlastní slunce se potkalo s jiným a společně si pod rouškou tmy udělaly malé sluníčko, které jsme pojmenovali Kventin. Toto nenadále světlo přineslo mnoho potíží, popudilo množství démonů, kteří se stali ve světle úplně nesnesitelní. Najednou naše děvčata už nechtěla spát po nocích v otevřených rakvích s upíry, ale chtěla mladíky, krev a mlíko. Ty zatím přestalo bavit se mlátit v brněních ve válce, která začala před 4581 lety, po prvním roce kdy nevyšlo slunce.

01. 11. 2021
5
27
507
Pohádky

Samhain s příchutí moře ve skleničce

Už hoří svíce
raz dva tři
Končí starý rok
nový se plíží podél zdí

31. 10. 2021
10
14
475
Ostatní nezařaditelné

Samhain

Nepadneme do temných náručí
neseberou nám zrak
I v bouři zachovej klid
Ohně dosud hoří

31. 10. 2021
7
22
624
Jen tak pro radost

Ariadna a Mínótaur - SKUTEČNÝ PŘÍBĚH!!!

Kréta, období býka.
Před dávnými a dávnými časy, kdy Země byla kulatější, vládl na Krétě král Mínós, který pro svého nevlastního syna nechal zbudovat rezidenci Labyrint a Athény mu Mínótaurovi posílaly co devět let společnost mladic a mladiců. Po 3×9 letech i statečný Théseus vyplul pod černými plachtami (a soudkem dobrého Athénského vína) na Mínótaura, aby skončilo odvádění Athénských mladiců a mladic na Krétu.
Mezitím na Krétě si rozverně hrálaAriadnas klubkem nití.

30. 10. 2021
8
24
842
Pohádky

Ještěroblouznění a trvanlivé ráno s čtyřlístkem

Země se zachvěla
otevřely se staré rány
Draci vládnou
(ne na dlouho)

29. 10. 2021
6
17
447
Ostatní nezařaditelné

Zimní mlčení na popílku mezi výbuchy sopek a zemětřesením

Vidím tě
klesat stále níž
po obratnících
mezi výbuchy sluncí

28. 10. 2021
10
15
412
MIMO

Kukýnka - díl druhý - Školní zábavoselesrandování

Vzadu v lavici se krčila malinkatá holčička s copánky. Tak se lekla exploze svačiny, že se jí copánky zamotaly do sebe. Málem ani nedýchala. Do očí se jí dralyslzičky.

26. 10. 2021
12
20
639
Pohádky

Kukýnka!!!

Kukýnka ležela zaštrachaná celá v posteli, bylo ráno, táákhle ospalý. Otevřela jen jedno očko na ten zrovna pošmourný den, komu by se chtělo vstávat.
"Mě tedy rozhodně ne," zívla si Kukýnka a ležela by tam ještě teď, kdyby si pro Kukýnku nepřišla maminka Brzosjásotemvstávat, která byla moc pořádná, vždyť Kukýnka musela do školy, nebyla to obyčejná fádní škola, ale Mývalí domeček u Třech zvonků. Maminka si naplnila vědro se studenou vodou, vtrhla ke Kukýnce do pokojíčku, strhla ji peřinu a Kukýnku polila.

24. 10. 2021
10
31
660
Pohádky

TD - Putování za domovem

Jak se říká: 'Tématický den domova nečeká' a tak jsem sedl ke svému přístroji od společnosti Samsung, položil ruce na stůl před elektronickou klávesničku a jal se vzhlížet do blba, neb mě nic originálního nenapadlo. K mému štěstí bloumaje po místnosti hryzajíc (já vím, to ty přechodníky) si nehty mě oslovil můj hrnek: 'a nedal by sis kafe. ' No to je ono, řek' jsem si, když domov tak kafe. Udělal jsem si kafe a hledíc vstříc krutě prázdnému dnu hrnku, došlo mi, že mě ani hrnek nic nenapadlo.

23. 10. 2021
12
27
552
Miniatury prozaické

Souls II. - Vize času

V mrazivé vánici
snáší se na zem
černý sníh
Blouzní šílenství

21. 10. 2021
10
8
320
MIMO

Souls

Když dny se krátí
padá stín
ohně hasnou
a strach nachází své místo

20. 10. 2021
14
24
569
MIMO

Theia z hlubin

Stojím pevně
v prasklinách času
Ženu mračna
proti žahavým chapadlům

19. 10. 2021
10
16
478
Ostatní nezařaditelné

Než přijde noc

Naše hrady
stojí kamenné
med a šípek
Odrazíme noc

18. 10. 2021
9
9
313
Miniatury, hříčky

S poštou je sranda

Střetnout se s poštou je jen pro zkušené matadory ze španělských korid, nebo kraví chlapce ostříleného západu, ti méně zkušení mohou dopadnout jako lidé s traumatem z válek, nebo po havárii Černobylu. Pošta funguje v rámci nějakých očekávání pokud zvolíte místo doručení domov, nebo svojí práci, nebo využijete speciální službu tzv. balíku na poštu. Potud nenastávají žádné úkazy při nichž by se sbíhali ufologové a chtěli lačně rozhovor.

15. 10. 2021
10
27
511
Fejetony

Na Avalóóón!!!

No jó.
Zase v bouři
na moři.
Vezem' důležitej náklad

12. 10. 2021
10
10
435
Blbůstky

Rozmarýn

Rozmarýn
bledý stín
Couváš sám
cestou pod mraky

10. 10. 2021
11
21
527
MIMO

Theia

Blíží se noc,
jak špatný sen
Svůj osud
držíte v rukou.

09. 10. 2021
11
24
510
Ostatní nezařaditelné

Od jezerní paní Nimue/Vivienne

Je ticho a klid
jdeš po klidné hladině
objeví se paní jezera
Ukloníš se jí

08. 10. 2021
11
39
779
Jen tak pro radost

Noc ze stříbra

Jdeš po vodě a krájíš
ticho
nožíkem stříbrným
Tančíš s osudem

07. 10. 2021
18
22
636
Jen tak pro radost

Nefritová tajemství

V našich nefritových tajemstvích
buší stejná srdce
Jen touhy jsou tak jiné
s padajícím večerem

06. 10. 2021
10
12
462
Jen tak pro radost

Na cestě víl

Kloužou listy ze stromů
podzim se vkrádá
Mohyly nedívají se
a když dýchnu

03. 10. 2021
13
20
501
Jen tak pro radost

Na konci věků

I.
Když temnota
se do srdcí vkrádá
tehdy přicházejí

02. 10. 2021
13
16
536
MIMO

U voleb

"Roubíček taky jdou volit. Mám to tady v obálce. "
"Jdou špatně Kohn, jsou na pohřbu Mosheho. "
"To se mu divím, vždyť měl mít zítra svátek.

01. 10. 2021
11
19
465
Blbůstky

P(r)opletené pohádky - Písmácké spolupsaní - díl 12. SUPERkonec!

Sojka letěla a letěla, jenže do lesa Řáholce to byla strašná dálka, až z toho Sojka zabloudila.
"Píp, píp, to jsem z toho úplně blbá, kde jsem se to píp já malá práskačka ocitla. Co je to támhle za ostrov, že bych konečně byla v tom Řáholcově. " Ale ne, Sojka letěla na pláže Havaje k Honolulu, kam zrovna na dovolenou odletěli i dědeček s vlčicí s jejich dcerou Karkulkou a pravou liškou Ryškou na které se Karkulka vezla.

29. 09. 2021
8
43
726
Pohádky

Nová znamení

Daleké jsou přístavy
mlhy jsou neprostupné
zdá se že to je náš osud
Náhle všakzatřpytíse hladina

28. 09. 2021
12
16
413
Jen tak pro radost

Linda IV. - Velká říční bitváá

Rybářská se loď líně plížila po proudu a skoro by se zdálo, jako by vyhlížela Lindiny pronásledovatele, ale nebylo tomu tak, to dva naftové motory si spokojeně brblaly a z komínu se valily krásně černé obláčky kouře, jež lehce zaklouzávaly i na palubu, protože komín byl tak trochuďouratý, ale nikomu to nevadilo, protože černý kouř je zdravý a činí plíce odolné proti všem nemocím a hlavně virům.
"Áááá,Kapitáánéé,policejníílóóďnavobzorůúú. Co to melete pane Němý. " Linda vytáhla kapitánskákukínkaazavostřilana loď, která se k nim nebezpečně přibližovala, ač neměla kotlů, ani naftových nádrží, ale.

27. 09. 2021
6
12
418
Povídky

Theia Zářící

Já TheiaEuryphaessa
ruším staré smlouvy
vzorce i kódy
jež svazovaly vás

25. 09. 2021
9
10
385
Ostatní nezařaditelné

P(r)opletené pohádky - Písmácké spolupsaní - díl 6.

"Haúúúú," zvolala babi-vlčice, v mžiku byla v šedém kožiše zase vlčice. "Kde mám hůlku hlohovou, slyším pláč, kdo nám sebral dceru naší, Karkulku milou. " Zvolal dědeček v obavě o svou dcerunku zrzavou. "Vrrrr, sedej do saní javorových, slyším smích královny Ledové, Karkulku snad v Gerdu proměnila nám.

24. 09. 2021
9
28
678
Pohádky

Rovnodennost před svátkem

Vstávej,
den se půlí v noc.
Vstávej,
třpytí se nový začátek,

22. 09. 2021
14
22
565
Jen tak pro radost

P(r)opletené pohádky - Písmácké spolupsaní - díl 2.

Vašíček jančil po lese, až vydrobil celý chleba, ohlédl se na chlebovou cestičku. Ale ouha. Drobky za ním nebyly, jen parta vyžraných mravenců s plnými bříšky, kteří jak viděli, že chleba je fuč, dělali jakože nic, že šli náhodou kolem a rychle si hledali nějakou práci, jeden si začal čistit tykadlo, druhý spěšně si nabral fůru jehličí na záda a třetí je komandoval. Vašíček sprásknul ruce.

22. 09. 2021
11
30
799
Pohádky

Theia v plášti blesků

Rozhrnu černé mlhy
údery blesků
v oslňující záři
Má síla

21. 09. 2021
10
15
444
Ostatní nezařaditelné

TD. Ennike

Ennikežila v Dánsku, ale nebylo to Dánsko z našeho světa, i když bylo velmi podobné.
Ennikebyla drobná dívka, působící křehkým dojmem. Chodila nerada ven, protože se jí cizí muži často vnucovali svojí přítomností. Bydlela na okrajiKøbenhavnuv podnájmu v činžáku, který už něco pamatoval, ačkoli bylo zavedeno ústřední topení, byt byl stále vybaven krbem.

19. 09. 2021
10
24
544
Povídky

Píseň Sirén

Ledový vzdech
v písni Sirén
na strništích pluje
Přichází (. )

18. 09. 2021
8
10
359
MIMO

Drakobásnička

Země se otřásá
oheň láva kouř
srší na všechny strany
"Ha. Nová Země. "

16. 09. 2021
9
21
496
MIMO

Volby 2021

My vám slíbíme nesmysly,
vy nás zvolíte.
Transakce úspěšně dokončena.

15. 09. 2021
6
28
841
Blbůstky

Linda III. - pan Němý řve jak na lesy

"Krčmáánadohlééd. Pane Němý, nevřískejte tak, nebo z vás ohluchnu. Pojďme tam tedy hledat posádku, která čeká na svého nového kapitánaZlomvaze. Určitě tam bude pár smutných námořníků toužících po životě na moři.

13. 09. 2021
9
20
533
Povídky

Pojďme se bavit o mezerách

Pojđme se bavit o
mezeràch v textu , jsou
totiź docela dûleżitý , protoźe
vşechno mä svoje místo ,

12. 09. 2021
9
38
791
Blbůstky

Skřehotavé ticho/Skrikende stillhet

Láska veliká to byla,šla chudinka na hrobpoložit mu kvítí. "Ach, kde jsi můj milý,zde rozhodně nejsi,to by mi srdce žalem nepukalo. "Stojí dívka na skále,když přicházejí mlhyk nám do Norska.
(Ač psaly si dánsky.

11. 09. 2021
7
12
433
Miniatury, hříčky

V noci mě budíš III

Hvězdy dnes zvláštně planou
a ty mě budíš že je v lodi díra
však tahle kocábka už něco zažila
nezalekne se v trupu trhlinou

11. 09. 2021
7
13
434
Blbůstky

Co zbylo...?

V zálivu se vlnypřelévajído kamenů narážejíZůstalo pár němých pocitůa dlouhápředlouhá historieTolik pádů užili jsme siže zbyla pro nás samota s nenávistíLoď houpe se v přístavuco přijde nevímeminulost byla až příliš temná
i našim přičiněním.

10. 09. 2021
9
12
417
MIMO

Linda II. - Královna převleků

Linda se protáhla s malým roztomile dívčím zívnutím z noci, jež se k ránu tiše vytratila.
"Dobré ráno Lindo, jak jste se prospala. Och, výborně madam Lindo a vy. Vypadáte pomačkaně.

10. 09. 2021
7
21
729
Povídky

Theia v bouřkových mracích

Já dceraGai
znovu chodím Přivolaná
mezi vámi neviděná
Přijde déšť

09. 09. 2021
8
26
594
Ostatní nezařaditelné

Linda I. - Je čarodějka, umí vykouzlit prázdniny

Linda seděla doma, bylo prvního září, opět.
"Jiří mě nechce, já se na tovyse, kašlu. Přece nemluvím jako dlaždič,tedamožná jednou, dvakrát," počítala Linda na prstech ruky, "co já budu dělat tady veVrtiškovicích, je tu nuda jak U Chcíplý krysy a do školy taky nepůjdu. To by tak hrálo, abych se tam ještě někdy ukázala.

08. 09. 2021
7
26
642
Povídky

Vrtiška a Záhada prvního září - díl pátý, superfinále!

"Určitě tilumpovébudou v nějakém hnusném vlhkém sklepě, vsadil bych na to svojiNokii, kdybych ji neměl tolik rád. "
"Ale Jiří tohle město bylo přeci postavené na stříbře, vzpomínáš jak jsme v poklusu celí zpocení a udýchaní obdivovali místní pamětihodnosti za Ferdovými zády. "
"Haf, mňau, grrrr, haf, haf. "
"Ano, ale co s tím má společného našesuperpátrání.

07. 09. 2021
9
25
683
Povídky

Vrtiška a Záhada prvního září - díl čtvrtý, superpátrací!

"VidělasLindo. "
"Viděla, Ferda nahodil motor a zmizel. "
"Netušil jsem, že Ferda doma zabalil do kufírku motor na člun. "
"Ferda je šikula.

05. 09. 2021
10
15
488
Povídky

Od úsvitu do soumraku

Jsou to křídla
průhledná
Vítr zná
jejich jména

04. 09. 2021
13
28
711
Miniatury, hříčky

Vrtiška a Záhada prvního září - díl třetí

"Pche," uslyšeli z boudy. "Pexeso jo. U nás v krčmě se hrají jinší karty. Což takhle mariáš.

03. 09. 2021
7
19
714
Povídky

Vrtiška a Záhada prvního září - díl druhý

Ferda se zvedl ze země, oprášil se a Jiří spěšně zavřel pusu.
"Moc ti to sluší Lindo. "
"Haf,hafí,hafó, hafá. " Ohodnotili vzhled Lindy Jiří s Ferdou.

02. 09. 2021
9
13
485
Povídky

Nuda se šejkem

Kde je ŠejkSpírů král
když při čekání
sedíme se Šejkem
nad svými šejky

02. 09. 2021
10
27
772
Blbůstky

Vrtiška a Záhada prvního září - díl první

Byla noc, i když skoro svítalo, přicházel k sobě onen hrůzný den 2. září.
Zatím Jiří spokojeně spal v pyžámku s žonglujícími pomeranči, které žonglovaly s žonglujícími pomeranči. Kolem krku mu stočený jako šála spal Ferda v psí noční košilce s jezevčíky s křidýlky, kteří mezi obláčky hráli na harfičky.

01. 09. 2021
9
23
698
Povídky

Theia se štítem

Zroď se
volám s lehkým krokem
a pozvedám štít
nad kořeny stromů

31. 08. 2021
8
12
421
Ostatní nezařaditelné

Nebojme se zablbnout si

Šiška prý není hračka,
mlha není na houpání
a krb nechodí poštou
(i tak čekám jeho krbový příchod).

31. 08. 2021
11
34
825
Blbůstky

Ve vločkách snů

Od noci do noci
mezi stromy
toulat se
kde voda pramení

30. 08. 2021
12
13
490
Miniatury, hříčky

Jaký je váš oblíbený jazyk, francouzština, nebo dánština?

Oh, quelle perle,
pour avoir un nom,
ou de se cacher
dans les guerriers d'autres personnes,

27. 08. 2021
10
34
828
Blbůstky

Historický okamžik jedné šlechtické rodiny nad houskou a novinami při snídani

Bylo ráno 10. května 1821 a sluníčko se vyhouplo akorát kdesi nad zapadlým koutem jakéhosi pro nás nedůležitého vazalského státu Francouzského císařství u jednoho zámku.
"Drahá, představte si, je to už pět dnů co zemřel velký empereur Napoléon. "
"Sem taky než noviny dojdou, to je doba, to už ani nemá cenu si brát smuteční šaty.

25. 08. 2021
10
30
878
Miniatury prozaické

Kolonizace Marsu

Palubní záznamy rakety:D. III/b.
"Počet životů - jeden.
Možnost restartu - ne.

24. 08. 2021
11
22
778
Povídky

TD - Pegasí lapálie

Malýpegasáčekhopkinkalpo louce zapegasímaminkou.
"Mamííí," křičel ten malý špunt, co mu plíce stačily, "já chci taky dělat tak krásný dlouhý kroky jako ty. "
"Až budeš velký, můj princi, ale zatím bumbej mlíčko, abys mohl vyrůst. "
"Ale já zrovna nemám hlad.

21. 08. 2021
12
28
702
Povídky

Theia za rozbřesku

Když se procházím
ranní rosou
v Zeleném údolí,
volavky klapou zobáky

19. 08. 2021
17
28
744
Ostatní nezařaditelné

Stín...

Stín radosti
pluje po krajinách
Temno je na smutku
když voláš srdce

17. 08. 2021
16
19
716
MIMO

Afrodíté

Láska je vrtkavá
jak válečné štěstí,
pokudAfrodíté
nemá tě v oblibě.

11. 08. 2021
12
24
733
Jen tak pro radost

Skály se otevírají

Ve stromech
krá
noc kolem chodí
Neslyšný vzdech

09. 08. 2021
18
23
725
Miniatury, hříčky

Valkýry jsou zpět!

I.
Přišla bouře,
letělo valkýr šest,
sedmá je zkáza,

07. 08. 2021
10
11
374
Volné verše

Theia z květinového paláce

Mé kroky jsou
tiché
Má ruka je
klidná

06. 08. 2021
15
16
536
Ostatní nezařaditelné

Malá odpolední procházka

Poslední dobou jsem šťastný,
když vidím jiný lidi šťastný.
Ne všechny.
Takovýsluníčkářzase nejsem,

05. 08. 2021
13
31
675
MIMO

Na cestách stříbrných

Čekají ve stáji
koníci se zlatými křídly.
Kdo osedlá osudem namířený šíp.
ČekáTheia

04. 08. 2021
15
22
594
Miniatury, hříčky

Nejsou Valkýry, není nic?

Valkýry prý nikdy nebyly,
jejich meče ostří neměly.
Norové ani Drakkary
taky nikdy nebyli.

03. 08. 2021
8
25
570
MIMO

Noční mňaukíjání

Po nocích po střechách
bloudím sem tam
Mňau mňau
Všichni dávno spí

01. 08. 2021
15
36
853
Blbůstky

Xurrealismus, wrrr

Xenofobní Xantipa
seslalawoodoonaworkschop,
kde podávalixantina dělali u tohoxixi.
Potom šla doworkoholickéhowellnesscentra

31. 07. 2021
14
30
782
Blbůstky

V proudech a vlnách

Slyšíš
s větrem úder křídel.
Tluče srdce.
- Zlatá a stříbrná -

27. 07. 2021
11
16
564
Jen tak pro radost

Jaký je nejkrásnější jazyk?

Lesní cestou
stoupal jsem do hor,
však zbloudil jsem,
neboť cesta

25. 07. 2021
10
23
759
Blbůstky

TD. Děkujeme. Šílený Den prázdninových zážitků

Já, rozený pecivál co nikam nikdy nechodí, nikde nikdy nebyl. S nikým se neseznámil a vůbec nikoho nikde nezná, dostal ořechem po hlavě sTyDým. Rozhodl jsem se obětovat pro vznešené posláníliteratůůry, abych i já do klání vTyDývešel s bobkovým listím ve vlasech.
Požádal jsem o den volna, šéf si mne pohledem podezřele měřil a v hlavě mu probíhalo zřejmě toto.

24. 07. 2021
13
26
677
Povídky

Jednoho hrdinu - meziměsto, slečno

Hrdinové přicházejí,
z bájí se vracejí.
Meč vedle meče,
"Beru sijednorožce. "

23. 07. 2021
9
18
698
MIMO

Víla Smutnilka. Jen pro starší 42 let

Víla Smutnilka byla moc smutná, protože měla tak smutné jméno ze kterého tím pádem hrozně moc smutnila a ve svém smutku tak mohla rozesmutnět i všechny okolo, což ji činilo obzvlášť smutnou, tak že ji napadaly smutné myšlenky na smutnou sebevraždu. Ale to spolehlivě léčila hořkým kafem, po kterém byla smutná jenom tak obyčejně.
Její rodiče byli sakra nezodpovědní, ale zase ušetřili nakonec za Smutnilčiny šaty. Ve velké Vílí encyklopedii se píše, že se oblékají pouze domácí skřítci a ušmudlané víly a pokud jim darujete oblečení, např.

22. 07. 2021
13
32
936
Povídky

Co neznáme možná známe, jen nevíme že to známe

Zvedá se vítr
pomalu.
Kovárny vydechují
ocel a bronz.

21. 07. 2021
12
20
663
MIMO

Skorohistorickofantasymožnáželezničářský Téměřepos

Tak už to chodí,
hvězdy padají
a ryjí čumáky o zem,
ale my se řítíme dál a dál,

20. 07. 2021
9
19
667
Miniatury, hříčky

Den bez loubí

V žebroví dvě lana
a je tu houpačka
v přídi lodi věřících,
zrovna jsem se "zhoup'"

19. 07. 2021
8
19
688
Blbůstky

Kočičí kukínko

Můj malý kočičí pomocník
skáče sem a tam,
všude má kukadla,
moc mi pomáhá,

18. 07. 2021
9
13
649
Písmáci dětem

Theia se zlobí - Přichází Euryphaessa!

Strhnu ty vaše malé hvězdy
Jsou už tak nízko
Brzo nastane den
Který vyjde z vašich močálů

17. 07. 2021
3
7
501
Volné verše

Únava materiálu

Koupím si studnu
na klíč
ale nejdřív
budu muset

16. 07. 2021
20
18
840
Blbůstky

Deštivě

Prší
po malých štěstích
a kraj
se svléká

15. 07. 2021
16
23
762
Jen tak pro radost

5 nejstrašidelnějších míst v Česku

Jsou to:
Nákupní centra - Čím větší, tím strašidelnější, hlavně pokud jdete s někým, kdo to absolutně MILUJE a bere to jako výlet a ZÁBAVU na celý den.
Fronta u pokladen - Kdekoli. Vždycky skončíte u té nejdelší fronty, kde je předbíhání samozřejmostí. Na úřadě vám nejméně třikrát oznámí, že jste vyplnili špatný formulář, nebo udělali drobnou chybu, kvůli které musíte začít od začátku.

13. 07. 2021
13
21
751
Blbůstky

Dveře z pírek

Na tiché vody
snesu se
Pít však
nebudu z kalichu

12. 07. 2021
8
11
473
MIMO

Snově snovací sen o noci, tak krásně černě černoucí

Dneska mám přesně tu správnou náladu
odjet na dovolenou k řece Styx
kolem měsíční bárky
na své černé lodi

10. 07. 2021
13
14
570
MIMO

Fejeton na draka - o racích

Raci se rodí v noci, čím je měsíc víc v úplňku, tím víc ve větších hejnech se rojí na svět. Slunce a den nesnášejí a činí je smutnými, za to v noci mohou snít při měsíčku o tom jak mají život těžký a proč je nikdo nechápe/nemá rád a jak by to udělali jinak, "kdyby" bylo cokoli (rozumějte všechno) jinak. Výchozím stavem raka je deprese, s kterou dál pracuje, jeho rodina o tom ví své. Má tu smůlu, že si musí vyslechnout permanentní stěžování.

09. 07. 2021
10
22
851
Fejetony

Mnoho kdyby pro nic

Kdyby za čeření vánku
staromódně vanoucího
ze zatuchlých vanilkových stok
bych býval byl romantikem na skok

08. 07. 2021
7
16
569
Blbůstky

Smutnílkovská blbina pro zlepšení pravopisu vašich dítek a přivodění jim depresí :D

Víla Viola vila věnce ve vile,
když vyla s violou na rameni ve víru tance,
spěchal kolem výr,
ten ale měl vir.

06. 07. 2021
12
27
1077
Blbůstky

Pan Vrtiška: Záhada vysvědčení - díl třetí

"Co je to tady za rachocení. " Probral se Mrtvý školník z hlubokého spánku. Koukl na klícku s křečky, jejichž byl hrdým chovatelem a odebíral časopis Vzornýkřečík. Ale křečci po vzoru svého pánachrněli.

05. 07. 2021
9
20
736
Povídky

Pan Vrtiška: Záhada vysvědčení - díl druhý

"Ano, pane Vrtiško, teď už bude škola prázdná, ale v prvním patře je okno, co nejde pořádně přivřít. Už jsem na to několikrát upozorňoval školníka Mrtvého, ale zatím stímnic neudělal. "
"To se nám teď ale docela hodí, tak pojď Vítězslave, musíme do školy. "
"To je výborné, já zatím cestou upletu lano, které vás bude jistit ze střechy,závažínajdeme po cestě.

04. 07. 2021
10
29
867
Povídky

Deštivě dešťomilné kapky

Odchází déšť,
-básník se zahledí na prognózu,
oko tmavne při představě
kapek deště -

03. 07. 2021
8
14
574
Blbůstky

Pan Vrtiška: Záhada vysvědčení - díl první

Vrtiška se právě vrátil z venčení s Ferdou, pršelo jakoby Noe měl stavět ten svůjklecovníparník na metráky a metráky zvířat a jídla pro ně. Ferda, ale oblečen do pláštěnky skapuckouse slušivýma ouškama, bez které ven za deště nešel, musel si pečlivě přečíst všechny vzkazy na rozích a patnících co mu ostatní psíci zanechali. Zvlášť jeden ho moc zaujal odBetinky, která sdělovala, že je svolná. Jiří z toho celýpromrznul, chráněn před deštěm jenom deštníkem.

03. 07. 2021
10
34
1060
Povídky

VySvĚdČeNí, aneb podivuhodný Pepík

Bylo 30. září, co to povídám, 30. června. Pepík opět dostal vysvědčení, ale tentokrát ke svému údivu místo samých jedniček měl samé pětky.

30. 06. 2021
9
22
907
Povídky

Tobě můj Černý-Pelyňku

Ve svěží radiaci,
ještě nesvítá,
noc je temná, však víš,
probudili nás s výkřikem.

29. 06. 2021
8
9
438
MIMO

Cestou na Avalon

Avalon
ostrov z mlh
Tam Morgana
čarodějka dlí

28. 06. 2021
9
17
687
Miniatury, hříčky

Pan Vrtiška: Záhada Monacké dámy

Pan Vrtiška se probudil, měl klidné sny jako obyčejně, protože odhaloval jednu záhadu za druhou - úspěšně. Už už chtěl vyřešit záhadu vykousaných Lužických hor, kterou kvůli její komplikovanosti řešil s polským protějškem Jerzym Więrtiszkou. Část Čechů osnovala bleskově přepadnout Lužici, rozkládající se historicky jak v Německu, tak Polsku v kooperaci s kolegy chystajícími se vtrhnout do polského Kladska a obě území zajistit vozíky, prostředkem se kterým měli Češi úspěch a jak všichni víme, tuto taktiku vymyslel ještě před husity Henry ze Skalice, kterou úspěšně sám na vozících vyplenil a vypálil.
Ale - ve vyprávění musí být vždy nějaké to ale, aby se příběh zaškobrtnul a nepokračoval v dobrém nakopnutí, (boji na vozících) - to už dorazil pošťák Mirek Spímrádzachůze a zvonil Vrtiškovi na zvonek.

25. 06. 2021
14
27
861
Povídky

Vědro Piekielnie!

Mám doma
vědro.
Až se mi z něho motají
písmenka.

20. 06. 2021
16
22
768
Blbůstky

TD - Epické putování za nezralými malinami

Aru se procházel po lese a v ruce držel bloček, propisku, klíče, proutěný košík, tablet, aby mohl být stále připojen na Písmáku, dále mobil akafev termosce, protože mu bylo napůl zle.
"Kruci, kdybych byl chobotnice, tak by se mi to pohodlně neslo," prohodil Aru v letním úboru, skládající se zkraťasů, trika a sandálů, vhodné to obuvi v lesní zátiší. S příjemných teplot kolem 14/15° se 19. června vyšplhaly teploty na 33°Cve stínu.

19. 06. 2021
13
18
661
Povídky

Všední našedlé ránodopoledne

Vedro krájí čas
na tenké plátky,
zdá se, že pár
leklých ryb vylezl na břeh,

18. 06. 2021
17
23
701
Miniatury, hříčky

O bludném rytíři

Bludný rytíř temnou krajinou jel, miloval princeznu, na hradě ji sloužil. Láskou ale vyhnán byl, bez ní bloudil. Zbroj chrastila mu na ztichlých cestách, koník mlčky cválal, když ti dva neměli si co říct. Meč pevný dřímal statečnému rytíři u boku na potvory a mnohá protivenství, která by se mu chtěla postavit.

16. 06. 2021
8
16
696
Pohádky

V kruhu

Všechno si pamatovat
a nic nezapomenout
je ono jádro pudla -
Nevracet se v kruhu

14. 06. 2021
11
20
882
Miniatury, hříčky

Pan Vrtiška: Záhada rytířská

Bylo čerstvě zrána, Jiří Vrtiška se probudil s kňučením v břiše, ihned vytáhl notýsek z pod polštáře.
"To je tedy záhada, to musím vyřešit," vstal a oblékl se do svého baloňáku značkyHolmesa došel k ledničce, která byla prázdná, "tak to bychom měli, záhada je objasněna, opět jsem vyřešil případ. " A zapsal si to do deníku. Záhada kručení v břiše.

12. 06. 2021
15
39
1095
Povídky

Bylo jednoho večerního rána za měsíčního polední

S vílami
jeden zvonek
raz dva tři
se rozezní

11. 06. 2021
18
25
980
Písmáci dětem

Bůh velebného ticha

Ticho kam kráčíš.
Elektra na elektrickou
kytaru ti brousí uši
až si stěžuješ

10. 06. 2021
9
36
1161
Blbůstky

ŤAPŠLAP JDE DO SVĚTA... díl 19. a čtyři malé ťápinky k tomu

Charón smutně vesloval se sklíčeným Ťapšlapem v loďce, najednou se roztrhla skála ve dví, kterou mezitím po podzemní řece Styx proplouvali.
"Ty hlupákuCharóne. " Ozvalo se přesně tam a dokonce dvojhlasně co se trhá nebe i křesťanům, když k nim někdo promlouvá.
"Ježiši.

09. 06. 2021
10
37
1034
Pohádky

Sirény i panna, všechna krása z moře čtenářům na dosah téměř, než unikla :D

Jmenovala se Dominika, i když Lucinka je taky moc hezký jméno, ale musela to být Dominika, určitě. Jak známo, ploutve prý u takovýchpannenzačínají již nad boky a to je prý činí pannami, protože jinak by je "pojmul" za své každý úlisně nadržený námořník, neboúchylačvachtající se na pláži, vzdalující se dětem i manželce za mořskou pannou po desetiletích manželství. Samozřejmě je to jinak, není jedna ploutev, ale dvě, které jsou u panny z moře oddělené. Ale číst to dětem nikdo nebude, jednak by se hlavně tatínkům zvedala ona pověstná bambulka a odchod z dětských pokojíků by se podobal spíše boji Titánů sOlympanya to trvalo deset let.

08. 06. 2021
9
21
865
Povídky

Narodili se s maskami, odešli bez nich

Padají říše, státy i celé civilizace,
z oblohy srší oheň -
400 let odkapával čas,
tanec smrti vešel mezi nás.

06. 06. 2021
8
18
583
Miniatury, hříčky

Večerní višně a medový perník s marcpiánem

Ó za večerů
cpu se
na břehu romantiků
píšící si svoje svázané verše

03. 06. 2021
18
58
1639
Vázané verše

ŤAPŠLAP JDE DO SVĚTA... díl dvanáctý

Ťapšlap kouká na to třpytění, jde pořád blíž a blíž, neví co si počít, tak pro jistotu vytahuje z boční bambulky, promiňte kapsy, mop a schiavonu a jen tak pro všechny případy si prozpěvuje.
"Na pět prstů navleču si kroužek, šestým okolo vousu dám si na nos, přes sedmý se převalím pravou nohou přes krk. "
A když v tom narazí nosem do
Pegasky Duhilky.

02. 06. 2021
13
66
1567
Pohádky

Špindírka a Čuníci

V louži za vepřínem si hrála malá vílaŠpindírka. Byla sirotek, ztratila rodiče při kalamitě kůrovce na Šumavě. Ujali se jí naštěstí dva vepříci, Pašík aČunička, která byla neplodná a tak si adoptovali vílu v Adopční kanceláři pro opuštěné magické bytosti. Protože žili v chlívku, tak ji dali přiléhavé jménoŠpindírkaa naučili ji žítvepřímživotem.

31. 05. 2021
5
8
502
Miniatury prozaické

Múza píše o múze

Jsem mýtická
z dávnověku probuzená
divoká a nespoutaná
srohamana hlavě

30. 05. 2021
10
19
681
Blbůstky

Země ZmRzLiN

Pistáciová a višňová
vrčím na maso z kouta
a taky citronóva a ještě jednou
citrónová do foroty

27. 05. 2021
7
11
404
Blbůstky

Jednoho večera

Říkejme mu. , raději mu nijak neříkejme - Našel večer, to se tak stává, po ránu, však víte je poledne, nebo taky dvanáct a potom je večer a další den je další večer, a potom dnu s večerem přijde další den s večerem. Jednoho takového večera, říkejme mu protagonista. To je to správné slovo,protagoni sta.

26. 05. 2021
8
12
436
Miniatury prozaické

ŤAPŠLAP JDE DO SVĚTA... díl osmý

Pustil ruku Elfíny a začal z vousů motat.
Motal a motal, splétal a zas trochu rozplétal, tady uzlík a tady dva. Hlavně rychle-rychle. Tady ještě "švec" a tady dračí smyčku.

26. 05. 2021
12
53
1231
Pohádky

Hledá se dokonalý dítě

Noc se rychle přibližovala a takËrllisMjørinvyužily situace a vytratily se ze svatební hostiny. PřejedenýTortillzatím usínal s rukama v zákusku a málem by se do něho i celý svalil, kdyby ho jeho družka nezachytila a potom i očistila od dobrot. Tortillovise zdálo, že roztápí svoji starou kovárnu a ková o sto šest, jako nějaký šílený pošuk. Když odešel do světa, zprvu nemohl vůbec usnout, chyběl mu žár kovárny a zvonění v uších s kterým vždy usínal po celodenním bušení kladivem.

25. 05. 2021
4
9
394
Miniatury prozaické

V bárce luk a šípy

Hoří Luna
v plamenech letí
kapky krve
dopadají na zem

25. 05. 2021
10
17
578
Jen tak pro radost

Lunoměsíční stříbrolučisnické básněžvanění s D E L F Í N Y

V pondělí s malým překlepem
vem si rybník měsíce Luny
Nanny
přes lávku bárku

24. 05. 2021
7
4
355
Blbůstky

Theia zlatá a stříbrná - i Gaia

Do snů vcházím
z mýtů k vám,
sílím každým dnem.
I přes závoj

23. 05. 2021
11
16
1118
Volné verše

Konec světa

"Tak kolik nás je. "
"Nooo," chvíle trapného mlčení, ukazuje prstem za sebe, "dorazili jenomtihleti. "
Nadzvedne se a po chvíli se sesune zpátky do křesla. Je zachmuřený a cítí na sobě přicházející depresi, "to jsme v prdeli a pěkně hluboko.

22. 05. 2021
10
25
951
Blbůstky

TD - Šéřik i šeřík

Kárl fon Šéřik seděl zrána v malé zahradě, obklopené městskou zástavbou. Ve větru se kolem houpal šeřík. Bylo velice větrné počasí, ale Kárl fon Šéřik dodržoval tradice svého rodu v jehož erbu byl svatebně bílý šeřík v modrém poli a v druhé polovině erbu byl nebesky modrý šeřík v bílém poli. Šéřikové byl tuze starý rod, jenž se ve své vlasti zasadil o to, aby všude v jejich panstvích byly zasazené šeříky s přísným zákazem utrhnout byť jedinou větvičku.

22. 05. 2021
14
26
688
Miniatury prozaické

Slavný to rok 391, nebo 392

Roku 391
nejpozději však 392
(Pro malé i velké počtáře Počítání s Ježíšem)
zasedli v Attice na břehu Egejského moře

19. 05. 2021
12
18
747
Blbůstky

ŤAPŠLAP JDE DO SVĚTA... díl třetí

Jak Ťapšlap zařval jako blázen BERMUDSKÝ TROJÚHELNÍK, tak Křemílek s Vochomůrkou žuchli na zem z houpacích křesílek a málem si nadělali do gatí, naštěstí měli pevný svěrače. Ťapšlap tónem protřelého mořského vlka řekl, že to ještě nic není, že to nejhorší teprve přijde. Napřímil se a začal máchat rukama jako šílenec a ukazoval jak se loď kymácela ze strany na stranu, kam Zeus třísknul do lodi bleskem a kam Poseidon plácnul vlnou, pak ukázal jak jako párátko zmizel v oceánu stěžeň. Křemílek s Vochomůrkou se k sobě bázlivě tiskli naskládaní v jednom křesílku, ale Ťapšlap se vítězně usmál a prohlásil, že si hned věděl rady a z vousů si uplet' nový stěžeň i s plachtami, ale pak se v lodi objevila díra velká jako deset trpaslíků.

18. 05. 2021
16
46
1385
Pohádky

Kočičí kočičování v či či čí

Bylo to určitě ráno, nebo taky večer, slunce viselo krátce nad obzorem a dělalo dlouhé stíny a takové ty kýčovité východy, vlastně západy sebe. Všechno už se chystalo znavené odpočívat, nebo plné sil se vrhnout někam kamsi. Mňaukípřipadalo, že žije dva životy a přitom ani jeden z nich. Byl to zvláštní pocit a musela si na to dátkafe(vlastně to bylo mojekafe, nevadí udělám si jiný).

17. 05. 2021
8
10
551
Miniatury prozaické

V sovách i jestřábech

Křídla
snáší stín
Neklid narůstá
v bouřích

16. 05. 2021
11
13
542
Miniatury, hříčky

V kraji čarodějnic

Muž, vysokého postavení i úřadu dostal dopis - udání - "Vaše Urozenosti dovoluji si Vám podat svědectví, že ve vesnici Stajnoburg jsou čarodějnice a vůbec se tam dějí věci nevhodné. S úctou neznámý anonym. "
Vzhlédl od stolu a promnul si spokojeně ruce. Ty ohavné zločiny musí vyšetřit.

15. 05. 2021
11
22
779
Miniatury prozaické

v zapomenutých krajinách

Těžká je noc a hodiny odbíjejí bezměsíčný dílek času na ciferníku. Nanna ve své bárce nepluje a toulec prázdný. Do tmy halí se vše po okolí. Vrznou ručičky v ciferníku, naposled, prasklo sklíčko, hodiny stojí v tichu v mlčení, odevzdaně.

13. 05. 2021
9
16
742
Miniatury prozaické

Theina bezesná noc

Musím žít
v šíleném světě
který ani není můj
- Ten už je dávno v sutinách

12. 05. 2021
18
20
851
MIMO

Normální den, protože normálních dnů není nikdy do sbírky dost :D

Malá květinka
si hrála
se slimákem na honěnou
jiný by se jí na to vys. kašlal

11. 05. 2021
8
18
610
Blbůstky

Mňaukí... 4. díl

S klikatých cestiček mlhou ověšených prošli až do slunečného třetího dne a na obzoru hrad, ačŤapšlapprotřelý cestovatel neznal ho ať otáčel mapou kolem dokola, dokonce i na zadní stranu s reklamou zíral, nenašel co hledal. Kššczatím do kamínku kopal a měl strašný hlad, tak ztorničkykus uleželého sýravytáh', smrděl že by i statný chlappad', tak to přesně měl rád. Ťapšlapchytil se za nos a raději na cestu vykročil sKššcemv patách, ale smůla že vítr vál odKššcek němu a vůněsejramu klidu nedala.
Když došli až k železné brance, to co se zdálo velké, nyní malé bylo, tak akorát pro ně, "jaký divný optický klam" mudrovalŤapšlaps rukou na vousu, aby dodal svému přemýšlení moudrého tónu.

10. 05. 2021
11
32
1249
Pohádky

Mňaukí... díl první

Následující příběh pojednává o tom co se stalo před tím, než seMňaukísetkala sPidim.
Mňaukíseděla v křesílku, zabalená v dece s nohama nabobíkupřed krbem a s mlíčkem na stolku v hrnku s koťátky. Četla si v Tisíce a jedné noci v perštině, protože ta není od kočičího jazyka tak daleko a písmo vypadá skoro jako naškrábané od koček . Mňaukíse zasnila a představila si sebe jako Šeherezádu, tedy brr, za manžela nechtěla mít vlastního otce, ale představila si sebe jako statečnou válečniciMňaukí, která vládne dávným říším.

08. 05. 2021
16
60
1454
Pohádky

Arktická bílá

Ó sláva polárním lištičkám
běhajícím v závějích
za třeskutého mrazu
pod zářivě arkticky oslnivou oblohou

07. 05. 2021
7
15
501
Blbůstky

A jedna i druhá

Skalami i potokem
Slyšíš vítr - mluví
vznáší se
stín na křídlech

06. 05. 2021
8
16
598
Miniatury, hříčky

Dračí výprava...díl patnáctý

Velitel expedicePidiležel pod přístřeškem jenom v podvlíkačkách a opaloval si palce na nohou, měl děravé ponožky a nohy na sluníčku. Asistentkase mu pokoušela vyčistit šatičky, ale bylo to zbytečné, jednak ho v chudinské čtvrti v Riu nikdo nenesl, ani na okamžik, takže se musel svinstvem ulic brodit úplně sám a potom se málem utopil v Ďáblových ústech, když se chtěl napít, protože mu nikdonenabídnulvodu z dlaní. Ale jeho krásnáelfíasistentka už byla opět při sobě plna sil a energie a vzpomněla si, že vždy nosí proPidihonáhradní ošacení. Když ho oblékla a vykartáčovala mu novéšatičky,Pidicítil jak se do něj vlévají jeho dřívější velitelské schopnosti, které v Riu pozbyl a nebyl schopen zachránit výpravu před drogovými výrostky z Ria.

06. 05. 2021
13
37
1038
Pohádky

Květy tulipánů a jiného kvítí jara v útočné formaci

Tortill s kladivem za pasem nesl hrdě Ërlli z domu věčných hrůz, takový silák byl, i když Ërlli byla snad o něco drobnější. Jeho milá jistila mu zadek, bylo uvnitř smělců pár co vzplanuli touhou jara. Ërlli pootevřela oči, aby uviděla svého hrdinu a zachránce, ale to bylo vše, protože Tortill už byl zadaný. To věděla, sama mu cestu ukázala, ačkoli kdyby mohla ho ukradnout pro sebe, jistě by se ho zmocnila.

05. 05. 2021
7
16
800
Miniatury prozaické

Masakro-diletanská úvaha: Pokročilá verze pro experty s návodem

Nejdřív hvězdičky
(úplně k ničemu)
pak nemožně fungující avízo-kritiky
- nebo naopak už nevím -

05. 05. 2021
8
52
1207
MIMO

Ërlli v nesnázích jara

Přišlo jaro, poslední ledovec roztál a majitel nedalekého vleku se střelil signální pistolí, kterou svolával k chatě U Dvou hrotů ztracené a zmrzlé turisty. Ërlli se celá zmámená po výplachu žaludku probudila v blázinci. Jelikož ji bylo uznáno sebepoškozování, nechali si ji tam jako dočasně trvalého hosta k veliké radosti zřízenců, a to i přesto, že Ërlli je dcerou Jörlli, valkýry a Vaška lovce, nezměrné síly. Stihli ji vzít krev a objevili ty neposedné krvinky v malém brnění a křidélky, proto ji zavřeli do cely s magickými mřížemi na samotku.

03. 05. 2021
8
16
506
Miniatury prozaické

Vidím tě

Zašlápni božské
slzy
Po cestách skrytých
jdi

02. 05. 2021
9
11
403
MIMO

Dračí výprava...díl desátý

Asistentka odstrčila vulkanoložku a vyrvala ji z rukou otřeseného velitele expedice, hodila rudou hřívou vlasů na stranu a veliteli začala rovnat pomačkané šatičky za jeho neustálého prskání. Cestou do Ria ho totiž oblékli jako dětskou panenku, protože se doslechli o krádeži osob menšího vzrůstu pro panoptika. Poté stále otřesený velitel k ní natáhl ruce, protože chtěl pochovat. Když byl dostatečně uklidněn, mohla se statečná výprava hrdinů znovu vydat po hledání draků.

01. 05. 2021
12
37
879
Pohádky

Beltain

Cililink cililink
támhle jdou
zvoní tulipány
malí broučci

30. 04. 2021
5
11
335
Jen tak pro radost

Magicko-létavá noc

Už zas staví hranice
s ohněm
kššckššc
tak moc se bojí

30. 04. 2021
12
23
551
Miniatury, hříčky

Dračí výprava...díl sedmý

Zatímco draci v džungli vřeštících paviánů se flákali, udatná výprava na Islandu, ostrovem bájí opředeným stále dlela. Jen dovolím si k osvěžení paměti vaší, kdo vlastně ve výpravě byl. Za zmíňku stojí velitel výpravy sedící na ramenou své asistenky a nebylo to proto, že by zapadl úplně do sněhu a nikdo ho už nenašel, ale pro velikou oblíbenost u turistů. Tím byla pověřena asistentka, aby na ně dělala kšáá.

