Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 434 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+14 neviditelných
Nevydařená schůzka
datum / id30.09.2008 / 297715Vytisknout |
autormacecha
kategoriePovídkyDalší dílo autora
zobrazeno1681x
počet tipů6
v oblíbených0x
Prolog
Raduje se,po tolika letech má schůzku.
Povede se? Neví.
Bojí se, že nedopadne dobře,
chybí jí totiž pozitivní myšlení.
Má již různé manýry a ten odvážný,
bude čelit otázkám možným i nemožným.
Je otázkou, zda to snese.
To se uvidí.
Nevydařená schůzka

Schůzka dopadla přesně tak, jak dopadnout měla. Prostě se nekonala.

     Když vyšla z bytu, měla ještě nějaké povinnosti, ale protože bylo dosti času do začátku schůzky, nijak nespěchala. Zajela k matce, postarala se o ni, zašla si na oběd, dala si kávu a jak se pomalu blížila hodina setkání, ztrácela hlavu!

     Vypadala docela dobře, na to kolik je jí let, vzhledem by určitě neodradila, i společnicí uměla být dobrou, pokud o nic nešlo, to si také vyzkoušela, ale tady šlo evidentně o schůzku dvou lidí, kteří již nechtějí být sami a možná by to spolu i někam dotáhli. Ale, jak tak postávala kousek od místa, kde se schůzka měla konat, pomalu dostávala strach. Strach z toho, že se ztrapní, to by nesnesla, strach z toho, že někoho raní, to by jí také mrzelo, ale strach vůbec z toho setkání, protože dotyčný jí dal při hovoru , který spolu vedli den předtím v telefonu jasně najevo, že to myslí vážně, že se mu líbí, vyhovuje mu, dle jeho prvního dojmu po všech stránkách . A to i přesto, že ho na možná úskalí vztahu s ní, varovala.

     Je to hnusné, ale schovávala se za sloupem a pozorovala náměstí. Viděla ho přicházet. Fotografie nelhala, byl to pohledný muž, vykračoval rázně , v ruce kytici květů.

    Popadla ji panika. Co má dělat? Utéci! A hned!
To se jí, při pohledu na toho muže, honilo hlavou. Telefon! Aniž by si to uvědomovala, vytočila jeho číslo. Viděla ho, jak z náprsní kapsy vytahuje mobil a přikládá si ho k uchu. A řekla mu "promiňte, já nepřijdu, není mi dobře, snad příště, ale spíše ne, já jsem si to rozmyslela. Vím, že jsem měla zavolat dříve, ale došla jsem k tomuto rozhodnutí až nyní, tak se nezlobte."  Ještě slyšela nějaké zvuky, ale vymáčkla telefon. Dívala se na něho, jak tam bezradně uprostřed náměstí stojí a kroutí nevěřícně hlavou. Bylo jí ho líto, ale ukázat se prostě nedokázala. Utekla jak malé dítě. Ani neviděla, kam šel on.

     Prostě, zklamala jeho, sebe a konečně došla k poznání, že náprava u ní neexistuje. Délka jejího "samožití" se na ní nesmazatelně podepsala a ona si uvědomila, že by ji to asi pronásledovalo stále a nedokázala by se už změnit. Bylo již pozdě. Byla stará a zůstane navždy sama, protože prostě nedokáže tuto skutečnost překonat. A jasné je i to, že již nikdy nebude zkoušet s někým se seznamovat. Tak se sama za sebe styděla, až se jí udělalo nevolno a chvíli myslela, že snad upadne.
A přitom ráno se tak těšila, doufala. Uplynulo pár hodin a je po všem. A je to tak dobře. Nerada by někomu ničila život.

     Je to divné, ale když přišla domů, byla ráda a cítila velkou úlevu. Asi tomu muži zkazila dojem o ženách, pokud však opravdu někoho hledá, určitě tu svoji pravou najde. Měl na to!  Ona ne! A tak mu bude držet palce a přát mu hlavně, aby už nikdy nepotkal takovou ženskou, jako je ona.

     Prostě, happyend se nekonal.
 

     Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

01.10.2008 18:16:15dát kritice tipmacecha
Robinie - je těžko vyvrátil Tvůj názor,každý má své - každopádně za něj děkuji
01.10.2008 15:36:12dát kritice tipRobinia
No co na to říct... myslím, že spíš platí "Je lépe litovat toho, co jsme zažili, než toho, co jsme nezažili"
01.10.2008 08:10:16dát kritice tipmacecha
avox - paní učitelko, hned na to jdu, snad ty překlepy najdu, byla jsem rozčilená a tak jsem to asi přehlédla. Díky

Jarmilko- ta hrdinka, to je ale dílo! Už to asi lepší nebude :o)) a ne, aby ses picla, kdo by mě utěšoval svými krásnými veršíky!?

Aleši, je to tak. Hrdinka odvážná je, ale na jiné věci, na toto jí rozum nestačí :o)) Je to, jak se říká "štěká, ale nekouše"...
01.10.2008 07:35:14dát kritice tipaleš-novák
jo, odvážnému štěstí přeje, v apatyce nekoupíš...
30.09.2008 23:41:20dát kritice tipavox
můj názor znáš! za zpracování ti dám tip, ale máš tam pár překlepů, drobnůstky, zkus si to ještě po sobě přečíst :-)) */
30.09.2008 22:55:39dát kritice tipJarmila Moosová Kuřitková
Já se z té tvojí hrdinky picnu!!! :)))))))))))))))))))
30.09.2008 22:26:45dát kritice tipLaura Eleonora
Jo, bez toho je to mnohem lepčí :)
30.09.2008 22:24:50dát kritice tipmacecha
Lauro Eleonoro - opravila jsem to. Měla jsi pravdu. Díky.
30.09.2008 22:13:55dát kritice tipLaura Eleonora
Myslím, že by se to dalo rozpracovat ještě o drobíček lépe. Ten začátek, hned po prologu na mě působil takovým školáckým dojmem. Snad kvůli tomu jakoby oslovení čtenářů. Nápad je to zajímavy a myšlenka silná.Ještě dopilovat tu formu a bude to eňo ňůňo.....


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.