Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+4 neviditelných
Mistr jatek
datum / id27.10.2010 / 369281Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno1956x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog
Přijatý učeň Matthew Barneyho z cyklu Cremaster 3 měl vadnou nosní přepážku a neměl štěstí na mistra. Náš učeň měl vadného mistra a příliš krátkou uzdičku.

http://www.cremaster.net/crem3.htm#Characters
Mistr jatek

Provoz horažďovických jatek začíná v pět ráno. Pětsetpadesát kusů vepřového, polední pauza na svačinu a kolem třiceti kusů hovězího do dvou hodin, kdy se provoz zastavuje. Doba do svačiny je plná křiku, bzučení elektrického proudu a krve. Doba po svačině je plná zoufalého bučení, zápasů o život a proudů krve. To vše zvládá několik učňů s noži, dva imbecilní pomahači a mistr jatek.

Padlo několik set zvířat, blížilo se poledne, nastal čas svačiny. Do místnosti lemované plechovými skříňkami a dřevěnými lavicemi určené učňům k odpočinku přišel nečekaně mistr. "Pocem pazdráte," chytil jednoho z učňů za límec a lomcoval jím. "Sundavej ty kalhoty," zařval na učně, kterému živou barvu dodávaly jen šmouhy krve zaschlé na obličeji. Kostkované kalhoty se svezly k špinavé zemi. Mistr poklekl a začal nervóznímu mladíkovi sát penis. Co viděli učni sedící okolo na lavicích byla mastná hlava mistra, jeho knír splývající s ochlupením kamaráda, prsty zabořené do hýždí. Mistr cítil podtlakem se zvětšující kus masa v ústech a zrychlil pohyby hlavy.

Učeň najednou sykl a z úst mistra jatek se vyvalil proud krve, tentýž proud, který se valí z otevřených hrdel býků a krav. Byl leden a v chladu místnosti od zkrvaveného penisu stoupala pára.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

02.11.2010 22:12:29dát kritice tipMovsar
Díky, Klíči, za tvůrčí čtení. Začal jsem přemýšlet nad tím, která pozice, jak naznačuješ, je více ponižující, a přestože jsem muž a rozhodně se nepovažuju za asexuála, nějak to neumím rozKLÍČovat. Jinak pro zajímavost: s člověkem, který se dlouho živil jako mistr jatek jsem se seznámil a tak jsem měl určité reálie.
29.10.2010 11:19:59dát kritice tipKlíč
Uf.No, učeň nedopadl nejlíp, ale zas na druhou stranu, víc poníženej by byl, kdyby si ty role s mistrem vyměnili, ne? Nejsem muž, tak nemůžu posoudit, ale tak to vnímám já. Každopádně mi to přijde jakoby k němu ten mistr přistupoval jako k ostatním kusům masa, které tam "zpracovává" a svým způsobem si dělal dobře, což mu v onom prostředí asi hodně vyhovuje.Je to chladné a zároveň horké od krve.
Mistr=pán jatek, pán všeho a všech tam.
Děsivé /i když mám maso ráda/.
27.10.2010 14:17:02dát kritice tipMovsar
M: díky za připomínky. K těm přesahům, možná budu fantazírovat (ostatně dozvím se to až z případné odpovědi: "člověk neví, co řekl, dokud nezná odpověď druhého"), ale napadá mě: ze zvířat teče ta samá krev, která teče z lidí, stejně jako i učeň cítil bolest, cítí ji zabíjená prasata, sexuální ponížení učně není větší než sexuální ponížení za nohu visících býků. jsme si se zvířaty natolik podobní, že už by ksakru mělo tohle všechno skončit, nebo se vše omezit (zlevńování masa mě rozčiluje).
a pak potřeba bizarelie, od jistých dob se koloem nás neděje a chybí nám to: žádné průvody flagelantů či dětské křížové výpravy, jak připomíná v jednom eseji S.Komárek.
27.10.2010 00:57:47dát kritice tipjH
přiznávám, že sem dílo nečet, ale tip minimálně za ten link, co to je probůh za úleťárnu? :)
26.10.2010 18:44:33dát kritice tipMax Hutar
To je ta civilnost, která Měrkovi chybí.


Ale stále příliš etudové, miniaturní, hříčkovité, nějaký přesah by nebyl? Jedná se přece o literaturu a ne video Lady Gaga.


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.