Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 454 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Jelen
datum / id24.11.2005 / 185539Vytisknout |
autorJinny
kategorieJen tak pro radostDalší dílo autora
zobrazeno1384x
počet tipů0
v oblíbených0x
Prolog
Jedna existencielně sarkastická...
Jelen

    Zezačátku to byl takový hezký podzimní melancholický den. Vesele jsem si hopkal a jak už to tak u jelenů bývá, přitrouble jsem se usmíval nad tím, jaký je dnes výjimečně pohledný den. Pokud bych tušil, že tento den mám životnost lumíka v depresi, možná by podumal nad údělem jeleního bytí nebo nad obecným smyslem evoluce. Ale já myslel na tu starou rašpli a vyšeptalou škebli, paní Jelenovou, která mi hned ráno namluvila, že venku sněží, aby mi zkazila náladu.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

    Jak jsem si to tak vesele hopkal a přemýšlel nad tím, jak to té přezrálé bukvici vrátit, zaslechl jsem dívčí hlásek recitující z kultovního dílka - Slabikáře. Ne že by se ty veršíky vyrovnaly třeba "Tarbík Majer, to je pane frajer" z krysích Povídaček pro nejmladší, ale sousloví "Ema má mámu. Máma mele maso." mělo jistě svou zvrácenou poetiku. Vzápětí se ovšem ozvalo tatínkovo: "Soničko, prosímtě buď chvíli v klidu." Následovalo: "Sakra, Soničko, zmlkni už na chvíli! Nemůžu pořádně zamířit."

    Netušíc nic o příštích chvílích své budoucnosti, a nebude jich mnoho, zvědavě jsem přistoupil blíž. V okamžiku, kdy pytlákova kulka proměnila můj mozek na míchaná vajíčka, před očima se mi promítl celý můj pitomý život. Nebylo se moc na co koukat. Pytlák si mě přehodil přes rameno, vzal Soničku za ruku a za popěvku "Máma mele maso!" jsme vyrazili lesem. Utěšoval jsem se alespoň tím, že nasytím hladovou rodinu. Smůla byla ovšem v tom, že se lesem zrovna procházel i hajný číhající na nekalé živly. Možná kdybych vážil míň, nehodil by mě pytlák do kanálu, ale do dobře vyhřáté trouby, jak později vyhlašoval ctnostný ochránce lesní zvěře. A zezačátku to byl takový výjimečně pohledný den.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

13.12.2005 00:00:00dát kritice tipKandelabr
příjemné :)
24.11.2005 00:00:00dát kritice tipoverflow
mě to připomnělo nějakou (možná nepilovu) povídku o postřelený srnce, kterou jsme snadd kdysi měli taky v čítance...
nic tam nevidim jinak
(nebo blbě čtu)
ale je to pro radost, sloh fajn...
24.11.2005 00:00:00dát kritice tipHrbol
do hlavy střelen


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor