Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 436 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+15 neviditelných
Raphanus sativus
datum / id20.11.2008 / 302817Vytisknout |
autorKvětoň Zahájský
kategoriePovídkyDalší dílo autora
zobrazeno7245x
počet tipů19
v oblíbených0x
Prolog
Tento příběh je inspirován skutečnou událostí, ať už vám Tonda jakkoli bude přísahat, že se jedná o prachsprostou pomluvu.
Raphanus sativus

    Miluji vůni zrajících sýrů. Nezaleknu se ani odéru Teplické minerální vody a v čerstvě
pohnojeném poli cítím typickou vůni venkova.

    Nedávno jsme, s přítelem Tondou Běžníkem, podnikli cestu vlakem. Bylo sobotní ráno, cestujících jako much. Lstivě jsme se vetřeli do jednoho kupé, využivše momentu, kdy dvě malé děti, vykloněné z okénka, mávaly rodičům na rozloučenou. Bleskurychle jsme obsadili jejich místa. Dva páry důchodců, "zocelených" komunistickým režimem, se neodvážily hlasitě protestovat. Také studentce čtoucí knihu i chlápkovi dřímajícímu pod kabátem, byl náš ohavný čin lhostejným.
Vlak se rozjel s takovým cuknutím, že se samovolně zavřelo okénko a otevřely se dveře na chodbičku. Do kupé byli beztvarou masou těl ihned vtlačeni další tři cestující. Po pár kilometrech poměrně plynulé jízdy se napjatá situace zvolna začala uklidňovat. Děti se pohihňávaly na klínech dědečků, babičky je cpaly cukrovím, chlápek pod kabátem spal mnohem hlasitěji a studentka otočila další list v knize. My s Tondou jsme naštěstí seděli u okénka, daleko od tří stojících, kteří zručně balancovali mezi sedadly a nutno říci, že jen zřídka padali sedícím do klína, nebo je kopali do holení.
Cesta ubíhala relativně klidně až do okamžiku, kdy Tonda sáhnul do baťůžku, vyndal z něj kapesní nožík a tajemný kulovitý předmět, zavinutý ve třech vrstvách alobalu.
Byla to černá ředkev.

    Není mi známo, jaké chemické substance způsobují charakteristický zápach brukvovitých rostlin, jisté však je, že v bulvě černé ředkve, jsou obsaženy v nebývalé koncentraci. Tonda ředkev oloupal do rozloženého alobalu, odkrojil z ní tenký plátek a jako správný
jogín jej pomalu a velmi pečlivě rozkousával. Pak odkrojil další plátek, který nabodnul na nožík a napřáhnul se přes uličku směrem ke mě. Pachová vlna mě zatlačila hlouběji do sedadla. Zdvořilým gestem jsem odmítl a nenápadně se rozhlédl po spolucestujících.
Pracně nabytá stabilita stojících očividně polevila. Jedné z babiček vhrkly do očí slzy a děti podezřele ztichly. Dědeček, sedící vedle Tondy, začal nenápadně prohlížet podrážky svých bot a druhý se upřeně zahleděl na spícího muže, významně kroutě hlavou. Slečna zvýšila frekvenci otáčení stránek.

    Stav nervozity a napětí by se dal považovat za únosný až do chvíle, kdy si Tonda, s provinilým úsměvem, tlumeně říhnul. Nevěřili byste, jak rychle dokážou trávicí enzymy přetvořit, relativně neškodný zápach, ve zbraň hromadného ničení. Jsem si jistý, že kdyby byl v kupé přítomen pes, okamžitě by uhynul.
Děti začaly hlasitě plakat. Jeden z dědečků cloumal pákou automatického větrání tak zuřivě,
jakoby větrání bylo na ruční pohon, zatímco druhý, nedbaje předpisů, visel nebezpečně vykloněn z otevřeného okna. Stojící pasažéry zachvátila panika a zoufale lomcovali dveřmi v sebevražedné snaze, vmáčknout se zpět do přeplněné chodbičky. Probudivší se pán, na okamžik poodhalil kabát a ničeho zlého netuše, zprudka se nadechnul. Výraz v jeho tváři mi připoměl obraz " Výkřik " od Edvarda Muncha. Muž se opět zavinul do kabátu, avšak o mnoho těsněji. Slečna studentka, už ani nepředstírala že čte, a s obličejem založeným v knize, přidušeně sténala.
Někomu se náhle podařilo pootevřít dveře a na chodbičce se rázem uvolnilo místo. Ženy, děti a stojící, překotně opustili kupé.

    Nevím, zda to způsobily výčitky svědomí, ale Tondovi se náhle zrychlil dech, tep a bohužel
i metabolizmus, následkem čehož si bohatýrsky uprdnul.
Všem přítomným bylo okamžitě jasné, že tentokrát už jde o život. Scéna úprku předčila svou surovostí všechny horrorové i válečné filmy co jsem kdy viděl. Běženci zanechali za sebou i zavazadla, jejichž obsah nepovažovali za nezbytný k přežití.
O nějakém zápachu se už nedalo hovořit, neboť mé čichové buňky spáchaly hromadnou sebevraždu. Molekuly smradu začaly být viditelné pouhým okem. Po deseti vteřinách se linoleum na podlaze stalo lepkavým a tapety se počaly loupat ze stěn. Tonda nechápavě zavrtěl hlavou, odkrojil si další plátek ředkve a otázal se mě, zda také něco cítím.
To už jsem nevydržel, vytrhl jsem si cigaretové filtry z nosních dírek a se slovy " Posol si nohu, Běžníku! " jsem chvatně následoval spolucestující.

    Zajímavé ovšem bylo pozorovat chování lidí, přistupujících v každé další stanici.
" Hele, Máňo! Tady! Tady je volno! Vem děti, já tam vhodím kufry oknem!
A honem, ať nám to někdo nezasedne! "
Pak otevřeli dveře od kupé, poslední co uviděli byla slzami rozmazaná silueta Tondy Běžníka a následoval bezhlavý úprk se zatajeným dechem, kufry nekufry.

    Závěrem nutno podotknout, že Tonda je čestný člověk a kufry ponechal na místě a nedotčeny. A České dráhy asi po týdnu intenzivního větrání mohly vagon opět připojit.
Ovšem, pouze jako kuřácký.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

25.05.2012 10:21:03dát kritice tipZordon
Akorát prdy se nedrží tak dlouho doma :)
25.05.2012 10:18:19dát kritice tipKvětoň Zahájský
Zordon - Prdy a děti mají jedno společné - snášíme jen ty vlastní. ((-:
25.05.2012 09:47:37dát kritice tipZordon
po přečtení této povídky asi přijdu o práci, neboť jsem se hlasitě smál v době, kdy jsem snažil předstírat důležitou, naléhavou a soustředěnou práci. Ale alespoň jsem si oživil krásné vzpomínky na třetí ročník gymnázia a návrat se sjíždění Vltavy. Cestou v kupé jsme objevovali flatulentní účinky týdenní nadměrné konzumace českokrumlovského ležáku Egenberg a pořádali jsme akustickou soutěž, která sice neměla jasného vítěze, zato měla jasného outsidera...spolucestující dámu, která ve čtvrtém kole byla KO a opustila kupé.
23.09.2011 22:20:00dát kritice tipKočkodan
Bitte, bitte. Své drívejsí casté sírení zápachu, nakazlivých chorob a pomluv se nyní na starsí kolena snazím odcinit sírením reklamy na vtipné poctení.
23.09.2011 14:35:19dát kritice tipvesuvanka
:-))))
23.09.2011 13:51:48dát kritice tipKvětoň Zahájský
Vesuv - jsem rád, že soptíš jenom smíchy.
Tak Kočkodan se mi stará o přísun čtenářstva? To mu musím také poděkovat.
23.09.2011 12:51:59dát kritice tipvesuvanka
Všem přítomným bylo okamžitě jasné, že tentokrát už jde o život. Scéna úprku předčila svou surovostí všechny horrorové i válečné filmy co jsem kdy viděl. Běženci zanechali za sebou i zavazadla, jejichž obsah nepovažovali za nezbytný k přežití.
O nějakém zápachu se už nedalo hovořit, neboť mé čichové buňky spáchaly hromadnou sebevraždu. Molekuly smradu začaly být viditelné pouhým okem...

To je dokonalý, povídka skvělá, dlouho jsem se tak nenasmála, i když šlo cestujícím téměř o život :-)))))). TIP

Kočkodane, díky za avízo, Tvoje verše jsou pěkné a vtipné :-)))
22.09.2011 09:44:14dát kritice tipKvětoň Zahájský
To já vím. Znamená to: Vstupte bez obav!
22.09.2011 09:39:38dát kritice tipaleš-novák
že bych operativně nějakou vymyslel? :o)
ATENTI AL CANE mají v Itálii na vratech venkovských dvorků.
22.09.2011 09:35:47dát kritice tipKvětoň Zahájský
Copak, nějaká krvavá historka z Itálie?
22.09.2011 09:30:58dát kritice tipaleš-novák
E PERICOLOSO SPORGERSI...první slova, která jsem uměl (už v sedmi letech!!!) italsky.
dnes už jsem znalejší, umím ještě ATENTI AL CANE.
22.09.2011 09:26:40dát kritice tipKvětoň Zahájský
Správně, Kočkodane.
To by mělo viset v každém vagonu, na místo profláknutého:
NICHT HINAUSLEHNEN
NE PAS SE PENCHER AU DÉHORS
E PERICOLOSO SPORGERSI
22.09.2011 09:22:15dát kritice tipKočkodan
V práci dráhy vina netkví,
Že ubývá pasažérů,
“On” je problem, na mou věru,
Tonda jezdí často s ředkví.
22.09.2011 09:20:11dát kritice tipKočkodan
V práci dráhy vina netkví,
Že ubývá pasažérů,
“On” je problem, na mou věru,
Tonda jezdí často s ředkví.
31.07.2011 16:36:24dát kritice tipKvětoň Zahájský
Aha. Už začínám chápat, proč se jistému typu dětí říká "smradi".
31.07.2011 15:07:39dát kritice tipAugustus
Trochu mi to připomíná jednu postavu z Pratchettovy Uěměplochy. Jmenuje se Smrďa Rum a oplývá smradem tak intenzivním, že postoupil na samostatnou existenci a vlastní osobnost. Chodí např. do divadla a má vůbec o stupeň vyšší kulturní život než jeho původce. Jak se k tomu staví osazenstvo divadla, se již v knihách nepíše. Já dávám TIP za styl.
27.01.2011 17:04:16dát kritice tipKvětoň Zahájský
Je nás tady několik takových "donkichotů", kteří upozorňujeme. Pokud si všimnem. ((-:
27.01.2011 16:08:26dát kritice tipTisovyluk
tak to jo, tyhle chyby nacházím ve svých dílech neustále, i když už je mám třeba milionkrát zkontrolovaný. Ale pokud to nevydáváš přímo v knize, tak je to zanedbatelný detail, na který Tě, ale ,bohužel, ani nikdo neupozorní.
27.01.2011 14:58:34dát kritice tipKvětoň Zahájský
Interpunkce, slovosled, mě - mně a vícero toho bylo. Já to někdy budu muset po sobě všechno projít a opravit.
27.01.2011 14:51:17dát kritice tipTisovyluk
a jaké chyby například. ráda bych se poučila, já je totiž taky nevidím.
27.01.2011 13:43:45dát kritice tipKvětoň Zahájský
Jéééžiš, teď jsem si to znovu po létech přečetl, a těch chyb, co tam vidím! Kritici ke mně byli velice shovívaví. Okamžitě si jdu nafackovat.
Inu - prvotina. Chybami se člověk učí. Pokud ovšem není pyrotechnikem.
27.01.2011 12:42:23dát kritice tipTisovyluk
tak to cítíme úplně stejně, já s nima taky tak zacházím, přijdou mi tak legrační, až jsou krásné. ale nemám to ještě zmáknuté, dneska se tak moc nepíše, tak se musím dovzdělat, možná bude stačit číst Tvá díla.
Dle Tvého popisu můžu sebe hodnotit jako jednak náročného čtenáře a pisatele a druhak jako čtenáře a pisatele braků, neboť mám ráda jak povznášející díla, tak rozesmívací. Jsem asi člověk zpatlanina.
27.01.2011 11:16:44dát kritice tipKvětoň Zahájský
Já považuju přechodníky a archaismy naopak za legrační, a taky s nima tak zacházím.
Náročný čtenář je takový, který očekává, že ho dílo povznese, nikoli rozesměje. Humor považuje za něco nepatřičného, a pousměje-li se mimoděk něčemu, pokládá to za osobní selhání.
27.01.2011 10:45:04dát kritice tipTisovyluk
Jak to myslíš, odradit náročného čtenáře? Náročného čtenáře spíše přiradíš, když tam uzří ty přechodníky, ne? A pak mu může být líto, že takové z počátku bohulibé dílo kazíš humorem. :-) I když náročností je taky více druhů, to je pravda.
27.01.2011 09:10:29dát kritice tipKvětoň Zahájský
Lučino, prakticky u všech mých povídek je první odstavec diferenciační. (Už jsem to několikrát vysvětloval, tak abych se neopakoval stále dokola.) Jeho úkolem je odradit náročného čtenáře, aby mi do toho moc nekafral. Ne vždy se mu to však podaří.

A bylo by omylem domnívat se, že v mojich povídkách jde o nějaký děj. Kdepak. Jde hlavně o to, aby se čtenáři řehtali, pokud možno hlasitě.
27.01.2011 08:29:13dát kritice tipTisovyluk
Květáku, tak nejdřív jsem se musela krkolomě prokousat přes první odstavec plný přechodníků, bylo toho na mě až moc a zdržovalo mě to od hladkosti čtení, kdy se čtenář věnuje hlavně ději a nepozastavuje se nad češtinářskými obraty. A tady v tom příběhu jde přece hlavně o děj, ne? Ale pak... No, ještě že jsem to nečetla v práci, protože jinak by mě za smích vyhodili.
Máš úžasnou slovní zásobu, to už jsem Ti psala a dokážeš si k běžnému příběhu přidat horu humoru a tím vše postavit do jiného světla. Se máš. Taky bych chtěla takhle nazírat na svět.
13.12.2010 08:40:27dát kritice tipKvětoň Zahájský
Také volím tento časově náročnější postup při četbě autorů, kteří nepíší jaksi prvoplánově. Kteří se skaždou větičkou mazlí a cizelují, aby ukázali až dokonale vybroušený diamant. Tato díla si labužnicky vychutnávám.
Kéž bych také uměl taková tvořit.
12.12.2010 21:43:19dát kritice tipPetr Nechvátal
krásná povídka, skvěle píšeš, člověk se fak baví až se směje na plné kolo T, těším se na další díla, vždycky si dám jedno dvě, abych si je řádně vychutnal, protože stojí za to
17.10.2010 09:27:23dát kritice tipKvětoň Zahájský
Děkuji za vlídná slova a sibuji na holý pupek, že pokračovat budu, ať se děje cokoli.
17.10.2010 03:02:28dát kritice tipbrackenridge
klasicky humor...potesil, pobavil. pokracuj! xx
16.09.2009 13:25:40dát kritice tipaleš-novák
poznámka pro nezasvěcené, kteří nepochopili Květoňovu poznámku a nechtějí číst diskusi pod avizovaným dílem:

v diskusi pan K.Z. vytvořil několik zajímavých nových českých slov, jenže za diskusi nelze dát tip, tak jsme mu ho dal sem, no...
16.09.2009 13:19:43dát kritice tipKvětoň Zahájský
Vida, jak skvěle to funguje!

Poznámka pro nezasvěcené:
Jedná se o tzv. druhotný tip, neboli - tipový recyklát.
16.09.2009 13:08:44dát kritice tipaleš-novák
povídku jsem sice nečetl, ale dávám tip za autorův přínos k rozvoji českého jazyka v diskusi u díla
http://www.pismak.cz/index.php?data=read&id=334612
08.06.2009 13:59:56dát kritice tipKvětoň Zahájský
Děéékuji Týno!
08.06.2009 13:28:49dát kritice tipTýna
Tak toto je hodně dobréé. :-D
05.06.2009 14:51:14dát kritice tipToscana
To vím, les plný hadovek nám začíná asi tak půl km za městem - ovšem už sama představa toho, co z toho vejcete vyroste... ne, pochoutka nepochoutka, řízek neřízek, hadovko, z hrušky dolů!!!! :o))
05.06.2009 12:56:22dát kritice tipKvětoň Zahájský
A přesto - v prenatálním stavu, tedy ve formě vejce, je Hadovka vyhledávanou pochoutkou. Smaží se jako řízky!
05.06.2009 12:53:28dát kritice tipToscana
Tak tu by mě těžko někdo donutil pozřít už kvůli jejímu tvaru, a to i v případě, že bych trpěla ztrátou čichu... :o)))
05.06.2009 12:50:32dát kritice tipKvětoň Zahájský
Čím je potravina odpudivější, tím je zdravější.
Podle všeho je nejzdravější houbou Hadovka smrdutá.
05.06.2009 12:44:06dát kritice tipToscana
oops - snášeli s i - s omluvou (za to může ten odér, co na mě dýchl z povídky) :o))
05.06.2009 12:41:45dát kritice tipToscana
... mé čichové buňky spáchaly hromadnou sebevraždu... :o))))))))
Chechtám se tu jak za celý kolektiv. Bože, takhle jsem se na písmáku nepobavila hodně dlouho. To teda tip hutný jako smrad z ředkve! *T

(Mj. když černou ředkev rozřízneš, řez namočíš do cukru, slepíš zpátky a necháš to pustit sirup v misce třeba, získáš nevídaně účinný lék proti kašli. Musí se to teda brát stylem "zlé na zlé". Ale když jsem tohle četla, napadlo mě, že původci úporného kašle asi taky raději páchají sebevraždu, než by to snášely...)
16.05.2009 18:20:08dát kritice tipKvětoň Zahájský
To je snadné:
Číst, číst, číst a pak něco napsat.
Číst, číst, číst co jsem napsal a škrtat, škrtat a škrtat.
Zbyde ti nakonec jenom název, ale zato naprosto dokonalý.
No, a jak máš název, pak už je to snadné:
Číst, číst, číst...
16.05.2009 13:43:24dát kritice tipcoffin_of_me
Květoni, já Tě stejně ráda čtu:)
"Bohatýrsky uprdnul" :)))

Dej mi lekci přívlastků, prosím
27.04.2009 16:14:29dát kritice tipPišta_Hufnágl
Fuj.
27.04.2009 16:03:50dát kritice tipKvětoň Zahájský
Můžeme se ale ohánět tvrzením, že pracujeme protože nás to baví!
27.04.2009 15:57:33dát kritice tipPišta_Hufnágl
Potvora.
Ta moje je zase proletářka, leč uživila by mě spíš, než já ji. A teď se v nich vyznej, žejo...
27.04.2009 15:43:40dát kritice tipKvětoň Zahájský
Já musím být proletářem, abych udržel onu křehkou třídní rovnováhu u nás v rodině. Moje žena je vykořisťovatelkou v oboru účetnictví. Kdyby chtěla, tak by mě mohla hravě uživit. Ale nechce!
27.04.2009 15:28:14dát kritice tipPišta_Hufnágl
Chyba! Býti soukromníkem je skvostné. zejména to vykořisťování je zábava. Vím, o čem mluvím.
27.04.2009 11:33:33dát kritice tipKvětoň Zahájský
Já ho používám od doby, kdy tyto pověry byly ještě skutečností.
Co nadělám. Můj podnik to není.
27.04.2009 11:29:56dát kritice tipPišta_Hufnágl
A proč, proboha, používáš Meka? To, že jsou na grafický aplikace lepší, už je dáááávno jen pověra.
27.04.2009 11:27:09dát kritice tipKvětoň Zahájský
Opravím až doma na PC.
Operační prostředí Apple MacIntosh9 ignoruje některé funkce na, jinak graficky velmi povedených, stránkách Písmáka. V hlavní liště se mi nechtějí vyrolovat podmenu. Psal jsem o tom Derovi, ale mlčí.
27.04.2009 11:13:12dát kritice tipPišta_Hufnágl
A ten prolog opravíš kdy?
27.04.2009 11:12:53dát kritice tipPišta_Hufnágl
Není, ten vejr se smazal a zničil tak neuveřitelně půvabné skvosty typu "podlaha se ztrouchnivěle stkvěla", "Otokat" a podobně :(
27.04.2009 11:00:38dát kritice tipKvětoň Zahájský
Já ne!
Sakra.
27.04.2009 10:58:44dát kritice tipKvětoň Zahájský
Interpunkci se touto cestou upřímně omlouvám.
Chtěl jsem se trošku vzdělat v Chabalovi a jmenovaný není k nalezení. Je chyba na mém přijímači?
27.04.2009 10:42:00dát kritice tipPišta_Hufnágl
Já ten prolog čel co nejpozorněji. A ty?
27.04.2009 10:40:52dát kritice tipPišta_Hufnágl
A po přečtení - je vidět, že jsi se postupným psaním zlepšil skutečně výrazně. Tenhle textík je takový... studentský.

P.S. To, cos tady provedl s interpunkcí, dosahuje snad i kvalit FBCh... :)
27.04.2009 10:34:09dát kritice tipKvětoň Zahájský
To se tam muselo dobrovolně vrátit, neboť jsem jeho absenci nezaznamenal.
Četls pozorně?
27.04.2009 10:27:28dát kritice tipPišta_Hufnágl
V prologu ti vypadlo "o", Květoni. Asi proto se prohání po Písmáku (viz první kritika pod tímhle dílem :) ).
18.03.2009 22:17:52dát kritice tipPohádkářka z pomerančových květů
Výborně, píšu si Tě do seznamu:)
18.03.2009 22:17:04dát kritice tipKvětoň Zahájský
A jo aukce! Tak až budou vydány aukcie, tak se stanu aukcionářem.
18.03.2009 22:12:45dát kritice tipPohádkářka z pomerančových květů
Tohle je aukce, nikoliv soutěž:)
18.03.2009 22:10:43dát kritice tipKvětoň Zahájský
Škoda. Já se soutěží a konkurzů neúčastním. Jsem plachý.
18.03.2009 22:07:18dát kritice tipPohádkářka z pomerančových květů
Čekám, kdo mi nabídne víc, aby ho mohl uveřejnit pod svým nickem:))
18.03.2009 22:06:27dát kritice tipKvětoň Zahájský
Aha, ten patří k těm tajným.
18.03.2009 22:05:15dát kritice tipPohádkářka z pomerančových květů
Já na to napsala fejeton:) Tedy spíš "fejeton".
18.03.2009 22:03:28dát kritice tipKvětoň Zahájský
No vidíš, to je báječný námět na povídku!
18.03.2009 21:51:41dát kritice tipPohádkářka z pomerančových květů
Sranda to je, což o to - ale v inkriminovaném kupé bych zrovna sedět nechtěla;)

Babička takhle jednou vezla autobusem čtyřicítku vajec... všechno jí to v jedný prudký zatáčce spadlo na zem a teprve pak se zjistilo, kolik těch vajec už mělo prošlou záruční lhůtu:)) Jak navíc autobus pořád jel, ta obrovská žlutobílá masa olizovala nějakýmu pánovi kalhoty... Chudák...
18.03.2009 21:49:06dát kritice tipKvětoň Zahájský
Jo, život už je takový.
Ale aspoň si můžeš říct - mohlo to být horší, mohlo se to stát mě.
Ale jinak sranda, ne?
18.03.2009 20:38:17dát kritice tipPohádkářka z pomerančových květů
To je brutální.:)
06.03.2009 08:49:35dát kritice tipKvětoň Zahájský
Dobrá nálada - půl zdraví!
05.03.2009 19:15:38dát kritice tipvesuvanka
skvěle napsané, rozesmálo mě :-))))))) TIP a díky

02.03.2009 09:27:12dát kritice tipmořský koník
ale já uáááázu pochopila :o)
no snaž snaž - to nikdy není na škodu :o)
02.03.2009 09:25:57dát kritice tipKvětoň Zahájský
Hernajs, tak to se musím snažit!
Nerad bych byl tvojí uáááázou!
(Uáááá - podle zvuku při zívání.)
01.03.2009 22:32:16dát kritice tipmořský koník
no su ráda že sem se konečně odhodlala přečíst aj něco z tvých delších útvarů... je to perfektní... budeš s Vaudem mou oázou :o)
12.02.2009 08:25:08dát kritice tipKvětoň Zahájský
Dík Pulo. Jsem rád, že jsem tě pobavil.
Humoru je zde jako šafránu.
11.02.2009 21:56:02dát kritice tipPula
Přesně tak, už při čtení druhého odstavce jsem získala dojem, že čtu nalezné dílko z pera proslulých povídkářů Šimka a Grossmanna...

Mám několik podobných zkušeností - třeba Ind se zlatým prstenem, co se vyzul a dal si nohy na topení... Taky jsem bořila obličej hlouběji mezi stránky francouzské učebnice:)

jednička s (v)tipem *

19.12.2008 14:59:43dát kritice tipčučenka
čéče, tys skoro lepší než Š+G, bolí mě břicho od smíchu...úúú
21.11.2008 11:37:42dát kritice tipVaud
:-))))))))))))))))))) to je brutus *
+ avi
21.11.2008 08:44:28dát kritice tipmacecha
Já šíleně nesnáším zápach, obzvláště, když je někde více lidí, to trpím jako zvíře, takže jsem si to živě představila :o))
Musela to být hrůza! :o))
21.11.2008 08:40:36dát kritice tipmacecha
Úžasně jsem se pobavila. Bezvadně, tedy alespoň podle mne, napsané.

***
20.11.2008 20:32:17dát kritice tipÓ
...pokud je to orienťák...tak ho zdravím...pokud ne...tak dám alespoň bod...


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.