29. 04. 2021
15
39
1097
Pohádky

Dračí výprava...díl druhý

Na každou výpravu je ale potřeba veliké množství svačin a hlavně peněz. Členové výpravy nebyli totiž žádní šílení horolezci, kteří by si pro svojí zábavu prolézali po ranní rozcvičce Himaláje, proto se rozhodli žebrat na hlavním náměstí hlavního města, aby nemuseli jít pěšky. Po týdnu žebrání na náměstí, kdy utržili jeden knoflík a obal od bonbónu, protože jim turisti nenažraní nic jiného nedali se rozhodli, že vykradou banku. Milé děti, vy to ale nezkoušejte, to mohou jen zkušení badatelé putující do dračích slují.

28. 04. 2021
13
37
1257
Pohádky

Sny draků

Do tichých vod
snesl se déšť,
aby tam zůstal -
slyšíš smích draka.

26. 04. 2021
13
110
2290
Blbůstky

Přemítání trpaslíka se skřítkem

"Ti povim zase bimcaly"
"Koho bimcali. Si někoho viděl. "
"Eee, Věže bimcaly, tam sou ty otravný zvony. "
"Já žádný vyzvoněný věže neviděl.

23. 04. 2021
12
25
803
Blbůstky

O lištách

Pluje si lišta za lištou
Písmáckou samotou
Zde kvílí a tam naříká
neb sama na řádku

22. 04. 2021
8
38
1316
Miniatury, hříčky

Smuténka za Filosofem a Cd

Ráno zakopnulo o kyblík
noc byla hustá, krušná
neřádil nám tu diblík
zato Kocovinka slušná

21. 04. 2021
10
35
926
Volné verše

Naučně poučná vzdělávací óda na skřítky

Malý neplecha s myšákem
tlapinkovanou hráli
až se z toho oba smáli
Děti vidí toho malého

21. 04. 2021
14
41
1077
Blbůstky

Lyžovačka a jiné roztomilosti vhodné ke koulování na ledovci, než to všechno roztaje

Nad Zchátralou-Spálenou mýtinkou poletoval v něžných šedých vločkách popel a přece jedny nohy vytvářely do země nové otisky. TortillVeliký, někde tu měl být, stižen dračím dechem, ležet věčným spánkem. Ale bohyně z jihu, už ne ve zlaté zbroji, ale pouze v dórskémchitónuv nebezpečně moderně krátkém střihu nad stehny mířila si k němu vdechnout mu život nový, svými něžně růžovými, lehce nadzvednutými rtíky.
TortillVeliký-Středně propečený si mezitím užíval podzemního sluníčka od lehátka s granátovým džusem s výhledem na řeku Styx a šťastlivců co stáli frontu naCháronaa měli na zaplacení cesty do věčného zatracení.

20. 04. 2021
8
96
1929
Miniatury prozaické

Ërlli, královna víl

Tam někde v Modrých horách žila Ërlli, dcera Vaška a jeho ženy Jörlli z Temného hvozdu. Pamatuju na jejich chatku s vodopádem, který nedaleko byl. Ërlli byla neposedná, honila každého broučka a pořád dávala mamince hloupé otázky, jako proč jsme na světě, proč nemůže lítat, (a to nevěděla, že maminka má svá křídla ve skříni na tři zámky chráněné) proč musí vůbec do školy a tam sedět jako podle pravítka a poslouchat učená moudra velkých lidí. Ërlli totiž už byla veliká holčička, která sama chodila po lesní cestičce do venkovské školy.

18. 04. 2021
9
24
754
Miniatury prozaické

Valkýry 3 - Bez valkýr

I.
Za nocí sám
lesem i v lukách
TortillVeliký

17. 04. 2021
12
20
771
Miniatury, hříčky

Zvířátka od Zchátralé mýtinky

Statečný byl, vždy hrdě se svou hlavou ušatou na oslíku jel, svým důvtipem snažil se probudit ostatní zvířátka ze svého lesa. Jednoho dne přes velikou mlhu prodíral se, oslík se vzpíral, dál nechtěl, ale statečný ušák, pan Králík nebál se a trhal třmeny, ažlítaly na všechny strany. Když se oslík konečně hnul, projeli mrazivou mlhou do Černých bažin, kde stál Temný hrad. Všechny maminky říkaly svým rošťákům, že Černý les je nebezpečný, a že soudné zvířátko se do něj nevydá, ale pan Králík nedbal rad své maminky, protože si myslel jak je statečné vjet do Temného hradu.

16. 04. 2021
7
18
698
Miniatury prozaické

Doba ledová

Ještě jsem sice neviděl mamuty,
ale domů mě vezl pan Sněžný Fréza,
jenom nechápu proč chtěl,
abych mu seděl na kolínku.

13. 04. 2021
10
23
689
Blbůstky

Nechoďme po cestách zla

Přicházejí vskrytu
zranit vás
Se srdcem válečníka
zvou k prostřenému stolu

11. 04. 2021
17
28
862
Volné verše

Theia se střelila, zase/omylem :D

Aru zase spal v práci.
Theia - rozumějte, titáni nepracují,
nofujky.
Čistila doma zbraň:

08. 04. 2021
6
31
758
Blbůstky

Zimní radosti

V temnotách zrození
při cestách
kde stín
je přítelem

06. 04. 2021
5
10
434
MIMO

Valkýry - Remake Valkýr

I.
Silný lovec,
Vašek to byl,
nebál se vyjít ven

05. 04. 2021
6
9
473
Miniatury, hříčky

Valkýry

Výběr

I.
Nad zemí českou
snáší se stín,
pera temná

02. 04. 2021
11
13
672
Miniatury, hříčky

Aprílovské srandování v době lockdownu (zámkodolnění)

Hážu si proti zdi
s míčkem
občas upadnu
do blba.

01. 04. 2021
7
12
455
Blbůstky

Theie došly nápady i inspirace - Proto píše :D

Na zádech démonů
vznáším se
a okovanými botami
kopu je s rozkoší do slabin

30. 03. 2021
8
13
653
Blbůstky

Zpátky z dovolené

Asi na víru se dám,
práce totiž tuze bolí.
Být negativní není vůbec pozitivní zpráva,
zpátky totiž z Covidích Kanár.

29. 03. 2021
12
19
714
Blbůstky

Ze zapomenutých cest

Snad elfí
snad skřítčí dýka to byla
kdoví
Ležela tam přes věky

25. 03. 2021
8
16
524
Jen tak pro radost

Konec pirátění - Pozor, křehčí povahy mohou propadnout bezmezné oddanosti k práci a vládě :D

I.
Kapitán zařval:
"Sakra,
ke dnu jdem,

24. 03. 2021
5
12
480
Blbůstky

Theia se zastřelila, ale titáni jsou nesmrtelní

Je to dávno co se svět usmíval,
teď leží nehybný,
čekající na dystopickou budoucnost
plnou bláznů a šílenců

23. 03. 2021
10
7
532
MIMO

Pirátská - Pozor, křehčí povahy mohou po přečtení propadnout alkoholismu :D

Dračí bárka z muzea Vikingů;
děla a spojení s internetem.
Tak si píšu,
když bratři ve zbrani

21. 03. 2021
11
15
704
Blbůstky

Svět skončil - (S hudební vložkou)

Svět skončil,
nezdá se vám.
Všude zámek a mříž,
každý musí nad svou flaškou

20. 03. 2021
9
13
647
Jen tak pro radost

Zpátky do neminulosti :D

V neminulosti míjí
pár událostí
které plují jinudy
neudálosti se však nestaly

13. 03. 2021
15
32
702
Blbůstky

Vítejte v zapomnění

Brouci nožičkama
sní na skládce
o hlavě
s očima bílých hadů

07. 03. 2021
3
8
407
MIMO

Jedno velké 'HM', protože to je slovo

Děkuji
nebudu uklízet
ponechám si svůj bordel
v hlavě

06. 03. 2021
9
10
481
Ostatní nezařaditelné

Prokleťákov

Daleko od vikingských snů
v zemi suchozemců
kde upálené čarodějnice
dávají dobrou noc

04. 03. 2021
7
9
408
Blbůstky

Město na podpal,... teda cože?

Psal se rok 3030, svět napadla zákeřná nemoc pocházející z mrkve. Po požití začal pozitivní jedinec sublimovat a po dokončení procesu odletěl do mraků. V té době bylo lidstvo plně uvědomělé a šetrné k planetě Uran na které žilo. Lidstvo bylo vegetariánské a elektřinu si vyráběli pomocí šlapacích kol, až na jedno město.

03. 03. 2021
5
19
694
Miniatury prozaické

Super básnička! Po přečtení zahoďte do koše

Byly doby
(Jakože když byly ještě nějaký doby)
kdy mě napadalo že bych mohl někam jít
ale protože jsem nikam nechodil

02. 03. 2021
7
23
766
MIMO

mensis Martius, první měsíc v roce

Božský Mars, bůh války a zemědělství a hrdý vlastník planety Mars. Nezapomeňte na to, až sElonemMuskem coby kolonizátoři budete sestupovat ze schůdků rakety na povrch rudé planety a poletí na vás salva kopí od rozzuřených marťanů, Martovýchvojáků. Mars, ačkoli pohanský bůh se i dnes těší značné oblibě u jinak katolických poláků, kteří mu daliMarzec, což není nic jiného, nežmensisMartius, neboli měsíc boha Marta. V tento měsíc tak můžete každoročně vidět naSlovenskuaPolskujinak oddané stoupence Ježíše, jak se vydávají na pouť do oblastíbývaléŘímské říše, aby obětovali na oltářích bohu Martovi v jeho chrámech a má to svůj důvod.

