Československá literární komunita

Tak jako generace autorů před vámi, publikujte svoji psanou tvorbu. Podělte se o svoje názory a sbírejte zpětnou vazbu na svoje díla. Inspirujte se a učte od nejlepších.

Přidejte se

vím a dlouho už

15. 06. 2024
2
12
167
Autor
dadadik

 

 

na určitých místech nehodí se

cokoliv

podotknout

 

vraž tipa

a pryč

heslo dní

 

jinak nás to bude strašit

i po smrti

 

 

 

 


12 názorů

Janina6
před 4 týdny
Dát tip dadadik, Benetka

No, cílená avíza jen pro konkrétní osobu mi v novém Písmáku chybí asi nejvíc, jinak jsem všechny změny už "strávila", i když žaludek bolel ;) Chceš někomu na něco odpovědět a víš, že tím budeš otravovat dalších 20 lidí. Blbý hodně moc.


dadadik
před 4 týdny
Dát tip Janina6

Janino no, možná je to o všem dohromady... a nadneseně :)

dřív jsme dávali tipy a slova jen střídmě, vyjímečně a žádný litanie a samosebou cíleně s cíleným avi

žádny aktivity se přiblbe nezobrazovaly a nelákaly

no

jiná doba, "vlasy" se spíš prodlužují

:)


Janina6
před 4 týdny
Dát tip lawenderr

Avíza je možné ignorovat ("označit vše jako přečtené") - vlastně je to spíš nutné, když vám chodí furt od všeho...

Myslela jsem, že píšeš o mlčení pod některými díly z jiných důvodů... třeba kvůli vědomí nedokonalosti vlastních slov. To se mi stává u Philogyny, že nechci kazit kouzlo její poezie svými kecy. Ale pak mi zas připadne, že je to nezdvořilé, prásknout tipem a pryč. Nešťastná výchova, závaží na noze...


Norsko 1
před 4 týdny
Dát tip

ALEJAIO


dadadik
před 4 týdny
Dát tip

nevím


Norsko 1
před 4 týdny
Dát tip dadadik

Ale jaksi není kam. Tož budeme trpět, a tvořit v trpění 


dadadik
před 4 týdny
Dát tip

Nore tak nějak...


Norsko 1
před 4 týdny
Dát tip dadadik

Je to tu na hovno. Nejen z uvedeného důvodu 


dadadik
před 4 týdny
Dát tip

a je fakt, že nekonečná avíza všem, kteří kde kdy něco kváknou se dají nakonec ignorovat

když víme, kde se to pohybujem

:)


dadadik
před 4 týdny
Dát tip

toot - svobodná volba všeho všude a tak

:)

cos to odkud zkopírovala? 


Benetka
před 4 týdny
Dát tip dadadik

...ti newim čéče. Když chci něco napsat tak to napíšu a fidli basta. Pochopitelně v rámci slušnosti. A někdy prostě nemám náladu cokoli psát a jindy zas mne neapadá nic kloudného a sysluplného. Plus ještě když se mi něco líbí tak dám tipa. Jinak jdu o dům dál. Totéž očekávám od ostatních. Toš tak...


toot
před 4 týdny
Dát tip Danny, Zajíc Březňák, Benetka, dadadik, Zeanddrich E., Aru

Já myslím, že v prostředí přehnané politické korektnosti mohou lidé cítit tlak na to, aby se vyhýbali kontroverzním nebo nepopulárním názorům, což může vést k autocenzuře a omezování svobodného vyjadřování. Když jsou lidé příliš opatrní ve svých vyjádřeních, může to vést ke ztrátě upřímného a otevřeného dialogu. To může bránit řešení důležitých problémů, protože lidé se bojí říct, co si skutečně myslí.  Přehnaná politická korektnost může vést k situacím, kdy jsou lidé za své názory ostrakizováni nebo „zrušeni“ - to může vyvolat strach z veřejného lynče a další polarizaci.

Jinak: "Přišel na pohřeb v kraťasech a tričku s nápisem !Summer 04 forever!, taková neúcta, Mařenko. Měl radši zůstatt doma. A ještě se tam opil! ... (Znali se jen v kraťasích a chodili spolu na pivo ... a v létě 04 spolu zažili to největší dobrodružství, které zůstalo jen jim ...)." 

Percepce je klíčová, protože ovlivňuje, jak vnímáme a interpretujeme svět kolem nás. Co pro jednoho člověka může být příjemné a pozitivní, může být pro jiného nepříjemné a negativní. Vliv na percepci mají naše zkušenosti, očekávání, kulturní zázemí, aktuální emocionální stav a mnoho dalších faktorů. Například, dva lidé mohou slyšet stejnou píseň, ale zatímco jeden ji bude milovat pro její melodii a text, druhý ji může nenávidět, protože mu připomíná nepříjemnou vzpomínku. Stejně tak může jeden člověk vidět v náročné situaci příležitost k růstu, zatímco jiný vidí jen překážku. Vědomí, že percepce je subjektivní, nám může pomoci být více empatickými a otevřenými k názorům a pocitům ostatních lidí.

Nucená korekce - nucená adaptace nebo kontrola chování, kdy je jednotlivci vnucováno určité chování nebo způsob myšlení prostřednictvím různých metod (od trestů, nátlaku, psychologické manipulace nebo fyzického donucování). Tento proces může mít různé dopady na psychologický a emocionální stav každého člověka. Samozřejmě, v kodexu je, aby se nikomu nevnucovaly světanázory. 

Nevnucuji, jen podotýkám. Tipuji, mlčím a vzdaluji se.


Na psaní názorů musíte mít ověřený email.
Sdílení
Nahoru