Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 452 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

***Jirkovi Jirka!***
datum / id19.03.2010 / 351393Vytisknout |
autorŠtěpa z Hřibska
kategorieÚvahyDalší dílo autora
upřesnění kategorieo nerozvážnosti mladické
zobrazeno1976x
počet tipů6
v oblíbených1x
Prolog
... věnováno i všem ostatním zpěvákům a muzikantům okresních formátů, kteří neúnavně šířili a dál šíří hudbu mezi nezbednou mládeží...
***Jirkovi Jirka!***

Kdysi před léty..... byl u nás v HK zpěvák "okresního formátu". Jmenoval se Jiří Křídlo. Byl to takový již tehdy vypelichaný seladon a s „vizáží“ manekýna z továrny na šprcky! Zpíval  v tanečním orchestru písničky z převážně tehdy velmi populární italské hitparády (Drupi, A.Celentano,...atd). Smáli jsme se tomu tehdy velmi moc! Bylo to strašně komické s jakým nasazením ten starý pardál na jevišti působil. Jednou jsme si, jako nezbední studenti,chtěli udělat radost a vystřelit si z něj.  Domluvili jsme se, my tehdejší frekventanti gymnázia, že jakmile Jirka Křídlo odzpívá pokaždé svoji písničku, někdo z nás se zvedne a půjde za ním na jeviště a požádá ho o podpis. A jak jsme dojednali, tak se i stalo! Po každé písničce zpěvák Jirka Křídlo velmi ochotně rozdával příchozím svoje podpisy. Byl sice notně překvapen a šokován, ale po čase bylo vidět, že mu to dělá nesmírnou radost. Tehdy si určitě myslel, že je o něj projevován skutečný zájem. Netušil asi, že se v tuto chvíli stal jen terčem kruté studentské recese. I na mne po čase přišla řady a tudíž jsem se za Jirkou Křídlem vypravil, abych ho o jeho podpis požádal. Neměl jsem u sebe jiný papír než vystřižený "pivní vtip" Honzy Vyčítala z tehdy značně populárního časopisu Dikobraz. Jirka Křídlo v nastalé euforii osmadvacátého podpisu, nic zlého netuše, bezelstně se mě zeptal, jak se jmenuji."Jirka", odpověděl jsem mu popravdě. Tak se stalo, že na Vyčítalově vtipu přibylo datum doplněné věnováním "Jirkovi Jirka Křídlo".
Uplynulo draze let a z gymnazista povyrostl poněkud. Jsa sám muzikantem, po čase se mu vzpomínka na zpěváka Jirku Křídla objevovala v myšlenkách stále častěji. Možná, že se i chvílemi trochu styděl, že si ve své mladické nerozvážnosti tehdy dělal legraci z člověka, který dělal svoji práci na "plné kule" a nehleděl vůbec na to, jak u toho vypadá!
Jiří Křídlo, královéhradecký zpěváku! Dneska já svými skromnými silami snažím se trochu napravit chybné pohledy mladické nerozvážnosti!
Pod tuhle vzpomínku s drobnou omluvou píši tedy.......
Jirkovi Křídlovi- zpěvákovi z Hradce Králové věnuje Jirka Štěpánek- Štěpa z Hřibska!

Jako ty mně  před lety!
Jirkovi Jirka!

J.Š. Pardubice 19.3.2010
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

19.03.2010 19:52:34dát kritice tipKiwagamo´ag
Jirka Křídlo...ošklivé káčátko. Jo, ale kdo si troufne obrátit se k lidem čelem a třeba jen recitovat, je u mě hrdina. Uděluji Jirkovi Křídlovi řád Bílého lva...či jak se to píše a jmenuje.Tip za vzpomínku vážně "histerickou".Ještě tu byl extraligový zpěvák Rony Marten, ale tomu Náš Jirka konkurovat nemohl. Zdravím Štěpu. Jirka
19.03.2010 16:54:29dát kritice tipŠtěpa z Hřibska
Aleši, asi nějakej šotek! Dík za upozornění.
Pěknej víkend!
J.Š.
19.03.2010 15:12:43dát kritice tipaleš-novák
tak vizi napíšeš dobře, ale vizáž ne...kde se stala chyba? :o)
19.03.2010 14:20:43dát kritice tippapouch
admin
...svatá prostoto! :-)))
19.03.2010 13:45:33dát kritice tipŠtěpa z Hřibska
Malý Nero: to jsem ani neměl v plánu, aby to vyznělo nějak moc dojemně. Ale tím lépe. Dík . Jenom jsem si po čase uvědomil, že na rozdíl od zdejších papouchovských a derovských písmáckých všeznalců, co vědí za každých podmínek, kam co patří zde na písmákovi, je značně ošemetné, prosazovat tutu svoji vizi zbrkle za všech okolností. A ještě to nazývat pravdou? Jen infantilní děcka, co se zlobí, když jim někdo bere jejich hračku, vynucují si pozornost terorem hraničícím se zvyky z dob nejtemnějších a značně připomínající estébáckou lustraci! Ale to už jen problém písmáckých papouchovských a derovských všeznalců!

Zdar a sílu!

J.Š.
19.03.2010 13:33:11dát kritice tipneroušek
Dojemné.***********


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor