Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 436 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+15 neviditelných
Tak pravil Šourek
datum / id24.04.2009 / 318847Vytisknout |
autorKvětoň Zahájský
kategoriePovídkyDalší dílo autora
zobrazeno7304x
počet tipů31
v oblíbených3x
Tak pravil Šourek

    Svědci Jehovovi, podobně jako mouchy masařky, se vůči mně ničím zlým neprovinili.
Přesto jsem po zralé úvaze nabyl přesvědčení, že je lépe potkávat se s nimi výhradně mimo byt a pokud možno, jenom vzácně až ojediněle. Ne, že by mi snad Jehovisté často padali do polévky. Ani mi nemytýma nohama nepošlapali řízek, leč v neodbytné dotěrnosti daleko předčí zmíněný hmyz. A hlavně - jsou nezapuditelní.

Proti Svědkům nepůsobí OFF ani DDT. Možná tak ještě TBC, ale to nemám vyzkoušeno. Jediné, z čeho mají opravdovou hrůzu, je transfuze krve. Nemohl jsem však svoji novou, mládeneckou garsoniéru, trvale maskovat jako transfuzní stanici. To dá rozum.

    Ledva proběhl akt stěhování, Jehovisté na sebe nenechali dlouho čekat. Jedním z dvojice nevítaných návštěvníků byl můj bývalý spolužák ze střední - Franta Šourek.
František už v mládí platil za znamenitého rétora, dravého diskutéra a úskočného manipulátora. Zprvu pracoval jako turistický průvodce. O každém kraji dokázal vyprávět tak poutavě, že se návštěvníci nezřídka rozhodli v tom místě už zůstat. Zvláště z kapitalistické ciziny se často vracel poloprázdným autobusem. Po VSKR (Velké sametové kapitalistické revoluci) však jeho hvězda pohasla. Krátce ještě působil v Punkevních jeskyních a jeho stopa už už končila kdesi v katakombách hradu Špilberku, když tu se náhle, s novými ideály, v maturitním saku, zjevil u mých dveří.

    Nacvičená výmluva, že jsem homosexuálním synem poslance Grebeníčka a trpím chronickou anemií, vyžadující opakované transfuze krve, v tomto případě nepřicházela do úvahy.

"Nazdar Šourku! Kdo ti umřel?" snažil jsem se odlehčit situaci.

"Jste úplně spokojen se svým dosavadním způsobem života? Myslíte si, že jste v něm dosáhl úplně všeho a už vás na pouti životem nemůže nic lepšího potkat?"

"Co mi vykáš ty vole. A pojďte oba dovnitř, nebo si sousedi budou myslet, že se žením. Vypadáte jak svatebčani."

    Starší Svědek se posadil do křesla, sáhnul do elegantní koženkové tašky jako slepý Hanuš do orloje a bezhlesně mi podstrčil několik úhledných, bohatě ilustrovaných tiskovin, přičemž se usmíval, jako by za to byl štědře placen. Vypadal jako mongoloidní smajlík ve formátu 3D. Pokusil jsem se usmívat ještě víc než on, ale dostal jsem křeč a začalo mi cukat v oku. František nabyl přesvědčení, že na něj spiklenecky pomrkávám a přitvrdil v komisnosti:

"Zamyslete se nad mými otázkami a zkuste si ve volných chvílích přečíst tyto publikace. Za několik týdnů se stavíme a bude nám stačit, když nám řeknete, zda se váš názor na svět díky novému poznání nějak změnil..."

"Franto, dyť víš, že já jsem nikdy v Pána Boha nevěřil. Dokonce ani v soudruha Boha. Chápeš? Aby to ti věřící neměli tak snadný! Proto přece Pánbůh stvořil nás ateisty, ne? Ale abys věděl že jsem kámoš, tak já se na ty vaše komiksy mrknu. Nerozdáváte taky firemní propisky a kalendáře?"

To už jsem asi přehnal, neboť "3D smajlík" mírně povolil úsměv a Šourkovi věnoval pohled, po kterém by kráva začala z fleku dojit krev.

"Ne, ale nabízíme vám pomocnou ruku! V našem společenství naleznete nejen odpovědi na všechny otázky, všechny problémy, ale poznáte i mnoho dobrých lidí."

    Na ta slova oba věrozvěsti vstali a s přáním hezkého dne, odebrali se Havlíčkovou ulicí spasit dalšího Satanova přisluhovače. Měl jsem několik týdnů na to, abych se připravil na teologickou disputaci.
    V práci jsem si vzal dovolenou. Začal jsem listovat v časopisech s podivnými názvy "Strážná věž" a "Probuďte se". V Městské knihovně jsem vyprázdnil polici s náboženskou literaturou a na internetu jsem začal vyhledávat stránky, které jsem dříve s pohrdáním opomíjel.
Pracuji jako účetní. Studovat drobnohledné texty zákonů v tlustých knihách, psané šroubovitým stylem, mi nečiní větších obtíží. Ale četli jste někdy Bibli? Je mnohonásobně objemnější než Sbírka předpisů pro sociální pojištění a daleko méně přehledná. Jenom seznam jmen vydal na celý školní sešit a to jsem ještě nebyl ani u Abraháma. Ještěže chápavý autor zmiňoval jen mužské potomky.
   

    K blábolům ve Strážné věži jsem pojal okamžitě nedůvěru. Vypadalo to, že mají otázky na všechny odpovědi a problém na každé řešení. Ještě bych chápal jejich pojetí Ježíše, jako chlápka, který remcal proti vrchnosti, dostal za to na frak a díky vydatné medializaci se stal celebritou. No, zkuste se nechat přitlouct na prkno a říct při tom něco moudřejšího než - jauvajs! Ale řeči, že všechny ostatní církve a vlády jsou ovládány ďáblem, že brzo přijde Armagedonská bitva a ti kteří přežijí, budou vládnout 1000 let a v tomto období nebudou nemoci, ani smrt; že bude hojnost ovoce i květin a šelmy zkrotnou! Cože? Představa vychrtlého lva, jak se lísá ke kolouchovi a svými mohutnými špičáky neohrabaně ožižlává mrkev, mě namíchla.
Internet mi, naštěstí, spravil náladu. Víte že sektu Svědků Jehovových založil americký obchodník Charles T. Russell, člen mezinárodní okultistické organizace "Svobodní zednáři"? Právě odtud Svědci přejali výraz "JEHOVA"! Russelův hrob ve tvaru pyramidy je právě na pozemku pitsburské zednářské lóže. Jmenovaný vypočítal, že r. 1914 má dojít ke konci světa. Když se tak nestalo, bylo datum přesunuto na rok 1918, 1925 a 1975... Ha! Žádný prorok! Okultista to byl! S novou chutí jsem se pustil do studia.

    V pátek, pozdě odpoledne, zrovna když jsem si ve vaně překládal evangelium Esejských z aramejštiny, ozval se zvonek u dveří. Svědci! Konečně nadešel čas zúčtování. Teď zúročím své dvoutýdenní studium! Odložil jsem knihu a na pár vteřin jsem se oddal meditaci.
Byl jsem osvícen! Cítil jsem se naplněn nekonečnou moudrostí. Vklouznul jsem do županu a po dalším zazvonění jsem dychtivě otevřel dveře. Byli tam!
Rozpřáhl jsem na uvítanou do široka ruce a v tu chvíli se mi rozepnul župan. Šourkovi při tom pohledu spadla nacvičená grimasa.
Ukázal na mně jako Kozina na Lomikara, vyměnil si s mongoloidem vyděšený pohled a nečekaně civilním hlasem pravil:

"Ty nám taky!"
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

06.04.2012 20:17:37dát kritice tipKvětoň Zahájský
Žlučníkovou koliku? Nečekal bych, že má povídka může mít podobné účinky, jako pečená kachna. Každopádně jsem rád, žes to přežil.
06.04.2012 17:05:07dát kritice tiplastgasp
Po přečtení jsem si smíchem uhnal žlučníkovou koliku. To by nebylo to nejhorší. Když jdu přes náměstí, oni dva tam pokaždé stojí. Já si vždy vzpomenu na Šourka a musím se usmát. Oni si však myslí, že se usmívám na ně. Zatím úspěšně prchám.
03.11.2011 08:10:05dát kritice tipKvětoň Zahájský
Kočkodane, stačí přece trhnout páskem od županu.
02.11.2011 23:24:26dát kritice tipKočkodan
Az ke mne príjdou, je to jistý,
ve dverích trhnu Jehovisty.

05.09.2011 09:20:18dát kritice tipKvětoň Zahájský
Obložené Dítě - to je dobře. Mám rád, když se lidi smějou.
04.09.2011 23:02:50dát kritice tipOdložené Dítě
:D ah, jo. ta pointa je top of božskost. fakt pěkný a rozesmálo mě
19.08.2011 12:16:46dát kritice tipKvětoň Zahájský
Jak to tak sleduju, nejsi v tom sám, o kom si spoluzaměstnanci myslí, že uzrál na Bohnice. Už mi to několik čtenářů psalo.
Začínám mít pocit, že docent Chocholoušek by ze mě měl radost.
19.08.2011 11:43:54dát kritice tipVasil Pogosjan
bezva... kolegové v práci si teď myslí, že mi totálně odešel rozum, neboť do všeobecného ticha a jednoho bzučení mouchy v naší kanceláři jsem vybuchl v mohutném smíchu...
14.06.2011 16:07:00dát kritice tipAugustus
Nemáš zač, rád vyřídím. Stejně s ním mám dělat rozhovor. Mimochodem, abychom se příliš nevzdálili tématu povídky, tenhle znáš?

Někdo klepe na dveře.
"Kdo je?"
"Jehovisti"
"A co chcete?"
"Popovídat si"
"A kolik vás je?"
"Dva."
"Tak si popovídejte...."
14.06.2011 08:29:35dát kritice tipKvětoň Zahájský
Díky Auguste. Moc mě to těší, ale napiš to taky Vaudovi. Včera měl narozeniny, a na divokou párty v Curychu, s armádou polonahých slečen a potoky Dom Pérignon, mě nepozval. Tak ať pacholek jeden vidí, zač je toho loket, jak se do lesa volá, kdo se bude smát naposled a tak podobně!
13.06.2011 22:07:39dát kritice tipAugustus
Super! Domnívám se, že v Tobě se Vaudovi objevil důstojný soupeř, který jej nakonec patrně i přeroste. Nejde totiž jen o humor, u kterého se člověk královsky pobaví, ale tež o něco, co bych pro momentální nedostatek lepších výrazů nazval přesahem. Pojmy jako VSKR a buddhysterka podlle mně vejdou do dějin.:) TIP jako hříb!
03.04.2011 13:29:31dát kritice tipYeziiinka
Viděl jsi tu jejich Strážnou Věž v Nú Jorku? Mají na úpatí Brooklynského mostu barák s věží a nápisy, že to je jako ono, a ten barák je větší než zámek Kuks...
03.04.2011 13:23:39dát kritice tipKvětoň Zahájský
Hezké by bylo nutit jim časopisy s názvy "Usněte!" nebo "Strážný důl".
03.04.2011 13:17:30dát kritice tipYeziiinka
Fantastické!
Vítat jehovisty rozevřením županu je ještě mnohem sofistikovanější a originálnější, než moje rozhodnutí, že je budu prosit o almužnu a dávat jim naoplátku jiné brožurky (obsah bude třeba o péči o stomii nebo "Pomozte nám pomáhat pomáhajícím").

Vau, Květoni. *

05.02.2010 21:40:39dát kritice tipJointik
tak jak uz bylo v rodine sopranu..je jedno kdo koho zabil svatba je prece radostna udalost
05.02.2010 13:22:26dát kritice tipKvětoň Zahájský
Asi proto je mezi mafiány tak málo svateb.
05.02.2010 12:17:36dát kritice tipJointik
vite proc mafie nema rada svedky jehovovi? mafie nema rada zadny svedky...
24.10.2009 00:21:35dát kritice tipKvětoň Zahájský
Není zač Mindo. To já rád.
24.10.2009 00:13:03dát kritice tipMinda
Dost dobrý. Díky a tip
08.06.2009 22:44:46dát kritice tipKvětoň Zahájský
Opět mě těšilo.
08.06.2009 22:25:02dát kritice tipAimee_Dee
opet jsi me pobavil .)
05.06.2009 12:58:26dát kritice tipKvětoň Zahájský
Je mi ctí a národním svátkem.
05.06.2009 12:52:23dát kritice tipToscana
Odcházím odsud s urvanou bránicí za pátečními povinnostmi a přísahám na holej pupek, že se sem budu vracet vždycky, když budu potřebovat spravit náladu! :o)))) Díky, za báječnou zábavu. (Jo, ani jsem se nezeptala a rovnou tě přidala do "Oblíbených") *T
31.05.2009 10:39:32smazaný uživatel
smazaný uživatel
31.05.2009 09:14:40dát kritice tipKvětoň Zahájský
Víš, Marvine, já bych to i do Arény dával.
Když já ale vždycky zapomenu to políčko zaškrtnout.
O to větší radost mám, když mě pak někdo nalezne náhodou a je příjemně překvapen.
30.05.2009 23:39:29smazaný uživatel
smazaný uživatel
12.05.2009 18:28:55dát kritice tipKvětoň Zahájský
Dobré - to je za tři.
Moje oblíbená známka.
Díky René :-)
12.05.2009 18:25:48dát kritice tipRené Vaněk
Dobré :o))
05.05.2009 10:46:58dát kritice tipKvětoň Zahájský
a2a2a, jsem rád žeś nakouknul a vážím si tvého hodnocení.
Odsouzení laciného vtipu na konci není pro mně nic nového. Už mi to vyčetlo více kritiků a táhne se to vlastně celou mojí tvorbou. Skoro by se dalo hovořit o jakési šablonovitosti. Pokud nemám být na co hrdý a nemohu to beze studu označit za osobitý styl, pak je načase se zamyslet.
Rozhodně díky.
05.05.2009 10:14:15dát kritice tipa2a2a
Přečetl jsem si se zájmem, zejména proto, že mám s tvým psaním jen dobrou zkušenost, přičemž prozaické texty zde čtu výjimečně.

Je to povídka s výraznými fejetonistickými znaky, zejména v první třetině, určitě velmi suverénně napsaná, čtivá a vtipná v řadě míst.

A za tyto vlastnosti tip.

Jen mne docela mrzí použitý fór na konci, který je podle mne hluboko pod tvé možnosti, a tím jsi lacině ukončil legitimní polemiku s SJ.

Nijak to však nesnižuje můj respekt k tvým stylistickým schopnostem.
30.04.2009 16:58:50dát kritice tipmacecha
Květoni, Ty mě pobavíš vždy. Nevím, jak to děláš, ale když si čtu některé Tvé věci, dokonce se i usmívám pod vousy, což je u mne opravdu vzácnost a kdyby mě někdo sledoval, řekl by si asi, že jsem blázen :o) A za já Ti moc děkuji.
30.04.2009 09:31:04dát kritice tipKvětoň Zahájský
To mám radost, že jsem tě kapku poveselil, Maceško.
30.04.2009 09:04:29dát kritice tipmacecha
Také jsem se s nimi setkala. Ten jejich sladkobolný,všeobjímající úsměv nesnáším.

Díky za parádní počtení. T****
29.04.2009 18:18:48dát kritice tipKvětoň Zahájský
Je třeba využít momentu překvapení!
29.04.2009 16:29:33dát kritice tipBarkku
Jehovisti jsou snadněji zaskočitelní než jsem si o nich od mládí myslela. Jistě dáš za pravdu-když šourek koukal na Šourka;)
No nic.
28.04.2009 13:31:10dát kritice tiparkp
..máme labradora..to je nanic rada..poptám se po těch pitbulech nebo co to je..
28.04.2009 13:18:51dát kritice tipKvětoň Zahájský
...se udělalo teplo, tak nastalo rojení!
Musíš na dveře vyvěsit cedulku s nápisem:
Zvonek nefunguje.
Pokuste se pokřikem zaujmout naše rotvajlery.
28.04.2009 13:04:03dát kritice tiparkp
..a čagan do ruky..je majznu...bylo to smutný..jak se mě kluk naučeně zeptal to co tebe..zda-li jsem spokojena..naposledy..se musím smát...jsem byla taky v županu..taky tak jako ty..ale zavázaná..fest..se neumíš zavázat Květoni?..bože ukaž..na suk..ech..jsem vyšla až ven na ulici...ukázala na kostel a optala se jich..jestli ten kostel má nohy?..nemá..odpověděli sborem..no nemá!..tak za mnou neleze..když budu chtít polezu za ním sama....já nohy zatím mám..díky Bohu..a teď táhněte k čertu..ale řekla jsem to dost nedůrazně..páááč za týden tu byly dvě sůvy zas...:(
28.04.2009 12:43:04dát kritice tipKvětoň Zahájský
Jo, jo. Jehovista do domu - oheň do ruky!
28.04.2009 12:15:55dát kritice tiparkp
..jsou vytrvalí svědci..zatrhli si mě do deníčku..neumím říct ne..měli s sebou kluka..který chodí s dcerou do školy..až bude doma muž...tak je vyhodí...*
27.04.2009 08:26:47dát kritice tipKvětoň Zahájský
Dneska už se, za likvidaci starého paíru, div nemusí platit!
A ty jejich časopisy děsně blbě hoří. Na stavbě ani v domácnosti vám Svědci taky nepomůžou. Řek bych, že jejich užitečnost je v současné době diskutabilní. Ještěže si znich aspoň můžeme dělat prdel.
27.04.2009 00:36:04dát kritice tipjejdavilda
:-)). Já proti jehovistům nic nemám, loni jsem prodal všechny Věže do sběru a nechutně zbohat
26.04.2009 23:27:16dát kritice tipOldjerry
korektor
Květo : Ale pozor - Jahve je hajzl a se svými odpůrci se nemazlí. Ohně pekelné i nebeské a takový všelijaký sračky ! a Armagedon každé dva měšíce... a tak různě....a podobně
25.04.2009 16:37:07dát kritice tipKvětoň Zahájský
Dobrá rada nad zlato! :-)
25.04.2009 11:01:17dát kritice tipOldjerry
korektor
Bezva - i já mám mnoho násobnou zkušenost s Jahvity a mohu podepsat každé písmeno. Jen jsem na ně nevystrčil ani péro, ani prdel. Jen jsem jim přátelsky poradil : jděte do prdele i s vaším Jáhvem. Od té doby mám od nich pokoj... a ty ode mne tip
24.04.2009 18:41:28dát kritice tipKvětoň Zahájský
Díky Háber.
24.04.2009 18:22:48dát kritice tipHáber
sqelé*
24.04.2009 15:46:02dát kritice tipKvětoň Zahájský
Djebista by se šiknul, ale lítat na zkoušky do Basileje, to by se mi zrovna dvakrát nechtělo. Nehledě ktomu, že by mi letištní personá určitě rozflákal moji drahou kytaru. Já je znám!
24.04.2009 15:27:20dát kritice tipVaud
13. cervna na my narozeniny :-) - to je hezke symbolicke datum. Nezapomen, ze se rysuje jeste nadejny djembista :-)
24.04.2009 15:21:41dát kritice tipKvětoň Zahájský
Vrátil jsem se, utrmácen, ze zaměstnání do domoviny a hle, co mám vzkazů. A to jsem chtěl původně obdělávat latifundie. No nic.
Tak tedy - s koncertováním to letos nebude tak horké, neboť jsme přibrali mladého, talentovaného basistu. Z toho důvodu překopáváme celý osáhlý repertoár. První kšeftík si střihnem 13. června v Prostějově, ale nikomu z fanoušků to neříkám, stran případného průseru.
24.04.2009 14:31:29dát kritice tipaleš-novák
no, na tom bandzone jsem právě zjistil, že nejsou žádné koncerty, tak se ptám, jestli jsou nějaké pravidelnější sessions :o)
24.04.2009 14:25:41dát kritice tipVaud
http://bandzone.cz/ahamay

tak ve ctvrtek a Kvetone s sebou :-)
24.04.2009 13:54:00dát kritice tipaleš-novák
to sou vjecy...Ahamay...v který hospodě se scházíte?
24.04.2009 13:40:48dát kritice tipPišta_Hufnágl
No jak říkám, patří ti nehynoucí vděk :) Kdyby člověk za své působení tady objevil a podnítil byť jediného šikovného psavce, stálo by to za to, což?

(Já mám bohužel čárku jen za Francoise. Ale byla s ním taky legrace:) )

Pivo dáme. Až budeš v Praze, ozvi se. Nejlépe ve čtvrtek, to chodíme pravidelně. A vem Květoně s sebou.)
24.04.2009 13:35:33dát kritice tipVaud
Kvetoni - mam radost, ze jsem vyprovokval takhle talentovanyho humoristu. Hreje me to vic, nez kdyby mi nekdo pochvalil neco vlastniho - fakt!

Pisto - na pivko vzdycky rad zajdu. Jen se skromny Kveton nepriznal, ze je jednim z nejlepsich kytaristu (a to i mimo Pismak) - hledej skupinu Ahamay.

To bude hezkej sraz!
24.04.2009 13:14:32dát kritice tipPišta_Hufnágl
Pak Vaudovi patří pivo, nebo raději dvě. Vynašel talentovaného psavce :)
Škoda, že ty španělský patoky se nedají pít. Bude muset vyčkat až sem.
24.04.2009 13:10:14dát kritice tipKvětoň Zahájský
Správně. Na začátečníky musí být kritik přísný.
Možná tě překvapí, že v mém pokročilém věku se považuji za začátečníka, leč pravda je taková, že jsem k tomu byl vyprovokován až zde na Písmáku a to, relativně nedávno. Jmenovitě Vaudem; když už bonzuju.
24.04.2009 13:04:21dát kritice tipPišta_Hufnágl
Popravdě, nepovšiml, ale je to milé, to zas jo. Nevýhodou pro tebe je, že mnou budeš nadále posuzován mnohem přísněji, anžto jinak by vznikalo podezření, že ti nadržuji. Neplač. Sám sis to zavinil.
24.04.2009 12:56:45dát kritice tipKvětoň Zahájský
Děkuji ti,Pišto, za upozornění na chyby. Už jsem si naplácal.
A za návštěvu, pochopitelně. Jistě sis už povšimnul, že jsem fanouškem tvých břitkých komentářů.


24.04.2009 12:54:51dát kritice tipJanina6
:-)) skvostné!*
24.04.2009 12:28:36dát kritice tipaleš-novák
že by na písmáku nebyl ani jeden jehovista? Nebo aspoň jejívistka?
24.04.2009 12:25:20dát kritice tipPišta_Hufnágl
Tak. Dočetl jsem. A bavil jsem se:)
Téma je sice abych tak řekl "samonosné" (tzn. zkuste napsat o SJ aniž by text vyzníval srandovně), nicméně i tak sepsáno zručně. Ve výjimečně světlých momentech mi text evokoval povídky Š+G.
P.S. Vytahat za uši, za ty "pyramydy", ostudo!
24.04.2009 12:21:30dát kritice tipFerry
Rozmilé. t*
24.04.2009 12:17:32dát kritice tipPišta_Hufnágl
Rétora, Květoni, rétora.
24.04.2009 12:00:16dát kritice tipLakrov
redaktor prózy
Ví Franta šourek o Písmákovi? Možná by se tu uplatnil... :-)
24.04.2009 11:29:57dát kritice tipKvětoň Zahájský
V Damašku se aramejštinou ještě mluví. A dělají tam skvělé meče, tak pozor na ně!
24.04.2009 11:22:36dát kritice tipaleš-novák
v souvislosti s tím překladem mě napadlo nové pěkné slovo pro pamětníky...

rudoaramejec
24.04.2009 11:22:15dát kritice tipKvětoň Zahájský
To abych si pořídil hezčí župan!
24.04.2009 11:17:46dát kritice tipVaud
az devcata zjisti adresu, tak budou prevleceny za Jehovistky chodit na navstevy :-)
24.04.2009 10:54:32dát kritice tipKvětoň Zahájský
Diano díky. Tenhle článek je v podstatě vzdělávací a předcházelo mu dlouhodobé studium. Teď si návštěvy Jehovistů vychutnávám.
(A kdyby bylo nejhůř, vždycky můžu rozepnout župan!)
24.04.2009 10:37:01dát kritice tipDiana
Hahaha, naposledy jsem se tak perfektně bavila u Vaudových fejetonů. Užila jsem si to tím víc, že jsem svědky vyhazovala naposled včera. Posledních deset let to u nás probíhá takto: crrr - "svědci jehovovi, že?" - "ano" - "tak sbohem" - prásk.
napsané je to opravdu vtipně, dobrý nápad ta VSKR. Ačkoliv jsem věřící a Bible si vážím, glosoval jsi ji opravdu vtipně. Charakteristika "svědků" i jejich literatury prostě nemá chybu! Dávám do oblíbených a budu nechávat číst přátelům za odměnu. TTTTTT
24.04.2009 10:26:19dát kritice tipKvětoň Zahájský
Jejich propagandisti vypracovali systém otázek na všechny odpovědi. Důležité je neodpovídat, jenom se dotazovat a pokud možno na palčivá témata jako je Charles T. Russell a podobně.
24.04.2009 10:19:20dát kritice tipNoro_ad_hoc
zaujímavé, tiež som niekedy býval v garzónke a tiež u mňa boli. svet je malý.
naskor pesiaci, ale ked videli, ze sa trocha vyznam, poslali takeho nadupaneho namemorovanca, ktory kazdu vetu okorenil sugestivnym: "Chapes?".
24.04.2009 10:13:36dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ale nabídky si považuju a píšu si tě do seznamu možných azylů pro případ, že by manželka vyměnila i mě!
24.04.2009 10:11:05dát kritice tipKvětoň Zahájský
To víš že bych se velice rád zastavil.
Ale je to trochu mimo moji spádovou oblast.
Myslím, že letos vynechám i to Bularsko.
Chystám se vyměnit na baráku okna a vypadá to, že do konce roku budeme muset jíst jenom konzervy pro psy.
24.04.2009 10:05:53dát kritice tipKvětoň Zahájský
Aleši u vás ještě nebyli?
To bych poslal stížnost na místní buňku SJ že je trestuhodně neaktivní.
Kdo nečelil návštěvě Jehovistů - darmo žije!
24.04.2009 10:00:49dát kritice tipVaud
"ke mne" (uz zapominam :-))
24.04.2009 09:59:43dát kritice tipVaud
hele, jsi ke me trvale zvan - mam sice zatim trochu holobyt a spim na zemi na tatami, ale uz bude brzy regulerni postel a dalsi veci - a mista je spousta

vem zenu a kytaru a prijedte! Kasli na Bulharsko!

jen k mori je to daleko
24.04.2009 09:59:21dát kritice tipaleš-novák
to si musím pamatovat, abych byl připraven, až přijdou k nám :o)
24.04.2009 09:55:17dát kritice tipKvětoň Zahájský
Do Basileje... hmm... to vlastně taky můžu.
Ale stejně pojedu zase do Bulharska!
24.04.2009 09:51:29dát kritice tipVaud
:-)) a Ty ses tak tesil do gulagu :-))

ja jsem vdecnej, ze muzu z Cech do Basileje a zpatky (a pak zas rychle zpatky)
24.04.2009 09:42:54dát kritice tipKvětoň Zahájský
A, kupodivu, ani pro nás plebejce se po zmíněné VSKR nic podstatného nezměnilo.
24.04.2009 09:36:46dát kritice tipVaud
skvely

VSKR me dostalo :-))

je zajimavy, jak je to rozdeleny - sekty predpovidaji konec sveta a politici novy zacatek a ani jedno neprichazi :-))


24.04.2009 09:21:39dát kritice tipPohádkářka z pomerančových květů
Ále, neboj...:) Buď takovej, jakej seš, to je nejlepší!
24.04.2009 09:17:40dát kritice tipKvětoň Zahájský
To víš Kunko. Satanisti taky nejsou zrovna k popukání. Ale aspoň neotravujou.

Pohádkářko, ty jsi taky čarodějka? Hergot, tady se to jima jenom rojí.
To si tě musím zařadit do seznamu osob, ke kterým musím být servilní!
24.04.2009 08:58:42dát kritice tipkunka
ako vždy som sa dobre pobavil, aj keď s Jehovistami nie je sranda
24.04.2009 08:53:50dát kritice tipPohádkářka z pomerančových květů
Jééé:)) Svědci Jehovovi jsou výborným zdrojem zábavy, když na to přijde. Už se těším, jak se mi budou srocovat u dveří, až se o mně teda konečně rozkřikne, že jsem ta čarodějka...:))


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.