Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 440 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+14 neviditelných
Vyvolený národ
datum / id07.06.2001 / 26614Vytisknout |
autorSpvrivs
kategorieÚvahyDalší dílo autora
sbírkaNová Genesis,
zobrazeno2499x
počet tipů0
v oblíbených0x
zařazeno do klubůPísmácká virtuální synagoga,
Prolog
Kapitola IV.
Tady už je to vyloženě podle Bible, takže kdo chce, může to ignorovat.
Vyvolený národ

Po zmatení jazyků se začaly oddělovat i víry. Jednotní lidé měli jednu víru, ale rozdělení, zmatení Zloduchem Ničitelem, věřili každý národ jinak. To proto, že Ničitel vnášel do víry chaos, aby lidé zapomněli na dobrého Ducha, jejich stvořitele. A dařilo se mu to dobře.

 

A tak si Duch řekl: "Lidé na mne zapomínají a jejich víra je zmatená. Musím aspoň jednomu zjevit pravdu o sobě, aby se ke mně lidé vrátili."

 

I díval se Duch po světě a hledal dobrého člověka, který by pravou víru uchovával. Hledal dlouho, ale nakonec našel jednoho, který žil dobrým životem.

 

Shlédl Duch k tomu člověku a zjevil mu své tajemství: "Já jsem Duch, vládce Všechna a stvořitel celého světa. Jdi doprostřed světa a usaď se tam a uchovávej pravou víru živou, neboť ona je dobrá a pravdivá.

 

A uposlechl ten člověk a odešel se svým lidem do země nacházející se uprostřed světa. Tam uchovával pravou víru v Ducha a jeho stvoření a předával ji svým potomkům.

 

 

A co bylo dál? To najdete v Bibli...

 

Židovský národ nebyl vyvolen náhodně, aby nesl víru v Pravého Boha. Jednak byl Abrahám morálně vhodným objektem k tomu, jednak bylo v jeho možnostech usadit se na strategickém místě, odkud se dá víra šířit do celého starého světa.

 

Když čteme v Bibli rodokmen Izraelitů, nabízí se nám relativně malý počet jmen. Jak se lidi tak rychle rozmnožili a proč žili tak dlouho? Odpověď tkví zřejmě v tehdejší mentalitě. Mnoho národů členilo své dějiny na období spojená s vládou jednotlivých panovnických rodů. Tak tomu zřejmě je i v případě knihy Genesis, kde jedna konkrétní osoba znamená národ a "její" věk může zahrnovat několik generací. Ale pozor!!! V dalších knihách už osoba=osoba.

 

Přeji mnoho příjemných večerů nad Písmem.

Robert Benno Š. - Spvrivs Asidivs
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

24.06.2001 00:00:00dát kritice tipIVANOL
Souhlas
14.06.2001 00:00:00dát kritice tipSpvrivs
Ivo: Mysli si, co chceš. Toto je jenom zprozaičtěná teorie, které sice dost věřím, ale názor samozřejmě nikomu nevnucuju. Proto tady taky nebudu rozvádět debatu (není to avditorivm). Ale možná by stálo za to nějaké to auditko vytvořit...
13.06.2001 00:00:00dát kritice tipIVANOL
..já se silně domnívám, že žádný národ nebyl vyvolen, a proč taky, že ? A když, tak kým? Stvořiteli? No, třeba..., ale Bohem určitě ne. To skoro tvrdím.

08.06.2001 00:00:00dát kritice tipšelly
no počkej, počkej....ty to tvrdíš? nebo se to jen domníváš? to je podstatný rozdíl....v těhle případech je dobré jasně rozlišovat :-(((, víme ?
08.06.2001 00:00:00dát kritice tipSpvrivs
Domnívám se to tak silně, že to až skoro tvrdím.
07.06.2001 00:00:00dát kritice tipKonstantinidisová
hmmm


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.