Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 452 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Věci, co létají uvnitř
datum / id07.03.2005 / 152354Vytisknout |
autorKandelabr
kategoriePovídkyDalší dílo autora
upřesnění kategoriemimoidnost
zobrazeno4737x
počet tipů5
v oblíbených0x
Prolog
mimoidnost, ale třeba v ní něco najdete...
Věci, co létají uvnitř

Jen v jednom místě byl nepatrně tmavější stín. Neškodný. Černý stín halící do tmy patku obřího kamenného sloupu hlavní lodi. Černý stín v božské arše, s ďábelským úsměvem odhalujícím dva sněhobílé břity. Strašlivý stín, jehož měkké sametové zašustění přináší smrt.

 <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Ne…

 

Uslyšel táhlé zavytí, hrozivé a bolestivě rezonující někde hluboko v těle. Věděl, že se blíží. Přidal do kroku, ale bál se rozběhnout, snažil se dávat pozor kam šlape, zdálo se mu, že každá praskající větvička je slyšet na míle. Třásl se po celém těle, bál se ohlédnout, téměř cítil na zádech jejich horký zvířecí dech a každou chvíli očekával tesáky, které se mu zanoří hluboko do zad.

 

Ne…

 

Nad hlavou mi prolétl rejnok, tiše a elegantně, jak to umí jen on. Co takhle konečně napsat ten příběh o schizofrenním klukovi, na který tak dlouho myslíš? A co ten můj příběh, řekl pirát ne nepodobný Johnu Silverovi, už ho odkládáš pěkně dlouho.

Nahoře na sloupu seděl chlap a mlčel. Křičet na něj nemělo cenu. Teď mě trochu vykrádáš, káravě na mě skrz brýle v tlustých obroučkách pohlédl Umberto. Nikoho jsem přece nejmenoval, mistře.

V rohu pokoje na hromadě z lidských lebek ležel obrovský rezavý vlkodlak, hustou srst slepenou černající krví. Toho jsem už někde viděl, řekl Mandevill, v Americe nebo snad v Paříži?  

Co takhle nějaké sci-fi, nadhodil John Carter. Detektivní, řekl na půl huby Marlowe a líně se zhoupl na židli. Ne, raději něco ďábelštějšího, řekl ten druhý Marlowe.

 

A nebo o tom, řekl jeden kluk, jak jsem měl vesmír sám pro sebe a nebo o tom, řekl jeden kamarád, jak jsem umřel. Nebo raději něco veselého, řekl Charles Spencer, posadil se na kraj postele a bezbranně složil ruce do klína. Jasně, řekl Figaro, třeba něco o tom  jeho knírku. Nebo o mém, řekl Salvátor. Nebo o mém, řekl Adolf.

Co takhle nějaký souboj? Pěstní, slovní, mezigalaktický, hudební? Něco jenom tak?

Objevila se mantikora, hydra a medúza, chlápek, co nemohl žít bez trumpety a další, co si stavěl dům z knih, upír, kterého jsem chtěl nechat vysát krev opatu Sugerovi a pak jej zazdít, ale nakonec mi obou přišlo líto. Hejno mořských koníků. Loď v břiše velryby. Marco Polo osleplý písečnou vánicí. Rozkvetlá louka. Dívka ukrývající pod bělavým závojem lepru. Tolik vám všem dlužím. Počkáte?

 

Ne…   Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

30.04.2005 00:00:00dát kritice tipevalota47
ještě se vrátím - ani nevíš co se mi honí hlavou...........
04.04.2005 00:00:00dát kritice tipnounejm
Nechápu, proč tomuhle říkáš mimoidnost. Vážně pěkně napsané!
11.03.2005 00:00:00dát kritice tipMeTB
Já chci napsat povídku o zeleném panáčkovi ze semaforu, který odejde do světa. A taky hudební o milostném trojúhelníku. O ženě se zamrzlýma očima.
...
Prostě věci, které už někdo někdy jistě napsal.
10.03.2005 00:00:00dát kritice tipJinny
Wow, ten konec, ten konec *
08.03.2005 00:00:00dát kritice tipStvN
Počkáme.
08.03.2005 00:00:00dát kritice tipKytiii
ha ha...
připomíná mi to šrotující závity těsně před půlnocí - ležív v tichu své postele, zírám na strop slepýma očima a vzadu na tom plátně se promítá film... naťukám si pár poznámek do telefonu - nechce se mi slízt z palandy... ráno si na ten supr nápad určitě vzpomenu...
ráno, budíček...
Včera jsem vlastně něco vymyslela... co to jen bylo... Zmateně zírám na uloženou zprávu: hovadko bozi
...příště asi budu muset být konkrétnější...
:o) *
07.03.2005 00:00:00dát kritice tipdickcock
Jejda, to se mi líbí. Asi hlavně proto, že to znám. Náměty v mé palici bývají zřídka tak jasné. Většinou je pak zapomenu, ale to není ten správný recept. Tak TIP.
07.03.2005 00:00:00dát kritice tipjohanne
Výborný :)
*
07.03.2005 00:00:00dát kritice tipalina
waauuuu... tohle tedy můžu!


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor