Československá literární komunita

Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.

Přidejte se

epitaf

11. 02. 2022
8
29
415

stíny se prodlužují

jako popravčí sekera  

česající lenost makovic

 

robotický anděl

ti zašeptá do očí

poslední slova útěchy

 

ocelový nebe

už čeká na tebe

řekne a pohladí tě znuděnými drápy

 

stíny se prodlužují

jako popravčí sekera  

česající lenost makovic

 

dřív

se prostě řeklo

že někdo umřel


29 názorů

Aru
11. 02. 2022
Dát tip

jsme spáči co sní své spojené sny v avatarech, jež používáme v těchto snech, jednou až procitneme z kruhů reinkarnací budeme sami mýtické postavy ;))


no, to děkuju za upřímnost :-)

hele, já ani nevim, 

určitě jsem skeptik, ale čím dál větší optimista, humanista, milovník černého humoru, pacifista, věda mě fascinuje pouze jako laika, mám humanitní vzdělání a nejsem technický typ, takže spíš z pohledu jakési etiky/filozofie, protože třeba sci-fi povídka umožňuje vsadit její hrdiny do mezní situace a může se dotknout samotné podstaty a smyslu existence...


Kamamura
11. 02. 2022
Dát tip

BBW - všichni asi ne, Aru bude možná latentní solipsista, takže existuje jen on, a my všichni jsme pouhými přeludy, které existují, jen když se mu nezdají jiné přeludy, jako když například v roli Fridolínka prchá z letního tábora! ;-D


Kamamura
11. 02. 2022
Dát tip

No dobře, já ti na oplátku prozradím, že nejsem věnec buřtů (některé své fanoušky jsem ovšem možná tímto skandálním odhalením nadobro odradil).

Co ale jsi?

Já jsem skeptický agnostik, interntacionalista, pacifista a zastánce vědeckého pesimismu, ale z nějakého důvodu mě neopouští bujaré veselí. ;-)


Takže jsme všichni mytologické postavy? ;-)


Jestli jsem křesťan? To nejsem.


Aru
11. 02. 2022
Dát tip

Kamamuro, co když my sami jsme mytologické postavy účinkující ve svém snu svých avatarů ;D:P:D

s d) jsme na tom stejně Biskupe ;)


Možná i Marx je svým způsobem taky mytologická postava...


Kamamura
11. 02. 2022
Dát tip

Nicméně, Biskupe, ty jsi věříci, nebo ne, ať pořád netápu kolem kaše?


Kamamura
11. 02. 2022
Dát tip

Jo a ještě - křesťanství nepovažuji za nějak extra kontroverzní, to třeba víra Aztéků, kteří věřili, že když přestanou na svých oltářích s lidskými oběťmi, tak se rozlobí sluneční a měsíční bůh a bude konec světa - to je teprve hukot. 

Ty máš, Aru, alergii na Křesťany, ale kdyby se uskutečnila invaze Aztéků, jako v počítačové hře Crusader Kings, a kdyby místo Kolumba a dalších dobrodruhů, kteří připluli k nim, přijely ty jejich hordy jaguářích bojovníků k nám, aby nám tu instalovali svou víru "ohněm a macuahuitlem", to bys kamaráde teprve koukal, respektive nekoukal, protože bych se nikdo z nás nenarodil. 

Můj oblíbenec Will Cuppy ve své knize "Úpadek a pád prakticky kdekoho" píše, že národ, v jehož jazyce se polovina věcí jmenuje "Atl", a druhá polovina "Koatl" narazí v průběhu historie nevyhnutelně na problémy.Kamamura
11. 02. 2022
Dát tip

Já nevěřím ani v C'Thulhu, pro mě jsou si všechny mytologické postavy rovny. Možná bychom mohli parafrázovat známý výrok Karla Marxe:

Bohové, bůžci, démoni, čertíci, strašidýlka, leprechauni, trpajzlycy, poletuchy, trollové (ti doslovní i ti internetoví), spojte se, neb nemáte co ztratit krom svých kongregací!

Je pravda ale, že náboženství mě zajímají, každé má svoje unikátní kouzlo, ženě jsem dokonce tvrdil, že jsem "amatérský religionista", a ona se smála, cože jsem si to vymyslel zase za hovadinu, ale když jsem pojem vysvětlil, tak se najednou smát přestala. ;-)


Aru
11. 02. 2022
Dát tip

Aru anketa:

- v co věříte?

a) Cthuhlu

b) v nic

c) Cthuhlu

d) v něco jiného

e) Cthuhlu

:D


Aru
11. 02. 2022
Dát tip

vymírání druhů, přelidněná, zastavěná a drancovaná planeta,... možná.... že sami lidé uctívají Cthulhu, protože zapomněli, pak robotičtí kněží dávají perfektní smysl aaaaaaaaaaaaaaaasaaaaaaaaaa

:D:D:D


No.. jestli uctívají Cthulhu, tak potěš koště... ;-)


Aru
11. 02. 2022
Dát tip

a v co věří androidi? třeba taková Sophie?? :D

zjišťoval to někdo?

co když uctívají Cthulhu a náš svět sežere za živa? ;))


Nevím, no, překvapuje mě, nakolik je zde cokoliv byť náznakem související s křesťanstvím "kontroverzní"..., to ale pochochopitelně není výtka mířící na tebe

vím, že jsou hluboce věřící lidé, kteří pracují jako vědci, biologové apod., takže si asi musí najít únosnou míru kompatibility každý sám, evidentně existuje...


Kamamura
11. 02. 2022
Dát tip

A co věda, Biskupe? Jak je to s kompatibilitou vědy a víry, konkrétně té křesťanské? To byla otázka, kterou jsem se v hospodě bál položit tuhle panu redaktorovi Bačkovskému, protože jsem se bál, že zkazím kouzlo okamžiku. 


Není nad pokrok...


Abakus
11. 02. 2022
Dát tip

V Ríme - ďaleko pred kovidom bol v kostoloch robotický verklík na odriekávanie otčenáša. Podobne príjemné ako čokoľvek načítané robotom. 


Aru
11. 02. 2022
Dát tip

no ale Japonci jsou stejně dál,... ;)


Aha, to mi uniklo... :-)


Aru
11. 02. 2022
Dát tip

to jistě ne, někde (v Germánii) funguje už robotický kněz... pravděbobně jako jediný přežil Viríka :D


Ano, zvlášť pro ně. 

Protože technika se nutně nevylučuje s vírou, tak teď je otázka, jak to pojmout... ;-)


Aru
11. 02. 2022
Dát tip

to by byl nový level šílenství, zvlášť pro věřící :))


heh... 

a co blanické s robotickými končetinami a svazozáří?! ;-)


Aru
11. 02. 2022
Dát tip

ještě není čas na náhrobní kámen, nezahlíd' jsem blanické v tancích :D


Biskup z Bath a Wells
11. 02. 2022
Dát tip annnie

bacha na blesky. ;-)


annnie
11. 02. 2022
Dát tip

Ho! V makovici se mi lehce zablesklo. Tip!a.


Na psaní názorů musíte mít ověřený email.
Sdílení
Nahoru