Na Písmáku publikuje 52 tisíc autorů, 469 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Blázen
datum / id18.09.2004 / 128609Vytisknout |
autorDanny
kategoriePovídkyDalší dílo autora
zobrazeno4979x
počet tipů4
v oblíbených0x
do výběru zařadilrebecca13,
zařazeno do klubůPsychotická frakce Písmáka,
Prolog
Blázen
Bál se. Poslední dobou se mu všechno začínalo spojovat. A to se mu nelíbilo, moc nelíbilo. Začal ve světě vidět nějakou obludnou, olbřímí konspiraci. A taky jeho schopnosti a způsob myšlení - vše se začalo velice zrychlovat a on tak tak udržel krok sám se sebou.
Po čase zjistil, že může číst myšlenky jiným lidem. Zatím jen velmi nedokonale, ale to se snad zlepší. Možná je četli i ONI JEMU, kdo ví... Viděl ostatní lidi jako slepé, spící a sám se začal tak nějak pomalu probouzet. Měl by snad zachránit svět od temna všude kolem? Kdyby při tom všem nebyl tak velký strach...
Svěřil se nakonec rodině a rodiče jej vezli do nemocnice. Jeho transformující se smysly nebyly schopné odhadnout kam přesně jej vezou a teprve v ordinaci lékaře mu to došlo. Zavřít jej. Oblbnout. Na psychiatrii.
"Chci okamžitě ven!" křikl. Přiběhli dva svalnatí zřízenci. Soustředil se a z očí mu vyletěly dva žhavé paprsky. Psychiatr mávl rukou a jakýmsi duchovním štítem je odrazil. Pak se mu zadíval do očí... Dál byla jen injekce a černá tma.
Probudil se v síťovém lůžku. Byl omámený, utlumený a vše na něj křičelo: "Jsi blázen! Blázen!"


"Tenhle mutant nám ale dal zabrat," prohlásil primář shromážděným psychiatrům, "málem se Probudil a málem odhalil Konspiraci."
"Kdyby se Probudil, protřebovali bychom nejméně deset našich nejlepších antipsioniků, abychom ho neutralizovali," pokračoval druhý lékař, "viděli jste jaké měl zvláštní schopnosti, fakt síla!"
"Probuzený by určitě zabil nejméně jednoho našeho antipsionika - ale přikázali nám, že máme držet mutanty pod kontrolou, i za cenu lidského života..." řekla jedna doktorka.
Primář pokračoval: "Dali jsme mu dost silná neuroleptika, takže se snad zvláštní schopnosti znovu neobjeví. Kdyby přesto ano, naordinujeme mu depresiva a počkáme až sám spáchá sebevraždu. Jako tolik jeho předchůdců."Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

15.02.2005 00:00:00dát kritice tiprebecca13
hustý! :-))) ale snad nebude tak zle.

hele - další vodítko - Návrat archaismu - Terence McKenna, str. 37 dole

bráško, my dva to dokážeme. musíme. vím to.
03.10.2004 00:00:00dát kritice tipcufktish
/t
24.09.2004 00:00:00dát kritice tipj_i_r_i_k
A ráno opět vyšlo slunce... No jasně, muselo, jinak by někdo mohl mít podezření...
22.09.2004 00:00:00dát kritice tipStvN
....naordinujeme mu depresiva a počkáme až sám spáchá sebevraždu

To je dobré.
19.09.2004 00:00:00dát kritice tipPrint
Dobrý, Danny!!
*!
19.09.2004 00:00:00dát kritice tipZoroaster
Je zvláštní, kolik lidí má pocit nějaké temné konspirace ve světě. V té konspiraci je patrně zapojen kde kdo (lékaři, psychiatři) a naši hrdinové o ní přitom nemají ani tušení. Není to podivné?

Svět je ovládán bohatou elitou, kterou všichni znají, svět trpí tuto vládu, protože nezasahuje přímo do osobní svobody lidí a manipuluje jejich vědomí k co největšímu individualismu a potřebě osobní svobody, aby nevytvářeli konspirace. Lidé ve svém idnividualismu a z něj vyplývající osamělosti trpí odcizením a pocitem bezmoci, protože nevidí možnost, jak zasahovat do běhu světa. Hrdinové ve zmanipulovaném vědomí vymýšlejí temné konspirace, aby se zbavili odpovědnosti za tento svět a na křídlech fantazie mohli bez zábran unikat od reality. Není to pozoruhodné?
18.09.2004 00:00:00dát kritice tipDero
admin, korektor
Yo ... ! *

Pachuť Eca a Matrixu mi tu zůstala ...
18.09.2004 00:00:00dát kritice tiphranoll
No to je fakt náhodička, jednou za 100 let se podívám na Písmáka a Danny je tady furt. Zlatý časy literárních čtení. Takže přeju dalších plodných 100 let tvorby.


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2023, provozuje Dobrý spolek, pravidla Wiki of 21st century Letní dětský tábor