Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 436 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+18 neviditelných
Tchýně na entou
datum / id18.09.2010 / 365460Vytisknout |
autorKvětoň Zahájský
kategorieFejetonyDalší dílo autora
zobrazeno7598x
počet tipů42
v oblíbených7x
Prolog
Fejeton s pohádkou na dobrou noc.
Tchýně na entou

Moje tchýně, ať se to dnes zdá jakkoli nepravděpodobné, bývala kdysi dítětem. I stalo se, že ji ve věku okrouhle šesti let rodiče poctili důvěrou, vybavili bandaskou a vyslali vlahým prázdninovým ránem přes nevelikou loučku do protější chalupy pro mléko, považujíce robě za způsobilé vykonat samostatně tento i pro děcko snadný a zcela bezpečný úkol. Nebýt úsměvné epizodky, kdy ji na zpáteční cestě překvapilo kůzle, které skotačivě vyjuklo z vysoké trávy až se děvče uleklo a z konvičky ucmrndlo něco mléka, snad by se záhy na celou věc zapomnělo. To však neznáte tchýni.

Významným rysem její povahy je, že okázale opovrhuje nenápadností, všedností a prostotou. Naopak se vyznačuje nezkrotně bujnou fantazií, sahající daleko za hranice reality, a jakákoli fádní příhoda pro ni nabývá významu historické události, ba dějinotvorného prvku. A běda tomu, kdo by se opovážil na její vyprávění vrhnout stín pochybnosti. Najisto by zhynul nějakou obzvláště trýznivou smrtí; ale to se jen dohaduji, neboť se takový pošetilec ještě nenašel. Ona je velice tolerantní člověk, ale aby jí někdo odporoval, to nesnáší.

Děvenka doma hned za tepla vyprávěla, jak jí zastoupil cestu zdivočelý kozel, utržený z mimořádně silného řetězu, nedbal proseb ani výhrůžek a dožadoval se mléka. Když však viděl, že ona jest neoblomná, pln vzteku a pomstychtivosti ji zamýšlel nabrat na rohy, avšak to se přepočítal, jelikož na její rychlé nohy nestačil, a musel se zahanbeně spokojit s olízáním těch pár kapek, které jí v bystrém kalupu vyšplíchly z konvičky do trávy. Matka nešetřila chválou a otec se teatrálně dmul pýchou, jakouže mají neohroženou dcerku.

Když dívčina dávala historku k lepšímu příbuzným o Vánocích, už se z kozla stal obrovský býk, z loučky nedohledná pastvina, počasí se rovněž povážlivě zachmuřilo a bandaska nejméně o litr nabyla na objemu. Rodičové, nemajíce valných pedagogických zkušeností, ničeho proti nestálosti této báchorky nenamítali; naopak se počali domnívat, že jim z ratolesti vyrůstá kreativní osobnost.

Na školních besídkách její vyprávění obludnou děsivostí vždy hravě překonalo vystoupení Mikuláše i se všemi čerty. Dokonce i paní učitelka se pokaždé tvářila jako by jí trhali obočí, nemluvě o tom, že část dětí se strachy počůrala už při popisu savany, zcela poseté zástupy nelítostných divokých buvolů, lačnících po mléku nevinné oběti. A když spustila, jak v bezhlavém úprku musela kličkovat mezi údery blesků a nevýslovnou hrůzou se klepala tolik, až se jí z mléka v konvi utvořila hrouda másla, začaly děsem na všechny strany čůrat i ostatní děti, včetně některých rodičů. Její vlastní rodiče pak museli panu řediteli vysvětlit, že příběh je v zásadě pravdivý, jenom je třeba z obsahu a děje sem tam něco málo odečíst.

Postupem času se historka proměnila v ságu a nekontrolovatelně nabývala na dramatičnosti. Stádo krvelačného skotu se epidemicky rozrostlo do olbřímích rozměrů, travnatou pampu nahradil prales, přetékající hordami vrahů, sexuálních deviantů a potulných mnichů s nadpřirozenými schopnostmi. Bouře byla doplněna o krupobití, při němž kroupy pochopitelně dosahovaly nevídaných rozměrů, a také o vichřici, která neměla nic jiného na práci, než zlovolně kvílet a do omrzení vytrhávat staleté duby i s kořeny. Hrom burácel s takovou intenzitou, že všemu živému praskaly ušní bubínky a rybám navíc i měchýře. Blesky se křižovaly, cesty se křižovaly, báby se křižovaly... Snad i křížaly by se křižovaly, kdyby měly čím. Původní bezhlavý úprk se stal nerovným bojem s živly a mlékachtivým, krvežíznivým zvěrstvem o holý život, přičemž pršely děsivé rány kopyty i pěstičkami, nezřídka smrtelné.
Finále, ve kterém vypravěčka impulzivně strhávala z těla kusy šatstva, aby mohla názorně předvést kde všude utržila ošklivá vnitřní zranění, zlomeninami nešetříc, bylo oblíbenou částí učitelů biologie, kteří, ustrnuti v němém úžasu, sami se podivovali, kolik jen skrývá lidské tělo orgánů, a jakých!

Na maturitním večírku se zmíněné finále stalo osudným mému tchánovi. Ten jediný nejevil známky nadšení ani zklamání, neboť jako matematikovi mu bylo jasné, že s odčítáním si nemůže vystačit, a je třeba dělit; a jako flegmatikovi mu to bylo stejně všechno jedno.
Ne tak mé tchýni. Kdyby řekl alespoň „hm“, snad by ji to i uspokojilo, ale když neudělal vůbec, ale vůbec nic, bylo to, jako když tanker najede na mělčinu. Tuhle situaci vypravěčka neznala. S každou další akcí, po níž nenásledovala žádná reakce, byla roztřesenější. Už ho nepokládala za podivína, ale za nebezpečného úchyla a zanášela se potuchou, že pokud jej nepřinutí říct alespoň jedno slovo, za chvíli je tam všechny povraždí.
Její úsilí bylo po několika měsících korunováno úspěchem. Asi už tušíte, že oním slovem bylo legendární „ano“.

Není divu, že jejich dcera, tedy, moje budoucí žena, nebývale vynikala v matematice, zejména v odčítání, krácení a dělení. Na druhou stranu oplývala podivuhodnou averzí k chození pro mléko. Aby také ne, když od útlého věku slýchávala před spaním, jak její ubohou matku, sotvaže odrostlou batolecímu věku, tyranští rodičové pravidelně vyháněli v chatrném oděvu do sněhových závějí bičovaných vichrem, aby z ukrutné dálky temným hvozdem vláčela obrovské konve, po okraj naplněné mlékem. Co by tenkrát dala za sympatickou ježibabu z Jeníčka a Mařenky, za přítulné Jezinky ze Smolíčka, či roztomilou multihlavou saň z mnoha jiných pohádkových taškařic. Namísto veselých rozprávek o párání vlků a Otesánků za živa, dostávalo se jí výlučně obludně děsivých skazek ze života, dokladu to matčina fabulačního mistrovství.

Proč zrovna já jsem tenkrát své nastávající padl do oka, pro to dodnes nemám žádné racionální vysvětlení, neboť tou dobou jen málo děvčat na moji vyzáblou postavu, propadlý hrudník a uhrovitý obličej dokázalo pohlédnout se zalíbením. Patrně pouze zásluhou její bizarně rozvinuté obrazotvornosti viděla ve mně Supermana; a to jsem se ani nemusel co chvíli převlékat ve výtahu do přiléhavého trikotu, trenýrkami navrch. Netrvalo dlouho a kandidátka na manželku usoudila, že je vhodný čas seznámit mě s rodiči, jelikož těhotenství již nešlo déle utajit a na sobotu u nich výjimečně nebyla ohlášena návštěva žádného příbuzenstva.

Tehdy jsem ještě nedovedl náležitě ohodnotit mimořádnost situace. Měl jsem za to, že není možné mít tak neuvěřitelné množství příbuzných. Dokonce jsem ženu dlouho podezříval, že si je vymýšlí. Nevymýšlela. Jak jsem později seznal, všichni tihle strýcové, tety, bratranci, sestřenice a i jiná svoloč, vytvářejí nevídaně družnou pospolitost, která se bez ustání a jakéhokoli zjevného důvodu navzájem navštěvuje, nepřetržitě o něčem beseduje, rokuje, pořádá monstrózní oslavy kdejakých svátků, narozenin a svateb, a vůbec neumí pochopit, že já, jedinec odtažitý a uzavřený, hledím si svého a nepotřebuji, aby se cizí rodina, zvící menšího okresního města, do mě navážela.

Oblékl jsem se tedy čistě a elegantně, a už zvoním u dveří, abych se na vlastní oči přesvědčil, že charakteristika mé budoucí tchýně slovy „emocionálně svébytná osůbka mírně výstředního chování“ bohužel ani zdaleka nevystihuje skutečnost.

„Dobrý den, já jsem...“

„Jaký dobrý, takhle brzy? Ještě nebylo ani jedenáct! Dcerka se dosud ráchá v koupelně,“ vece ženština u dveří, s nákupní taškou v ruce.

„Omlouvám se, ale já jsem...“

„Zvonil. Všimla jsem si. Víš, že ti na zádech kvete koště? A co to, že jsi oblečen jako na pohřeb,“ vyzvídá rozšafně panímáma, „někdo umřel?“

„Ještě ne,“ šeptám v obavách.

„Aha, tak si zuj škrpály, jéééžiš, béžový ponožky, to zůstaň radši obutej, a sedni si do pokoje, manžel si s tebou zatím popovídá. Já si jenom odskočím pro kapku toho mléka. Za vteřinku jsem zpátky!“

Dlouho jsme na sebe s panem otcem mlčky hleděli. Pak jsme dlouho mlčky hleděli do zdi. Nejdřív dlouho do stejné, následně každý do jiné. Taky dlouho. Fíkus povyrostl nejméně o centimetr. Vládlo nekonečné, všeobjímající ticho. Každé mrknutí bylo slyšet. Snažil jsem se mrkat co nejúsporněji a litoval, že nejsem žába, abych uměl dýchat pokožkou. Víčko mého levého oka se jako naschvál pustilo do cukání. Pokoušel jsem se tik synchronizovat s pohybem vteřinovky na hodinkách, aby tikaly stejně. Už se mi to skoro dařilo, když v zámku venkovních dveří zarachotil klíč. Tu se ke mně budoucí tchán naklonil a zlehka se pousmál. Poprvé a naposledy jsem od něj slyšel tak dlouhý proslov:
„Nu, vidím, že jsi klidný, trpělivý a psychicky odolný. Pěstuj tyhle vlastnosti, budou se ti hodit. Jak dobře umíš odmocňovat?“


***
Pokud jste dočetli až sem, zdá se, že jste rovněž klidnými, trpělivými a psychicky odolnými čtenáři. Snad vás tedy nezabije zatím poslední známá verze mlékařské báchorky mojí tchýně. Tak dobrou noc a hezké sny.

Onoho památného dne, kdy venku nelítostně zuřil červenec ve své nejbrutálnější podobě, zachtělo se bezcitnému otci a krkavčí matce čerstvého mléka.
(Je zvláštní, že nezávisle na proměnlivosti ostatních elementů, kalendářní měsíc zůstává stále na svém místě. O původu tohoto pozoruhodného jevu bylo v rodině vytvořeno několik, zpravidla velmi zvrhlých teorií, nicméně žádná z nich nedokáže tento fakt uspokojivě vysvětlit.)
I ověsili dcerušku gigantickými dížemi, vystrčili ji ze dveří a tyto za ní pevně zavřeli.
Děvče se trmácelo hořce plačíc rozlehlou stepí do temného lesa, za nímž tušilo stavení sousedů, jež mělo svým nuzným zjevem obměkčit k poskytnutí mléka. Sněhu leželo vysoko, nikde nebylo stopy. Jen lítý uragán fičel vůkol, až statné jedle poletovaly vzduchem, spolu s lesní zvěří a cikánským táborem, včetně psů a maringotek.
Děvče bloudilo, bloudilo dlouho; hlad je mořil, zima jím třásla, útlým hláskem škemralo u pánaboha, aby je raději vzal z toho světa. Tu zhlédne zpovzdálí světélko! Sápe se do nesmírného kopce, ručky do krve rozdrásané; jde po záři, i doklopýtá až k chalupě, bosé nožky ledva vlekouc. Na kost zmrzlým prstíčkem z posledních sil klepá na zpuchřelé veřeje. Jakého však se nebožátku dostalo uvítání!

Letitý šelma sedlák byl od pohledu vášnivým sběratelem chorob, zejména kožních a pohlavních. Aniž se dotyčný představil, aniž se poptal na zdraví či rodinu, už se vilně sápe po dítěti. Chuděrka neví, zda se dříve bránit úpadku do mdlob, či vilným chmatům statkářovým, jemuž samou chlípností sliny kanou z úst a z končetin upadávají kusy nekrotické tkáně. Nakonec však prozřetelnost a záducha vykonaly své, a agrárník se zklamaně pustil do výdeje zemědělských komodit. Přistrčené barely však naplnil mlékem jen do poloviny. Zbytek zlomyslně dolil smetanou, neboť ta je hustší a proto mnohem těžší.
Aniž bylo ustatému děvčeti dopřáno oddechu, už vleče přetékající nádrže do strmé, skalnaté stráně, směrem k pochmurnému háji, potažmo k nevlídnému domovu.
(V regionu, odkud tchýně pochází, jsou cesty toho druhu, že ať po nich jdete kterýmkoliv směrem, vždycky vedou do kopce.)
S každým krokem se ocitala v hrozivějším šeru, s každým krokem rostly dívčiny obavy. Jen pevněji sevřela kádě s mlékem a opatrně našlapovala lesní pěšinou, kterou, soudě podle silné vrstvy prachu, roky neprošla ani prašivá zvěř. Houby prašivky prášily jako za prachy, práchnivé pařezy byly pokryté prachem, a i ten prach byl ještě pokrytý silnou vrstvou prachu. Holčina prachmiliónská však v mysli oprášila pořekadlo - prach jsi a v prach se obrátíš, čímž rozprášila obavy a strachu vyprášila kalhoty. Zmobilizovala všechny síly a v tu ránu byla v prachu.
(Dodnes je z toho na prášky. Jejím koníčkem je pravidelné vyjídání obsahu lékárničky, přičemž se soustředí především na sedativa a hypnotika.)
Ledva že vycupitala z doubravy, rozprostřela se před ní nedozírná planina. Oceán vysoké trávy se nepatrně vlnil sotva znatelným vánkem. Vedro bylo k zalknutí. V tom se však traviny zahemžily pohybem. Obloha ztemněla, zaburácel hrom a už se před děvčiskem koulí monstrózní kulový blesk. Ten zasrší, rozprskne se v oslnivou zář a v ní stojí démon svlečený do půl těla, celý od pasu nahoru natřený mazutem.
Zlý duch, všecek kluzk, rozpíná svá blanitá křídla, z nozder dští oheň a síru a smrdí ze všech sil, až oči přecházejí. Z nestvůrné hlavy mu vyrůstají dva obrovské, zakroucené rohy. Jeho oči hoří nepopsatelným zlem. Kam vstoupí jeho kopytnatá noha, vegetace zmírá, vadne a černá. Ohlušujícím řevem přivolává nedohledné zástupy svých vojsk. Zplozenci chaosu odpovídají jekotem a vřískotem. Již se jako řvoucí lavina zjevují na pláni, kde chvatně rozbíjejí svůj tábor, a když je rozbitý úplně napadrť, hotoví se k útoku.

Padají první kapky deště. Druhé kapky deště. Rozpršelo se. Nastal liják, ragán, průtrž mračen. Přívaly, gejzíry, vodopády deště.
(V rodném kraji mojí tchýně pršelo tak často, a natolik vydatně, že místní občané pro jistotu neustále nosili na zádech pramici s vesly.)
„Vydej nám konve, je-li ti život milý!“ zařval zlý duch šílený touhou po mléku.
První šiky rohatých oblud, lačnících po laktóze, již netrpělivě vyrazily. Svíraly se kolem děvčátka ve stále užším a užším prstenci smrti.

„Uááááááááá!“ vyrazila dívka z hrdélka bojovný pokřik a roztočila se i s bečkami tak divoce, až se jí odstředivou silou mléčné zoubky rozletěly do všech stran. Několik potrefených bestií zlostně zasupělo.
(Tchýni nelze namluvit, že zkušený kaskadér by podobný kousek nacvičoval celé měsíce.)
Vřeštící děcko dosáhlo toho, že stádo na okamžik ztuhlo hrůzou.
(Není ani divu. Dodnes mám pocit, že hlasivky mojí tchýně jsou zkonstruované pro vysílání vzkazů mimo sluneční soustavu.)
Rozbahněná tundra vypadala v tu chvíli jako lapidárium monster. Pojednou se živá centrifuga dala do pohybu a klestila si cestu k domovu vším, co se neuváženě přichomýtlo do cesty rotujícím barelům. Těžké nádoby v letu drtily kosti, sekaly končetiny, tříštily lebky. Potoky krve se mísily s bystřinami mléka a v nespočetných cákancích ulpívaly na holčině.
(Všimněte si, že tchýně byla už od mládí děvče krev a mlíko.)
Tak postupovala s divokou zběsilostí, otáčku za otáčkou, rychlostí lesního požáru.
Obludy už dávno nebojovaly ani se svým vlastním strachem, jen odevzdaně vyčkávaly svého osudu. Netrvalo dlouho a pláň byla bezezbytku pokryta páchnoucími mršinami nelítostných šelem.

A už robě stojí na zápraží a zvonivým hláskem volá:
„Tatíčku, mamičko, otevřete vrátka! Vaše dceruška přišla, mlíčko vám přinesla! Budete mě už mít aspoň maloučko rádi?“

Starouškové se vyštrachají na zápraží, obdivně prohlížejí a láskyplně hladí nádoby s mlékem a jen tak mimoděk pod vousy bručí:
„Ale vždyť my tě máme rádi. Jako bys byla naše vlastní. Jako by nám tě v dětství ani trochu nepodstrčila polednice. A teď mazej umýt nádobí!“
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

07.07.2011 23:10:12dát kritice tipKvětoň Zahájský
Správné rozhodnutí. Vidím že už znáš moji tchýni, jako by to byla tvoje vlastní.
07.07.2011 22:50:31dát kritice tipYfča
Nebo radši ne! Za týden bych už třeba nebyla platonická kámoška... ale rovnou vášnivá milenka... :o))
07.07.2011 22:41:47dát kritice tipKvětoň Zahájský
Dík, Yfčo. Já se teda tchýni nějak opatrně zmíním, že ji pozdravuje jedna platonická kámoška.
07.07.2011 21:17:29dát kritice tipYfča
Koukám, že jsem to sem prskla omylem dvojmo. Tož, vyřiď jí dvojitej pozdrav...
07.07.2011 21:15:28dát kritice tipYfča
A pozdravuj maminku - tchyni.
07.07.2011 21:15:11dát kritice tipYfča
A pozdravuj maminku - tchyni.
07.07.2011 21:14:40dát kritice tipYfča
Tvoje tchyně patří do kategorie "lidový vypravěč". Měla jsem kdysi takového kolegu. Nejen že svoje historky přikrašloval, ale občas cizí přetvořil tak, že v příběhu, který mu kdosi kdysi vyprávěl, najednou vystupoval a byl hlavní hrdina. Například jednou jsem se vrátila z nákupu svačiny a povídám: "Přede mnou stála u pultu nějaká baba a chtěla ánry vejce a malobóra." On na to: "To je dobrý, hehe." O týden později říkal sekretářce: "Tak jsem byl tuhle s Yfčou koupit něco k jídlu a před náma stála ženská, co chtěla ánry vejce, malobóra a špikáčky." Uběhl zhruba měsíc, potkáme se na chodbě a on na mě volá: "Představ si, Yfčo, dneska byla přede mnou ve frontě v lahůdkách taková prsatá blondýna, furt se na mne tlemila, ne, a pak po prodavačce chtěla ánry vejce, malobóra, špikáčky a..." Nenechala jsem ho domluvit a opáčila jsem: "Tvůj telefon?" A on na to: "Ty vole, jak to víš?"
Jako fejeton to taky nevidím, ale skvěle jsem se při čtení bavila. Lépěji bych to nespíchla... :o)
*
16.04.2011 14:41:14dát kritice tipKvětoň Zahájský
Díky Auguste, lepší reklamu jsem si ani nemohl přát. Po tolika superlativech jsem skoro v pokušení, toto dílo před tchýní odtajnit. Ale neudělám to. Znám své Pappenheimské, že.
16.04.2011 12:29:42dát kritice tipAugustus
Formálně sice podle mne nejde o fejeton, ale humornou historku, což však nic nemění na její zábavnosti. Je vidět, že Tvá tchýně dala slovu „nadsázka“ zcela nový rozměr. Uvažovali jste o využití jejich schopností v politice (předvolební či povolební kampaň) nebo Hollywoodu? Ve srovnání s poslední verzí její mléčné anabáze jsou Sucker Punch i Avatar hadr a její smysl pro velkou epickou bitvu mezi řádem a chaosem se může směle postavit i vedle Warhammer 40 000.:-D Každopádně TIP jako hříb! Doufám, že i přes na internetové poměry nezanedbatelnou délku textu jej většina lidí dočte na konec, neb to stojí za tu "námahu".
19.03.2011 23:08:22dát kritice tipzblblýptáček
na všecko dojde :)
19.03.2011 22:22:31dát kritice tipKvětoň Zahájský
Tak pomodlit, vyčůrat a spát!
19.03.2011 21:03:27dát kritice tipzblblýptáček
zpočátku pousmání, později stále častější uchechtávání, od poslední známé verze mlékařské báchorky Vaší tchýně neustávající smích...skvělé. t.
19.03.2011 19:26:45dát kritice tip8hanka
"Snad i křížaly by se křižovaly"...mohla by som tu kopirovat dalsie a dalsie perly textu...
z Teba by mal Jirka Grossmann radost...
07.01.2011 20:17:55dát kritice tipNella101
:):):)*
11.12.2010 14:59:44dát kritice tipA.H.
korektor
:D *
09.12.2010 09:45:58dát kritice tipLan
Už nemám.
09.12.2010 09:41:36dát kritice tipKvětoň Zahájský
Moment, ty máš vážně poslední komentáře až na konci rolety? To nebyla sranda? Co je to za zvrhlost?
09.12.2010 09:25:13dát kritice tipLan
To umístění si jdu u sebe hned přehodit...nějak to jistě půjde.

Máš pravdu, i já si o cvičení tak trochu myslím, že je to plýtvání energií zbůhdarma.
09.12.2010 09:20:20dát kritice tipKvětoň Zahájský
Souhlasím.
S tím umístěním komentářů, pochopitelně. Cvičením opovrhuji.
09.12.2010 09:16:25dát kritice tipLan
Tedy já než se k Tobě dopracuju....možná by poslední komentáře měly být nahoře.

No ale...když chceš mít něco fit, máš s tím prý cvičit. Sakra...co to tu plácám. Už se do Tvého dvouprstého rukopisu přestanu motat.
09.12.2010 09:09:28dát kritice tipKvětoň Zahájský
Prostředníček si šetřím. To víš, ani potence nebude trvat věčně.
09.12.2010 09:06:19dát kritice tipLan
Prostředníček nic?
09.12.2010 08:59:54dát kritice tipKvětoň Zahájský
Jakým rukopisem? Já to ťukám prstama. A co bych to na sebe neprásknul, ukazováčkama. Levým i pravým. Teda, ne současně, ale střídavě, pochopitelně.
09.12.2010 08:46:47dát kritice tipLan
Nejsem ,Květoni, užaslá nad historkou Tvé tchyně, věřím jí každý prožitek.

Mile žasnu nad Tvým rukopisem.
09.12.2010 08:40:48dát kritice tipKvětoň Zahájský
Takových historek má tchýně ještě spousty, ale ty by mi žádný čtenář neuvěřil. Už s touto mám problémy, a to jsem dost ubral.
08.12.2010 18:16:08dát kritice tipLan
Květnatá historie...jsem užaslá.
02.11.2010 16:11:58dát kritice tipmacecha
Ach, chudáčku malý. Mám pocit, že ti to prospívá... :)
02.11.2010 13:33:01dát kritice tipKvětoň Zahájský
Zvoní, zvoní. Ale už si zvykám.
Kolikrát mi v nich zazvoní tak hlasitě, že kolegové v práci zvedají telefony, nebo dokonce začínají potřásat svazky klíčů s otázkou: Už je to zase tady?
02.11.2010 08:50:30dát kritice tipmacecha
Květoni,Květoni, že ti v uších nezvoní! T***
29.10.2010 20:15:04dát kritice tipKuře_Juře
Tak zlatého streptokoka ani stafylokoka bych za výhru nepovažovala... Ale Vy, pokud budete psát i nadále takové práce, nebudete mít o "bludišťáky" nouze ;-)
29.10.2010 17:32:15dát kritice tipKvětoň Zahájský
Díky Kuře_J. Mám radost, že máš radost.
Ale zlatého bludišťáka neznám. Ještě tak zlatého streptokoka, případně stafylokoka, ale bludišťáka? Kde se to dá chytit?
29.10.2010 13:32:35dát kritice tipKuře_Juře
Multihlavá saň je za zlatého bludišťáka :D děkuji, skvěle jsem se pobavila! *tip
05.10.2010 13:20:39dát kritice tipPišta_Hufnágl
Jojo, je s nima švanda :)
05.10.2010 05:48:45dát kritice tipToscana
Pišta - s kámošem jsme jednou na jakémsi chatu vedli na skle diskusi na dané téma, protože tam byla jedna Slovenka a my byli zvědaví, co ona na to. Svá tvrzení jsme dokládali tím, že Slováci vlastně poslovenštili to maďarské jméno Jánoš Ík, a že kumpán z tlupy jeho horných chlapcov se taky nejmenoval Uhorčík zbytečně, a že se na Slovensku budou přepisovat učebnice dějepravy poté, až se spojí Matica slovenská s Taticí českou, které jsme tento fakt už nahlásili... My se u toho každý u svého PC řezali smíchy, ale tu dobrou duši slovenskou jsme natolik zmátli, že tomu nakonec snad začala i věřit... Nicméně vím, že tohle by ve slovenské krčmě opravdu realizovat nešlo, protože bychom se na 100% opravdu se zlou potázali... :o))))
04.10.2010 20:24:48dát kritice tipPišta_Hufnágl
"Jánošík byl nejslavnější Maďar" jsem zahulákal v hospodě v Bratislavě někdy před čtyřmi lety (několik Písmáků je mi svědky).
A fakt to je docela blbej nápad.
29.09.2010 17:52:28dát kritice tipToscana
PS: A to mi teda věřit můžeš, protože mám osobní zkušenost - už víc jak 24 let je Slovák z Oravy můj muž... Neradno se s ním dostat do sporu, a to ani zdaleka není tak prudkej, jako jeho rodáci. :o)))
29.09.2010 17:50:38dát kritice tipToscana
V té Terchové bych to raději nezkoušela - to víš, slovenská nátura je prudká a pak je "britva v ruke" a "kristamariadušaloretánska" je zle! :o))))
29.09.2010 13:41:58dát kritice tipKvětoň Zahájský
Něco, jako přijít v Troubkách do hospody a poručit si čerstvého utopence?
Nebo, na návsi v Těrchovej zařvat na plné pecky: Jánošík bol Maďar!?
29.09.2010 13:20:09dát kritice tipToscana
Květoni, dát přečíst tchýni? Tak nevím, ale mi to připadá jako akt zbytečného hrdinství - cosi jako dráždit kobru bosou nohou či šimrat tygra na fouskách! :o)))))
26.09.2010 08:54:28dát kritice tipAnita09
No to bych nedoporučovala, to by asi neustála.
25.09.2010 11:08:45dát kritice tipKvětoň Zahájský
Bezva, tak teď to dáme přečíst tchýni...
24.09.2010 19:08:18dát kritice tipAnita09
To bylo úzasné, smála jsem se nahlas a to u mně není zvykem, ještě že jsem byla v kanceláři sama, jinak by si ostatní mysleli že už jsem se zbláznila.
23.09.2010 15:08:19dát kritice tipAdamova Eva
ale s přibývajícím věkem rostou sice pomaleji než ryby, ale rostou :O)
23.09.2010 14:41:03dát kritice tipKvětoň Zahájský
Tak tady bych se absolventů vojenské služby zastal. Na vojně se dějí takové věci, že jim člověk nemůže uvěřit, ani když je právě zažívá na vlastní kůži.
23.09.2010 14:20:53dát kritice tipAdamova Eva
to samé vyprávěnky z chlapský vojny, dost se bavím a je to mooooc fajn :O)))
23.09.2010 10:55:27dát kritice tipKvětoň Zahájský
Evčo, máš pravdu, chlapi taky dokážou zveličovat, zvláště, jedná-li se o myslivce a rybáře. Ale u těch je přehánění jakýmsi folklórem. Posluchač jaksi automaticky očekává, že bude tahán za nos, a byl by dozajista zklamán, kdyby tomu tak nebylo.
23.09.2010 09:59:46dát kritice tipAdamova Eva
táta mi ne vštípal, ale štípal - jako dříví - do hlavy, že i hovno na entou je 1 :O) tady není tchýně na entou, ale KZ na entou je jednička v rozdávání humoru. Moc jsem se bavila )))) ale znám taky pár mužskejch, co si takto přidávaj a zveličujou, když popíjej s tchánem *
22.09.2010 14:31:47dát kritice tipToscana
Ještě jsem si vzpomněla na jeden typ nesnesitelné tchýně - byla popsaná v knížce Vejce a já od Betty MacDonaldové. Je to typ "věčný diblík". Tak z takové by mě do hodiny vezli kliftoni v antonu, protože bych spáchala bestiální vraždu (čím bestiálnější, tím lepší)... :o)))))
22.09.2010 08:14:38dát kritice tipKvětoň Zahájský
Toscano - to je typ - "Tchýně protipěchotní nášlapná". ((-:
22.09.2010 06:22:15dát kritice tipdeep_see_blue
:o)))
22.09.2010 03:13:05dát kritice tipToscana
Prototyp tchýně:

1213_tchyne.jpg
21.09.2010 08:11:17dát kritice tipWhitesnake
a moje tchýně Evička
je zas mohamedička
20.09.2010 17:27:34dát kritice tipBíša
***
20.09.2010 15:49:30dát kritice tipKvětoň Zahájský
((-:
Moje tchýně Věrka
je zas budhisterka
20.09.2010 15:34:44dát kritice tipWhitesnake
Jasně, takže já na tobě páši přesně to,m co nechci, aby na mě páchali ostatní - tedy jalový, nicneříkající komentář. Asi máš pravdu :-)

Zaléval jsem jazyk
tchynin
silnější jest nežli chinin
v Dillí bude stát má bysta
neb jsem správný tchýnduista

20.09.2010 15:24:50dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ty zas vždycky potěšíš.
Zkus si taky někdy zaláteřit, zareptat, zanadávat a tak.
Já se potřebuju taky občas virtuálně poškorpit.
20.09.2010 14:57:17dát kritice tipWhitesnake
Řemeslo i hru v slovo prozaické chutně zvládáš. Vždycky pobavíš.
20.09.2010 14:01:01dát kritice tipvk
redaktor poezie
:-D
20.09.2010 09:46:21dát kritice tipKvětoň Zahájský
Já vím, Aleši, já vím. Ta délka. To už je taková moje slabost. Jak začnu, tak nevím kdy skončit. A to, ač se to nezdá příliš pravděpodobné, škrtám poctivě. Mnohdy by se dalo z vyškrtaného materiálu sestavit několik jiných fejetonů.
Na druhou stranu - nepíšu zas tak často. Mimo to, nahodilý čtenář má možnost po prvním odstavci zabručet - jéééžiš, to je blbost, přepnout si jinam, a ještě naopak bude rád, že nemusel utratit horentní sumy za knihu, aby zjistil, že jsem magor.
20.09.2010 09:03:31dát kritice tipaleš-novák
mé první setkání s nastávajícím tchánem bylo velmi podobné :o)

trochu mě zaskočila délka "fejetonu" , ale vyplatilo se vydržet...:o)
19.09.2010 20:03:11dát kritice tipkoloušek
Jen tchýně jsou pro zasmání? A co tcháni? Ani zdání! Ti nikdy nic nepřehání? T*
19.09.2010 19:28:44dát kritice tipSebastiana
dobře, až budeš vědět, dej avi, stejně, že zůstávají víc kluci, holky nee.
19.09.2010 19:27:00dát kritice tipKvětoň Zahájský
Jak dostat děcko z baráku, to je tak nosné téma, že o tom v Americe točí několik filmů ročně. A když to ještě nevyřešili tam, tak pochybuju, že malý český člověk...
19.09.2010 19:17:48dát kritice tipSebastiana
Pobavila jsem se. To já bych byla tchýně hodná. Už se na to těším. Jen syn se nechce ženit. ze prý mu uvařím, vyžehlím, ... Poradte, jak ho odpreparovat od své pupeční šňůry.
19.09.2010 14:19:03dát kritice tipToscana
NO, Květoni, mi Andrsenovy pohádky přišly ponuré možná víc, než ty od dvou bráchů Grimmů... :o)))
19.09.2010 13:17:00smazaný uživatel
smazaný uživatel
19.09.2010 13:11:14dát kritice tipKvětoň Zahájský
Aha, teď už chápu, proč je nutné nosit slipy na kalhotách. To bys mi mohl konečně vysvětlit, kam si Superman, když se ohákne do těch elasťáků, dává brýle. Nebo je zahodí spolu s rozervaným kvádrem a pak si musí koupit nové? To ho u optika a krejčího musí dost rádi vidět, ne?
19.09.2010 12:51:10smazaný uživatel
smazaný uživatel
19.09.2010 12:12:30dát kritice tipKvětoň Zahájský
Tajně, že jo? Aby tě ostatní volnoveršotepci neosočili, že máš smysl pro humor. Takové společenské stigma by patrně neunesli. ((-:
19.09.2010 11:40:32smazaný uživatel
smazaný uživatel
19.09.2010 09:33:04dát kritice tipKvětoň Zahájský
Tos - vzhledem k mým pohádkářským záměrům bych uvítal spíš oslovení bratře Jacobe nebo bratře Wilhelme. Tihle pánové věděli, co na haranty platí.
Děsit, děsit a děsit!
19.09.2010 05:09:26dát kritice tipToscana
Mám ti začít říkat Hansi nebo Christiáne, abys neměl zaraženou lítost??? :o))))
18.09.2010 23:13:16dát kritice tipKvětoň Zahájský
Díky Georgi.
Marvin je sice kecka, ale často mívá pravdu a rád na jeho postřehy dám. Ale, že jsem se mu nezavděčil pohádkou, to mě teda otrávilo. Vždycky jsem považoval za druhého Andersena, když mám popito, tak kolikrát i za prvního Andersena, a teď tohle.
18.09.2010 22:46:24dát kritice tipBig_George
Márvin to vystihl docela přesně.

Nicméně jsem se velmi pobavil, což je takhle při sobotě po večeři velmi povzbuzující.

TvonBG
18.09.2010 14:54:04smazaný uživatel
smazaný uživatel
18.09.2010 14:23:34dát kritice tipKvětoň Zahájský
Vyloučeno. Nebo, že bych se už začínal vykrádat? Tak brzo? Jéžiši, to by mi ještě tak scházelo.
18.09.2010 14:16:06smazaný uživatel
smazaný uživatel
18.09.2010 13:57:37dát kritice tipKvětoň Zahájský
Marvine, musím ti (ač nerad) dát za pravdu. Jak bude chvilka, opravím.
A ta věta s příbuznými? Bůh suď. Mám rozečtenou knihu od pana Horníčka - Jablko je vinno, a v ní se to podobnými větami hemží. Možná jsem to pochytil u něj.
18.09.2010 13:49:02dát kritice tipKvětoň Zahájský
Renegátka, Oldjerry, jH, díky za návštěvu, milá slova i milé hvězdičky. ((-:
18.09.2010 13:29:29dát kritice tipjH
*
18.09.2010 11:59:02smazaný uživatel
smazaný uživatel
18.09.2010 10:29:52dát kritice tipOldjerry
korektor
Zbožňuji práce, v nichž je dodržena zásada : Přeháníš-li, přeháněj co nejvíce!
Pobavil jsem se.
18.09.2010 06:02:08dát kritice tiprenegátka
Pobavila jsem se.*
18.09.2010 00:38:47dát kritice tipToscana
opravuji s omluvou: zasamát = zasmát (kdo chvátá, má si sednout) :o)))
18.09.2010 00:37:45dát kritice tipToscana
ceed - chudák dítě, odskáče to za tajemné divy objevující se v chodu Písmáka, ta tvá majdalenka v tom byla zcela nevinně.

Květoni - nevymlouvej se a vopovaž se cestovat na nějakou zapadlou planetu jiného slunečního systému, dyť bychme se pak tady málem neměli čemu zasamát. Doufám, že tě potěší info, že ona zasmušilá kamarádka si u čtení málem urvala smíchy bránici, zasmušilost ji opustila - a dle jejích slov se tomu tlemila ještě dneska, stačilo si vzpomenout. Tě asi budu předepisovat jako účinné antidepresivum, víš? :o)))))
17.09.2010 14:21:48dát kritice tipceed
no daly daly...do oblíbených..snáď nejsi kvůli temu nafúklý..
no bylo to drama včera se nediv,Květoni mladší dcera dostala pohlavek, že vidí 18. pak jsem to uviděla i já, a co fčil..
17.09.2010 14:12:47dát kritice tipKvětoň Zahájský
Já za to fakt nemůžu, že je systém tak nedokonalý. Správně to mělo být uveřejněno až v sobotu, až učiním sérii kontrol a oprav, následných konrol, dalších oprav, až odolám pokušení celé to smazat a nedělat ze sebe tajtrlíka.
Ale vy ne. Dáte si mě do oblíbenců, nebo kam, a pak se nemůžete vynadivit skokům v čase.
Vůbec by mě neudivilo, kdybych náhodou zatrhnul nějaké skryté políčko a Písmák by mě i se židlí teleportoval na nějakou jinou planetu.
17.09.2010 13:54:16dát kritice tipceed
on zřejmě Květoň má něco společného s tím..kde dnes už znamená zítra..že jo Květoni?..:P
17.09.2010 13:52:46dát kritice tipceed
já jsem myslela že už jsem se pomátla dočista, až se mně chtělo bečat...
už vím!!!:)))))
17.09.2010 13:43:31dát kritice tipToscana
ceed - klídek, já chtěla hodit odkaz na tohle dílko jedné zasmušilé kamarádce, aby se jí zvedly koutky pusy směrem k uším, a taky jsem to hledala jak blázen - nešlo se na to dostat než přes má avíza, jenže pak to zase u ní chtělo heslo. Nakonec jsem to vyřešila mazaně: okopčila jsem to a poslala jí to jako text na mail, bohužel si u toho neužila diskusi níže, čímž o moc přišla. Nechápala jsem to stejně jako ty - ale už mi svitlo, bylo to proto, že se to tu objeví až v sobotu a já zažila na vlastní kůži co to je cestování v čase! :o)))))))))
17.09.2010 10:35:24dát kritice tipceed
pravda pravda
17.09.2010 10:33:49dát kritice tipKvětoň Zahájský
Z toho je vidět, že ráno je moudřejší večera. ((-:
17.09.2010 10:32:03dát kritice tipceed
ale já jsem to teda vůbec nepochopila včera, dnes ano, včera jsem to nepochopila vůbec
17.09.2010 10:31:04dát kritice tipKvětoň Zahájský
Jaké tajnosti? Vždyť jsem ti to dopodrobna psal, ne?
17.09.2010 10:28:48dát kritice tipceed
už jsem to pochopila, jsi to mohl říct hned, a ne dělat takové tajnosti s tím...
17.09.2010 09:09:52dát kritice tipceed
to jsem blázen..
17.09.2010 08:13:39dát kritice tipKvětoň Zahájský
Baaba - myslíš tím něco jako:
Pij mléko Madeta
po zácpě je veta?
17.09.2010 00:31:07dát kritice tipbaaba
:o))) z kapky mlíka MADETA
16.09.2010 22:36:00dát kritice tipKvětoň Zahájský
Čuči, ta by autobusem nedojela ani k hranicím, protože by řidič a ostatní cestující buďto zešíleli, nebo vystoupili, nebo obojí.
Ale k vytvoření nosného dramatického příběhu jí stačí docela málo. Vlastně čím míň, tím je to košatější.
16.09.2010 21:56:33dát kritice tipčučenka
Skvělé, Květoňku, jsem se tu chechtala nahlas (jako obvykle u tvého díla). Stavba tvých vět lahodí mému oku i duši a zapadá přesně do mé představy o významu slova humor.
Nedovedu si představit, co by vyprávěla tchyně, kdyby vyjela s levnou cestovní kanceláří autobusem na last minutový pobytový zájezd do Řecka... To by se Viewegh mohl schovat..
16.09.2010 21:16:50dát kritice tipFerry
Jojo, Květoušku. Já bydlela v Jičínské ulici, co se táhne z Olšanského náměstí na Floru kolem hřbitovní zdi. Naproti činžáky. Do nejstarší části hřbitova nám vedla okna a byl mi nejbližším parkem a hřištěm. Těch skvělých starých hrobek-domečků, kde se po nocích skrývaly kriminální živly, popř. jejich lup. Těch otevřených hrůbků, těch sázek o strávení noci na zamčeném hřbitově, těch nevinných prvních mejdanů s lahvemi ovocného vína Piris a pobytů za školou.... A později? Stud mi nedovolí...
I z Kubeličky tam mám blízko... No život jedna paráda. :)
16.09.2010 19:56:54dát kritice tipLora
*!
16.09.2010 19:54:11dát kritice tipceed
přemýšlám..už sem navigovala aj příbuzné přes družicu.a prej to vidijů stejně jako já...čili..včil su tumpachová a přemýšlím, zda-li nalít či vylít..Bože poraď
16.09.2010 19:40:36dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ceed - doporučená litertura:
FUČÍK Julius - V zemi, kde zítra již znamená včera.
((-:
16.09.2010 19:30:26dát kritice tipKvětoň Zahájský
Filemon - my s tchánem spolu svorně mlčíme dodnes. Akorát jsme to vylepšili tím, že mlčení prokládáme panákama. To se pak mlčí hned lépe.
16.09.2010 19:26:12dát kritice tipKvětoň Zahájský
Maceško, myslím, že je lepší chytře mlčet, než hloupě mluvit. Zase se s tebou nikdo nehádá.
Co já bych za to dal. Kolem mě zas všichni mluví a mluví, jako by brali peníze od slova. Naštěstí si rodina mojí manželky o mně dlouho myslela, že jsem hluchoněmý, a tak mi dávali pokoj. Když zjistili, že jsem jenom mlčenlivý, plachý introvert, začali mě podezřívat, že si znich dělám srandu a houfně se uráželi. Proto jim nemůžu prozradit, že sem píšu, dokud nebudu mít napsanou závěť.
16.09.2010 19:15:03dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ferry, tys vyrostla na Olšanských hřbitovech? Jak k tomu došlo? Že by tam leželi tví předčasně zesnulí prarodiče a otec s matkou tě posílali na víkendy k babičce, to se mi nechce věřit.
Ale ta veverka, ta musela mít čelisti jak aligátor. To už bych ti nevěřil ani já, a to jsem zvyklý na ledacos. ((-:
16.09.2010 18:37:59dát kritice tipceed
aj brýle jsem si vzala a nenosím je..fakt tam je 18.9. 2010, a lezu přes všecky kritiky...páč to u Tebe není...šmarjá jozef...už tu za mnou stojí celá rodina a všichni to vidí tajak já...pomoc!
16.09.2010 18:25:41dát kritice tipceed
teda nevím, ale jsem asi blázen, Květoni..vidím že jsi to napsal 18.9. 2010, to je až v sobotu, fakt to tu vidím..a navíc když otevřu Tvoji autorku, tak to dílo tam nemáš, herdek, musím k Tobě přes moje kritiky..jaktože píšeš v sobotu a máš to tu fčíl?..to jsem blázen..nechápu
16.09.2010 18:19:49dát kritice tipFAE BOMB
Tos: Aši ši něčištil žuby a ťyťo mu nášleďně vypaďaľi. Tak se stal vegetariánem...
16.09.2010 17:44:52dát kritice tipfilemon
Myslím si, že ja som najlepšia svokra na svete /spýtaj sa môjho zaťa, macecha/. Květoni, tá časť o tom, ako hlavný hrdina veľavýznamne s budúcim svokrom mlčia, je špicová! Ten fikus k tomu - no paráda! A vôbec, dobre som sa bavila. Tip
16.09.2010 17:34:24dát kritice tipmacecha
Já jsem určitě nejlepší tchýní na světě. Se mnou se totiž nikdo nebaví.

Květoni, moc jsem se pobavila. Díky. T***
16.09.2010 17:24:59dát kritice tipToscana
FAE - od kdy je tyranosaurus lačný mlíka?? :o)))
16.09.2010 17:24:14dát kritice tipToscana
No, tak každopádně se teda s tchýní nenudíš. :o)) A když se o ní dá napsat i povídka (či fejeton), tak to je pořád ta lepší možnost! :o)))
16.09.2010 17:07:51dát kritice tipFAE BOMB
Tak se mi nakonec usnout podařilo. Mám volnej den a spaní po vobědě je moje voblíbená kratochvíle... Sice se mi zdálo vo nějakym tyranosaurovi, kterej pronásledoval cisternu s mlíkem, ale z pohledu třetí osoby mi to přišlo spíš zábavný...
16.09.2010 16:38:00dát kritice tipFerry
Běda, i já jsem tchyní. A jakožto na Olšanských hřbitovech vyrostlá mám v paměti takovou přehršli hororových zážitků, že... Ale zeťáčkovi jsem fakt vyprávěla jen tu o vraždící veverce s šestaosmdesáti diamantovými zuby. Že by proto chtěl vyměnit byt na skvělé žižkovské adrese za chýši v Zašové? Dík, Květoušku, o vánocích něco z těch zoubků slevím...
*
16.09.2010 14:26:27dát kritice tipKvětoň Zahájský
Toho, že by tchýně došla pěšky až k nám, tak toho se nebojím. Ta má za barákem les, ale mám pocit, že v něm nikdy nebyla. Kolikrát jí říkám, ať si skočí pro hříbeček do polívky, že to má blíž než do obchodu, ale nechce. Prý nemusí všecko vidět, že si to umí představit. A ještě tam chytne do nártu klíště. Nevšimne si, zarudne jí pokožka, chytí boreliózu s encefalitídou, vzteklinu, toxoplasmózu a leptospirózu, kdoví, jestli né i psinku nebo displazii, uřežou jí nohu v kotníku, do rány se jí pustí sněť, uřežou jí nohu po koleno, tam se to hojí taky blbě a jestli včas neumře, tak ji ořežou do mrtě, jak pastelku s polámanou tuhou. No, a má ona toho hříbka teda zapotřebí?
16.09.2010 14:22:00dát kritice tipToscana
OK, ode dneška na počest tvé pramáti budu stav vzedmutí větrů nazývat už jedině RAGAN!!! - doufám jen, že si to nikdo nebude zaměňovat se způsobem vsazování rukávů u oděvů, kterému se říká RAGLÁN. :o))))
16.09.2010 14:14:15dát kritice tipKvětoň Zahájský
Toscano, ty vole (vhodnější expresivní výraz mě nenapadl), přesně tu Cortésovu písničku jsem si celou tu dobu broukal!!
Ale na "ragan" mi nesahej. Přesně tak tomu přírodnímu úkazu říkala moje babička, a to byla moudrá žena, tak chci, aby se to trošku vžilo.
16.09.2010 14:12:57dát kritice tipToscana
PPS: A jako bonus trefné rčení jedné mé bývalé kolegyně: "Tchýně má být tak daleko, aby pěšky nedošla!" :o) (Já ji mám vzdálenou 400 km a pořád se mi to zdá málo)
16.09.2010 14:10:36dát kritice tipToscana
PS: Poraď tchýňce, aby se věnovala psaní sci-fi literatury s hororovými tématy... to by byla přesně její parketa a ještě by se u toho i slušně napakovala! :o))))
16.09.2010 14:09:10dát kritice tipToscana
Chááááááá, to je mazec!!! V červenci závěje, vzápětí obleva a ragán (oprav si na uragán, bude to věrohodnější)... Mimoděk jsem si u toho vzpomněla na jednu písničku, která by se na to dala s úspěchem použít, i když s jednou malou úpravou:
"... tu žabec k nebi pohleděl a zůstal v hrůze stát, když z rozedraných oblaků viděl stáda krav se hnát!" :o)))))))))))) - to mi fakt vylepšilo den! *t
16.09.2010 14:01:23dát kritice tipsepotvkorunachstromu
:)))))))))))))))))))))))))))))))))..nj..se zas tak moc neurážím ale fajn se to čte takové sladké nesmysly..:)))
16.09.2010 13:56:57dát kritice tipKvětoň Zahájský
A mně to nenapíše, paskřivec jeden. On je takhle přívětivý jenom k ženským, protože ví, že ženy jsou stvoření křehká - snadno se urazí. ((-:
16.09.2010 13:46:06dát kritice tipsepotvkorunachstromu
..eeee..fuj!..falešná skromnost..pravopis interpukci a ty další neumím já..ovšem mám parádní výmluvu..:))))
..a Dave ten s číslem..říká..že dělám roztomilé chyby..no není miloučky?..:))))
16.09.2010 13:42:49dát kritice tipKvětoň Zahájský
Sepot..... - Knižně? Ještě to tak. Aby se veřejně profláklo že neumím pravopis, interpunkci a kdovíco ještě. Já se radši schovávám tady, a je mi zde dobře.
16.09.2010 13:39:29dát kritice tipKvětoň Zahájský
Bombič, tak do večera, pravíš? Jak tak pozoruju kolegu u protějšího počítače, nějak se po obědě hluboce zamyslel. Asi bych mu ten příběh měl preventivně přečíst.
16.09.2010 13:34:09dát kritice tipsepotvkorunachstromu
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))..jsem se chechtala nahlas..až se přištráchal manžel cože to čtu..:))))))
..nc..parádní tchýně..měla by psát romány!
..nevydal si už náhodou něco knižně?
16.09.2010 13:30:04dát kritice tipFAE BOMB
Fakt mě to vyděsilo. Až do večera kvůli tý strašidelný historce neusnu...!
16.09.2010 13:28:43dát kritice tipceed
pfff..zatím...až na ně přestaneš fukáť, zdechne Ti to taky..
16.09.2010 13:26:31dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ceed - Já jsem vloni zasadil slavnostně šest sazenic Irsai Oliver. Zatím se mají čile k světu.
16.09.2010 13:23:47dát kritice tipKvětoň Zahájský
Prosecký - Bydlí tak daleko, že je to moje zlatá, milovaná tchýně, a mohlo by to být ještě lepší, kdyby jí někdo ukradl telefon.
16.09.2010 13:19:03dát kritice tipKvětoň Zahájský
Jak - zasmál? A co ta děsivá historka v závěru? Myslel jsem, že budou všichni jektat zubama strachy, ale vidím, že budu muset příště přitvrdit.
16.09.2010 13:18:06dát kritice tipProsecký
I já mám svoji tchýni rád. Jeden můj slovenský přítel kedysi hovoril, že láska k tchýni je nepřímo úměrná vzdálenosti jejího bydliště. Jak daleko bydlí tvoje tchýně?
16.09.2010 13:18:01dát kritice tipceed
no má, starý to stříkal jen třikrát..nemá čas..a mně konva padá z ramen... ostatní šestkrát, ale stejně jim to zdechlo taky...celkové je to bída, čili nemám o čem psať..:(..
portugal nemáme vůbec a zbytek žerou vosy..fakt...
16.09.2010 13:15:56dát kritice tipFAE BOMB
*Hnusný. Zkazil's mi všechny moje deprese, co jsem měl na dnešní den. Dokonce jsem se při čtení i několikrát zasmál... Fuj!!!

Doufám, že to vezmeš/nevezmeš jako hlubší kritiku...
16.09.2010 13:14:31dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ceed - nepřeháněj a piš. Už dlouho jsem neviděl, že bys přidala něco nového.
Co vínisko, nemá letos plíseň?
16.09.2010 13:09:18dát kritice tipKvětoň Zahájský
Prosecký - navzdory všemu, mám svoji tchýni rád. Proto také píšu tak, aby byla schopna přečíst alespoň první dva odstavce bez infarktu. Dál by to stejně nečetla, protože je zvyklá všechno přečíst "jedním dechem", a ona, jako silná kuřačka, s dechem nikdy dlouho nevystačí.
Zmíněné dámy znám pouze jako virtuální bytosti, pročež si o nich můžu dělat lecjaké úsudky. Kdo ví, třeba by si mě jako tchýně předcházely. Ale mít je za tchýně všechny dohromady, to bych nepřál ani tomu lumpovi, co mi vloni ukradl ze sklepa kolo.
16.09.2010 13:00:41dát kritice tipceed
vyletěl mně sopel a tak tak jsem to stihla na záchod...:)))
výborný...!!!!
16.09.2010 12:54:45dát kritice tipProsecký
Ach. Květoni, jaká to přívětivá historka. Čekal jsem něco třeskutého a už si představoval, jaké jsou nebo budou tchýně naše souputnice na Písmáku. Dovedeš si představit takové křehké duše, jako je Filemon, Janina6, Zuzulinka nebo Andrea v botech? Ač si opět nabíhám na federální vidle, musím se přiznat, že nejstrašnější představou je pro mě tchýně Petrusha.
16.09.2010 12:33:56dát kritice tipKvětoň Zahájský
Tuhle nám tchýně vola, že si její brácha polámal všechny nohy co jich jen má úplně na maděru, a museli mu kosti vyztužit takovou hromadou železa, že se obává, aby ho cikáni neprodali do kovoštotu, a v každé holeni že má dvaačtyřicet šroubů, podložky a matky nepočítaje.
Z dotyčného pak vylezlo, že si jenom naštípnul pravou holeň, že ji sice má sešroubovanou několika šrouby, ale když to volal mé tchýni, tak těch šroubů pro jistotu několik zamlčel, protože ji zná. Docela se divil, že mu ještě nedala tisknout patre.
16.09.2010 12:18:38dát kritice tipKvětoň Zahájský
To přijde s věkem. Čím větší skleróza, tím košatější historky.
16.09.2010 12:08:31dát kritice tipVaud
Tchyne rovnez bajecne nafukuje historky, ktere ostatni ucastnici akce nepoznavaji. Ale myslim, ze ji casem trumfnu!


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.