Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 452 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Neoblíbení autoři ?
datum / id20.12.2004 / 139948Vytisknout |
autorDelahaye
kategorieDiskuseDalší dílo autora
zobrazeno19464x
počet tipů0
v oblíbených0x
Prolog
Výňatek z korespondence citován se souhlasem obou pisatelů. :-)
Neoblíbení autoři ?

 

Pod jedním příspěvkem jsem narazil mimoděk na fakt, že Lyryk má ve svých "Neoblíbených" minimálně 1 autora, který se s ním v minulosti střetl v kritice/diskuzi pod jeho (Lyrykovým) dílem.

Následně jsem na tuto skutečnost reagoval a Lyryk mi odpověděl.

Níže uvádím jak Lyrykovu , tak svoji (zkrácenou) reakci.

 

****************************************************************************

Lyryk :

B

lokování kritik je legitimním prostředkem, který tady používá řada lidí jako ochranu před osobními útoky; já jsem svůj názor vyjádřil samostaným diskutabilní dílem a zdejší kritik Richie žádný z mých argumentů nevyvrátil, naopak pokračoval v osobní rovině a já na to nemám žádnou chuť s ním komunikovat.

 

Delahaye :

Pokud mě někdo napadne, mohu se s ním přít, nebo jej ignorovat.
V případě jeho extrémního chování mohu požádat o pomoc správce serveru.
Ale blokovat člověka, který mě kritizuje ??? Již

při diskuzi, kterou jsi založil před zavedením možnosti blokovat přístup kritika pod autorská díla jsem byl ostře proti - a to právě z obavy, že si autoři budou pak moci dělat z prostoru pro kritiky "souhlasnou a usměvavou zahrádku".

Zásadní asi je, že já si

pod pojmem "Osobní útok" nepředstavuji jakkoli ostré napadnutí vlastní tvorby...

 

Lyryk :

tady o tom diskutovat nechci, není to vhodné místo - pokud tě to vážně pálí, otevři o problému diskuzi, sám jsem zvědav, co ti obecně lidé napíšou;

 

*************************************************************


Takže tak činím a ptám se :

 

Jaký je váš názor na instituci "Neoblíbení autoři" ?

 

 

Předem všem děkuji za váš čas a smysluplnou reakci.


 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

02.07.2016 11:42:28dát kritice tipStárnoucí vlk

snažil se zde, svou kamarádku, protlačit na první místo ((

http://www.pismak.cz/index.php?data=read&id=466978&akce=readavi&avi=5449089

02.07.2016 11:39:08dát kritice tipStárnoucí vlk

haha, to je sranda, tak pan redaktor, mě zablokoval za tohle )))

15.04.2016 18:49:55

  Stárnoucí vlk

Že jsem to vůbec otevřel, Lyryku :-[ 

  15.04.2016 18:54:35 Lyryk redaktor poezie

Nechápu o co ti jde Stárnoucí vlku

 

15.04.2016 19:42:16 Stárnoucí vlk

Já vím

15.04.2016 20:04:39 Lyryk redaktor poezie

aha, tal o tohle

01.07.2008 20:17:14dát kritice tipMarcela.K.
Asi jsem narazila na vyjímečné "vytrvalce", kteří reagujíbez zpětné vazby...a nebo je inspirují moje básně...to bych musela přestat psát...a to je "jádro pudla" ;-)
01.07.2008 07:57:31dát kritice tipDelahaye
na to je jediný lék, vůbec nereagovat - bez reakce to entitu unaví a najde si jiný objekt
jenže tohle ženský neumí - ke všemu se holt musí vyjádřit a pak na to doplácejí :-)))
30.06.2008 20:57:11dát kritice tipMarcela.K.
Nechce se mi to celý číst...tak jen svůj názor...kdyby tu možnost zablokování nebyla, asi bych tu už nebyla ani já... protože číst v komentech urážky takového kalibru, jako mi píší mí dva ,,nemocní" ...to člověka fakt časem otráví a s tvorbou to nemá nic společného...kopírovat Ti to sem nebudu, bys blinkal :-)
04.09.2007 10:13:20dát kritice tipDixie Bechert
Můžu to napsat na plnou hubu? Lyryk je PIČA!!!
01.06.2005 00:00:00dát kritice tipHajka
Nevím, jestli to používají jen lidé, co se bojí pravdy, sama jsem to použila v extrémním případě, kdy došlo na vulgarismy a urážky. S takovým člověk, notorickým prudičem, který neumí zachovat slušnost, se nedá diskutovat a já se zase nechci brodit močůvkou a myslím, že spousta lidí také ne, takže ano, souhlasím, že ta možnost je, lze ji využít, ale není povinná, je volitelná...A pokud ji někdo použije a nechce slyšet pouze pravdu o svých schopnostech nebo neschopnostech, která podle mého může posunout, je to jeho problém...A pokud si chce někdo kecat do kapsy, je to opět jen jeho problém, já si udělám obráze tak jako tak, at už je to souhlasná zahrádka nebo nikoliv....asi tak...
21.04.2005 00:00:00dát kritice tipprinceznicka
No,podle meho tohle pozivaji jen ti lide,kteri se boji pravdy.A mozna ne ani tak pravdy,ale negativniho ohlasu.Ja nerikam,ze me to nerozciluje,ale nejak to musim zvladnout,vim totiz,ze ani ja nejsem nekdy dvakrat prijemna...Urcite ne-e!
15.04.2005 00:00:00dát kritice tipCarodej
Glassy, tak ti děkuju, žes mne zahrnula do té druhé části Redakce:) Sice tě neznám, ale potěší:)
15.04.2005 00:00:00dát kritice tipCarodej
Sakra, avi
15.04.2005 00:00:00dát kritice tipCarodej
Jinak, mně by vyhovovalo označit si neoblíbené autory v přehledu děl, aby se mi napříště jejich díla vůbec nezobrazovala:)
14.04.2005 00:00:00dát kritice tipFeanor
jojo, lyryk na lucernu;)
13.04.2005 00:00:00dát kritice tipFeanor
svoboda.jpg
13.04.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Feanor : až takhle že by ? :-)))
09.04.2005 00:00:00dát kritice tipnumi
Ja osobně si myslím, že by tato možnost být nebyla. Pokud publikuju, musím počítat s tím, že se vždy najdou lidé, kteří na mě budou útočit. A třeba nebudou mít pravdu. Ale tak to chodí i v tištěném světě. Pokud bude kritik, který mě nebude mít rád, tak mu asi nezakážou psát. Toť můj osobní názor. Mějte se.
28.03.2005 00:00:00dát kritice tipglassy
Induane
1) pokud chceš někde...ehm...veřejně mou reakci (ač nechápu, proč máš tendenci debatu přesouvat z místa, kde vznikla, někam jinam), měj příště aspoň tu základní slušnost a pošli mi od toho místa přesunutí avízo. Kdyby mě tahle debata nezajímala a nechodila jsem se sem čas od času kouknout, těžko bych tvou poznámku vůbec našla.

2)obecně zkrátka platí, že když někdo mizerně píše (a mizerně píše 99 % zdejšího "obyvatelstva" včetně mě; přičemž například ty jsi ještě v tom horším průměru), těžko si ho bude kdo vážit jako "hodnotícího subjektu". Můžeme spekulovat, zda je to tak správně nebo špatně, faktem však je, že to takhle funguje.

3) to tvé zkopírování jakési snowwhite kritiky mě - po delší době tady - upřímně rozesmálo. Děkuju. Máš samozřejmě naprostou pravdu, jistě i taková reakce se najde...:-).

4) nejsem proti tobě nikterak zaujatá - to, co píšeš a jak se prezentuješ, sleduju už delší dobu. Mj. máš ode mě jedno dílo ve výběru; otázkou samozřejmě je, do jaké míry to je z mé strany recese...ale to sem nepatří. Zkrátka jsem objektivní. Možná si ale neuvědomuješ jednu věc - většina lidí se - pokud je dílko špatné - obvykle vůbec nevyjadřuje. A soudě dle počtu kritik u tvých děl...že ano :-). Ale nejde mi o to dělat statistiky - jen stručně reaguju na to, co jsi napsal ty. Podstata tohohle našeho spůrku je trochu jinde :).

5)myslím, že problém redaktorství trošku přeháníš. On totiž současný stav je defakto takový, že Redakce je (až na čestné výjimky : fouckalta, printa, drfausta, rowennu, lyryka a vellu...snad jsem na nikoho nezapomněla :-)) skupinka kvalitativně nejhorších autorů (myšleno ve smyslu jejich vlastní tvorby i způsobu hodnocení). Dá se to určitě vyjádřit i statisticky - 10 náhodně vybraných redaktorů / 10 náhodně vybraných autorů - ta druhá skupina bud mít dle mého názoru obecně lépe hodnocená díla i obecně hodnotnější reakce pod dílky cizími. V podstatě tady dneska existuje jistá redakce Kritiků, která převážně moc nefunguje a jsou tam trochu ďoury v teorii jejich práce i v celém systému sbírek; ostatně proto tam už nejsem :).

Je mi líto, jestli jsem tě nějak urazila nebo to :-) - v tom případě se samozřejmě omlouvám. Spíš mě (a evidentně v tom nejsem - dle četných diskuzí na toto téma - jediná) trochu štve ten stav, kdy jsou lepší hodnoceni a výběrováni horšími. A občas mi upadne nějaká jízlivost...která - ač pravdivá - si nedělá nároky na to, nějakým způsobem celý ten stav měnit.
Neber si to tak :-).

Del - omlouvám se; ale nebyla jsem to já, kdo ti tady tuhle diskuzi trochu stranou rozpoutal.

(nebudu to po sobě číst, omlouvám se za překlepy)
28.03.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Kde to žije, tam je Mattoni ... .-))

početl jsem si ...
28.03.2005 00:00:00dát kritice tipInduan
glassy: No, upřímně řečeno jsem Tě jen znovu chtěl poškádlit, tou hláškou o tom, že jsem Tě chtěl vyprovokovat k reakci. To bych Ti to avízo opravdu poslal. Opravdu jsem čekal spíš horu kritik od ostatních kritiků, kteří potvrdí Tvé závěry. Jak vidíš nekoná se. Jinak - já Tě nenutil, aby jsi se k tomuhle hlásila a jak vidíš, nezmínil jsem předtím ani Tvoje jméno, aby jsi se necítila kompromitována. Spíš to beru tak, že se ozvala postižená husa (obrazně řečeno, neber doslova :) ). Ok, beru Tvou omluvu a taky se omlouvám, pokud jsem řekl něco neadekvátního nebo nezvolil nejlepší způsob, jak tuhle věc tady diskutovat, ale tenhle koníček (redaktorství) člověka stojí spoustu času a být ještě k tomu za kašpara, to mi opravdu za to nestojí. Víš, kdyby redakce měla deset členů, nikdy bych se neodvážil do ní hlásit, ale redaktorů je tu kolem stovky a to už je docela velké množství na to, abych se v něm necítil trapně jako někde, kam nepatřím. Je tu spousta lepších redaktorů, to se ví a taky určitě pár horších. Co se týče hodnocení, to víš, taky bych byl rád hodnocen lepšími a hodnotil horší, ale tady taková hierarchie bohužel zatím nefunguje. Spíš to chodí tak, že člověk hodnotí lepšího, aby byl hodnocen lepším. A co si budem namlouvat: Někdy taky proto, že se tím snaží mezi lepší dostat. A pokud jej ten lepší nesrazí zpátky dolů, začne si možná namlouvat, že mezi ty lepší opravdu patří. Jistě se to tu děje a klidně to může být i můj případ. Přesvědčilo by mě o tom větší množství negativních kritik na moje dílka nebo odmítavých reakcí na moje kritiky. Ani jedno z toho se zatím ale neděje. Klidně si ze mě dělej srandu, když řeknu, že mi někteří lidé sami posílají avíza na svoje díla, abych jim je ohodnotil (a řekl bych, že ti autoři nepatří mezi místní outsidery a doufám, že nemají zapotřebí si nechat ohodnotit dílko proto, aby dostali tip ). Navíc v případě, že mě o kritiku někdo požádá, beru takovou kritiku potom ještě mnohem zodpovědněji a hodnotím často mnohem tvrději než obvykle, právě proto, abych nemohl být z udělování tipů a véček přátelům nařčen. Taky by mi určitě mnoho lidí vytklo, že dávám tipy a výběry až příliš často, ale důvodem je, že prostě věřím, že skoro každé dílo má nějakou hodnotu a raději lidi povzbuzuji než kritizuji. Nechci se orientovat podle toho, kdo další dal dílku tip, snažím se stavět na dojmu, který ve mně dílko zanechalo, to se mi zdá spravedlivé. Jinak myslím, že je celkem vhodné probírat tyhle věci právě v této diskuzi, protože to s tématem neoblíbených autorů dost souvisí. Nakonec autorem může být myšlen i autor kritiky a v tomto případě to tak dokonce zřejmě je myšleno, protože se jedná o blokování kritik těchto neoblíbených autorů u svých děl. Nuže dodám ještě, že jsem nikdy žádnou kritiku pod svým dílkem nezablokoval, osobní útoky jsem do této chvíle žádné nezažil. Taky si nemyslím, že poměr čtenářů a kritik u mých děl je rozdílný ve srovnání se zdejšími uspěšnými autory. Dokonce si myslím, že u mých děl bývá poměrně dost tipů, což mě těší a nenechám si radost z toho zkazit ani Tvým tvrzení GLASSY, že kdo kritiku k mému dílku nenapíše, tomu se nelíbilo. Spíš si myslím GLASSY a nezlob se na mě, že to takhle otevřeně řeknu, že si prostě na mě léčíš mindráky. Určitě jsi si například všimla, že počítadla návštěvnosti děl nepracují správně. Pokud do díla několikrát vstoupíš (třeba za účelem odpovědi na avízo), přičtou se dílu další čtení (jen u vlastního to tak nefunguje, což ovšem lidé s více nicky mohou obcházet a vytvářet si návštěvnost sami, jiným nickem z jiné adresy). No tak asi tolik, k tématu oblíbenosti a osobním útokům.
28.03.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Induan : poprosil bych Tě o změnu půdy pro své eseje na pole zprávové - myslím, že se již velmi vzdalují tématu diskuze a nepřinášejí pro ostatní nic nového. (neber to osobně, of course).
Děkuju za pochopení.
28.03.2005 00:00:00dát kritice tipInduan
Ok, omlouvám se všem především za délku mých reakcí a už se k téhle diskuzi vyjadřovat dál nebudu, i když si myslím, že se moje "eseje :)" tématu velmi týkají a je to právě pěkný příklad, jak vypadají osobní útoky a co jsou to neoblíbení autoři.
27.03.2005 00:00:00dát kritice tipAdarhaz
Stalo se tu "dobrym" zvykem neumet prijmout kritiku.
27.03.2005 00:00:00dát kritice tipAdarhaz
No predevsim vim o jednom "R"edaktorovi, kterej neumi ani cesky
27.03.2005 00:00:00dát kritice tipglassy
Induane, ty seš skvělej práskač :-). Byla to relativně soukromá věc, kterou jsem dostala do mailu a pouze poslala dál; neřekla bych, že jde o celopísmákovskou věc, o níž bys jen ty nevědíl - spíš malookruhová legrácka. Každopádně - že si z tebe pár lidí dělá srandu, jsi mohl postřehnout i relativně oficiálně...ačkoli je pravda, že od takových věcí se adresátovi obvykle avíza neposílají.
Obecně však redaktor, který sám píše pod zdejší průměrnou úrovní a dává do véček kýče, musí částečně počítat s tím, že si jej bude váženo méně než takového Fouckalta nebo Printa.

A přitom stále nejde o nic osobního.
27.03.2005 00:00:00dát kritice tipInduan
Jen jsem Tě chtěl vyprovokovat, aby jsi se k tomu vyjádřila veřejně, což se mi evidentně povedlo :) No každopádně bych rád oddělil kvalitu vlastního psaní a redaktorství (i když si o sobě nemyslím, že píšu nějak obzvlášť podprůměrně a ani jsem to nepostřehl pod svými dílky v kritikách). Dále si nemyslím, že je tu nějaký standart na přidělování véček a když něčemu véčko dávám, tak proto, že se mi to líbí a ne podle toho, kdo další tomu véčko dal nebo od kterého je to autora a podobně. Že dám občas výběr i něčemu, co není na tzv. profesionální úrovni, myslím že to není na škodu, protože výběr vnímám jako ocenění a výběr toho, co se mi líbí a o čem si myslím, že to má nějakou uměleckou hodnotu, třeba i nezávisle na kvalitě zpracování a že by si to měli přečíst i další čtenáři. Teprve zlatý výběr je průsečíkem několika názorů a ukazuje, jestli se to líbilo víc než jednomu subjektivně hodnotícímu člověku. Pokud chci autora jen ohodnotit, protože se mi jeho dílo zdá kvalitní, ale neosloví mě natolik, abych mu dal výběr a doporučoval je tak na na písmáku jediné mnou uznávané ocenění, tedy zlatý výběr, dám mu jen tip. Snažím se být objektivní, ale nemám čas číst všechno a tak se snažím být objektivní vůči tomu, co přečíst stihnu.
27.03.2005 00:00:00dát kritice tipInduan
Co se týče redaktorství a jeho hodnocení, myslím, že by opravdu nebylo na škodu, kdyby i redaktoři byli hodnoceni a mohli si na základě toho udělat obrázek o tom, zda svou "práci" dělají dobře. Jak říkám, nedělám redaktora dlouho a často o svých kvalitách pochybuju (hlavně o pravopise, který mi opravdu dělá problémy - ne, že bych neznal pravidla pravopisu, ale jsem dyslektik a při psaní textu chyby nevnímám), ale jinak je tohle zatím první případ, kdy se otevřeně dozvídám o tom, že jsem asi jako redaktor neobstál celkově a že jsem tu jako redaktor neoblíben u celé skupiny lidí, ne-li přímo většiny. Je to pro mě důležitá informace a pokud mi to tady řekne víc lidí a nikdo mi to nebude vyvracet, prostě si redaktorství zase vypnu. Je to sice funkce dobrovolná a dělal jsem ji pro radost z toho, že můžu někoho ocenit, pokud podle mě podá dobrý umělecký výkon, ale samozřejmě na mě také leží velká zodpovědnost. A když tu chybí oficiální hodnocení, jediná možnost je naslouchat tomu neoficiálnímu.
27.03.2005 00:00:00dát kritice tipInduan
GLASSY: Jinak, pro představu jaké ohlasy mám na své kritiky:
U díla Akordy do ztracena od Zlý_wětry_vod_řeky na moji kritiku reagovala například SNOW_WHITE takto:

"ta kritika od Induana je moc dobrá-takový já bohužel neumim ,takže radši jenom tiše pípnu že líbí, přidám tipa a jdu dál... "

Z toho usuzuji, že ne každý zastává Tvůj názor GLASSY, ale i tak se nad ním hluboce zamýšlím, protože je to pro mě důležitý signál, že je něco špatně a doufám, že to myslíš upřímně a že nejsi prostě jen od přírody zlá a arogantní.
27.03.2005 00:00:00dát kritice tipInduan
GLASSY: Jo a ještě jedna věc: Mohla by jsi se vyjádřit k těm mým dílkům, která považuješ za podprůměrná a pod úrovní písmáka? Žádný takový názor jsem pod svými dílky zatím přímo nenašel, takže Tvoje hlášky považuju jen za vzdálené vytí vlků a léčení Tvých vlastních komplexů. Promiň, ale zatím jsi mě nijak nepřesvědčila, že většina kvalitních kritiků Tvé názory sdílí.
26.03.2005 00:00:00dát kritice tipInduan
Tak jsem se dozvěděl, že prý jsou tu nejen neoblíbení autoři, ale taky neoblíbení redaktoři, jejichž neoficiální seznam je tu šířen poštou. Je jich prý asi 10 a na tom seznamu prý taky jsem :( Nemohl by tady někde být zoficiálněn, aby člověk věděl na čem je? Pokud je to pravda, zrušil bych si redaktorství.
10.03.2005 00:00:00dát kritice tipSobí_Hnusec
tohle je taky diskuze - avi
09.03.2005 00:00:00dát kritice tipBezinka
... nepředpokládala bych, že půjde o zbavování se nepohodlných kritik.... ad názor Induana.... sama bych to asi nepoužila..... ale četla jsem dost kritik značně vulgárních a zbytečně vyostřených.... nebyla to kritika, bylo to jakési dost nepěkné sebevilití.... a proč v takovém případě do toho tahat kohokoli dalšího, když lze takto jednoduše zavřít závoru.... já to beru jen pro takovéto případy....
08.03.2005 00:00:00dát kritice tipBezinka
Nevěděla jsem, že tato "škatulka" existuje, nemám ráda zákazy, příkazy, škatulkování.... ale s tím co napsal arthamir souhlasím úplně... ať tato možnost zůstane. Protože variantou je pak odchod autora....
08.03.2005 00:00:00dát kritice tipInduan
Nevěděl jsem, že existuje a nelíbí se mi. Pokud v diskuzi člověk poruší pravidla, je to na správci, aby si to s ním po stížnosti vyřídil (třeba dočasnou blokací). Dále bych chápal ignorování příchozích zpráv (umístění do tzv. ignore listu) pokud se ním nechci bavit soukromě, ale bránit někomu ve veřejné diskuzi nad dílem je zvláštní. Dovedu pochopit, pokud by příspěvek urážel, že by bylo možné zneviditelnit jej s tím, že by tam ale fyzicky zůstal s popisem, že byl zneviditelněn autorem díla (nebo správcem) pro vulgaritu, aby nebylo možné zneužívat systém pro zbavování se nepohodlných kritik.
07.03.2005 00:00:00dát kritice tipandromeda
tak já kolonku neoblíbení autoři využívám, mám tam teda jenom jednoho, protože mi do kritik tak sprostě a nechutně psal, že mě to nesedělo - a mám od něho pokoj...klidně se podívejte, o koho jde....
07.03.2005 00:00:00dát kritice tipandromeda
tak se asi nepodíváte, ono to nejde a jmenovat ho veřejně nebudu...on jistě ví, o koho jde...
07.03.2005 00:00:00dát kritice tiparthamir
já myslím, že záleží na typu útoku...
například já mám v neoblíbených také jednoho autora. neznám ho a ani nevím proč, ale neestále mi posílal avíza k dílům, na které psal kritiku. jeho kritiky mě nijak nezajímaly a ani jsem je nepovažoval za nijak světoborné - zdálo se mi, že protestoval prostě proti všemu. třikrát jsem ho na to upozornil pomocí soukromé zprávy, že mě to opravdu nezajímá, ať mi neposílá avíza. ale ignoroval mě a tak jsem si ho dal do neoblíbených a mám klid. takže z tohodle důvodu je to pro mě prospěšná věc. (tedy že to jde)
a kdyby mě někdo osobně urážel a napadal, asi bych si ho do neoblíbených taky přidal. zatím se tak naštěstí nestalo a doufám, že taky nestane :-) je to přece jako v osobním životě, když je vám někdo nesympatický, uráží vás a pomlouvá, taky se s ním nebudete bavit, nebudete mu vyprávět svoje příhody a zážitky, prostě před ním zavřete dveře. tak jakýpak problém s neoblíbenými?
06.03.2005 00:00:00dát kritice tipJony
Schopnost přijímat kritiky je mnohdy důležitější než psaní samotné. Můžu psát podle ostatních "úplný sračky" ale pokud se o nich dokážu bavit a podpořit svůj vlastní výtvor, může se z blbostí stát alespoň v mých očích poezie...
04.03.2005 00:00:00dát kritice tipCursedOne
neoblíbení autoři- proč proboha? Zní to pomalu jako urážka, a to nejen "neoblíbeného autora" ale snad i smyslu toho proč tyhle stránky existujou. Dobře pokud si někdo chce ulevit tím, že někoho takhle zaškatulkuje tak prosím, ale ať si léčí svý mindráky NĚKDE JINDE. Tady si snad každej může najít co se mu líbí, popř. někomu zkritizovat jeho dílko, prosím. Ale jinak ať si někdo škatulkuje lidi do neoblíbených, já si o něm myslím svý......
23.02.2005 00:00:00dát kritice tipinlajn
..neoblíbený autoři???? CO TO JE?

23.02.2005 00:00:00dát kritice tipWizard
Podle mě je lepší než někoho někam zařadit jej odrovnat diskuzí. Ukázat mu, že mám pravdu a nebo uznat, že pravdu nemám. Pokud nejde o dílo a prostor pro kritiky se začíná měnit pro prostor k urážkám, pak je tato volba jistě vhodná, ale pozor na zneužívání, žejo
20.02.2005 00:00:00dát kritice tipZly
tyjo.. že vás to baví.. stíháte při tomhle provozu taky básně, povídky a tak?
no nic..

apropo: Myslím si, že kolonka neoblíbení autoři je ptákovina.
Myslel jsem si to vždycky. V hospodě, kam se chodíme hádat nad textama a scénářema si taky o sobě a svém psaní pravidelně vyslechnu leccos nelichotivého, ale nějaký bradla kolem stolu bych kvůli tomu asi nestavěl...
17.02.2005 00:00:00dát kritice tipBrunhilda
tezko rict, vubec sem nevedela, ze to existuje, ale co me TADY na PISMAKOVI zacina vadit, ze sou vsichni STRASNE vztahovacni, zahledeny do sebe, reagujou jak pominuty na uplny blbosti, takze se obavam, ze timhle stylem za chvili kazdej bude mit 100 neoblibenejch autoru a bude na jejich nazory prdet, jakkoli muzou bejt treba i prinosny;
chapu, ze sprostarny nikoho nepotesi, ale to se mi zatim nastesti nedeje, takze jsem PROTI neoblibenejm (a beda, jak nekoho napadne mi naschval nadavat :o))
a vzhledem k tomu, ze sem na vsechny konflikty dost hakliva, a stejne tady nedelam z kritik zadnou vedu, mohli by to zkusit ostatni, nebo ne?

P.S. neni to TU jako pred lety :((((((
14.02.2005 00:00:00dát kritice tipLiso
Neslo mi o tu technicku vec, skor o ten obraz/prejav duse a o spoznavanie bliznych... :)
13.02.2005 00:00:00dát kritice tipkvetinova_vila
LISO: ak si niekoho das do neoblubenych, stale mozes od neho prijmat kritiku, len ti nemoze pisat postu.
13.02.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye

kvetinova_vila : to není pravda. Nejdřív vyzkoušej, pak vysvětluj.
Ale pozor : jako "redaktor" máš trochu jiný režim od ostatních.

Znovu upozorňuji laskavé diskutující, že předmět diskuze již byl před časem majitelkou serveru definitivně zapovězen a tudíž diskuze ztratila svůj původní smysl.

13.02.2005 00:00:00dát kritice tipkvetinova_vila
Aha, prepac. Ja som to sice neskusala, ale uz mi to dakto napisal, ze to ide. Mozno bol dotycny tiez redaktor.... :/
10.02.2005 00:00:00dát kritice tipVeverka
Co bych chtěla říct, bylo už z velké části řečeno; snad bych jen dodala, že tu hnusnou kritiku může autor přece ignorovat - kritik svou hrubostí nedělá ostudu autorovi díla, ale spíš sám sobě! A kolonka "neoblíbení autoři" vážně může způsobit to, že někteří labilnější jedinci, kteří si berou veškeré negativní kritiky k srdci, budou pak žít v iluzi toho, že vlastně už na sobě nemají co měnit a to by byla trochu škoda...
10.02.2005 00:00:00dát kritice tip(v)anilinová

10.02.2005 00:00:00dát kritice tipSunmoon
aneb - vše lze zneužít...zdá se mi to nebo tu chybí některé reakce?
10.02.2005 00:00:00dát kritice tipLiso
Nech kazdy vidi kto je neoblubeny autor toho onoho...

Ved to len ukaze (ne)schopnost prijimat kritiku... Ze je lyryk takto neschopny pre mna nie je ziadna novinka... Ale aj ini by mohli spoznat, nie? :)
08.02.2005 00:00:00dát kritice tip(v)anilinová
kvetinova_vila; (Delahaye):
Právě o to mi jde. Ovšem stojím i o kritiku od někoho, kdo nesdílí mé názory. Ne však o vulgaritu bez hlavy a paty. Ignorovat nelze, když mi někdo na nevinnou otázku nadává pohlavními orgány. A věř mi, že takových lidí je tu spousta a proto si trvám na svém - viz výše - kdyby to fungovalo podle Delahaye, Lyryk by se zbláznil, kdyby denně musel řešit, tedy ověřovat stovky stížností. A lidí, kteří nesnesou oprávněnou kritiku, zakážou přístup a následně se radují ze samých chvalozpěvů, mi je srdečně líto..
08.02.2005 00:00:00dát kritice tipTomaszlosin
Pokud je někdo vulgární, měl by být blokován!!!!!! Ale blokovat někoho pro odlišné názory (byť vyřčené velmi ostře) je TRAPNÉ, UBOHÉ, HLOUPÉ, KRÁTKOZRAKÉ A IDIOTSKÉ!!!!!!
08.02.2005 00:00:00dát kritice tipkvetinova_vila
(v)anilinová: tak v tom pripade sme na jednej lodi :)
07.02.2005 00:00:00dát kritice tiptibbaR_etihW
KRAVINA KAŽDEJ AUTOR MUSÍ MÍT MOŽNOST KRITIZOVAT JAKÉKOLIV DÍLO, KTERÉ SI JEHO AUTOR PŘEJE KRITIZOVAT - TEDY V MEZÍCH SLUŠNOSTI. POKUD SI AUTOR JEDNOU VYBERE ŽE CHCE BÝT KRITIZOVÁN MUSÍ KRITIKU PŘIJMOUT AŤ JE JAKÁKOLIV, POKUD NECHCE BÝT KRITIZOVÁN NEMÁ SI TO ZAŠKRTÁVAT!!!!!!!!
POKUD HO PAK NĚKDO NAPADNE PROTOŽE JE GAY, ŽID NEBO JEN TAK PROTOŽE SE MU NELÍBÍ JEHO NICK NEBO JAK PÍSHE - JSOU TU STRÁŽNÍ ANDĚLÉ A TI MAJÍ PRÁVO BLOKACE - NEONLÍBENÉ AUTORY BYCH ZRUŠIL - CHODILA SEM SLEČNA KRITIZOVALA OUPLNĚ VŠECHNO - PAK JI TO ASI PŘESTALO BAVIT A ZMIZELA, ANO PŘIZNÁVÁM NELÍBILO SE MI CO MI ŘÍKALA, ALE STÁLE DOKOLA - POKUD NECHCI BÝT KRITIZOVÁN NEMÁM PUBLIKOVAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!
07.02.2005 00:00:00dát kritice tipTake_Five
myslíš slpínu? kvůli které - a chroustovi tito neoblíbení vznikli? a chroust na to dojel?
07.02.2005 00:00:00dát kritice tiptibbaR_etihW
ANO MYSLIM SLEEPING BEATUFUL A KDO JE CHROUST????
06.02.2005 00:00:00dát kritice tipkvetinova_vila
(v)anilinová: ale ked ti nejaky blbcek zacne pisat kritiku fakt sprostu len preto, ze ta nema rad a ze sa mu nepacia tvoje nazory, tak je to fakt ubohe a to neoblubeny autori sa ti velmi ziide :)
02.02.2005 00:00:00dát kritice tipTomaszlosin
Delahaye má pravdu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lyryk ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Když se někdo bojí kritiky, nemá publikovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
24.01.2005 00:00:00dát kritice tipMorasten
aha, tak sem přišla pozdě.
zrovna sem chtěla říct, že s " neoblíbenými autory" nesouhlasim...
24.01.2005 00:00:00dát kritice tipNotreal
CO TAKHLE ZVEŘEJNIT NA PÁR HODIN I SEZNAM AUTORU OBLIBENYCH ??
23.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Zázrak : nepochopil jsi praničeho. Příště lépe čti a méně používej tučné písmo.
Dík ;-))))

23.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye

JINAK CHCI UPOZORNIT VŠECHNY DISKUTUJÍCÍ, ŽE PŘEDMĚT DISKUZE SE STAL BEZPŘEDMĚTNÝM, NEB MAJITELKA SERVERU (S VELKÝM ZPOŽDĚNÍM, ALE PŘECE) VYSLOVILA SVÉ ABSOLUTNÍ VETO JAKÝMKOLIV ZMĚNÁM SPOJENÝM S INSTITUCÍ "Neoblíbení autoři".

JEJÍ VYJÁDŘENÍ JE V Lyrykově DISKUZI "Zkušební náhled seznamu Neoblíbených".

DĚKUJI VŠEM ZA SMYSLUPLNÉ PŘÍSPĚVKY A POVAŽUJI TÍMTO DISKUZI ZA UKONČENOU.


22.01.2005 00:00:00dát kritice tipZázrak_přírody
"Proto se ptám : Je nutná a chce ji většina ? Není ve svém důsledku kontraproduktivní ? "

Jsem zásadně proti oklešťování svobody člověka, každý má právo se rozhodoval s kým chce pod svým dílem diskutovat a s kým ne. Je to jen a pouze jeho věc.
Naopak ten kdo této svobodě brání chce na sebe brát odpovědnost a možnost rozhodovat za jiné
To jestli tu možnost využije..nebo ne..a proč a kdy nech laskavě na něm. Nemusíš nikoho vodit za ručičku.
Dík ;-))))

21.01.2005 00:00:00dát kritice tip(v)anilinová
Díla sem vkládám proto, abych se dozvěděla, JAK píšu. Neměla bych nic ze své "souhlasné a usměvavé zahrádky". Jako ve hře, když švindluju, z výhry samozřejmě nic nemám.
Jenže opravdu existují extrémy typu Cinky, které mě donutily vložit je mezi neoblíbené autory. Jenže kdyby měl tohle dělat admin, asi by se z toho brzo zbláznil. Oni lidi mají každý jinou představu o osobním útoku a kdyby to měl Lyryk pokaždé ověřovat, nejspíš by se nedostal k ničemu jinýmu.
Pokud toho někdo zneužije - jeho problém. Stejně se do zlatýho výběru nedostane...
20.01.2005 00:00:00dát kritice tipXtruth
..nahodou som zabludil do tejto diskusie... a osobne ma zaujalo virtualne hierarchické rozvrstvenie ake vznika na urcitych serveroch (celkom vhodné na sociologický prieskum) a dost ma prekvapili slová ako "citlivejsi" autori (aký sú to...??)
resp.
moznost zablokovat niekomu vyjadrit svoj nazor na svoje dielo.....tu ma napada asociacia na pstrosa ktorý strci hlavu do zeme ked sa boji...
14.01.2005 00:00:00dát kritice tipObludný_Neználek
Zneužitelná, jako všechno, institucí. Někdo se tím může chránit proti sprostotám, někdo proti kritice. Kupříkladu já jsem se tak pěkně hádala s Lyrykem, páč si myslim, že jako správce občas robí blbostě - a vida, už su červená a nemůžu psát. Akorát by mě zajímalo, kterej případ to byl:o))) FAKT! I když ne od něj - neb bude do hrdel a statků tvrdit, že jsem prudič, a ani ode mě, neboť budu až do hrdel a statků tvrdit, že hlas lidu (včetně lidu, který si dělá tak trochu srandu) byl vždycky osinou a vždycky bylo nejoblíbenější ho umlčet (Bůh žehnej novým možnostem).

Ju, k uzavřetí: Výpis neoblíbenejch na stránce, to by bylo docela pěkný, myslím.
13.01.2005 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
Delahaye: já myslím, že část toho nedorozumění je zde zbytečná; souhlasím s tím, že by si autoři neměli vybírat, kdo je smí kritizovat, a kdo ne - jenomže to by mohlo platit za předpokladu, že se zaručí slušnost a úroveň kritizování; ke vší smůle mohou různým způsobem obě strany zneužít nějaké zdejší prostředky k osobnímu boji a ten já tu nehodlám podporovat - to prostě už není kritika; a nechtěj po mně příklady, je jich tu řada a netýkají se mne; jak jinak takovou situaci řešit, než alespoň symbolicky - v tomto smyslu si nepamatuju, že bys něco pozitivního navrhnul - zdá se mi, nejsem si tím ovšem zcela jist, když tak mne oprav, že preferuješ metodu donutit citlivější autory k akceptaci čehokoliv, ale proč proboha?? skutečně kritizovat tady umí pár lidí a ten, kdo to trochu umí a poctzivě dělá, ten na nikoho neútočí, bohužel drtivá většina kritik - stejně jako děl - nemá valnou úroveň, nezdá se mi, že bychom o něco přišli, když prostě prudící kritik najde ke kritice někoho stejného naturelu a nechá přecitlivělé na pokoji, já tady přecitlivělé prostě chci udržet...

ale k původnímu meritu, pokud si autor nemá vybírat, kdo jej kritizuje, potom musíme zajistit kodex kritizování, právě na základě výhody, že neoblíbené omezení pro redaktora neplatí; anonymové kritiky psát nyní nemohou, tato možnost je v současnosti zablokována - alternick , který v prudění pokračuje, je de fakto důkazem, že jde o osobní zaujatost, protože normální člověk nekritizuje někoho, kdo mu o to nestojí, tady přece nejde o nějaké objektivizované národní ceny nebo prebendy;
13.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Lyryk : to, že anonymové nemohou psát kritiky, je pro mě věc nová. A pokud to bylo již někde avizováno, tak je to současně i moje velká ostuda, že to nevím a používám anonymní kritiky jako jeden z argumentů .. :-(
Ale samozřejmě je to krok velmi správným směrem a já jsem všemi deseti pro.

Jinak Tvé stanovisko respektuji. Myslím, že je konzistentní a já jsem Ti již dříve musel dát za pravdu, co se neúnosného rizika odchodu "citlivějších" autorů týče.

Asi mnoho nového na této půdě již nezazní.
Nechci dogmaticky pořád dokola omílat to samé.
Proto bych uvítal nějaké pozvolné zakončení - viz můj dotaz ohledně kompromisu -> zviditelnění Neoblíbených např. na autorské stránce.

Každopádně díky za dosavadní věcnou diskuzi a hezký den ... :-)

13.01.2005 00:00:00dát kritice tipRezavej_řetěz
Proti zviditelnění neoblíbených nemám já osobně vůbec nic, ale pokud se provede první krok, co s tím druhým, který může (ale, připouštím a doufám, nemusí) následovat, pokud bude některý z kritiků v neoblíbených výrazně převažovat?

13.01.2005 00:00:00dát kritice tipdevi
hele, del, až si odpočineš od téhle diskuse, ráda bych ti poskytla další písmácká diskutabilní témata, která by se ti jistě líbila :-));

dyž ty to tak pěkně vedeš !
:-)
13.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye

devi - :-)))))

i Ty pokušitelko ... tak jo, dej mi chvilku pauzičku a já se pak do toho zase pustím, že by Woodward a Bernsteinem žárlivostí rozkousali propisky ...
ale musí mě to chytnout za chlopeň ... jak v tom nebudou klapat lopatky větrných mlýnů, tak ani nesedlám ... :-)

tak se snaž, Barčo .-)

12.01.2005 00:00:00dát kritice tipdevi
jop : přesně tak :-); nedávno jsem se chtěla do redakce znovu vetřít, jen abych vrátila pár ran autorovi, kterej si mě zařadil do neoblíbenců; ale řekla jsem si, že mám přece nějakej charakter a....zařídila jsem si jinej nick

nesmyslnost neoblíbených v praxi :-)))
12.01.2005 00:00:00dát kritice tipsnoopy
bylo by docela hezké mít možnost libovolnou kritiku pod dílem "zneviditelnit", ovšem JEN pokud by u díla existoval odkaz na "autorem vyřazené kritiky" či tak nějak..

občas by se to hodilo i pro autorovy "nepovedené" reakce pod vlastním dílem..
12.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Lyryk : díky. Problémy současné redakce je trochu jiný soudek, ale samozřejmě také důležitý. A jen uvítám nějaké pozitivní kroky v tom ohledu. Ale dále :
"absolutizace práva na kritiku, která kritikou není, což se nějak nedaří vysvětlit, je velký omyl této diskuze; co je zajímavého na tom vidět plejádu osobních ataků skrytých za "kritiku"?? "

To se ale hrozně pleteš. A mrzí mě to tím více, že jsem se domníval, že po tolika mých vystoupeních musí být už zřejmé, v čem je jádro mého snažení. V perverzních radostech z cizích hádek ??? :-((((( Jsem už dost unavený z tohoto podsouvání motivací a jde mi stále hůře v tom pořád vidět jen neporozumění ...
Tož naposled (snad) : Problém osobních útoků institut Neoblíbených neřeší ! V důsledku je škodlivý celém serveru !

A rád navazuji na zcela signifikantní příspěvek entity Zoroaster ...

Zoroaster : "Já bych dokonce uvítal možnost, aby autor mohl smazat ty kritiky pod svým dílem, jaké sám uzná za vhodné."

no comment ....

Ale já velmi děkuji Zoroasterovi za jeho slova. Není nad odkopání se, že ...
Pročpak si svoji osobní frustraci z glos nicku jop léčíš Neoblíbenými ? Pokud se např. pamatuju, když naposled poznamenal, že vykrádáš Niesztcheho , tak jsi hystericky reagoval replikou plnou zvratků ...
I my dva jsme se již párkrát v diskuzích viděli. Naposled , jak jsi na mé zcela věcné argumenty reagoval označením, že jsem "vidlák" a odmítl ses omluvit , i když Tě k tomu Rebbeca13
vyzývala ...
A pronásledování ?? Když pominu Tvé z 90 procent zlé a strohé kritiky hlava nehlava, tak si např. vzpomínám, jak jsi šel jedné autorce po krku v několika básních po sobě ...

Zloděj křičí, chyťte zloděje ...

A závěrem : "Byl by velký omyl posuzovat a srovnávat díla podle názorů pod nimi."
Heuréka ! Tak zrušme prostor pro kritiky !
Podle čeho je tedy budeme srovnávat ? Budeme vydávat samizdat , kde v ilegalitě píšící kritikové nám dodají tolik potřebné různorodé názory ?

Jak jsem pravil, já Ti děkuji za Tvůj příspěvek.
Potvrdil mi mnohé.

devi : ta upřímnost Ti bude jednou osudná .-))))

12.01.2005 00:00:00dát kritice tipZoroaster
Delahaye: Vůbec nechápu, o co ti jde. Jestli ti moje osobnost zhoršuje špatné trávení, potom nevidím důvod, proč bys mě měl obtěžovat svými zvratky. V takovém případě se mi asi vyhneš a budeš mé stránky ignorovat tak, jak to dělají jiní "postižení". Pokud však bude tvá averze a nenávist tak silná, že neodoláš nutkání mi škodit, a nadávky či osobní útoky nikomu neprospějí, potom jsem rád, že mám před tebou alespoň nějaký filtr. Pro nezaujaté čtenáře bude jistě také lépe, když si nebudou kazit vkus nechutnými výlevy zaujatých kritiků.

Když už jsi prozradil "jopa", z jeho glos jsem nebyl frustrovaný, ale otrávený, protože se nikterak nedotýkaly díla, ale pouze jeho potřeby napadat mojí osobu za to, že jsem jinde oprávněně zpochybnil fundovanost jeho výroků. A když mě někdo otravuje, tak ho obvykle pošlu někam, nebo třeba nakopu do zadku. To ale tady nejde. Takže jsem se ho zbavil jinak. A vůbec mě to nemrzí.

Nikdy jsem nenapsal kritiku ve zlém úmyslu. Mé kritiky nejsou zlé, ale přímé a často pravdivé, a vždy míří k dílu, či tvůrčímu procesu, který stojí za ním, nikdy proti autorovi, proto tolik iritují ješitnost zdejších "umělců". Ovšem nejsem z těch, kteří by padli na zadek před první arogancí nějakého dotčeného hlupáka.
12.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Zoroaster : :-))) takové nepochopení mě u Tebe překvapuje. Nebo se jedná o účelovou slepotu ?
Ty víš moc dobře, že já s Tebou vůbec žádný problém nemám.
Jen mě nadzvedla Tvá karatelská neupřímnost.
Kážeš vodu, piješ víno. A doložil jsem to příklady. Nemám totiž rád neadresné výkřiky do tmy.
Mé kritiky k Tvým dílkům byly, jsou a budou vždy věcné.

A k meritu věci : "Neoblíbení" Tě nezachrání. Pokud Ti někdo skutečně půjde po krku, použije jiný nick nebo anonyma.

Prostě jde ale o to, že Ty VÍTÁŠ možnost, čistit si kritiky k obrazu svému.
A to je to, proti čemu celou dobu bojuju.
Proč se nepovzneseš nad urážlivou kritiku ? Pokud na ni nezareguješ, v 99 procentech zůstane jedinou. Kdo se chce hádat, potřebuje mít totiž s kým ...

"Ovšem nejsem z těch, kteří by padli na zadek před první arogancí nějakého dotčeného hlupáka" - to zase popíráš své předchozí repliky . A znovu zabředáváš do "hlupáků" atp ....

Tak už chápeš , o co mi jde ?
Nechci , aby si autoři vybírali, kdo je smí kritizovat, a kdo ne.
That´s all, folks ...

11.01.2005 00:00:00dát kritice tipjop
Upozornit na to, že vás autor může odstřihnout od kritiky svých děl, když se mu ty kritiky nelíbí, nepovažuji za skandalizování autora, ale za kritiku redakčního systému vedoucího k pochlebování a likvidujícího kritiku.

Jinak jsem pro, aby redakce bránila kritice obsahující vulgarismy, rasisimus apod. Ne tedy sám autor.

11.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Tragicus : promiň mi podráždění, ale pokud napíšeš "Delahaye chce svobodu kritizovat" právem to považuji za fatální nepochopení (ignoraci) mých nesčetných příspěvků.

Nicméně Ti děkuji za názor a přeju hezký den.

Okultista : provokace nejsou na místě, nezlob se.

jop : vyjádřil jsi to přesně tak, jak to cítím i já.
Dík a hezký den.

11.01.2005 00:00:00dát kritice tipTragicus
Delahaye: To byl, abych tak rekl, slovni obrat ... Ale kdyz uz tak slovickarime: rekl jsi, ze bojujes za vetsi svobodu ... A nerikej mi, ze bojujes za princip ... A pokud ti vadi tato funkce, ktera omezuje moznosti kritizovat, nevyplyva snad z toho, ze bojujes za svobodu kritizovat ... ?
Budiz, je mi to celkem jedno.
11.01.2005 00:00:00dát kritice tipZoroaster
Bohužel existují osoby, které jsou schopné k jistému autorovi zaujmout tak silnou nenávist, že pod každé jeho dílo připojí nějakou vulgární či výsměšnou poznámku. To potom člověka neustále otravuje tak, že mu napíše "nestojím o tvé kritiky" nebo "vypadni z mých stránek", ale on pronásleduje stále a stále. Sám jsem se s tím dosud setkal pouze jednou, a když jsem se dozvěděl v této diskusi, že si jej mohu dát mezi neoblíbené (dosud jsem se o to nestaral), opravdu jsem to uvítal.

Jinak si nemyslím, že svoboda jakékoliv kritiky druhé osoby, je otázkou svobody vůbec. Zdaleka ne každý dokáže rozpoznat pravý význam kritizované věci či subjektu a také ne každý je schopen, a velmi často ani ochoten, kritizovat kultivovaně a nezaujatě. Navíc kritika jako akt msty (např. pomluva) byla vždy využívána lidmi nečestnými a zištnými a často měla za následek i smrt kritizovaného. Proti pomluvě a slovnímu napadení existují i v občanském životě zákony na ochranu osobnosti. Nemá právo si každý o druhém říkat co chce a jak chce. Já bych dokonce uvítal možnost, aby autor mohl smazat ty kritiky pod svým dílem, jaké sám uzná za vhodné. Ladění kritik tady stejně má většinou daleko k objektivnímu názoru a odehrává se formou "jak ty ke mně, tak já k tobě." Byl by velký omyl posuzovat a srovnávat díla podle názorů pod nimi. Jsou odrazem interních vztahů mezi písmáky a nezaujatý čtenář se jimi neřídí.
11.01.2005 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
jop: sakra, to je protimluv, kritika redakčního systému předpokládá redaktora a ne třeba zlomyslného čtenáře, je vidět, že jsi tu diskuzi výše nečetl, ale názor máš hotový, to je především tvoje škoda;

Delahaye: určitě udělám v nejbližších dnech anketu na téma neoblíbení autoři - zviditelnění; ale přiznám se, že absolutizace práva na kritiku, která kritikou není, což se nějak nedaří vysvětlit, je velký omyl této diskuze; co je zajímavého na tom vidět plejádu osobních ataků skrytých za "kritiku"?? přitom v roli redaktora se pak ukáže nakolik myslí někdo kritiku čestně, v tom jsem zcela nereformovatelný - když se někdo zaměří převážně na jednoho autora, kterého tyranizuje, myslím si, že je to nabíledni; zabývám se úvahami o funkci, která by odebírala automaticky redakční práva takovému kritikovi, který nekritizuje za měsíc alespoň deset různých autorů a to myslím zcela vážně; mám v poště obden stížnosti na zneužívání redaktorského oprávnění obejít inkriminovanou funkci neoblíbených..., a často je to skutečně holá účelová aktivita "redaktora" potýrat někoho svou jednostrannou pozorností; v tom dost se Zoroastrem souhlasím;
10.01.2005 00:00:00dát kritice tipOkultista
nezapojim se .... co kdyby me Lyryk smazal?....
09.01.2005 00:00:00dát kritice tipTragicus
Ech, dlouho jsem zde nebyl, resp. dlouho jsem zde necetl zadne dilo ani "dilo" jako toto. Zaujal mne namet, jenz zde vazne jiz dlouho nebyl. A vyjadrim se, ac budu nejspise, klasicky, ignorovan. Musim souhlasit s Lyrykem a s hypotetickymi lidmi smyslejicimi napodobne v teto myslence [ v polovine kritik jsem jiz vycerpal silu cist stale se opakujici myslenky navzajem se nechapajicich - ci nechtejicich se pochopit... - nicku ]. Delahaye chce svobodu kritizovat... Ja chci svobodu v tom, ze si tam budu moci dat koho budu chtit, resp. ze si budu mit kam kohokoliv dat, kdo by mi mne obtezoval. Tedy, svobodu zabranit nemistnym utokum a klidne i zapornym kritikam, budu-li to mit zapotrebi [ac bych v druhem pripade byl idealista - hlupak ... ]. A ci svoboda je svatejsi ... ? ...
Ja osobne ji nepouzivam, nezda se mi tato funkce !pro mne! dulezita, ale neberu nikomu svobodu ji vyuzit. Navice, ja ji vyuzit ani nemohu, protoze pak by mne nekritizoval vazne nikdo...
Premyslim, mam-li poslat avi vsem, ale asi ano. Lepe nez jen nekomu...
07.01.2005 00:00:00dát kritice tiprebecca13
diskuse, kterou jsem měla na mysli, jsi se zcela jistě neúčastnil, Delahaye…měla jsem na mysli tuto

jinak se omlouvám, že jsem to nepročítala celé, přelétla jsem to rychleji, než jindy, ale neznamená to, že jsem nečetla vůbec nic. pročetla jsem názory lidí, které znám a letmo průběh celé diskuse. to že je kultivovaná, je explicitně vyjádřeno i tím, že jsem do ní přispěla. A především tím, co nebylo zmíněno. To jest informací o tom, co vzniku "neoblíbeného" okénka předcházelo.
07.01.2005 00:00:00dát kritice tipYossarian
vaše starosti bych chtěl mít
07.01.2005 00:00:00dát kritice tipPacer
Připojím se k diskusi na téma okénko"Neoblíbený člověk", úmyslně neříkám autor. To není o kritikách a kriticích, ale o tom, že čím navštěvovanější tento server bude, tím větší je pravděpodobnost setkat se s člověkem, který Vám otráví den, ať již mluví o Vás, nebo někom jiném, rase, pohlaví... Pohled na jeho úroveň může být zcela osobní, proto bych preferoval demokraticky tuto možnost volby každému ponechat. Zda si tím budou řešit své problémy osobnosti tohoto serveru, je věcí každého z nich.
Ono někdy opravdu nestačí říkat si s klasikem: Hromaďte si své pomluvy, nikdy nedosáhnete míry mého opovržení:))
06.01.2005 00:00:00dát kritice tiprebecca13
Nemám čas číst celou diskusi, ale kolonka „neoblíbení autoři“ vznikla částečně i na můj popud – tedy, přesněji řečeno díky diskusi, kde se svého času mohli všichni k tomuto tématu vyjádřit. Diskusi a návrh okénka „neoblíbených“ jsem navrhla proto, protože dokud to tu nebylo, hrozila celková blokace „neoblíbených“ autorů ze strany správce serveru, pokud si na někoho někdo stěžoval. Okénko neoblíbených řeší dlouhosáhlé spory kvůli takovýmto „celkovým blokacím autorů“, které mnohdy hraničily s cenzurou a byly tak také nepřímým způsobem využívány. Viz kauza nicku frontanabanan.

To že si někdo někoho označí jako“neoblíbeného“ je každého osobní věc a nijak tím neomezuje komunikaci ostatních s oním „neoblíbeným autorem“. Je to osobní věc každého, jak dlouho bude toho či onoho blokovat a proč. Mě má třeba v neoblíbených Miroslawek, protože jsem ho jednou naštvala a i když jsme se víceméně v osobní poště asi po roce tak nějak usmířili, v neoblíbeném okénku jsem už zůstala. Prostě nestojí o kritiku svých děl z mé strany a nemá chuť se o čemkoli se mnou vybavovat. Jsem povinna to přijmout, ale zároveň mi tímpádem nestojí jeho tvorba za to, abych se jí zabývala samostatně vloženou kritikou, což bych mohla kdykoli udělat, ale prostě nevidím důvod, proč bych tak měla činit a fundovaný odborný kritik nejsem, aby to mělo takové literární opodstatnění.


Bebitka - správná připomínka.... nenapadlo mě to, jelikož Miroslawek nedává většinou žádné organizační diskuse, ale ta připomínka je na místě.
06.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye
rebecca13 :

"Nemám čas číst celou diskusi" - velká škoda ! Zaznělo tam moc zajímavých názorů a já osobně bych si troufl žlutit až po seznámení s nimi.
Skutečně - na Písmácký diskuzní standard je tam minimum osobních útoků a vaty.

"díky diskusi, kde se svého času mohli všichni k tomuto tématu vyjádřit" - je mi známo (jak jsem i v diskuzi uvedl). Již tehdy jsem se bil ze všech sil proti této instituci. Několikrát jsem oslovil zůčastněné, zejména Lyryka - bohužel TEHDY bez reakce.

"Okénko neoblíbených řeší dlouhosáhlé spory kvůli takovýmto „celkovým blokacím autorů“, které mnohdy hraničily s cenzurou a byly tak také nepřímým způsobem využívány" - tak tohle , myslím, by asi správce serveru číst měl. Já osobně nemám dostatek validních informací, abych mohl o tomto diskutovat.

"že si někdo někoho označí jako“neoblíbeného“ je každého osobní věc a nijak tím neomezuje komunikaci ostatních s oním „neoblíbeným autorem" - s tímto jsem nikdy nepolemizoval.

Nicméně Ti děkuji za jasný a srozumitelný názor.

Lyryk : mohu Tě požádat o sdělení, zda tedy hodláš uvažovat o "zviditelnění" neoblíbených, jak jsme o tom diskutovali před Vánocemi ve zprávách ?
Děkuji.

Hezký večer vám oběma. :-)

03.01.2005 00:00:00dát kritice tipjeremiasz
ja nevim, mi to přijde jako zbytečná diskuse i zbytečná instituce. Rozumnej a inteligentní člověk napíše i ostrou a drsnou kritiku tak, že je dobré, aby tam růstala (pod příspěvkem), idiotskou vulgarni "recenzi" si možná přečteme, ale snad normální člověk se nad to povznese (jak autor, tak ostatní čtenáři) ergo blokování jakýchkoliv lidí mi příjde jako pitomost, neboť oni se sami mezi ostatními odepíšou. já osobně jsem proti jakékoliv cenzůře. tahle diskuze je na druhou stranu spíš xmíchu a příjde mi, že se zvrhla ve vcelku trpané výlevy a osobní útoky mezi Delahaye a Řetězem.
03.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye
jeremiasz : "trpané výlevy a osobní útoky mezi Delahaye a Řetězem"

za mě mohu řící , že rozhodně nemám ten dojem

Prosím Rezavej_Řetěz aby jednou větičkou přispěl, zda si myslí, že naše vzájemná komunikace tady byla tím, co výše jeremiasz nastínil ... :-)

P.S. Jerem, no tak aspoň Tě diskuze pobavila ne, když je tak xsmíchu....takže houby zle
03.01.2005 00:00:00dát kritice tipRezavej_řetěz
Nemyslím si, že naše debata přerostla v nějaké osobní útoky. V tomto směru je rozhodující především mínění Delahaye a pokud on nenabyl dojmu, že bych na něj nějak útočil (což jsem neudělal), je vše v pořádku. Probírali jsme tu téma jako dva lidé s odlišnými názory (které jsou ostatně od toho, aby se lišily, že, jinak by diskuse byla zbytečná) a ani jeden z nás nemá žádný důvod k nějakému napadání. Jsem překvapen Jeremiaszovou reakcí.....

P.S.: Jeremiaszi, Ty toho sneseš opravdu málo.....určitě míň, než já....:-))...a vzhledem k tomu, že o Tobě hovořím, posílám avi, byť nevyžádané.
03.01.2005 00:00:00dát kritice tipRezavej_řetěz
Ještě jedna věc, nevím, jestli se to podařilo odeslat, mně to mou odpověď nezobrazilo. Abych nezapomněl, těch vět bylo trochu víc než jedna....:-)
03.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Rezavej_řetěz : je to OK. Díky. .-))
03.01.2005 00:00:00dát kritice tipjeremiasz
ale ja toho snesu pomerne dost, chtel jsem tim jen rict, ze tema diskuze je pomerne banalni zalezitost. jsem ochoten odvolat ty osobni utoky, ale na vylevech trvam:)
03.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye
jeremiasz : famous last words ? :-))) why not ...

Považ, že JAKÉKOLI téma tady k diskuzi musí být nutně banální z pohledu člověka, kterého problém nezajímá. Ale ještě jsou tu třeba TI OSTATNÍ, co myslíš ? :-)

A pokud mi jsi schopen definovat "výlevy", rád Ti to podepíšu.
Já jsem ke všemu svolný. :-)))

P.S. Drobná pomůcka : Je-li téma banální, nepřispívám k němu svým výlevem !! Jednoduché a funguje to !!

Krásný večer !

03.01.2005 00:00:00dát kritice tipjeremiasz
:) zacinam zabredavat do tehle diskuze, protoze jsem zvykly odpovidat (nesvar z magea) asi tak 80% meho prisepevku se tykal toho, jak se divam na tema, ktere jsi zadal. zbytek jsem venoval tomu, ze se mi proste nelibilo, jak jste se tu rozvasnili a pustili ze "Retezu". paradoxne tech 80% te nejak nevzrusilo, nijak jsi na to nereagoval, ale uz 6 dalsich komentaru je zcela offtopic zabyvajici se zbytkem meho prispevku. chces si pokecat, nebo te zajimaly nazory na tema diskuse?
03.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Ok, dyk to můžem kdykoli utnout, ne ? :-)

Tady jde jen o to, že nejdřív napíšeš k věci a vcelku smysluplně

"Rozumnej a inteligentní člověk napíše i ostrou a drsnou kritiku tak, že je dobré, aby tam růstala (pod příspěvkem), idiotskou vulgarni "recenzi" si možná přečteme, ale snad normální člověk se nad to povznese (jak autor, tak ostatní čtenáři) ergo blokování jakýchkoliv lidí mi příjde jako pitomost, neboť oni se sami mezi ostatními odepíšou. já osobně jsem proti jakékoliv cenzůře."

a potom to shodíš nesmyslnými řečmi o nějakých "osobních útocích a výlevech" a shodíš celou diskuzi tím, že je "xsmíchu".
Tož se ozývám - protože nesouhlasím.
Pokecat si snad ani moc nechci, nezlob se, protože mě dost zklamalo, jak jsi těmi 20% smetl celou diskuzi ze stolu, nesmyslně osočil R.Z. a mě a vlastně i ostatní diskutující ...

Za názor Ti děkuji ...

P.S. netuším, co je mageo :-)

03.01.2005 00:00:00dát kritice tipjeremiasz
www.mageo.cz - disusni server
02.01.2005 00:00:00dát kritice tipPisces
Delahaye: Jako prošlá lékárnička, přesně tak :) Sice prošlá, ale existující ;)
02.01.2005 00:00:00dát kritice tipRezavej_řetěz
Delahaye, marně pátrám, kde jsem napsal, že jsi to někde tvrdil. Tento názor jsem četl vícekrát a jinde, přišlo mi ale vhodné to sem napsat. Popravdě, Tvoje reakce mi přijde poněkud do ztracena, ale na tom vlastně nesejde.
Napadlo mě jen pár řádek, které bych rád doplnil - pokud si někoho zařadíš mezi oblíbené autory, dá se to chápat i tak, že ti, které jsi tam nezařadil, jsou neoblíbení? Pouvažuj nad tím a nech každému jeho právo výběru.....
02.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Do ztracena ? :-))
Pokud sis dal tu práci a pročetl celou diskusi (což by bylo záhodno, pokud chceš fundovaně přispět) , tak bys zjistil, že jsem se již několikrát vymluvil z podoby.
A že tudíž Tvá obrana "práva výběru" - kterou jsem ostatně nezpochybnil (jakpak to asi fungovalo dříve ?) , není až tak zcela reakcí na problém, který jsem nastínil.

A srovnání "oblíbení" vs. "neoblíbení" bylo míněno vážně ?
Pokud víš, oč jde, tak je Ti jasné, že název Té kategorie je zavádějící jak čípek - že místo "neoblíbení" by rozhodně mělo být "pro autora nežádoucí".
Zařazením autora pro sebe do "oblíbených" nikoho ani v nejmenším neomezuju ... ale to už se zase opakuju, jak zaseknutý elpíčko ... :-/

Měj se...
02.01.2005 00:00:00dát kritice tipRezavej_řetěz
Evidentně mluvíme každý o něčem jiném....požádej tedy Zdeňka, ať to pojmenuje "pro autora nežádoucí", když je Ti současný název natolik proti srsti......
Četl jsem celou diskusi....a nezbývá mi, než poukázat na mou první větičku....
Btw.....nikoho neomezuješ ani zařazením mezi neoblíbené, jen mu komplikuješ cestu....
02.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye

to Tvé btw shodilo celé Tvé tvrzení , že jsi vůbec něco četl.

Takže pro Tebe ještě jednou : je mi (částečně) fuk, že je "neoblíbený" omezen - vadí mi zamezení četby jeho kritik po dílky toho, jenž neoblíbence na své zahrádce netrpí ...
ale tohle už jsem napsal zhruba tak dvaašedesátkrát

P.S. A název je mi úplně u p.... tedy jedno.

02.01.2005 00:00:00dát kritice tipRezavej_řetěz
Díky za vysvětlení, ale nebylo nutné......toužíš tedy pod díly číst takové výlevy, jako u oné dvanáctileté dívčiny? To nebudu komentovat.....
02.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Ale to je extrém, nemáš snad ten pocit ??
Pokud jsi někdy třeba náhodou četl mé příspěvky, tak víš, že si v extrémech (natož pak exkrementech) rozhodně nelibuju.

Ale jde o to, co je škodlivější - zda občas vydržet jeden, dva útoky zakomplexovaného ubožáka anebo umožnit nepoctivým autorům mást čtenáře jednoznačně kladnými kritikami pod jejich dílky.
Já volím první možnost.
A proto jsem diskuzi založil, abych se dozvěděl i názory ostatních.
A případně napomohl ke zrušení anebo alespoň ke zprůhlednění této - dle mě - neblahé instituce.

02.01.2005 00:00:00dát kritice tipRezavej_řetěz
Ten pocit bohužel nemám, a to tím spíš, že vím, o koho jde. Nejedná se zdaleka o ojedinělý případ. Tvé příspěvky jsem neměl možnost číst, protože se tu už delší dobu nevyskytuji. Psaní mě přestalo bavit, paradoxně díky amatérskému literárnímu serveru.
Nikdy jsem nespoléhal na to, že někoho takové chování (snad) přestane bavit. Mluvil jsem tu o tom mockrát a bylo mi okamžitě vpáleno, že nesnesu negativní kritiku, případně, že pořádám hon na čarodějnice a hodlám někoho odněkud vyhazovat. I negativní kritika (pokud je objektivní), musí být podána na jisté úrovni (a oprav mě, kdybych se mýlil).
Řada lidí tu evidentně nerozlišuje rovinu objektivní kritiky od roviny osobní a řada lidí také ztotožňuje pojem objektivní kritiky s kritikou negativní, což není jedno a totéž. Kritizuješ systém.....možná by nebylo od věci se zaměřit na lidi...
Nemám už čas na to, abych doladil formu svých řádek, takže je to poněkud neuspořádané, za což se omlouvám. Někdy snad naviděnou...
02.01.2005 00:00:00dát kritice tipAika
jééé.. a já jsem asi úplně mimo. Neoblíbení autoři - to ve mně vzbuzovalo dojem, že nehodlám číst ani vidět díla tohoto autora.. a navíc - on někdy jeden kritik dokáže člověku otrávit život rychlejc než malajskej šíp.. takže - taky proč ne?
01.01.2005 00:00:00dát kritice tipRezavej_řetěz
Kdysi jsem měl možnost tu číst „kritický příspěvek“ od skutečného „kritika a profesionála“; byl určen dvanáctileté dívčině, která (nejspíš podle autora „kritiky“) byla natolik drzá, že si dovolila na Písmákovi zveřejnit popis svého oblíbeného místa. Zlobte se na mě jak chcete, ale kritika ve smyslu, že je třeba si „občas najít místo, kde se lze v klidu vysrat“, je dost ubohá a já osobně bych si něco takového nedovolil napsat pod dílo kohokoliv ani jako krajně nejapný vtip, natož jako kritiku. Naprosto bych tedy chápal, kdyby autor takovéto „kritiky“ byl zařazen mezi neoblíbené autory. Podle mého názoru je pro úroveň serveru rozhodující nejen kvalita zveřejněných děl, ale také kritik pod nimi.
Pokud se kdokoliv rozhodne zařadit mě mezi neoblíbené autory, hodlám to plně respektovat (protože k tomu ona osoba nepochybně měla nebo má důvody, které považuje za závažné), ale od druhých bych jaksi očekával totéž (to už není o tvorbě nebo kritice, ale o slušném vychování).
Nad tvrzením, že zařazením kteréhokoliv autora mezi neoblíbené odmítám negativní kritiku (všimněme si, že zde hovoříme o kritice negativní, tedy ne nutně objektivní), se mohu jen útrpně pousmát – na redaktory se kupříkladu toto omezení vůbec nevztahuje a pokud chce někdo, kdo není redaktorem, mermomocí zkritizovat dílo nějakého autora, jistě jej jeho vlastní inteligence dovede tam, kde chce být, pokud ovšem takovéto řešení není pod jeho úroveň.

01.01.2005 00:00:00dát kritice tipDelahaye
"Nad tvrzením, že zařazením kteréhokoliv autora mezi neoblíbené odmítám negativní kritiku"

tohle jsem nikdy nikde netvrdil.

Zkus být, prosím, pozornější .... ale díky za Tvůj příspěvek do diskuze.

Hezký večer.

31.12.2004 00:00:00dát kritice tipMovsar
být neoblíbeným autorem jenom ctí. a čím více lidí tím lépe. duševní aristokrat spatřuje ráj ve stínu mečů, řekl nietzsche. a měl pravdu, je třeba se vymezit k lůze!
30.12.2004 00:00:00dát kritice tipCraerassy
chytrej kluk
29.12.2004 00:00:00dát kritice tipCraerassy
stačí mi, co vidím...čubrním i tak...
29.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
hmmm....mám Tě v podezření, že se nejedná o kompliment ... :-)
28.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Crae : vidíš, a já Tě měl za tvora, který disponuje víc, než první signální soustavou ...

Nu což, jsme tvorové omylní a já na Tebe tedy budu pamatovat s polopatickými výklady i těch nejjednodušších teorií ...
28.12.2004 00:00:00dát kritice tiphippiesanda
ach jo...
no spíš souhlasim s delahaye, aspoň podle toho co jsem se dočetla..:)
pže jako jestli si někdo blokuje autory protože mu píšou blbý kritiky pod díla, tak ať sem ty díla nedává...
od toho se ty kritiky píšou žejo..
ale jestli jsem to pochopila špatně tuhle rozepři tak mě opravte:)
papa L.
28.12.2004 00:00:00dát kritice tipsupizmus
jsme lidi a jsme různí a kvůli tomu se snad nebudeme nějak být zde na literárně kulturních stránce. není-li mi někdo sympatický tak na jeho díla nechodím a pakliže jsem provokatér a lezu tam a otravuju tak by onen dotyčný měl mít právo mi zamezit přístup k jeho dílům. toť můj názor
28.12.2004 00:00:00dát kritice tipCraerassy
De...tady ale nejde o to, že si někdo dělá z dílek květinovou zahradu, když zakáže přístup negativním kritikám...jde tu to, že někteří nemají sílu čelit osobním útokům jiných autorů, tak proč se tomu mají proti své vůli vystavovat?
je mi celkem jedno, co si o mně myslíš, De...pokud nejsi schopen myslet na ty druhé, ale jen na své "objektivní" kritiky...
občas je mi z tebe smutno..

hippiesanda...četla jsem tu hodně osobních výpadů proti lidem, kteří nikoho nenapadali a právě díky pár agresivním hlupákům smazali svá dílka a odešli...ne každý má v sobě schopnost se bránit, proč tedy nenechat těm slabším možnost krýt se alespoň tím, že si bloknou ty, co je obtěžují?
28.12.2004 00:00:00dát kritice tiphippiesanda
Crae:to je ale zase něco jinýho trochu, nevim no..
28.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Crae : no a to kdybys teprvá věděla, jak je mně někdy ze mě smutno, to bys čubrněla .. :-)


27.12.2004 00:00:00dát kritice tipCraerassy
De...ježíši, Ty mě vážně štveš! stojím za tím, že pokud někdo cítí potřebu mít kolonku neoblíbených, aťsi ji má a jsem tvrdě proti formě lustrace, jakou jste tu nastínili...co je komu do toho, koho má kdo v neoblíbených a koho v oblíbených? nepracoval jsi u STB?
27.12.2004 00:00:00dát kritice tipVesly
Craerassy: Usměf...ty, ale umíš rozesmát! o)
Upřímnost nade fše...

Delahaye: Upřímně jsem pro zachování... ( stejně je to neefektivní..viz devi)
( dlouho jsem přemýšlel )
Můj jediný argument--- jsme jenom lidé!
V utopické společnosti bych hlasoval Ne, ale do té máme daleko...
Díky za zajímavý podnět k přemýšlení! o)

P.s.- Stejně je to neefektivní instituce...viz devi

26.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Andulka + Pisces : Děkuji za názor, nicméně v něm opět vidím nepochopení (nezájem o, záměrné pomíjení) podstaty problému, o který mi jde.

A fakt již bez sil ho tu znova vypisovat. :-)

BTW : Hrozně se mi líbí, jak každý předesílá, že "ON tu možnost nepoužívá, ale ostatním by ji přál" :-)
Vlastně jediný Noe1 přiznal, že on je pro, protože to využívá...

something´s wrong ...

26.12.2004 00:00:00dát kritice tipPisces
Delahaye: Ale ne, to je jinak. Já to opravdu nepoužívám. Ale proč by ne? Třeba přijde den, kdy už mě někdo fakt hodně nas*** a já to využiju ;) Neříkám, že nikdy. A není to ani nepochopení, nezájem či já nevím co. Pokud chceš hlas ANO x NE, pak ANO. Já jsem pro zachování této funkce, ačkoli se možná jeví jako zbytečná. Někdy člověku stačí to vědomí, že tady "TO" něco je, kdyby náhodou potřeboval. A třeba nebude potřebovat. Když "TO" není, nebo "TO" někdo zruší, najednou má člověk pocit, že by se mu "TO" docela hodilo a začne se po "TOM" pídit. Kapišto? :)

Takže já jsem pro.
26.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Pisces : jasně, chápu, něco jako prošlá lékarnička v autě, že jo ? :-))))
25.12.2004 00:00:00dát kritice tipAndulka
Dela, Lyryk a vsichni ostatni mohou mit pod Neoblibenymi autory kohokoliv a nemusi se nikomu z toho zpovidat. Nic nam do toho neni.
Pro me osobne je tato rubrika k nicemu, pro jine je potrebna. A tak to ma byt....at si s ni kazdy dela co chce...:-)
25.12.2004 00:00:00dát kritice tipPisces
Já osobně nemám v neoblíbených nikoho a ani tuhle funkci nevyužívám a nikdy jsem nevyužila. A patrně nevyužiji. Ale proč ne? Když chcete mít od někoho pokoj, tak ho prostě bloknete. Funguje to tak v mailech, na chatech a různých veřejných serverech, dokonce i v mobilech, tak proč ne tady? Myslím, že je každého věc, koho kam zařadí. A pozitivní/negativní kritiky? Od toho tady je zájem o hlubší kritiku, nebo nezájem. Takže nechme každému, co je jeho :)

dovolím si avi všem, co se zde vyjádřili
25.12.2004 00:00:00dát kritice tipPisces
takže ještě jedno avi :) trochu sem to zvorala...ehm
25.12.2004 00:00:00dát kritice tipdevi
pisces

"Když chcete mít od někoho pokoj, tak ho prostě bloknete." - jo, a dotyčný si během pěti sekund zřídí jinej nick nebo se presentuje jako anonym :-)

je to blbost - nefunguje to
25.12.2004 00:00:00dát kritice tipPisces
devi: A nebo tak ;)
23.12.2004 00:00:00dát kritice tipCraerassy
tak jo...Karle...:-)))...já říkala, že končím s diskuzemi, že jo...tak jen malá poznámka...nemám nikoho v neoblíbených, protože nejsem vztahovačná...je to jen virtuální server...chceš-li mi napsat, že jsem kráva nebeská, klidně mi to hvízdni na autorskou stránku, unesu to...ale pokud jsou tu povahy, kterým vadí, když je někdo nezve jinak než pravým nickem, neberme jim možnost zablokovat nežádoucí autory, kteří by jim mohli způsobit doživotní psychickou újmu, ano? tyhle diskuze mi přijdou směšné...mám si blokovat lidi jen proto, že někteří nemají základy společenského chování? ale no tak...každý si tu najde argument, proč bloknout, vždyť to vidíš sám, tak proč se tolik vysiluješ? napiš mi raději nějakou milostnou báseň:-))))
23.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Crae : tak to di k čertu, broučku.

Tvůj příspěvek je zbytečnější, než ohříváček piva na Sahaře.

Pročpak radši nečmáráš nějakou svoji veršovánku, co ? :-)))
23.12.2004 00:00:00dát kritice tipCraerassy
mně přijde zbytečná tahle diskuze..ale Ty víš od začátku, že házíš hrách na stěnu, viď:-)...můžu napsat, že souhlasím se zbytečností kolonky neoblíbení autoři...a k čemu to bude? vždyť se tu pořád hádáme jako malí na pískovišti, tak proč někomu nedat kyblíček a bábovičky do skříněčky s obrázkem medvídka, když pláče, že mu je ostatní berou?
23.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye

:-)) já vím, vy děvčata jste pocitové. Co na srdci , to na jazýčku....kromě jiných věcí ...

Ale proč mi shazuješ celou diskuzi, když sama dobře víš, že nikdy nemlátím jen tak prázdnou slámu, to fakt netuším.

Takže až Tobě příště o něco půjde, tak se vmísím a utrousím s nadhledem, že stejně de vo hovno.
Myslíš, že si pak se mnou hezky zasmajlíkuješ, nebo ne ? :-)

23.12.2004 00:00:00dát kritice tipCraerassy
to není fér...řekla jsem názor a ty jsi ho smetl...k čemu potom taková diskuze, když se urazíš, že nesouhlasím? hm? jakobys nevěděl, že tady stejně vetšina chce mít svoji kolonku s neoblíbenými ať už z jakýchkoli důvodů...
23.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Crae : :-) schválně mateš přispěvovatele ?

Kdyby jsi řekla jasný názor - do krve budu hájit Tvé právo na něj.

Ale Ty jsi klasická chytrá horákyně : tak i tak.

Tož Tvůj poslední příspěvek byl jedna velká motanina, holka.

Takže - only for you : 1) nesmetl jsem nic - nebylo co...2) neurazil jsem se ani za mák ... 3) většina nechce kolonku s neoblíbenými ...

P.S. - Zrovna Ty víš, že jsem až nezdravě fér člověk.

Měj se hezky.

23.12.2004 00:00:00dát kritice tipmirek
Delahaye:
osobně jsem si do neoblíbených nikdy nikoho nedal, ale nezdá se ti tak trochu, že podle sebe soudíš druhé?
nemusí být nutně všichni tak otrlí jako Ty, aby museli snášet opakující se osobní útoky a mít je vystaveny pod svými díly nebo na autorské stránce...

ačkoli mi ta funkce osobně nijak přínosná nepřipadá, především ze zmíněného důvodu zneužití k zablokování negativní (konstruktivní) kritiky, dokážu pochopit situaci, ve které "citlivější" autor bude cítit potřebu znemožnit určité osobě pokračovat v metání špíny (přestože to lze lehce obejít novým nickem)

pokud tuto diskuzi zároveň bereš jako anketu, kdo je pro a kdo proti, nemá dostatečně vypovídající hodnotu, protože do podobných diskuzí přispívají především lidé, kteří se přes osobní útoky dokážou s nadhledem přenést, nikoli ti kterým vadí

...btw...diskusi jsem přečetl celou a Jikův nápad se zveřejněním seznamů neoblíbených (i oblíbených) autorů na autorské stránce mi nepřipadá tak špatný...možná by se dalo i zveřejnit pod dílem informace (v kritikách), že určitému nicku nebylo umožněno vložit kritiku, přestože se o ni pokoušel...


23.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
"...btw...diskusi jsem přečetl celou a Jikův nápad se zveřejněním seznamů neoblíbených (i oblíbených) autorů na autorské stránce mi nepřipadá tak špatný..."

Mirku, díky za názor.
To, co jsi vyzdvihl, zaujalo i mě (díky Jikovi za to - dodatečně) a vyměnili jsme si teď s Lyrykem na toto téma pár zpráv.

"pokud tuto diskuzi zároveň bereš jako anketu, kdo je pro a kdo proti, nemá dostatečně vypovídající hodnotu, protože do podobných diskuzí přispívají především lidé, kteří se přes osobní útoky dokážou s nadhledem přenést, nikoli ti kterým vadí "

tohle je asi pravda, ale to není z mé vůle, to uznáš.
Pokud se někdo neozve, nemůže být jeho hlas brán v potaz.
To máš jako u voleb. :-)

a že podle sebe soudím druhé ? :-)
Já nejsem až tak otrlý, jak by se mohlo zdát.
Ani nevyhledávám střety.
Jen si myslím, že by člověk měl stát za svým a v rámci možností se nebát. To je vše.

23.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
avi
23.12.2004 00:00:00dát kritice tipmirek
Dela:
myslel jsem to tak, že nějaké osobní výpady přežiješ ve zdraví, nikoli ve smyslu vyhledávání střetů ;-)

a ještě k tomu předchozímu...ano, v jistém smyslu by to mohlo působit jako u voleb, ale tohle je jen diskuse na dané téma, navíc vcelku neoficiální, právě dost lidí, kteří by využívali "funkci neoblíbených" se může neozývat jen z obavy, že je tady pár sebevědomějších jedinců s jejich názorem zadupe do země ;-)
...a já bych jen nerad, aby se podobné věci prosadily jen tím, že někdo je víc slyšet...a nemusí být nutně ve většině...i když třeba mně samotnému by zrušení instituce neoblíbenosti nijak nevadilo

22.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Takže nejdříve krátce pro Cavaleru :

Vím, že jsi na téma "čí je vlastně kritika" tady už diskutoval pod Lyrykovým oznámením o určitém vymezení se ohledně sbírek.
OK - Tvůj názor je kontinuální, což umím ocenit.
Ovšem již méně oceňuji - a tady mi promiň ostřejší výraz - až téměř demagogii soc. dem. politika . :-)
Jistě, Tvůj příklad je clear and present.
Nicméně vůbec nepostihuje situaci na Písmáku, ale právě jen Tvůj příklad uličního psavce.

Můj názor : majetkem autora jsou kritiky zaslané jako "Soukromě autorovi". Ostatní nikoliv. A stále trvám na tom, že kdo mi neumožní obohatit se (podnětnou) kritikou, tak mě omezuje. (samozřejmě stále nazíráno prostředím a duchem Písmáka).

Díky za názor.

22.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye

A nyní pro Lyryka - pokusím se poctivě projít všechny Tvé náměty.

Úvodem bych se pozastavil nad jednou věcí.
Neustále do obecného problému vsouváš svůj osobní spor s autorem Richieem.
Vkládáš sem výňatky z vaší korespondence, posíláš odkazy, stále jej jmenuješ.
Já chápu, že Ti hnul žlučí. :-)
ALE - o Richieeho mi vůbec nejde ! A vůbec se nezastávám - čímž Ti odpovídám na jednu z Tvých otázek - žádných konkrétních ani nekonkrétních nicků !
Richiee Ti také potvrdí, že jsem mu ve zprávě psal, že se mi jeho způsob kritik zdá přinejmenším nešťastný, a že jím strašně shazuje své vlastní názory. A tím vůbec neprospívá věci, o kterou mi jde.
Já použil Tvoji blokaci Richieeho jen a pouze jako příklad ! Jako příslovečný vrcholek ledovce.
A když už tedy (nerad) mluvím o konkrétních kritikách : Jistě, Richiee užil velmi spornou a pro mě rozhodně "začárovou" formu kritiky.
Ale....je jediný, u koho jsem si všiml, že se aspoň nějak pokusil uchopit kriticky Tvé dílko.
Jinak máš pod tvorbou klasickou zahrádku : "líbí", "fajn" atp. ...
Tobě (osobně) nevadí, že se takhle vymezíš vůči jedinému nicku, který šel po Tvé tvorbě ? Ať už to uchopil za dobrý konec, či mnohem hůře ?
A půjdu dál (k sobě) - já Ti k dílkům kritiky nepíšu. A to jednoduše proto, že valné většině skutečně nerozumím a hlavně mně neskutečně vadí novotvary.
A proto se necítím natolik silný v kramflecích přispívat Ti nějakou podnětnou kritikou. Protože v tomhle případě na ni prostě nemám. Já rád jednodušší metafory a vypointovaná dílka. Nic náročného. Je to můj vkus a já jej samozřejmě nebudu nikomu vnucovat.
Ale také proto jsem si se zájmem přečetl kritiku Richieeho a finského a snažil se z ní vyzobat něco pro mě cenného.
Tudíž : skutečně bych byl rád, abys nehledal za těmihle polemikami nějakou "chuť kopnout si do vedení".
K tomu by se našlo mnohem lepších příležitostí, nicméně je opravdu nevyhledávám.
Protože si fakt myslím, že vést tenhle server není žádná sranda.

Dále se pokusím vzít Tvé náměty bod po bodu :

- o tom, že se podobná fce chystá na Totemu jsem skutečně nevěděl, dění tam příliš nesleduji. Nicméně díky za info - které mě tedy ale vůbec nepotěšilo. :-(

- "ti co chtějí útočit, (příp. liberálové bez schopnosti solidarity se slabšími) jsou vehementně proti, postižení přecitlivělí jedinci to vyžadují - většina je zastrašena, nikoliv bez názoru, v mnoha osobních rozhovorech mi řada lidí přizná podporu, ale veřejně se nikdo angažovat nebude, protože se bojí msty těch agresivních, taková je pravda... "
Ehm - tak tady jdeš opět proti mně - s těmi liberály
Věř mi, divil by ses, jak velká konzerva já jsem. :-))
Ale hlavně "msta těch agresivních" - tohle mě vyděsilo a zarazilo.
Pokud je to myšleno vážně : Skutečně je tu takové děsivé prostředí, že když někdo řekne, že nepotřebuje institut "neoblíbení", tak se mu druhý bude nějak mstít ?!?!
A jak ??? Virtuálně ? Fyzicky ?
Odpusť, ale tohle není argument. Hlavně ne tehdy, když zmíníš
"někteří".
Já vypočítával své pro a proti jen a pouze ze vzorku diskutujících v této diskuzi ! Ani omylem bych se neoháněl nějakou smyšlenou většinou.
Když popatříš výš, uvidíš, že můj odhad sedí. Opakuji, mluvím o dosud a tady diskutujících.

- "vedlejší škody... co vlastně porovnáváme?
a) škoda na náladě přecitlivělého autora;
b) škoda na náladě útočícího autora?
c) škoda na kritice vzniká s tím, že chudák postižený velký kritik nevstoupí do redakce, nemá zájem tomuto serveru vážně něco věnovat a vyžaduje přístup k nezodpovědné komunikaci - proč tuto otázku úplně pomíjíš??? to není jasné mně "
Tak tomuhle moc nerozumím - stále hovořím o škodě běžného čtenáře, který hledá validní kritiku. Nic více, nic méně.
O Redakci vůbec nemluvím - a ani o ni v tomto případě nejde.
(teď by bylo snadné si do Redakce jako celku kopnout, ale to už učinilo tolik osob přede mnou, že nechci i já).
Já - pokud to bylo na mě - se pomoci nevyhýbám.
Jen si stále myslím, že do Redakce by kromě nadšenců měli vstupovat především lidé s nějakým "kritickým potenciálem".
A ten já u sebe sebekriticky zatím fakt postrádám. :-(

- "nejde přece o výhru, ale o nalezení podstaty problému a ta je v tom, že Richiee si vynucuje něco, čeho může dosáhnout jiným způsobem, tak proč to sakra jsi ochoten podporovat??? to tedy nechápu "
Tož : Vřele souhlasím, že nejde o výhru ! Podepisuju a schvaluju.
Prostě jsi mě vyzval k založení diskuze na dané téma ("jestli mě to pálí" - to téma, mně osobně to až tak moc nezapaluje, díky .-))) ) a já tak učinil.
A v intencích možného se snažím svůj názor vysvětlit a získat pro něj podporu.
Ale hlavně a opakovaně - nepodporuju Richieeho (kterého ostatně problém vůbec nepálil, jen se o něm zmiňoval Pištovi jen tak mezi řečí) a žádné "podobné" !
Já jsem všemi deseti pro kultivaci prostředí Písmáka !

Ale...Lyryku ... je to jen NET. A pokud na sebe nevezmeme i to malé riziko, že nám nějaký tupec občas nesmyslně pošle pár bajtů nadávek, tak musíme asi zvážit, jak moc dokážeme existovat i v reálném světě.

P.S Za slovo CENZURA se chci omluvit. Skutečně je neadekvátní situaci a neměl jsem ho vůbec použít.
Ještě jednou se omlouvám.

Díky za trpělivost. :-)

22.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
Delahaye: díky za pozitivní přístup, který mi umožňuje diskutovat důstojně a na úrovni;

vsouvám do diskuse problém Richieeho, protože dokonale ilustruje důvodnost funkce neoblíbených autorů; naopak není pravda, že bys nenašel pod mými dílky negativní odezvy, pravda, rozsáhlejšího negativního rozboru se tu ale dočkáš také jen výjimečně; Richiee měl šanci, kdyby se pustil do obnažení svých kritických premis, nemuselo to tak dopadnout, mohla také vzniknout věcná polemika i kritika; nadávky (resp. osobní vhledy do jádra mé osobnosti z textu) mi vadí v kombinaci s nevědomostí a neumětelstvím, které se chce za kritiku vydávat; řada lidí mi prostě napíše, že je moje dílko špatný, ale když se budu snažit, tak se mi to třeba i povede a mně by nenapadlo jejich vkusový soud napadat, napsali mi stejně jako ty, že jim moje tvorba není blízká, nerozumí nebo nechtějí podstupovat rozumění - je to jejich nezadatelné právo, stejně jako se nemusí moje věci líbit Richieemu; jenomže nemohu považovat za vyjádření názoru spekulace na mou osobnost z textu, kde jde o stylizaci lyrického subjektu, a když jasně vidím, že analýza se vůbec nedostavuje; máš snad ty z mých textů dojem, že spolu nemůžeme mluvit, ačkoliv je nemáš v oblibě a píšu novotvary, nešel bys se mnou kvůli tomu na pivo?? ale dost o tom...

většina, většinový názor absolutně a většinový názor v této diskusi; dovolím si předpokládat, že moje spektrum styků se zdejší veřejností je nepochybně pestřejsší, než je vzorek této aktivistické diskuse; ke mně se dostanou prakticky všechny fobie, které se jinak navenek nevynoří, ale dostávají se ke mně proto, že se předpokládá moje nezaujatost v technickém slova smyslu a já řadu názorů prostě nemohu z etických důvodů prokázat, protože nezískám natolik masivní souhlas, abych tě přesvědčil; skoro vždycky, když je nějaká podobná diskuse, píšou mi do pošty osoby, které se této diskuse neúčastní a to z důvodů, které jsem obecně naznačil; nejsme tu samé dokonalé a vyrovnané bytosti, jsou tu i velmi křehké a hraniční osobnosti a ty mají ve svém katastrofickém vidění leckdy nepřekonatelného nepřítele; ale já musím brát v potaz i je, nejenom ty, kteří by se chtěli obohatit skandální kritikou nad autorem, který se vnitřně hroutí; vůbec pojem obohatit je sporný, protože obohatit bychom se měli, ale ne zlomyslností a falší, nikoliv nadhlížením, ale nahlížením, neboť se zde objevuje příliš věcí intimního rázu, kde v okamžitém sledu stojí rovnou ony nezvladatelné city...

jak velké je to riziko, strpět nadávky údajných kritiků??? ta otázka má podlahu z propadliště dějin slabých, slabších a unavených, jsem na jejich straně a jejich tvorba mi často bývá bližší, než neomalenosti silných a veselých, v tom to bude, že je jen tak neopustím .-)

myslím, že stále není vyvráceno, že jistá menšina cítí potřebu alespoň symbolické ochrany před vnějším "nepřátelským" (nerozpoznatelným?) prostředím; není myslím větší riziko z neobohacení kritkou, myslí-li ji někdo poctivě, rád si posléze přijatelnou cestu najde; ale ohrožení autoři by se mohli smazat a už by se nevrátili, to je pro mne osobně i eticky větší riziko a tedy jsem se stále nedal přesvědčit o zrušení oné nebohé funkčnosti .-) doufám, že i ty mne částečně pochopíš; z.
22.12.2004 00:00:00dát kritice tipa2a2a
Lyryku, celá tato diskuse ukazuje mimo jiné právě na atmosféru tohoto serveru, připadá mi občas více jako kolbiště než tvůrčí dílna, pak připadají do úvahy instituty neoblíbených. Asi to třeba vůbec nejde vyřešit, ale nezaznamenal jsem za půl roku žádnou seriózní diskusi o tom, jak přispět ke zlepšení atmosféry. Byla snad nějaká valná hromada, existuje skupina nadšenců převážně z Prahy, ale žádný hmatatelný pokrok jsem nezaznamenal. Tím nekritizuji, protože si neumím představit, zda je to vůbec v tvých časových a jiných možnostech a ani neumím posoudit, zda lidský živel lze v krátké době kultivovat.
Jen si stýskám, protože hledáme jednoduchá ale nekoncepční řešení. Já ten institutu podporuji, protože v dané situaci má opodstatnění. Pojďme však změnit výchozí situaci, jde-li to vůbec.
22.12.2004 00:00:00dát kritice tipGonsales
no ja souhlasim s Delahayem...
22.12.2004 00:00:00dát kritice tipdelete
tiez mi to pripada, ze sa tu len niekto nevie cez cosi preniest...a chce mat na dielkach cisto...

21.12.2004 00:00:00dát kritice tipCavalera
Když už jsme u toho, tak v rámci určité přesnosti by bylo vhodné rozlišovat "Neoblíbené autory" a "Neoblíbené kritiky". Může se stát, že na kritiku jistých lidí není chuť, ale přitom si rádi přečtem jejich poezii. :-)
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
osobní obrana není cennzura;
cenzurou nemůže být ani nazýváno to, že donutím jistého zájemce, aby svou kritiku realizoval v mezích redaktorského kodexu a nikoliv pohodlně, jako řadovou odezvu; cenzura je zákaz výmaz, ale zde jsou nejméně tři způsoby řešení situace a tedy obranné řešení je více symbolické, než účinné, je to deklarace pocitu, jenž jde přesto obejít, slovo cenzura je naprosto neoprávněné!

Ano, ať onen znechucený moudrý kritik obejde symbolicky nastavená pravidla, také tím poukazuje na to, co má vlastně v úmyslu; pokud ví, že s ním někdo nechce komunikovat -> on ho ke komunikaci donutí, jsme opravdu pro takové narušování osobní svobody jedince? že neposkytneme k obraně ani symbolický prostředek??
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipa2a2a
Řekl bych, že argument Lyryka o tom, že když kritik obejde daná omezení a pod jiným nickem či jako anonym znovu zaútočí, výrazně odhaluje svůj záměr a znehodnocuje svou kritiku. Už těch několik desítek sekund navíc, které neúprosný kritik potřebuje k ataku z jiné strany, může stačit k opadnutí afektu, vznikne-li.

A pokud to myslí dobře, má stále možnost formou zpráv svůj názor sdělit. Zpráva, která není veřejná, je stravitelnější a nabízí lepší východisko pro jinak narušenou komunikaci.

Čest lidem, jako je Delahoye, kteří umí přijímat a otevřeně sdělovat ve vší slušnosti a prostor, třebaže technicky nedokonalý, ale asi často účinný, lidem, kteří to neumí, čímž nejsou o nic méně úctyhodní.

A pak je tu možnost volby, která je či může být větším morálním dilematem, než aby to bylo rozhodnuto tím, že ta volba prostě nebude nebo naopak bude nějaká forma cenzury.
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipRichiee
Abych se vyjádřil, když už se tu něco podobného vyskytlo... To, že si mě pan L. zakázal, mi jen dokazuje, že je tu vážně něco v nepořádku. Nikomu jinému moje kritiky nevadily. To, že jsou kousavé, to je pravda, ale vždy se snažím jít po tom, co se mi nelíbí. Ale je taky pravda, že když je mi něčí poezie opravdu proti srsti, dá mi hodně přemáhání se držet. A když se pak ještě setkám s tak arogantní reakcí a konečným zařazením mezi nepohodlné, jsem dojat, přátelé.
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
Pan Richiee je lhář a brzy mne donutí k tomu, abych poukázal na to, že vedle názorů pod svými vlastními díly činí největší portfolio odezvy směrem ke mně, mají zcela jinou povahu, jsou zcela osobního rázu, žádný jiný ráz se neprokázal, protože kritika musí mít hlavu a patu a pojmy, které jsou notoricky známy musí být dodržovány; v tomto směru jset nalítli hochštaplerovi protože jste naivkové, přečtěte si znovu příspěvek o podstatě páně Richieeho kritiky a prohlédněte si jeho poznámky pod díly, bude vám to nad slunce jasné, že napomáháte jen trapnému zviditelnění někoho, kdo chce být za každou cenu statečný a být přitom viděn;

svoboda ataku není svobodou a nikdy tady nebude, protože atak omezuje svobodu toho, kdo není na žádný takový zvědavý; pokud se tady jednostarnně říká, že autoři zneužívají funkci k odblokování skvělé a podnětné kritiky je to velmi trapné, ale je to naopak, řada lidí tu zneužívá věcnou kritiku k vyřizování osobních účtů a nechápu jak se může čestným nazývat ten, kdo to podporuje, to tedy vůbec ne...
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
a ještě a logicky:

a) dějí se zde osobní útoky?
b) pokud ano, proč by ho měla suverénní osobnost strpět? proč by to nemělo být na jejím rozhodnutí? kdo jiný to může rozhodnout?
c) pokud ne, potom autor zneužívá proti oprávněné kritice svoje práva, ale pokud se někdo stane redaktorem, může tato práva překonat - pokud to někdo s kritikou myslí vážně, co mu brání, aby se stal kritikem a eliminoval tuto funkci??
d) je nevhodné vyžadovat odpovědný přístup od běžného uživatele, ale je možné vyžadovat plnění etického kodexu od redaktora (proto se Richiee redaktorem nestal, protože by se po něm dala vyžadovat odpovědnost k tomuto kodexu v klubu redakce & kritika);
e) chce někdo hájit právo na osobní útok? proč??
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipRichiee
Děkuji. Právě jsi předvedl osobní útok v praxi. Nemám co dodat.:)
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
Pokud se čtenáři nepodívají na věc také z druhé strany. Třeba se zamyslí nad tím, že těsně nad mým příspěvkem mě označuješ za arogantního; podívají-li se na tvoje údajné kritiky, najdou tam řadu osobních útoků, jeden z nich mne posuzuje jako člověka, se kterým by sis nesedl v hospodě a to aniž bys mne znal - jen na základě textů (to není arogantní útok?); řada lidí mne tu osobně zná - nechme to na nich, věřím jejich úsudku.
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipJiKo
Je to možnost, nikoliv povinnost - co chceš slyšet dál?

Jsem pro zanechání této fce, je na každém zdali ji použije.
Ale co mě štve, že nelze tuto informaci volně získat (na autorské stránce např).
Rád bych se volně díval koho má autor v oblíbených a koho v neoblíbených. Hodně to řekne
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipJiKo
Seš vlastně takový hippie:)) žádný tanky, jenom kytky, určitě nás nikdo nenapadne.... Určitě?
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
_JiKo_: tvůj návrh v poslední větě je na samostatnou diskusi; mne to již dávno napadlo, ale překážkou je skutečnost, že by si tuto informaci někteří nepřáli zveřejňovat z různých osobních důvodů, já proti tomu ale nejsem, naopak - zkus to prodiskutovat;
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Lyryk : tak teď musím raegovat - a to výrazně zvednutým obočím a vykulenýma očima ...

"nechápu jak se může čestným nazývat ten, kdo to podporuje, to tedy vůbec ne... " + "chce někdo hájit právo na osobní útok? proč?? "

toto jsem logicky vztáhl na sebe.

Tak - a teď mám pocit, že píšu asi tatarsky :-(
Takže - "čestným" jsem se nikdy nenazýval a jestli to tak někdy třeba vyzní, tak - ano - snažím se být ve svých všech konáních (tedy i na netu) čestným člověkem.
Ale zda se jím skutečně mohu nazývat, to musí posoudit jiní ..

A hájení práva na osobní útok ?
Třeba proto, že já osobní útoky využívám a vyžívám se v nich ?

Víš, já myslím, že Ty prostě jen nechceš ustoupit.
Jednou jsi nanejvýš spornou a v důsledku škodící (a na tom trvám) instituci zavedl a útok na ni bereš osobně.
Bohužel ...

Protože - budeš se divit - ale já chci tomuhle serveru prospět.
A mrzí mě , že to nevidíš ...

Mně je prd po Tvém sporu s Richieem. A Richiee Ti potvrdí, že jsem mu to ve zprávě psal.
Braň se mu, ignoruj , zavři ho do chlívku - co Ti libo.
Ale proč to má mít za důsledek, že Ty máš pak "argument" pro zachování tak rozsáhlé omezující restrikce ??
Najdi mi její ekvivalent kdekoli na netu, prosím ...
Pročti si bedlivě reakce - myslím, že jsou stejné jako před zavedením... Většině je to fuk, část je proti a JEDINCI to vyžadují.

A OSOBNÍM ÚTOKŮM TÍM PROSTĚ NEZABRÁNÍŠ !!!!!!!

A co já říkám je jen - nestojí to za ty vedlejší škody ...

A žádám - nepodsouvej mi jiné úmysly, než které jsem tu několikrát jasně deklaroval.
Díky.

Jiko - už mě fakt štve, že si každý přečte nadpis a pak má jasno. Rychle hotov, že ?
Prosím, zkus projít vše, co tu je napsáno.
Pokud Ti to za to nestojí, pak pro mě ani Tvůj názor není přínosem a já Ti děkuji za shovívavé minutí se s mou diskuzí.

Přeju krásný vyjasněný den.
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
Delahaye: promiň, osobně tě nikde nenapadám, nečiní mi potíže jmenovat kohokoliv ke komu mířím nějakou svoji názorovou výtku; v tomto případě se obracím obecně na morální podtext podpory osobních útoků, nikoliv na tebe; pokud to tak vyznělo, ještě jednou se omlouvám, ale tebe jsem tím rozhodně nemyslel;

nyní trochu fakt:
ekvivalenty neoblíbených najdeš různě po netu, zejména na různých zájmových serverech a jejich chatech; v řadě případů jde o funkci, která je normálně nepřístupná, ale na žádost jedince je využita a nastavena správcem serveru - k něčemu takovému se uchylovat nechci; o funkci neoblíbených autorů se v současné době uvažuje i na Totemu, uvidíme jak to dopadne tam a rozhodně je to jakkoliv bez mého ovlivnění;

Většině je to fuk, část je proti a JEDINCI to vyžadují.
///Mám jiné vysvětlení: ti co chtějí útočit, (příp. liberálové bez schopnosti solidarity se slabšími) jsou vehementně proti, postižení přecitlivělí jedinci to vyžadují - většina je zastrašena, nikoliv bez názoru, v mnoha osobních rozhovorech mi řada lidí přizná podporu, ale veřejně se nikdo angažovat nebude, protože se bojí msty těch agresivních, taková je pravda...

vedlejší škody... co vlastně porovnáváme?
a) škoda na náladě přecitlivělého autora;
b) škoda na náladě útočícího autora?
c) škoda na kritice vzniká s tím, že chudák postižený velký kritik nevstoupí do redakce, nemá zájem tomuto serveru vážně něco věnovat a vyžaduje přístup k nezodpovědné komunikaci - proč tuto otázku úplně pomíjíš??? to není jasné mně

vůbec ses nevyjádřil k mým argumentům, ale takhle se prostě nediskutuje, jsem mírně zklamán; krásný den ti samozřejmě přeju, protože to je úplně jiná kategorie problému, krásný den přeju i Richieemu a jiným lotrům, přesto co dělají, protože je třeba přísně oddělovat rovinu skutečně lidskou od té virtuální, což je proces, ke kterému se musí nějak dobrat každý sám;
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipJiKo
Diskuse je o tom, milý Delahay, že lidé snášejí své názory. Já svým přispěl - odpověď zní Můj názor je nechat tuto ať každý SÁM!!!! usoudí zdali ji potřebuje či nikoliv. Je li autor chtivý kritik jistě si nikoho neblokne, jeli autor chtivý tipů bude si je dávat sám.
Možná nechceš diskusi a různorodost názorů, ale jen aby ti všichni odkývali tvou vizi, zdá se mi.

ps: můžeš si mě dát do neoblíbených :-)

ps2: Dokaž ty proč je tvůj názor lepší než náš (oponentů) a nepřenášej důkazní břímě na nás
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipRichiee
Pokud si čtenáři přečtou tvou filipiku proti mě, tak už nemusí nic řešut, Tam ses dioopravdy odkopal jako arogantní omezenec neomezených možností. Ti jsou nejhorší.
A možná právě proto, že tě znají, to vidí jasněji než já. To s pivem jsem napsal až po pár dnech komunikace s tebou. Jsi doopravdy politováníhodný, pane větší než byl Skácel....
A pokud je to osobní, je to tak správně.
Prostě ty nesneseš, když tě neobdivují. Nepoplácáváš, tak ke zdi. A to není jen můj dojem. Věř mi.
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
Richiee: nepochybně jsi mne přesně odhadl a definoval z textu; to opravdu obdivuji... ale zjevně nemohu obdivovat, jak nahrazuješ esprit nadávkami;
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Jiko : sorry, ale mimo.

Takže naposled, pro TEBE : Já říkám, že kritiky pod dílky NEJSOU majetek autora.
A že tím, že je odfiltruje, omezuje mě, jako čtenáře. Tečka.

Tvůj názor je fajn - ale není k meritu věci.
Tak mi prosím nepodsouvej, že nechci cizí názor, ale nějaké kývání. To bys mě hrubě podcenil.
Zkusíš se zamyslet ? Děkuji.

21.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Lyryk : vidíš, a já vidím ostrý osobní útok v tom, že ""ale takhle se prostě nediskutuje, jsem mírně zklamán; krásný den ti samozřejmě přeju, protože to je úplně jiná kategorie problému, krásný den přeju i Richieemu a jiným lotrům, přesto co dělají, protože je třeba přísně oddělovat rovinu skutečně lidskou od té virtuální, což je proces, ke kterému se musí nějak dobrat každý sám""

Tohle je podpásovka jak řemen.
Kvalifikuješ mě na špatného diskutujícího a končíš se mnou.

Takže : Protože teď musím odjet pryč, pokud se mnou ještě budeš mít tu trpělivost, zítra se ještě ozvu a důkladně projdu Tvůj poslední příspěvek - bod po bodu.
Pokusím se Ti být důstojným diskutujícím. (ano, zní to sarkasticky, neb jsem fakt rozmrzen Tvým stylem boje).
Nicméně stále se jej pokusím vést ve fér duchu.


21.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
bez argumentů ve fér duchu, neuznal jsi ještě ani jeden argument, to je snad fér?? k čemu tu diskusi vedeme, že nikdo názor nezmění, protože argumenty na věc nemají vliv?? takhle nikam nedojdeme, a nevím jestli sis všiml, že jsem zcela adresně vysvětlil jak co myslím, ta věta co mi předhazuješ je mířena Richieemu a lotrům, nevím proč by ses měl s nimi ztotožňovat, ale to je asi neovlivnitelný problém; zrovna tak mi klidně píšeš, že víš nejlíp, jak smýšlí většina Písmáků, mně, který jsem s nimi v denním kontaktu podstatně užším než ty, ...??? nejde přece o výhru, ale o nalezení podstaty problému a ta je v tom, že Richiee si vynucuje něco, čeho může dosáhnout jiným způsobem, tak proč to sakra jsi ochoten podporovat??? to tedy nechápu
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipNoe1
Lyryk: Myslím, že ses dotkl jádra věci.

a) dějí se zde osobní útoky? ano

b) pokud ano, proč by ho měla suverénní osobnost strpět? proč by to nemělo být na jejím rozhodnutí? kdo jiný to může rozhodnout?

Chci o tom rozhodovat sám. Snahy zabránit v mém sobodném rozhodnutí považuji za omezení mé osobní svobody.

e) chce někdo hájit právo na osobní útok? proč??

Tím, že někdo chce rušit nástroj, kterým se mohu proti útokům aspoň částečně bránit de fakto hájí právo na osobní útok.

Jsem značně otráven touhle debatou.A abych byl konkrétní tím, jakým směrem ji Delahay vede - k neomezené svobodě bez odpovědnosti založené na nějakém hypotetické úvaze o ochuzení čtenářů o X potenciálně hodnotných názorů a kritik - (nemyslíš-li to tak, na mne to tak působí), takže je to opravdu mé poslední slovo:

Doufám, že nezrušíte možnost se bránit a doufám, že výsledkem téhle debaty bude možnost se navíc bránit i proti osobním útokům redaktorů typu Zdenda. "Nedotknutelnost" redaktorů považuji v současné době za kontraproduktivní přežitek.

Howgh.


21.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Lyrykovi rád odpovím na všechny otázky zítra. Doufám, že ho přesvědčím o tom, že se zčásti mýlí.

Noe1 - jen drobnost, t.j. okaté věci, kterým fakt nerozumím.
"Svoboda bez odpovědnosti" - takže odpovědnost nastane, až si začnu selektivně vybírat, kdo mě smí hodnotit a kdo ne. /a nezačínej, prosím, zase s tou písničkou : já nic, já jen OSOBNÍ ÚTOKY nechci ! - není tomu tak !/ - vyvstává jasný problém, že se autoři prostě ZBAVUJÍ NEGATIVNÍCH KRITK (-Ů) !
"Hájí právo na osobní útok" - no to je ale....povedené.
Copak fakt nechápeš, že kdo po Tobě půjde, tak to za pár vteřin obejde ? A třeba x-krát ?

Takže : CENZURA NENÍ OBRANOU PROTI OSOBNÍMU ÚTOKU.

p.s. co mám ještě udělat, aby někdo pochopil, jak to myslím ??
:-((((((((((((((
21.12.2004 00:00:00dát kritice tipCavalera
Jen poznímka Delahaye. Kritiky jsou majetkem autora díla (s tím, že je nemůže samozřejmě zneužívat ). Je to jako, když napíšeš n apapír básničku a pod to napíšeš, aby Ti každý z kolemjdoucích, který bude mít chuť, něco napsal. Kolemjdoucího je to svobodné rozhodnutí a těžko by prošlo tvrzení, že poznámky kolemjdoucích jsou majetkem příštích řtenářů:-) A ačkoli je to výrok pan XY, ten papír s výrokem je majetkem autora básně, nikoli pan XY. Je to papír pro osobní potřebu, k ničemu jinému nebyl určen a není autor ani oprávně a tak si ho může vzít a třeba hodit do kamen.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipPermon9k
podle mě je to nesmysl, ostatně mám pocit, že tato diskuse už tu jednou proběhla, takže je imho zbytečná.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipSamicka007
ja osobne si myslim, ze takova 'instituce' tu potreba neni... myslim, ze kazdy ma pravo vyjadrit svuj nazor svobodne ke kteremukoliv dilu - paklize autor nechce byt k urcitemu dilu "kritikovan" - muze prece "nestat o hlubsi kritiku"... Pokud ma pak nekdo osobni narazky ci vytky, staci jednoduse nereagovat, myslim, ze kazdy si o takovem cloveku udela obrazek sam...

20.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Permon9k : Proběhla, of course, však to zmiňuji v příspěvku. :-)
Ale zároveň poukazuji na fakt, že (IMHO) buďto byla většina proti anebo jí to bylo jedno.
A přesto byla tato možnost zavedena...

Proto se ptám : Je nutná a chce ji většina ? Není ve svém důsledku kontraproduktivní ?


20.12.2004 00:00:00dát kritice tipa2a2a
Karle, pozoruhodné téma, poprosím jako technický blbec, co je to vůbec za institut, nevím to a možná to neví vic podobných. Jak to v praxi funguje.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipchroustjazz
Dal jsem si sám sebe
do neoblíbených...
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Jirko - je to jednoduché.
Na své "Osobní" stránce má každý modrý odkaz "Neoblíbení autoři". Dají se do něj přidávat zvolené nicky stejně jako např. do "Oblíbených".
Vyvolenému nicku (-ům) tím pak zamezíš přidat Kritiku pod jakékoliv své dílo ...

20.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
jenom upřesnění: platí to, co napsal Delahaye, ale pro redaktory toto omezení neplatí...
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipPišta_Hufnágl
chrouste... :)))))))))))))))))

Jináč... Obešel bych se bez té funkce, sám ji nepoužívám, a k těm, co mě mají v Neoblíbených, stejně nemám, co říci - tak proč bych tam lezl, že ? Skoro bych řekl, že netuším, co ti vadí. Tu funkci používat nemusíš, a jestli si nějaký autor bude pod svými texty pěstovat políčko plné kladných názorů - myslíš, že to nebude poznat? A, následně, takový autor asi nic extra čtivého psát nebude(protože schopnost kvalitního psaní předpokládá schopnost sebereflexe), čili mě nijak netrápí, co si pod svými texty dělá. Jak říkám, diskuse o tomhle je veskrze na nic.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipa2a2a
Děkuju za vysvětlení. Netušil jsem to. Ta pravda jako vždy nebude jednoznačná. Z autorů, které sleduji, to asi nikdo nepoužívá. Ale uměl bych pochopit, kdyby tomu tak bylo a nejen kvůli vulgárním osobním útokům, ale i kvůli nevraživosti, která může být vyjadřována vzletně. Z principu těžko s takovým institutem souhlasit, ale ze stejného principu je správné, zda jeho využití ponecháme na každém z nás. Takováto osobní odpovědnost je větší a těžší. Umím si představit člověka, který ho použije i jako trapného snaživce o úspěch, ale i jako slušného jedince, který nemá dost odvahy či si nevěří v schopnosti hájit se, nebo mu to přijde nedůstojné.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipchroustjazz
pišta: a jestli si nějaký autor bude pod svými texty pěstovat políčko plné kladných názorů - myslíš, že to nebude poznat? A, následně, takový autor asi nic extra čtivého psát nebude..
tak tohle by si měli přečíst ti, kteří někoho v neoblíbených mají...

proto avi
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipVio
Pišto, vědomě tady lžeš. Proč se mi pod tvým dílem tedy zobrazuje "Přidat vlastní názor - kritiku NELZE!!!"?
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Ale Pišto .. :-)

Takhle smeteš ale ze stolu cokoli, viď ?
To je reakce typu - pokud Ti Písmák nevyhovuje, tak se nepřipojuj !

Proč tam tedy ta funkce je, když ji žádný "spravedlivý" nepoužívá ?
Proč myslíš, že políčko "plné kladných názorů" bude poznat ?
Nebude !

Ty vycházíš z premisy, že Kritiky jsou tu jen pro Autora.
Ale to není pravda !!!!
Já např. čtu (v rámci svých sil) všechny kritiky děl, která mě zaujmou.
A proč ??
Nikoli, abych si špásovně zaspamoval (jak tak často činí dost čtenářů .-) ), ale proto, abych získal co nejvíc názorů na dílko a udělal si z nich svůj průmět. A objevil tak třeba pohledy, které by mě nenapadly.
A pokud mi skrz "Neoblíbené" uteče negativní, ale trefná kritika, tratím jako čtenář dost !!!
Je to tak těžké pochopit ?

P.S. Líbí se mi, že pro Tebe je potřebnější Diskuze typu "Chci dítě" (od BGeorge - nic proti autorovi).
On ten hihihi chachacha spam je přeci jen větší sranda, než střílení do vlastních řad, že ? :-)

20.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Jirko - v 99 % - pokud na osobní (urážlivý) atak nereaguješ, útočník se na to vykašle a jde jinam ...
Pokud ho vrzneš do Neoblíbených a on má skutečně zlý úmysl jít Ti přímo po krku - co mu zabrání si za několik vteřin zřídit nick nový ?? Ale to už je fakt extrém ...

Jednoduše - u této instituce převažují zápory nad klady.
A tudíž soudím, že by Kartágo mělo být zničeno ! :-))

20.12.2004 00:00:00dát kritice tipa2a2a
Karle, to je pravda, ale to procento bude nižší. Myslím, že je třeba pamatovat i na ty méně odvážně a více zranitelné. Ale nejdůležitější je to, co jsem napsal : Vlastní odpovědnost volby je významnější. Znám autory, velmi dobré autory, které tímto strádají. Nesmíš jiné soudit podle sebe. Tvá přímost je záviděníhodná v tom nejlepším slova smyslu, ale není každému dána.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
ta funkce byla tenkrát vyvolána osobními ataky různých nesmiřitelných osob - dokonce se uvažovalo o rozšíření na Avíza a Zprávy, taková funkce je připravena, ale pokud byl klid nehnal jsem se do zavádění něčeho podobného...

můj postoj k Richieemu jsem popsal zevrubně v jednom svém dílku a nebudu tu na něj znovu dělat reklamu, kdo bude chtít ten si to najde, ale bezprostředním rozhodnutím zařadit ho mezi své Neoblíbené byla tato kritika pod dílkem, které jsem nedávno smazal a nyní obnovil zde >>

16.12.2004 Richiee
Ano. Vykradený Prométheus. Tak rád by dával oheň a dává jen kosti obalené sádlem.
Jiskry mezi vločkami... Kýč mezi kliškoidním klišé. Na chlapa tvého věku je to "roztomiloučce" pubertální. Ale jsou to jen slova, slova a zase jen slova. I zastydlá puberta občas stvoří zajímavou věc, tak se snaž...

pokud se někomu zdá, že tato kritika není osobní a urážející, těžko bude možné se v této diskusi na něčem shodnout; projděte si pro představu těch pár "kritik" pod mými díly od Richieeho a spočítejte všechna osobní hodnocení, kterých se mi dostalo, ten člověk nemá žádné právo mne a kohokoliv osobně hodnotit, kdybych to dělal já, dostali by všichni psotník a ukousali by mne; myslím, že něco podobného se může líbit akorát zlomyslným revoltujícím, jimž udělá radost každý atak na "mocné" osoby; představou, že si na mne každý musí dostatečně dovolit, aby byl statečný a viditelný tu trpí leckdo, ale takhle sprostě to nedělá... a diskuse s oním statečným se ukázala jako zbytečná, neboť v polemice se ukázalo, že dotyčný na statut kritika nemá, ačkoliv se za něj chce vydávat;
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipBebitka
jen velmi zhuštěně:

v podstatě mi je jedno, když jako něčí neoblíbenej autor nemůžu tomu dotyčnýmu psát kritiky pod jeho literární dílka... problémem se tohle stává v okamžiku, kdy jde o diskuse týkající se např. budoucnosti Písmáka - tady se mi ta selekce přestává líbit a mám za to, že by se mělo rozlišovat...

pro úplnost dodávám, že "instituci" neoblíbenýho autora sice používám taky, ale na druhou stranu se nezviditelňuju jako tvůrce nových pořádků a tudíž nikoho (!) nevylučuju z debat o organizačních záležitostech zdejšího prostředí... tož asi tak
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
Bebitka: jo tohle je zajímavá připomínka, s tím něco udělám, aby to tak nebylo... nenapadlo mě to, díky;
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipBebitka
a ještě něco:

Pišto, vědomě tady lžeš. Proč se mi pod tvým dílem tedy zobrazuje "Přidat vlastní názor - kritiku NELZE!!!"?

červeně a tučným písmem...
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
ne, že by nedokázal napsat názor neosobněji viz tato báseň >>

16.12.2004 Richiee
Vážně by mě zajímalo, komu je tato "báseň" určena. Rozhodně rýmovanka je to povedená, určitě jsi dlouze přemýšlela, jak to všechno tak pěkně zrýmovat. Ale jen tak pro upřesnění... Zkusila sis napsat býti ve Wordu? Všimla sis, že to podtrhne? Býti je už dnes dobré doopravdy tak k tomu, aby se rýmovalo s kvítí, svítí a dalšími cíťami. Prostě ti radím: čti, čti a čti, přemýšlej a zase čti. Pak možná poznáš, že tohle nění zrovna ono...


20.12.2004 00:00:00dát kritice tipBebitka
Lyryku není zač, je to dík týhle diskusi... vrtá mi to už dýl, ale asi bych se nedokopala to řešit...
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNoe1
a) Řada lidí zde nedokáže či nechce rozlišit kritiku a osobní útok. Neoblíbené autory používám výhradně jako ochranu proti osobním útokům ze strany arogantních jedinců. Z tohohle hlediska tento institut považuji za užitečný a jeho případné zrušení za velice podstatné omezení kvality Písmáka a mého práva nebýt v kontaktu s lidmi, se kterými být v kontaktu nechci. Naopak rozšíření blokace na zprávy a zejméééééna aviza považuji za krok dobrým směrem.

b) Při současném stavu Redakce považuji to, že si mezi neoblíbené nemohu zařadit redaktora za atavismus z dob, kdy být redaktorem snad ještě znamenalo alespoň určitou kvalitu odbornou a lidskou. Dnes členství v této skupině negarantuje nic a proto bych ocenil, by dle mého názoru nesmyslné omezení bylo odstraněno. Pokud by se už mělo něco rušit, hlasuji pro redakci.

c) Nesouhlasím s tím, že instituce je dobrá, pokud vyhovuje většině. Naopak. Instituce je užitečná, pokud je užitečná aspoň pro jednoho uživatele (a pro mne je). Jde o ochranu menšiny - většinu tahle funkce nikterak neomezuje.

20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNoe1
jo a ještě avi pro chrousta, aby slyšel názor někoho, kdo má na svém seznamu neoblíbené autory :-)))))))))))
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipa2a2a
Karle, ta diskuse se rozbíhá, ale díky za ni, doufám jen, že nastaví ještě více zrcadla. Byť názorově s tebou souhlasím v této diskusi jen zčásti, dokazuješ, že otevřenost je nezastupitelná.


20.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Noe1 : ježišmarjá !!!!
Kdo po Tobě takhle jde ?????
Pokud na útok nereaguješ, dál Tě mučí svými ataky ???
Restrikce, restrikce, restrikce .... :-((((((
Cítíš se jako ohrožená menšina ???
Menšina, které jde někdo po krku ???

"jeho případné zrušení za velice podstatné omezení kvality Písmáka " ..... no v čem Ty tedy vidíš kvalitu Písmáka, to zůstává rozum v haptáku ..
.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
Del..: ohroženou menšinu mohu nazvat pracovně: "přecitlivělí", jichž může být celé spektrum; nemůžeme si nalhávat, že se tady lidé seznamují, ale také rozchází a potom nejde mezi nimi o literární kontakt - je myslím dobré si uvědomit, že osobní rozmíšky jakkoliv oprávněné sem nepatří - s tím nelze souhlasit???
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipProkletí
třeba taková instituce studijního u nás na fakultě mě trápí mnohem víc ;o)
m.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNoe1
Cheš snad slyšet jen souhlasné názory? Já to takhle vidím. Sorry. Co to dělá s tvým rozumem mi je jedno ... protože takováhle poznámka pro mne je příkladem něčho co se může lehce zvrhnout na osobní útok. Vem můj naázor nebo neber, ale nehodnoť můj rozum laskavě.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipchroustjazz
noémku: abych slyšel tvůj názor, musel bych si ho přečíst nahlas - ale kdybych si ho četl nahlas, sousedi by si mysleli, že jsem se dočista zbláznil (už takhle to mám u nich nahnuté 8¨-)))) ) - a to já si vzhledem ke kursu koruny v lucemburských bankách prostě NEMOHU dovolit, to snad chápeš, ne? 8¨-))))))))

s těmi neoblíbenými je to těžké - ono to tak trochu vzniklo díky mým hádkám se slípinou - tenkráte jsem byl pro, ale nikdy jsem ani proti slípině tuto vymoženost nepoužil - dnes jsem vyloženě proti - pokud chci k nějakému dílu napsat kritiku a tam na mě vyskočí nápis - Kritiku přidat nelze !!! - tak jsem vzteklej, páč vím, že je to proto (myslím tím konkrétní případ), že jsem si dovolil napsati k jednomu předchozímu dílu negativní kritiku (nebyl to osobní útok!) - prostě jsem jen napsal, že se mi to nelíbí a proč - a autor si mě záhy dal jen pro toto do neoblíbených, abych mu zřejmě nekazil kritiky pod dílem - proto tedy jsem proti tomu používat "instituci" neoblíbení..

Ale např. souhlasil bych používat blokování zpráv od určitých lidí

A s výše uvedeným bych navrhoval dotčeným autorům, kteří si nepřejí záporné kritiky, aby na to MINIMÁLNĚ někde pod dílem upozornili, že si přejí jen kritiky oslavné
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNoe1
Lyryk: je snad přecitlivělý útok na mne :-))))))))
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNoe1
?
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipLyryk
redaktor poezie
chroust: já se některým lidem nedivím, že si tě dají do neoblíbených, jsou dny, kdy kopíruješ jednu kritiku pod všechno, co navštívíš, je to osobní pohrdání, které z tebe cítí a proto si tě tam dají, já tomu rozumím... pokud se ti něco víckrát nelíbí, je otázka proč s tak neforemnou a nanicovatou kritikou tam dála chodit, ta kritika by měla dotyčnému k něčemu být, se vkusem se polemizovat nedá, s argumenty ano; tak až napíšeš někde argumenty, potom bych bral tvůj postesk vážně...
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNoe1
chroust: to jak tuhle funkci někdo používá je jiná věc. Pokud někdo nechce můj názor, nenutím mu ho a ani se mne to nijak nedotkne.Je ale snad něco divného, že nechci být v kontaktu s lidmi, kteří mi nesedí jako osoby?

