Téma Humorné

Chlamníček 48

Jmenoval se Karel Fuška a pracoval v kamenolomu.
Bylo to klasické jméno znavení.
O mladou sekretářku stál jak Ing. Novák, tak i Ing.
...

2
68
1
Blbůstky 06. 05. 2024

Národ vyvolený, národ židovský

Už jako malýNoíkpouštěl Noe své dětské, tehdy ještě chatrné loďky do Mrtvého moře, kde se mu vzpurně nepotápěly, to později vedlo až k nepotopitelné lodi Noemova archa 1, ale nepředbíhejme.
Noe po svém otciLámechovipo dosažení dospělosti zdědil v posvátné židovské zemi Palestině vinice, které zase Lámech zdědil od svého otce Metuzaléma, když se mu ve 187 letech uráčiloLámechazplodit. Metuzalém byl široko daleko známým lenochem, který nikdy nikam a k ničemu nespěchal a hlavně na nikoho nespěchal. Nakonec se také Metuzalém dožil 969 let.
...

12
268
27
Povídky 26. 04. 2024

Epilog pro kopřivu

Přece jen nedá se, opustit kopřivu,chudáček rostlina, ta za nic nemůže -zde jsem ji zneužil, plivl ji do tváře,přesto je – kopřiva – mým zdrojem obdivu:
Vyroste znovu zas, uprostřed pustiny,pod tlapou medvěda, klidně i ve stoce,v kousku mé zahrady, vparku a na louce,zkrátka jak může jen, zarůstá holiny.
Ztéhle té kopřivy, uvařím špenátu,upředu tkanivo, dokrmím slepice;jako by užití neznalo hranice. . (nemluvě o čaji na bolest revmatu)
Takže tak, kopřivo, řeč moje skončila,doufám, že stačila a tobě pomůže.
...

5
125
7
Blbůstky 18. 04. 2024

Nechali jste se napálit

Nechali jste se napálit. Když jste uvěřili že můžete získat většinu na svojí stranu a s tou nadějí jste jí potvrdili její moc rozhodovat o druhejch, její moc určovat pravdu. Nechali jste se napálit. Abyste soustředili všechny svý síly na to abyste jí za každou cenu získali na svojí stranu, abyste se jí zalíbili, abyste na krátkou chvíli kterou vám zejtra vezme někdo eště bezohlednější, eště agresivnější, získali krátkej pocit vítězství.
...

0
62
0
Úvahy 17. 04. 2024

Chlamníček 45

Na mistrovství Maďarska v judu se nejdříve István posmíval Janosovi, že mu klečí Zoltán na krku.
Přitom měl sám Lászlo na hlavě.
Ostrovní stát v Perském zálivu, který velice zbohatl na těžbě bláta je
Bahnajn.
...

4
92
5
Blbůstky 01. 04. 2024

Nová úžasná domácí předložka

V nových školních osnovách se zjevila nová předložka a ihned byla zjištěna její důležitost a univerzalita v životě českém jako takovém, (o vývozu předložky doGermániese zatím nad korunovačním křížem v utajeném bunkru utajenéhogerchmanskéchoměsta dále jedná,) učitelé po tomto zjištění ihned začali si tuto novou univerzální předložku zapisovat navzájem do notýsků.
Děti se servaly o nové učebnice a sociální média zaplavuje astronomické sdílení této předložky, natolik je skvělá. Rodiče jsou nadšení, už nemusejí nutit děti do učení, děti se učí zcela samy a navíc samy vstávají za hluboké tmy a již před svítáním postávají před školami a těší se na učení. Učitelé v šoku, také raději začali docházet do školy před svítáním a všichni společně čekají do rána na ředitele škol, než je tam vpustí, kolikrát i za třeskutých mrazů českých zim, až s -270°C.
...

12
209
23
Fejetony 26. 03. 2024

Chlamníček 44

Podívejte se, jak slepice při krmení krásně vybočují a pak se zase řadí zpátky za sebe.
V drůbežárně je zřejmě zavedeno pravidlo sypu.
Přehnaně čistotná legendární královna starověku a propagátorka dezinfekce byla
Královna se Savy.
...

8
132
9
Blbůstky 25. 03. 2024

TD - Chrudoš a Miloš

"Cestování je život. " (H. Ch. Andersen)
V jedné malé vesnici žili dva bratři, Chrudoš a Miloš.
...

12
256
23
Miniatury prozaické 25. 02. 2024

Žena, moře a Mary - Útěk XI.

Útěk
(srpen 2006)
XI.
Počkala, až Malajec vykoná další obchůzku. Jakmile se za ním zavřely dveře služebny, potichu vstala. Pohlédla přes celu na spolubydlící.
...

9
137
12
Próza na pokračování 12. 02. 2024

Žena, moře a Mary - Útěk VIII.

Útěk
(srpen 2006)
VIII.
Soustředila veškerou vůli na uklidnění chaosu vmyšlenkách, který sdělení vyvolalo. Jde o naprostý nesmysl, vířilo jí hlavou, holka, soustřeď se, musí existovat vysvětlení, který aspoň nahlodá důvěryhodnost hlášení hlídky.
...

9
129
11
Próza na pokračování 09. 02. 2024

Žena, moře a Mary - Útěk VII.

Útěk
(srpen 2006)
VII.
Od dalšího výslechu ji osvobodil mladý Číňan, který vnoci převzal službu od Malajce. „Dobré ráno, děvčata,“ pozdravil, přidal mírnou úklonu hlavy a vlil do duše likvidátorky policejních složek žvýkačkovým projektilem trochu naděje, když pokračoval, „vy se dejte vrámci možností do pořádku. Za čtvrt hodiny jdete kvýslechu.
...

9
146
15
Próza na pokračování 08. 02. 2024

Žena, moře a Mary - Útěk III.

Útěk
(srpen 2006)
III.
„Kde máte Prcka. “ byla první kapitánova slova, když mužská část posádky dorazila před půlnocí na loď.
...

9
156
19
Próza na pokračování 04. 02. 2024

Žena, moře a Mary - Útěk II.

Útěk
(srpen 2006)
II.
První, co ji zaujalo po opuštění uzavřené části přístavu, byla malá zastřešená plocha na okraji chodníku. Na tom by nebylo nic divného, až na velký nápis SMRT.
...

9
155
19
Próza na pokračování 03. 02. 2024

Nedělní výlet

Jedu si to takhle károu kolem břehů Berounkyjá koukám na mě shůry kouká meloun a půl vokurkyjá povídám jim no ty péro copak tady dělátenevidíte že si vezu svojí starou na káře.
Mastíme to po polňačce mezi bujnou zelenímoje drahá náhle křičí že jsme nějak ztracenipovídám jí no ty péro svět je plnej neřestíhlavu z toho zamotanou to je ale neštěstí.
Dojeli jsme na plovárnu dvě vosušky na zemipovídám jí moje drahá co tak trochu mazlenípak na trávě jak dvě nácky skrytý v bujný zelenipřistáli dva vlhký pysky na plešatým temeni.
Jo osvěžení dobrodružstvím vydáme se k bufíkuna pultíku ulepeným dáme pivo polívkua pak hurá šup a sláva zase zpátky do káryneděle se uzavírá už dost bylo plovárny.
...

1
104
2
Texty písní 03. 02. 2024

V mlžných deštinách Madeiry

1. Letiště CR7
Přistáváme na ostrově, který je proslulý jedním z nejzábavnějších letišť světa. Přinejmenším v Evropě obsazuje madeirský aeroport, v těsném závěsu za letištěm gibraltarským, druhé místo v soutěži o nejnebezpečnější přistávací dráhu. Místo pro runway je totiž zčásti vydlabáno ve skále, zčásti umístěno na náspu a téměř celá jedna třetina nejistě balancuje na vysokých pylonech nad mořem, kde silný vítr vytváří agresivní turbulence.
...

6
217
8
Fejetony 13. 01. 2024

20. Pura Vida

20. Pura Vida
Jak můžeme vidět na mapách, Kostarika není nikterak rozlehlou zemí. Vzdušnou čarou je to do všech jejích koutů směšně blízko a tak si člověk doma naivně plánuje, že v pohodě stihne během čtrnácti dní navštívit všech osmadvacet národních parků a většinu pláží na obou pobřežích. Ovšem když si pak ověří na vlastní oči georeliéf krajiny a na vlastní zadek stav silnic, je na místě nucen plán takřka homeopaticky naředit.
...

7
219
19
Fejetony 29. 11. 2023

Slonie inkognito

Slonie inkognito
Možno že si pomyslíš,
že slon nechce žiadnu skrýš:
keď, že je sivý nestačí,
...

2
112
1
Písmáci dětem 26. 11. 2023

Expert za dveřmi

„Je to expert na lišejníky, jednička ve svém oboru, jezdí je zkoumat na Aljašku i do Ameriky, získal za svoji práci už řadu mezinárodních ocenění,“ upozorňuje mě můj manžel na zítřejší návštěvu přítele z mládí.
Co mám uvařit, co si vezmu na sebe. To slovo expert mě tak rozechvělo. Jak můžu já, obyčejná ženská, se ctí pohostit odborníka světového formátu.
...

2
142
4
Fejetony 15. 11. 2023

18. Večeře v El Rancho

18. Večeře v El Rancho
„Pojďte sem, rychle, podívejte se támhle. Strážce parku ukázal prstem vysoko nad hlavu a téměř šeptem pomalu slabikoval: Tam, jak vyčnívá zporostu ten vysoký strom, tento ne, ten vzdálenější, tak napravo vkoruně, kde se dvojí ta silná větev, vidíte ji. Tak na ní prý viděli minulý týden lenochoda.
...

7
187
9
Fejetony 14. 11. 2023

17. Konečně o tom ostrově

17. Konečně o tom ostrově
Kostarika je jedinou zemí Latinské Ameriky, která je řazena na seznam dvaadvaceti vyspělých světových demokracií. Jde o jeden z mnoha primátů, kterými se tato země pyšní. Dalšími jsou například vřešťan pláštíkový, malpa kapucínská, kotul rudohřbetý nebo chápan středoamerický, indiány nazývaný „mono araňa“, tedy pavoučí opice.
...

8
217
9
Fejetony 08. 11. 2023

16. Ostrov pavoučích opic

16. Ostrov pavoučích opic
Milovníky archeologie, historie, etnografie a etnického umění v Kostarice neomylně poznáte podle zachmuřených čel a okousaných nehtů. Nepočetné artefakty původních kultur conquistadoři zlikvidovali opravdu svědomitě. Vzhledem k pozdějšímu rozčarování španělské koruny z chudoby zdejšího kraje a z ní pramenící investiční ostýchavosti se z koloniálních dob mnoho historických skvostů také nedochovalo.
...

6
187
6
Fejetony 31. 10. 2023

15. Zip-Line

15. Zip-Line
Ať už projíždíte poloostrovem Nicoya kterýmkoli směrem, pokaždé jde o nejhorší jízdu ve vašem životě. To, čemu tady říkají cesty, mnohdy připomíná vyschlé koryto řeky a v období dešťů tudy řeka obvykle také teče. Projet pár kilometrů kamenitými kolejemi, výmoly, jámami a hrboly trvá celou věčnost.
...

6
189
7
Fejetony 25. 10. 2023

14. Cesta ke kakau

14. Cesta ke kakau
S dopravními značkami, především scedulemi snázvy obcí, si Kostaričané starosti nedělají. Je dost dobře možné, že některé vesnice ani název nemají. V Kostarice nejsou ani adresy domů a bytů takové, jak je známe u nás.
...

6
194
7
Fejetony 18. 10. 2023

13. Slovensko střední Ameriky

13. Slovensko střední Ameriky
Kostarika, která dosahuje zhruba rozlohy Slovenska, se honosí největší biodiverzitou na celém světě. Na nepatrném (bratři Slováci prominou) území se nachází krátery sopek plné lávy, tropické pralesy plné zvěře, mlžné pralesy plné mlhy, rozlehlé pastviny plné dobytka, divoké řeky plné krokodýlů a mezi dvěma oceány plnými ryb se hrdě tyčí Gerlachovský štít Kostariky – hora Cerro Chirripó s 3820 metry nad mořem, ze které při dobré viditelnosti údajně dohlédnete na Pacifik i Atlantik. Dobrou viditelnost ovšem nepamatují ani nejstarší obyvatelé.
...

13
322
16
Fejetony 11. 10. 2023

12. Řekou a pralesem

12. Řekou a pralesem
Krocení ovšem není můj případ. Ještě jsem neslyšel, že by nějakého Moraváka dokázala zastavit cedule s nápisem, kterému nerozumí. Chci samozřejmě vidět divokou zvěř přímo v panenské přírodě, k čemuž se výborně hodí pralesní houštiny, toky řek, mokřady a jezera.
...

8
182
8
Fejetony 04. 10. 2023

střecha domu

pan Popletachce opravittašky na střešesvého domutak přemýšlízda pozvattaškářepokrývačeči pokrytce.
...

5
173
2
Jen tak pro radost 03. 10. 2023

BALKAN TRIP

Režie: Jiří Slečka
Hrají: Martina Qweetko Procházková, Michal Václavek, Jiří Slečka, Pavel Rosypal, Michaela Slečková
Slavnostní premiéra filmu 8. září 2023 v kině Metropol.
www. balkantrip.
...

7
359
9
Recenze i neliterární 26. 09. 2023
Nahoru