01. 03. 2021
8
19
729
Blbůstky

Jarní nenálady 2: Dubnová epopej

Jenom automaty
a malá noční můra
sedli si spolu
aby sepsali svoje bezcenné pocity

23. 02. 2021
5
9
482
MIMO

Staří bohové

Ježíš,
s tím problém není,
LIDI ho naserou všude -
V haldách knih,

13. 02. 2021
6
7
496
Blbůstky

Februarius, neboli únor

To máte tak, když ve vaší zemi běhá mnoho pastevců a (plodných) žen neurčitého zaměstnání, tak jim dáte Luperkálie, (neboli Februa - očistění) protože Lupercus byl prostě další bůh a shodou okolností pomohl vychovat jisté vlčici dva nezbedné hošíky, kteří z nudy založili Řím. O Lupercovi se toho mnoho nedovíte, holt nemetal blesky, ani šípy "lásky". Byl to takový vesnický kluk, co rád lehával ve stodole na slámě a proto ho měli venkovani asi rádi. Prý měl mít kozí rohy a kopýtka, ale jak je u Římanů zvykem, byl tento bůh blízký Faunovi, kterého někteří označovali za jednoho a toho samého boha, rozumnějte Luperca.

12. 02. 2021
9
25
873
Blbůstky

Vítejte v roce tanku :D

Rok kovového bůvola -
pro tygry ideální k sebevraždě.

12. 02. 2021
3
11
564
Blbůstky

Hans a kadeřnice

Hans seděl za stolkem před počítačem s vlasy skoro po ramena a jeho zvyklé oči spalovala vražedným světlem obrazovka z monitoru. Hans žil se Sophií, jinak byl docela moderní. Kamarádi mu občas vyčítali, ať už se Sophie konečně zbaví, že je to přece předpotopní krám, který se hodí leda do muzea. Hans si ale trval na svém, že virtuální asistentku Carolinu při svých 180 kilech nechce.

05. 02. 2021
11
17
729
Miniatury prozaické

Je to hádanka :D & protože názvy došly

Každé oko jiné,
ale ďábla nehledejte.
Sílu má jako nikdo jiný,
ale oheň chybí.

02. 02. 2021
4
16
720
Hádanky

Sophie znovu na scéně

V Polabí měl svoji typicky českou chatku z bambusu český rodák Jürgen Köhler živící se prací v blízkém lomu na diamanty. Když se večer vracel maglevem z práce čekala na něj doma jeho Sophie. Byla robotem, ne zrovna nejnovějším modelem, protože Jürgen neměl mnoho peněz, ale pro domácnosti byla označována za dostačující. Jürgen si mohl dovolit konečně poslat svoji choť Edeltraud k vodě.

28. 01. 2021
6
15
588
Miniatury prozaické

Balada o Sophii

Už ji vidím
jak sjíždí z pásu,
prý chytrá moc není,
ale učí se.

27. 01. 2021
5
6
453
Blbůstky

Záhada zrcadel rozluštěna!

Aru: "Pane Jendo často rušíte lidi v noci od hraní videoher. "
Jenda: "Ale vůbec ne, jenom když mě rozčílí nějaký článek na Písmáku. "
Aru: "To byl jenom vtípek. " Aru sáhl nervózně po kapesníku s monogramem a otřel si ledový pot z čela.

26. 01. 2021
5
10
529
Miniatury prozaické

Jedna tutově předjarní

V zahradách skřítků
dvě oči,
spatříš-li,
nebudeš už to ty,

24. 01. 2021
4
6
380
Blbůstky

Problematika zrcadel neodrážejících podobu

Ono zrcadlo je zapeklitá a ďábelská věc sama o sobě, štíhlým obvykle ukazuje jak jsou tlustí. Hubení pak musejí přistupovat k zrcadlu velmi blízko, aby vůbec něco viděli. Mladým ukazuje jak jsou staří a krásným jak jsou oškliví. Tento ďáblův nástroj jako první vyrobil sám Bůh již druhého dne stvoření, jak o tom osobně natočil dokumentární film Stvoření světa, kde hraje hlavní roli.

23. 01. 2021
11
20
667
Miniatury prozaické

Sukubí žal

Nad hlavami
sťatých
tak čistých jednorožců
svět upřených

19. 01. 2021
5
9
597
MIMO

Cokoli chcete, držte drápy

Rok 2020, část druhá:
"Na květináči rostla malá kvítka,
když v televizi rozdávali zrn(ěn)í. "
Měsíc plul nad obzorem, vstříc nočním tvorům

18. 01. 2021
12
15
583
Blbůstky

Ianuarius

Jak asi tušíte, je to náš první měsíc, a to už od roku 153 před naším letopočtem, kdy padlo rozhodnutí posunout kalendář o dva měsíce, protože 1. ledna začínal konsulský rok a s ním i volba nových konsulů, tak aby to bylo všechno při jednom. Křesťané v tom pak udělali bordel, ale v čem bordel nedělali, že. Ale ne každý říman dodržoval tento začátek roku, a dál se zarputile držel 1.

10. 01. 2021
8
9
512
Blbůstky

21. 21. 2121

Ze svítání vytrhni si jeden šíp
přicházejícího dne.
Na hřbetech bronzových vlků
snáší se zima,

09. 01. 2021
9
14
558
MIMO

1.1.

Rok se s rokem sešel,
budem opakovat chyby,
či tančit ve starém času.
Kde jsou loňské vrány,

01. 01. 2021
7
9
271
Blbůstky

Delfiniráum

S paprsky
na hřbetech
sneseš svět
(Delfínů)

31. 12. 2020
2
4
390
Blbůstky

Kdysov

V Kdysově
rozvolněně našlapuj
neb
v zoraných písmenech

11. 12. 2020
9
19
852
Blbůstky

Kořen i štít

V plné síle
vrátili se
oni - obři
vzývající Měsíc sněžných per

04. 12. 2020
11
12
661
Miniatury, hříčky

Derivát LiStOpAdU

Sním o cizích světech,
kde s upíříma očima
jsem tmou,
která zametá

03. 12. 2020
5
7
511
Blbůstky

Ospalé pozdravy na východ

Tak trochu si vyjít
lámaným krokem
do spálených zahrad
kde ticho buší o hlavu

03. 11. 2020
4
6
433
MIMO

Pro Nannu

Po stříbrných rukách
plazíš se
v hřívách vlků
a tak nenasytně

01. 11. 2020
7
15
695
Miniatury, hříčky

Tma po kapsách

Ve vodě
fajn pocit
hovět si na okraji
žaber

30. 10. 2020
2
2
434
MIMO

Maglajs - Královská edice

Ráno zůstalo opuštěné
se stopami do nikam,
když bledneš tak potichu,
až je mi všechno jedno,

29. 10. 2020
8
14
655
MIMO

Ježíškovi

Ježíšku neplakej,
letošní vánoce budeš v klícce,
Nepřijde Josef, ani Maria,
víš že jsi vysoce infenkční;

24. 10. 2020
5
4
471
Pohádky

Po stranách drolení

Čtu si o explozích hvězd
a tání ledovců
se zkříženýma žábrama
na čerstvým vzduchu

23. 10. 2020
2
11
634
Jen tak pro radost

Theia a... Xyjo -6- Vzdor a mrtvola

Z pomalé jízdy Xyjo vyhládlo, zadívala se na Arua, který byl téměř nalepený na čelním skle, jak pečlivě sledoval nebezpečí z jízdy v ďáblově stroji.
"Potřebuju rychle do nemocnice," pronesla Xyjo k Aruovi, který úplně zblednul.
"Je to naléhavé," dodala. Aru zadal autu trasu a natáhl se k tlačítku: 'AutoPilot,' které stisknul.

22. 10. 2020
1
8
223
Miniatury prozaické

Theia - Noční návštěva muzea

Půjdu spočítat zrnka písku
v poušti z mramoru;
v tichu když hyne čas
dám si jed,

21. 10. 2020
2
3
419
Blbůstky

Cestou na Ostrov

'Na zádech hada
spí ostrov v hlubinách;
Zelený býval,
kdo ho ještě pozná. '

17. 10. 2020
5
4
447
Miniatury, hříčky

Theia a Eindri -5- Nemluvte o Xyjo; nesnáší to

Xyjo seděla za masivním stolem se skříženýma nohama na něm. Byl dřevěný, pocházel z dávnověku a nebýt Xyjo, obdivovali by ho turisté v muzeu Vykradených hrobek dodnes. Po otci zdědila růžky, které se nad čelem táhly po stranách hlavy dozadu a byly pečlivě schovány pod vlasy, černými a kudrnatými. Po matce měla uhrančivé jantarové oči a bledou kůži.

16. 10. 2020
2
14
257
Miniatury prozaické

SMS život

Mám ženskou
konečně
napsala mi Jarmila
hlavní hygienička

16. 10. 2020
4
7
511
Blbůstky

Theina skvělá dílenská báseň: Vidím přes skleněné mraky

Za dávných časů
matkou mi byla Gaia
teď ve stínech
dávám sázky

11. 10. 2020
5
6
545
Jen tak pro radost

Theia a Eindri -4- První vize města

Město pod kopcem za lesem bylo doslova metalické. Theiao něm nedávno napsala básničku a poslala ji natakovejjedenzapadlejliterární server. Název Vám asi nic neřekne. Město bylo sice v podstatě moderní, ale vládly mu gangy, úřady neexistovaly.

10. 10. 2020
1
4
262
Miniatury prozaické

Fairy

Tvé slzy
zapomnělasis na mém rameni,
musím si useknout ruku.
To nevadí,

09. 10. 2020
12
10
622
Miniatury, hříčky

Skřítek

Po cestě vydám se
na pařezech zdřímnu si
u studánek potkám se
se stíny

08. 10. 2020
7
6
561
Miniatury, hříčky

Chuť po krvi

Na dračích kostech
když noc loví po krajině
vytahujudrápy
Ságy mění se v prach-

07. 10. 2020
4
11
598
Blbůstky

Theina báseň - Mrakodrapy rostou ve městech

Za elektrických nocí
rozbíjím si hlavu o zdi
když trhám barmanům
s rukama chlast

05. 10. 2020
4
16
808
Miniatury, hříčky

Eindriho básnička - Můj ranní džem

Teď když je podzim
chodím po lese
a myslím v borůvčí
na svůj džem

04. 10. 2020
5
12
623
Blbůstky

Námořníci

Loď vlny a šílenství
do vesel dali jsme si cíl
hnáni představou ráje
na ostří seker

02. 10. 2020
2
8
642
Miniatury, hříčky

Ostrov legend

Na zeleném ostrově
za měsíčních nocí
přicházejí kvést
z legend zapomenuté

01. 10. 2020
8
20
1022
Miniatury, hříčky

Znovu na severu čumákem v blátě - přibalte si svetry

S tisíci tvářemi
v pádlech zapomenutá
sekera odpočívá na špalku
jako muzejní artefakt

24. 09. 2020
4
7
546
Miniatury, hříčky

Podzim s podzimem, protože podzim je podzim

Ulice Podzimní 3:
- Často si říkám -
Na co myslí kamínky na pláži
v Severním moři

22. 09. 2020
6
7
656
Miniatury, hříčky

Tak trochu Maglajs - Kříženci neschopní dýchat žábrami na vzduchu

Ráno zůstalo dokořán -
na listu i s větví
utrhnu si psaní
o písku co umí počítat zrnka

21. 09. 2020
6
4
541
Blbůstky

Maglajs - pár prken a speciální edice

Úhledně zahrabaní -
co jste s tikaním čekali.
Bez pitomců bude líp
vážně

20. 09. 2020
4
6
600
Blbůstky

Maglajs - potvorná jednohubka s tečkou (Ultimátní edice).

Mytologický maglajs,
v dešti za bouře,
- není čas,
není čas,

19. 09. 2020
5
6
619
Blbůstky

Rok Plachtění

Stále klesat a stoupat
v úzkostech
v zapomnění
podivně vrůstat

15. 09. 2020
6
7
472
MIMO

Je to MiMo

Říkali
hlavně tady neblbni
mezi smutkem a kamením
nebo dojdeš k úrazu

10. 09. 2020
7
10
669
MIMO

Plný ulice - taktně v pokojíku

Je potřeba seškrábnout se
vytřít si
cestu z očí
zapomenout půlku věcí

06. 09. 2020
8
7
454
Blbůstky

Literární Titanus - Blesk potřísněný Fénixovými slzami v Tokiu

Číst v Tokiu Blesk
bez sexu i bez fanynek
zvládne jen Fanouš
Fénixovými slzami vyzbrojen

05. 09. 2020
3
11
705
Miniatury, hříčky

Nevítr

Spím v hlubinách
- čekám s padajícím listím
znovu a znovu
na zázrak

04. 09. 2020
6
6
601
MIMO

Netajemství

Pod zhroucenými chrámy
dál střeží svá tajemství
v kryptách zapomenuté masky
kde stíny jsou nejdelší

03. 09. 2020
2
6
606
Ostatní nezařaditelné

Theia a Eindri -3- Ť-pfň, nejroztomilejší králíček

Vyndal jsem králíka z klícky, dal jsem mu trochu trávy, kterou si vzal, natáhl se k mému uchu a pošeptal mi, že je Ť-pfň a že tohle je jeho cestovní podoba. Podotkl jsem že ne příliš bezpečná. Nesouhlasně mávnul pacičkou a dodal, že není bezpečné ani se za druhé vydávat a ukázal na mě, odpověděl jsem mu, že jsem si ho vymyslel zcela sám ještě v nekráličí podobě. Nesouhlasně zakýval hlavou s tím, že to stejně byla krádež, ale že mi odpouští.

28. 08. 2020
2
5
247
Miniatury prozaické

Theia a Eindri -2- Motto Českých drah: Čekej dlouho

Eindri stál k nám zády, hrbil se a zíral do zatlučených prken v okně, po chvíli se otočil a upřeně se podíval na Theiu, která mi řekla že musíme co nejrychleji vyrazit na cestu. Nejprve jsem se vymanil z Theininy ruky, když jsem se odplazil ke stěně a oprašoval se od bordelu z podlahy prohlásil jsem že nikam nejdu, protože tohle je můj domov který mám rád. Dům ve kterém nebylo vůbec nic, krom holých stěn a zatlučených prken. Theia se začala smát s tím jak tohle může být můj domov když tady nic není.

26. 08. 2020
2
8
318
Miniatury prozaické

Tajemství

Po cestách skrytých jdi
až ke stříbrnému vodopádu
Tam pramení řeka Tajemství
pohlédneš li vzhůru

24. 08. 2020
11
17
714
Jen tak pro radost

Theia a Eindri -1- Aru je blázen

Theia pochází z Řecka, nebo tam odněkud, kde je antika. Eindri pochází z Faerských ostrovů. Jak se ti dva potkali, jsem netušil, jelikož mě to nezajímalo, ale podezíral jsem je, že jsou na útěku. Proč oslovili zrovna mě mi bylo naprostou záhadou, protože já nikdy nikoho nikde ze zásady neoslovuju.

23. 08. 2020
2
6
262
Miniatury prozaické

Pro Elu

Ela je prostě skvělá,
všude dělá bordel,
chaos a ještě je vnímavá,
ráda píše - kreslit zapomněla.

22. 08. 2020
8
26
1164
Písmáci dětem

Písmenková

Po malých písmenkách
stékat přes okraj,
- být si napospas,
kde není čas -

21. 08. 2020
9
17
774
Jen tak pro radost

ykável orP//Pro leváky

,menóbnobmínčavitomsecisemáníčaZ cháksilaksanžuela ukzomuoklůpuovtrms (olsíčejotežotorp) %08ícíjadárkyva avtsdil . ávátsůz-ela- hcánitilseV volshcýtuntrkšyvz . ívtsmejat uhcort ávátsůz.

20. 08. 2020
4
10
540
Miniatury, hříčky

I posranej život může skončit šťastně

Pan X seděl zkroucený nad stolem a poslouchal rady svého mnohem staršího kolegyzalisovanéhodo monitoru, který hovořil o tom jak je potřeba si své nápady šetřit, aby panuXovizbyly taky k tomu důchodu, když už ho bude mít takmaleja strašil ho že hovemoutak maximálně zapomocnýhometaře, protože von X na práci nikdy nebyl, a ani kradení mu nevonělo, takže se vlastně ani nikdy spořádnejmafachmanamaco jedinousbíječkouza 7,5 hodin bez svačiny vytěží 400 tun uhlí nedostal.
X už jakomalejprojevoval básnický střevo, když k sousedům poslal do okna pozdrav kamenem, napsal o tom toto: "kanemletý",páčještě nebyl sešroubován a seřízen pravidelnou postiženou školní mučírnou mělo jeho psané dělo drobné technické nedostatky, ale po obsahové stránce to také nebyla perla, ale jemu se to líbilo. Po té co 90 let musel přežívat v ZákladníOblbovacíse rozhodl že půjde na Střední Výběrovou pro Praktické básníky (SVpPb), ale jenom z toho názvu se mu udělalo tak špatně že jim tam pozvracel schody a nohy ředitele a nevzali ho i přes jeho skvělé výsledky ze ZákladníOblbovací, kde vždy na konci roku dostal přes celou stránku velkou červenou jedničku s obrázkem. Ale jak už to tak bývá, když je člověk mlád, tak mu v 96 letech život připraví nejedno překvapení.

19. 08. 2020
2
6
546
Miniatury, hříčky

>>Žilbyl<<

Haiku je
když píšu
haikU¿
.

18. 08. 2020
2
11
502
Miniatury, hříčky

8 - to už rozhodně není čÍSLO

V malé ohrádce spí kroky,
deštěm zaváté
v horku jak k zalknutí,
achjo,

16. 08. 2020
1
7
471
Miniatury, hříčky

7 - to je číslo

Je to jako nic
šílet a bláznit
přitom dělat další
kraviny k usnutí

13. 08. 2020
2
4
498
Ostatní nezařaditelné

Jarní ne-nálady na cestách

Po dlouhé době nacházím mrtvolu
brala si síly pro svoje lelkování,
zákeřně čekala s oznámením
vábila jako siréna,

18. 05. 2020
4
2
615
MIMO

Co chcete - návrat z budoucnousti

Malá zima běhala po ulicích tak sama
až se jí z toho chtělo cynicky umřít.
Léto na krku, (+2,99°C)
Čas stále běžel tak dávno,

16. 03. 2020
4
7
883
Jen tak pro radost

31.11. Protože to je datum :D

31. 11.
to je datum co.
Ani v kalendáři není
chuligán.

00. 00. 0000
6
23
676
Literární diskuse

00.00.0000

Potkali jsme se v roce 0
Bylo nám tehdá 0
Oproti dnešní 0
Je nám o mnoho 0

00. 00. 0000
4
13
472
Události
Nahoru