Československá literární komunita

Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.

Přidejte se

Cyklistický cestopis: AŠ 2000

14. 11. 2001
0
0
1632
Autor
RadeX

Rozsáhlé úsměvné povídání o cykloturistickém putování z Prostějova do Aše. Pár prvních odstavců k nahlédnutí je přímo zde, pokračování na samostatných www stránkách této akce. 5 chlapů, 5 kol, 586 km a spousta zážitků... (doplněno fotografiemi)

Termín startu letošní cyklistické velkoakce "AŠ 2000" byl stanoven na neděli 9.7.2000. Já jsem však už dávno předtím všechny ostatní plánované účastníky pravidelně obtěžoval e-mailem a nutil je vyjadřovat radost nad tím, jak se nám to pěkně blíží. Tedy snažil jsem se je k tomu nutit, ale oni se nedali a svoje odpovědi omezovali na strohé komentáře k počasí, nebo v lepším případě ke zmínkám o tom, co všechno ještě nemají a jak jsou totálně nepřipraveni. Jediným "veřejně a nahlas se těšícím" člověkem byl Pavel, kterého za to musím pochválit. (Tuto neplánovanou pochvalu budu v následujícím textu průběžně kompenzovat velkou spoustou uštěpačných poznámek na jeho adresu, aby nám Pavlík nezpychl.)


Ale vezměme to pěkně popořádku. Kteří odvážlivci vlastně letos pojedou? Na prvním místě musím zmínit náčelníka Honzu, bez kterého si žádnou takovou výpravu nedokážu představit. Jeho vůdčí schopnosti a morální bezúhonnost tvoří základ velitelské autority našeho teamu (sice jsou to kecy, ale zní to pěkně). Na dalším prvním místě musím zmínit náčelníka Sopťu (sebe), bez kterého si žádnou takovou výpravu nedokážu představit. Jeho vůdčí schopnosti a … ehm? … to už jsem někde říkal, ne?! Aha, o Honzovi. Aspoň vidíte, jaká jsme sehraná náčelnická dvojice. A jestli se vám zdá divné, že mohou být ve výpravě dva náčelníci se stejnou nejvyšší prioritou, tak máte smůlu - je to fakt, se kterým se nedá nic dělat, pouze se s ním smířit, stejně jako to udělal zbytek družstva. (No tak, mlčte otroci. Roubík do úst a rychlost 13!) Mimochodem, oslovení "náčelník" budu v dalším textu často a zcela záměrně používat pro Honzu i pro sebe, abych vás zmátnul, podobně jako z toho byli zmatení ostatní během akce. Ale ti bystřejší z vás určitě pochopí, o kom zrovna mluvím. ;-)

 

Další účastník, Bob, se s námi zúčastnil úplně první akce Jízda´97, takže tušil, do čeho jde. Byli jsme moc rádi, že se nám podařilo rozehnat jeho obavy z netrénovanosti. Vždyť než bude červenec (říkali jsme mu koncem června), najezdíme spoustu kilometrů a do kopců ti to pak pojede samo. Bob ale neměl k dispozici použitelný bicykl - naštěstí mu však Lída zapůjčila svého nového Authora Compact, za což ji patří náš velký dík. Kvůli špatnému počasí a předstartovnímu chaosu se však toto kolo dostalo k Bobovi až v pátek - dva dny před odjezdem. Místo trénování jsme tím pádem sotva stačili zakoupit chybějící nosič a kolo překontrolovat, promazat a doladit. Trénovat holt bude muset až naostro během akce.

 

Pavel. Co k němu dodat - všichni ho známe z minulých let z akcí NonameOpen´98, Pohoda´99 a Alpa´99. Nepostradatelný osvědčený kamarád a cykloturista bez bázně a hany. (Dost bylo chvály, teď se do něj pustím.) Rýpavý rebel, kterému nic dobrého není dostatečně dobré a nic zlého dostatečně zlé. Je univerzálním negátorem názorů všech ostatních. Naštěstí to o něm víme, takže jeho výroky stačí obrátit, a pak se s ním nedá než naprosto souhlasit. Letos jsme ho stanovili člověkem odpovědným za počasí, takže když bude škaredě, může za to on.

 

Náš team uzavírá Tomáš, který se loni zúčastnil akce Pohoda´99. Na nejméně prioritním místě se ocitl proto, že svou plánovanou účast potvrdil jako poslední (všechny důležitější posty s vyšší rozhodovací pravomocí byly již rozebrány). Dále byl též podezřelý z možné snahy o projevování vlastních názorů a podrývání velitelské autority, což ani jeden náčelník nemohl připustit. V družstvu je nutno ctít zásadu: "První nebo první náčelník má vždycky pravdu."

 

V sobotu dopoledne 8.7. .... (pokračování viz. následující odkaz)

 

Akce AŠ 2000 (back to roots)

 

(Poznámka: Nepřehlédněte, že v tabulce jsou odkazy na samostatnou stránku pro každý jednotlivý den! ... je toho opravdu hodně :-))


Na psaní názorů musíte mít ověřený email.
Sdílení
Nahoru