A znovu opakuj, nejde mi o kritiky, ale o osobní útoky.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipPišta_Hufnágl
Vio, Beb: Taky tak maximálně mohu říct, že jsem na to vědomě zapomněl.... Již ruším a račte v mou náruč... :)))
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipchroustjazz
lyryk: pokud myslíš např. to, že jsem dal všem dílům tip nebo výběr, nebylo to pohrdání autory, ale systémem hodnocení děl


20.12.2004 00:00:00dát kritice tipPišta_Hufnágl
Tedy "tady" tam mělo být...
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNoe1
Abych to ilustroval příklady z nedávné debaty pod dílem:

"ach božínku, ty jsi mi ale malej čurák!"

"kreténe naamyšlená, to že jsou tvé bláboly jasné tobě vůbec neznamená že mají nějaký smysl, nechlastej tolik, chudáčku, běž se léčit"

"Ty jsi jen rozčílený zakomplexovaný puberťák... Bolševiku"
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipPišta_Hufnágl
Del: Ptal jsi se na názor, tak jsi ho dostal... :)
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipBebitka
Pišto dík. Určitě se najde způsob, jak tu možnost smysluplně využít.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipPišta_Hufnágl
:)
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipVio
Pišto, stálo by za to, se nejdřív zamyslet, zkontrolovat a pak psát. Tak třeba příště...
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipa2a2a
Noe, vyjádřil jsem velmi podobný názor, souhlasím i s připomínkou vůči redakci, jejímž jsem členem, ne snad, že by se měla nutně rušit, ale zde je hodně hledisek a je to na jinou diskusi.

Vzpomenul jsem si ještě na jednu zkušenost, která opravňuje tento institut. Když se pod nějakým dílkem, které nabralo třeba 30 tipů objeví v důsledku jedné záporné kritiky polemika, přísun téček jakoby ustane nebo se velmi zpomalí. Je to tím, že najednou další čtenáři prozřeli ? Nebo tím, že mají strach, že si kritika, který patří do okruhu jeho přátel, znepřátelí ? Obojí může být pravdou.

Když se člověk slušně hájí, je obviňován z neschopnosti přijat konstruktivní kritiku a jedním dechem je mu upíráno právo na obhajobu. I za těchto okolností takovýto institut může mít přísně výběrově smysl. Já jsem ho dosud nepoužil,

Rozšíření i na avíza a zprávy. Proč ne, pokud by to pomohlo těm, co se neumí bránit nebo to považují za iracionální ztrátu času. Vždy je to volba. Osobně bych to nepoužil, poněvadž mám dobrou zkušenost právě se zprávami, kde se mi daří se svými oponenty dojít k větší či menší míře shody. Lidé jsou mimo zraku veřejnosti často přístupnější. Namítnete, že k tomu slouží kategorie - indispozice, ale ta svým názvem je trochu zavádějící.

20.12.2004 00:00:00dát kritice tipPišta_Hufnágl
Nikdo další už tam nebyl, a vás dva už snad schovaný nikde jinde nemám. S pozdravem Dvakrát kontroluj a jednou piš!

Pišta.

P.S. Del: Tak to vidíš rovnou na praktickém příkladu, jak moc mi ta funkce byla platná - akorát ze mě udělala vola... :)) Pravda ovšem je, že po přečtení ohlasů musím přiznat, že v nějaké formě možnost se bránit (třeba tomu co psal Noe) být musí. Chjo, ještěže to není na mně, to rozhodování... :)))
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNoe1
Del: jo a abych ti ještě odpověděl na tu záplavu otazníků:

Kdo po Tobě takhle jde ????? Momentálně a pod tím¨to nickem nikdo.

Pokud na útok nereaguješ, dál Tě mučí svými ataky ??? Ano, minimálně jsem zažil otravování záplavou avíz.

Restrikce, restrikce, restrikce .... :-((((((
V čem? v čem? v čem? tě mé myšlenky omezují? ;-(((((((((

Cítíš se jako ohrožená menšina ???
Menšina, které jde někdo po krku ???
Necítím, ale znám několik lidí, kteří (ač nebyl o nic horší než zdejší průměr) nevydrželi to, že jim někdo po krku šel, dle mého názoru čistě z osobní averze, umění v tom nehrálo roli.

Stačí?


20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNoe1
a2a2a: tou poznámkou o rušení redakce jsem jen chtěl vyjádřit, že pro mne, jako řadového uživatele tohohle servru, je redakce v současné podobě méně užitečná než většina dalších funkcí zde. Nevadí mi její existence, ale nepřeceňuji ji. V tom se asi shodnem.

Z duše mi hovoří tvůj třetí odstavec.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Lyryk : že sem osobní rozmíšky nepatří, je každému jasné.
Zrovna tak je jasné, že vyřizování osobních účtů tímto vyřešeno nikdy nebude, protože někteří lidé se prostě hádat budou dál.
To, že si strašně lidí plete místo pro kritiku s nekontrolovaným chatem, je obrovský problém.
Aspoň pro někoho, kdo se snaží dopátrat pro něj cenné (třeba) kritiky.

Pišta : za názor Ti samozřejmě děkuji, nicméně ... viz Noe1

Noe1 : :-) proč jsi nabyl dojmu , že chci souhlasné ohlasy ?
Jediné, co chci, je zrušení této neblahé instituce. A to proto, že škodí.

Ještě ke Tvé druhé reakci : a) jsem obtěžován avízy od lidí, kteří si myslím, že jejich názor je díra do světa, a neustále posílají avi všem od kdejaké hlouposti.
Dám si je snad všechny do Neoblíbených ?
Ne, jsem šikovný kluk a umím použít zaškrtávátko a tlačítko Smazat označené ...
b) v čem mě Tvé myšlenky omezují ? - propaguješ myšlenku, která je důsledku "kvality Písmáka" škodlivá

Za Tvůj názor Ti děkuji, nicméně ... viz Pišta

ad oba :
JÁ SE PROSTĚ SNAŽÍM ŘÍCT, ŽE ZÁKAZ JE SLEPÁ ULIČKA.
Ignorováním těchto sprostých entit se docílí efektu stejného - ne-li lepšího.
Proč mi nedokážete opak ?

a2a2a : "Když se pod nějakým dílkem, které nabralo třeba 30 tipů objeví v důsledku jedné záporné kritiky polemika, přísun téček jakoby ustane nebo se velmi zpomalí. Je to tím, že najednou další čtenáři prozřeli ? Nebo tím, že mají strach, že si kritika, který patří do okruhu jeho přátel, znepřátelí ? Obojí může být pravdou. "
Jirko - tohle snad ne.
Odpovědí snad může být, že od osoby, která nezvládne mít ani anonymně vlastní názor, snad ani reakci nechci.


20.12.2004 00:00:00dát kritice tipa2a2a
Karle, s tím těžko polemizovat, samozřejmě že máš větší pravdu, ale je to s tou anonymitou skutečně tak anonymní ?
Já za sebe mohu říct, že se pod svým nickem anonymně necítím téměř vůbec a jednám, jako bych stál tváří v tvář člověku.
A nejsem sám. Není to nepřirozené. V´dyť lidé, se kterými mne zde pojí virtuální přátelství, často nechtějí napsat z jakého města jsou nebo jakou mají profesi. Jsme různí, tedy normální.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNoe1
Del: Ne možnost se bránit osobním útokům, ale zvůle těch co mají sprostější slovník a více času otravovat Písmáku škodí. Neodpověděl si mi, čím tě tento institut jako autora omezuje. Dej mi jediný příklad.

Svoje názory můžeme podpořit jen dojmy a spekulacemi. Oba. Tudíž se holt neshodneme.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
ještě for Noe1 : jejda, já přeci vůbec nehodnotil Tvůj rozum !
To by samozřejmě osobní útok byl a těm já se skutečně vyhýbám, věř mi.
Mluvil jsem samozřejmě o svém "haptáku" .-))
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipPišta_Hufnágl
Chápu to správně, že ti spíše jde o kultivaci prostředí, než jen o jeden konkrétní bod (zde Neoblíbení)? Z toho cos napsal mi to tak vychází. V tom pak mohu souhlasit, ale ohledně dílčích věcí si dovolím oponovat. Kupříkladu zde - nerozumím, proč voláš po zrušení něčeho, co tě nikdo nenutí používat, nerozumím, jak by zrušení téhle funce pomohlo zlepšit prostředí.
P.S. Jestlis to už někde vysvětlil, omlouvám se, jsem zrovna v práci, a pacienti mě činí poněkud nesoustředěným.... :(
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipalternative4
No, sám tuhle funkci nevyužívám, připadá mi to jako cenzura a já jsem pro svobodu projevu (což ssebou nese rizika - s těmi se musí počítat - vždy a všude); pokud mi někdo k dílu napíše "je to sračka", je to jeho názor a dost dobře to taky může být pravda - takže to pro mě může být i přínosný. Pokud je někdo vyloženě sprostej, pak jeto blb a nevím, proč si s takovým člověkem dělat vrásky, dost často mě to spíš pobaví.
Na druhé straně je asi problém někomu tuhle možnost, dát si někoho do neoblíbených, upírat. Je to prostě jedna z možností - nikoliv povinnost. A sám fakt, že někdo tuhle funkci používá, o něm může - ale nemusí - něco vypovídat (pokud například zjistím, že mě má autor xy v neoblíbených a sám před sebou mám svědomí čistý, pak nebudu mít ani potřebu víc k tomuto autorovi zavítat - mám raději upřímné sdělení "myslím si, že jsi kretén" než pokoutné zařazování mezi neoblíbence; jinej případ je, když někdo nedá pokoj ani potom, co byl několikrát upozorněn, že si jeho sprostý "výměšky" pod svými díly nepřeju - pak bych si zařazení autora do této škatulky představit dovedl).
Osobně si myslím, že jestli už tu tahle možnost musí být, asi by to bylo víc na místě u avíz.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Noe1 : :-) dám Ti tedy jediný příklad.

Přicházím o všechny podnětné hypotetické kritiky pod hypotetickými dílky, kde X hypotetických autorů zablokovalo X hypotetických kritiků.

Myslíš, že to výsledné číslo bude rovno nule ?
Já si to nemyslím.

Ale díky za Tvůj čas.

a2a2a : Jirko, cokoli jsem tu kdy napsal, jsem schopen a ochoten kdykoli říct adresátovi i z očí do očí.
Takhle já se holt anonymně chovám, no .. :-)

20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNoe1
Del: OK, tuto čás sdělení jsem tedy mylně interpretoval. Popravdě jsem moc nechápal, co tím chceš říct, kromě toho, že ti zůstává rozum stát nad tím, jaký mám pohled na věc :-)
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipa2a2a
Karle, zřejmě si mně nepochopil. O tvé přímosti i slušnosti ani na okamžik nepochybuji. Psal jsem o sobě a dalších, že ta anonymita až tak anonymní z hlediska individuálního prožívání není a že musíme ctít i lidi, kteří odvahu postrádají.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Pišta : kultivace zejména ! :-)
Viz moje reakce Noemu.

alternative4 : děkuju za názor.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipalternative4
Jo a redaktorům - proč není možnost dát si mezi oblíbené redaktory??? To mi připomíná praktiky dávného minula. Pokud už tu má být možnost zařazovat autory mezi neoblíbené, pak to má platit pro všechny. Nebo jsou si snad redaktoři rovnější?
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNoe1
Del: :-))) jasně čistě hypoteticky ano.
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipalternative4
mezi neoblíbené samozřejmě... kdybych si to po sobě přečet, žeáno ... :-)
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
alternative 4 : "Proč není možnost dát si mezi neoblíbené redaktory???"
Tak teď Ti překvapivě odpovím já !
A to proto, že budu citovat Lyryka, protože si jeho odpověď na tutéž otázku v tehdejší diskuzi před zavedením "neoblíbených"
pamatuju velmi přesně. (neb mě praštila mezi kukadla) :-))

Lyryk řekl : Protože to by byl extrémismus a já extrémista rozhodně nejsem.

20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNotreal
momentálně mi to připadá nedořešené - autor se stejně může přihlásit jako anonym a stejně si může psát co chce - zdejší správci však ndokážou ty výplody zachytit všechny, i když je o to člověk slušně požádá...
takže momentálně si myslím, že je to účelovost ze strany zakladatele této funkce...autorům zase tak moc nenapomáhá.
ave
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipalternative4
hehe :-))) to je dobrá odpověď
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipKorovjev
mno ja nevim, este sem tu nevidel nikde zadny osobni napadani, takze mi ta funkce pride navic. a jesli me chce nekdo napadat, sem zvedav jak mu to pujde:o)
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNicollette
tyyy brďo, se tady všichni chvástáte nějakou kritikou, ale že byste někdo četl třebas rezence nebo tak, na to všichni kašlou co... inteligenti... samý kecy kecy kecy...
(teď nic proti tobě, Delahaye, sem se rozčílila obecně)

chytrý ste jak rádia.... kristepane

hezký Vánoce
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Nicol : nic proti Tobě, ale řekni mi, jaký má Tvůj výkřik cenu ?
Byl k tématu ? Byl vůbec k něčemu ?

Také Ti přeju hezké Vánoce ...


20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNicollette
byl k tématu, co se týče kritiky = kritik = neoblíbený kritik a byl k tématu, protože bla bla bla.... víš co mě štve, že kvůli těmhle bla bla bla se maže víc a víc lidí....
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye
Nicol : no vidíš, já si bláznivě myslel, že tu bojuju za větší svobodu a informovanost a nakonec se dozvím, že se kvůli mým bla bla bla maže čím dál víc lidí ....

nejsem naštvanej, jen mě napadlo, jak moc pečlivě vlastně ty diskuze čteš.... a nemyslím ty s námětem Voloďa ...
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipmalej_blazen
myslim ze to je obecne funkce na nic....kdyz clovek chce tak muze psat kritiky i k tomu kdo si ho da neoblibenych staci se neprihlasit a napisat nazor jako anonym a podepsat se....takze jak rikam je to funkce na nic....
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipAugustin_Šípek
slova -funkce na nic- jsou snad až příliš přibroušená, myslím, že jsou tu případy, kdy se může velmi "hodit" ,nicméně asi nejde než souhlasit s tím, že se dá pohodlně obejít, ale pár zoufalců, kterým to stojí za to, nás stejně asi nerozpláče
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipEvička
ale je to jasně daný parametr - pro neoblíbeného kritika ... autor
např. neunese danou zátěž ...každý má právo - mít neoblíbené
autory - kritiky, jako třeba nemá rád ... politiky, tchýni, držkovou
polívku, komunismus ...je to svobodná volba ...
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipsidonia
souhlas s alt4
(myslim jako ten 1.příspěvek, který sem šoupl)
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipKorovjev
to Nico: cau lasko, jak se mas? rozcileni ti neslusi, dela se ti vraska pod levym okem...a vubec, nepochopil jsem, co tim chces rict. proto prosim jeste jednou a srozumitelneji - i nam, neredaktorskym krysam a inteligentum (tohle bylo i na me? diky.o)) co se tyce Krista Pana, nech ho, prosim, odpocivat v pokoji...zatim pa
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipdevi
ta fce...je nanic; mně to připomíná sociální demokraty...šecko "mít ošetřený" a výsledkem je džungle a absurdity a la - nejmenovaná autorka napíše o někom dílo a tomu někomu tímto "zlepšovákem" zabrání se pod něj vyjádřit :-))))

taky mám tu hranici napadnutí díla / napadnutí autora poněkud dál :)

a cpát do neoblíbenců si nikoho nehodlám, páč a) až tak trapná nejsem, b) se raději bavím s konkrétním písmákem, než s anonymem

je fajn, žes to otevřel...minimálně je to docela odvaha :)

20.12.2004 00:00:00dát kritice tipalternative4
sid - a já už se těšííl, že se mnou souhlasíš bez výhrady a že i do pekla za mnou půjdeš :-)))
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNicollette
Delahye: však já sem neřekla že kvůli TVÝM bla bla se někdo maže, ale obecně kvůli těmhle bla bla... nevim o jaký demokracii mluvíš, pro mě je Písmák internetová stránka na který se vyskytnu, něco si přečtu, okomentuju to a ave maria... nežiju tady... prosím, nezlob se na mě:-)))) mě tyhle debaty ale vážně nesedí :)

Korovjev: ach ano, ušetřim za krém koenzym Q 10 nebo jak se to jmenuje a stáhnu se do kanálu k vám, ke krysám... tam já to náhodou velmi ráda :-))) mějte se
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipNicollette
btw sorry že sem ti poničila nick Delahaye :))
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipBig_George
Delahaye, nepleť si nicky, (G)eorge z fóra o děťátku teda nejsu....dětí mám doma pět a stačí.
Jinak je mi celkem fuck, jestli se někdo dá blokovat, čili né. Už jsem se za ty léta na netu leccos naučil.:-)
O písmáku nemluvě.....
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipElyn
nejmenovaná autorka měla evian v neoblíbených již dřív, a to proto, že její kritiky nesledovaly ani tak kvalitu díla, ale osobní averze vůči autorce. O takové "kritiky" opravdu nestojím a pod dílem mi chybět nebudou. Ani u mě, ani u někoho jiného...
20.12.2004 00:00:00dát kritice tipDelahaye

Nicollette : :-)) OK. Tvůj postoj je mi sympatický, fakt.
Ale víc než komolení mého nevýznamného nicku mi vadí, že mi podsouváš, že mluvím o demokracii. .-)

Tak takhle silné slovo bych si do své papuly fakt brát netroufnul, já jen o malinké svobodě snil ... :-))

Měj se hezky...

Big_George : Velká omluva a popel na mou skloněnou hlavu ... :-)
Máš recht.
Dyž ale pro mě je halt Jiřík jako Jiřík, no ... .-)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor