Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 436 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+13 neviditelných
Pitva s Pištou
datum / id20.01.2011 / 376187Vytisknout |
autorKvětoň Zahájský
kategoriePovídkyDalší dílo autora
zobrazeno6905x
počet tipů57
v oblíbených6x
Pitva s Pištou

V jednom nejmenovaném hlavním městě České republiky jsem měl domluvenou schůzku s obávaným písmáckým kritikem, zuřivým intelektuálem a zaříkávačem domácí havěti Pištou Hufnáglem. Navzdory relativně skrovným indiciím, které jsem byl na cestu obdržel, totiž, že Pišta bydlí pod mostem, pracuje pod mostem, a stravuje se pizzou a Budvarem tamtéž, nebylo obtížné místo schůzky nalézt.

Zamířil jsem pod první most, který jsem cestou potkal, a sice Nuselský. Shluk obydlí v jeho stínu se oproti očekávání nazýval Nuslemi. Jak neoriginální.

(Ano, Pišta Hufnágl je Nuselák. Musel jsem mu slíbit, že to nikomu neřeknu, že budu mlčet jako dvě stáda hrobů, tak to nikomu neříkám, jenom vám to tady píšu.)

Přibyv takměř na místo určení, oslovil jsem, stran rychlejší orientace v terénu, prvního domorodce, který vyhlížel jako intelektuál, řka:

„Dobrý muži, nalézá se tu v okolí podnik, proslulý klientelou z uměleckých a filozofických kruhů, v němž je možno pojíst něco italských specialit a zapít je lahodným budějovickým mokem? Odvrhni ostych a hovoř bez prodlení, ježto se kvapem smráká!“

Špinavý opilec nerudně zachrochtal: „Heléé, huhly chrchly frfňaf táámhle, jóó?“ a napřímil prst k začouzené špeluňce přes ulici.

Kuřácké hospody mají tu výhodu, že se v nich milovníci impotence a rakoviny mohou bezuzdně oddávat své vášni; a našinec alespoň vidí, co dýchá. Tohle byl ovšem extrém.

Při vstupu se mi oční rohovky okamžitě potáhly nahnědlým, mastným škraloupem, jaký bývá k vidění na domácích uzeninách. Zahájil jsem šátrání. Číšník, kterého se mi podařilo vcelku rychle nahmatat, neomylně rozpoznal cizince.

„Ty tady máš sejšn s Mengelem, že?“ ukázal, že je informován, a táhnul mě za rukáv k rezervovanému stolu u okna. Záclony se mi zdály nějak řídké a šedivé, leč bylo to tím, že to nebyly záclony, ale pavučiny.

„Dáš si pivo!“ oznámil mi vrchní, postavil orosený korbel na tácek a diskrétně zmizel v mlžném oparu.

Pišta Hufnágl, pamětliv psychického otřesu, utrpěného pohledem na moji fotografii ze stránek Písmáku, s rafinovaností sobě vlastní, vyslal nejprve na výzvědy manželku. Sám pak, důmyslně ukrytý za kontejnerem na tříděný odpad, nabádal k ostražitosti svého psa, výstižně zvaného Vlk.

Ester se uvedla jako veselá a sdílná společnice. Rozličné žerty a šprýmy na Pištův účet nebraly konce, a po důkladné rozborce jeho charakteru to vypadalo, že jmenovaný nemá žádné vlastnosti, jenom samé úchylky.

Za necelou čtvrthodinku, když k Hufnáglově velkému zklamání ženština stále ne a ne s divou zběsilostí vyběhnout ven, hystericky ječíc, sinalou tvář zkroucenou v pitvornou grimasu děsu, odvážil se do lokálu.

„Doktor Livingstone, předpokládám...“ zažertoval jsem, popatřiv na jeho vyzáblou postavu v zlatokopeckém plášti.

„E?“

„Naštěstí jsem už přivykl zdejšímu ovzduší,“ dodal jsem civilněji, „ještě před chvilkou bych si tě musel ohmatat. Ale, chlape, i když tě vidím prvně, poznal jsem tě na první pohled. Zrovna jako tadyhle Ester.“

„To nebyl pohled, prasáku!“ zahlaholil z dýmu zvonivý alt.

„Dáš si pivo, doktore!“ ozvalo se mu za zády a sklo cinklo o umakart. „A vy dva taky. Tak pijem, pijem, nejste tu na rekreaci!“

„Myslel jsem, že seš ještě daleko ošklivější a hlavně mnohem starší,“ nenechal se Pišta zaskočit překotným vývojem událostí, „tak jsem si dovolil malý prezent. Važ si toho, musel jsem pro něj až do Vršovic, kde mě nikdo nezná,“ dodal, a než usednul k půllitru, vtisknul mi do ruky objemný balíček inkontinenčních plen.

Pes si bez pobízení ustlal pod stolem, jak bylo ostatně jeho letitým zvykem.

„Vím, co je povinností každého Moraváka, zavítá-li do metropole,“ nedal jsem se zahanbit a vytáhnul z nůše láhev mojí Pampeliškovice, nápoje opředeného mnoha legendami. „Tento lektvar má tak prudce léčivé účinky, že kdo si dá denně do čaje tři kapky, nikdy neonemocní, a pokud už nemocný je, okamžitě se uzdraví. Už jen pouhý pohled na flašku s tímto zázračným elixírem plaší neduhy. Navíc se dá tato božská tekutina použít k dezinfekci studní, záchodů, vyleštění bot, a nalita do nádrže, sníží výrazně spotřebu automobilů.“

„Nemá ten lék nějaké nežádoucí vedlejší účinky?“ naoko vzdoroval Pišta.

„On nemá jiné účinky než vedlejší, ale zato samé žádoucí! Já vím, vy lékaři bylinky moc neuznáváte, protože ty rostou všude, úplně zadarmo, a k jejich předepisování není třeba akademického titulu.“

„A to zas ne! Platnost některých bylin uznávám,“ durdil se obdarovanec. „Například švestky, meruňky, jablka a podobné destiláty, ty jsou účinné. I pivo se údajně vyrábí z rostlin. Á propos - co říkáš na Budvar?“

„No, něco do sebe ten mok má,“ pravil jsem uznale, „ale já nejsem žádný pivař. Vlastně mám od ženy povolené jenom jedno...“

Tak jsem si dal pivo opravdu jen jedno. Asi devětkrát.

Od té chvíle se náš literární dýchánek proměnil v pivní pitvu, přerušenou pouze odchodem Ester, za jakýmsi křepčením, nazývaným Zumbou, a několika Pištovými služebními telefonáty.

Zajímavý byl například rozhovor s herpetoložkou - amatérkou, které se zazdálo, že její kobra má poněkud málo rozeklaný jazýček, pročež si usmyslila, že jí ho ještě drobátko nařízne žiletkou.

Nebo s majitelkou neobvykle líného křečka, u něhož se projevovalo vleklé nechutenství, odpudivý zápach a ležení bez hnutí po několik dní, což Pišta neomylně diagnostikoval jako zjevné symptomy smrti.

Poté, co prostřednictvím telefonu ještě opravil několik porouchaných domácích mazlíčků, neměl jsem už pochybnosti o jeho zázračných léčitelských schopnostech.

„Herrrrgot, to mi z té práce vytrávilo,“  upustil telefon do jedné z bezedných kapes svého mantlu, „nemáš hlad, Květoni?“

„Něco bych slupnul,“ připustil jsem, potřásaje svojí splasklou břišní pneumatikou.

„Tak objednávej co hrdlo ráčí, všechno platím!“ rozpřáhl furiantsky ruce. „Jóó jídlo, to já musím mít, to je moje droga. Jak alespoň jednou týdně nejím, už mám absťáky.“

Načež jsem objednal pizzu, označenou v jídelním lístku jako XXXL.

Museli ji nést čtyři pikolíci. Všichni hosté se v tu chvíli zahleděli ke stropu v obavách, že sbor dobrovolných hasičů zde nacvičuje skok do záchranné plachty.

Pes Vlk ožil a začal se ke mně lísat. Rozmazlený očividně nebyl. Nepohrdl sýrem ani ančovičkou. Pišta si jen tak tak stihnul uzobnout homeopatické množství suchého těsta, a už nám s Vlkem zbýval poslední kousek.

„Máš rád psy?“ zajímal se veterinář, sleduje jak s vlčákem svorně ukusujeme, každý z jedné strany dílku.

„Záleží na způsobu přípravy,“ odvětil jsem vyhýbavě. „Na rožeň jsou nejlepší samozřejmě jezevčíci, jelikož mají krátké nohy a při otáčení nerozhrabou ohniště, ale šťavnatá pečeně na česneku - jedině z vlčáka!“ vmetl jsem hrdinně Vlkovi přímo do očí v boji o poslední sousto.

„Dáte si pivo!“ zazněl nad námi opět číšníkův neúprosný refrén.

„Zadrž, číšníče, došlo na literaturu!“ přerušil Pišta rázně pikolíkovu pravidelnou cirkulaci a začetl se do nápojového lístku. Pak, v blažené euforii, počal hlasitě pronášet ta hřejivá slova: „Admiral Nelson, Appleton Estate, Bacardi, Havana Club...“ Naštěstí se neprojevil jako zarytý vlastenec, a tak na Tuzemák nedošlo.

Mezi drinky vedl řeči vysoké intelektuální úrovně a pobízel obsluhu k vyšším výkonům.

„Víš, Květoni, dnes už jsou literární analfabeti sdostatek nasyceni multiplexy, televizí, rozhlasem a velkými barevnými obrázky v bulvárním tisku. Dnes už většinu ignorantů nezajímá, co v těch knihách vlastně je. Občas to někdo přitluče na pranýř v novinách, ale nepomáhá to. Cože, Bacardi došlo? Tak dvakrát Captain Morgan, ale rychle! A proto chodí diskutovat do hospod, neboť hospodskými diskusemi si tříbí názory. Občas, když mají silně vytříbeno, sdělují své názory nám, kteří se diskusí neúčastníme, pročež naše názory zůstávají hanebně nevytříbeny, nad tím vším však stále vítězí stanovisko, že je třeba dát si další rundu!“

Udělalo se mi nějak divně a přestal jsem se v doktorově monologu orientovat. Nepomohlo ani to, že jsem se polil horkou kávou.

„Což o to, já toho mnoho nenamluvím,“ dál vedl svou Pišta, „ale každý na mně hned vidí, co si myslím, a to není dobře, protože pak mi chce rozbít hubu, a jsou s tím vůbec problémy. Na tobě, Květoni, není vidět nic, tváříš se hezky neutrálně, nemáš řeči, a ještě neadresně přikyvuješ.“

„Jo jo, já nemluvím, jen tak glosuju. Sem tam ucmrndávám pseudomoudra. Já jsem takový intelektuální prostatik,“ poplácal jsem významně darovaný balíček s plenami pro starce. „Nu, je načase zatroubit k ústupu, neboť se mi na pozadí začíná tvořit vlk. Promiň pséku, hemeroid jsem chtěl říct.“

Pišta s Vlkem neměli námitek, a tak se šlo.

Zatímco doktorovi za okamžik kynula vidina příjemné esterifikace (tím pochopitelně není myšleno, že by se na alkohol napil kyseliny, nýbrž přefiknutí Ester, jeho ženy), mě čekala dlouhá a nebezpečná cesta na Moravu s manželkou za volantem.

„Jééžiš, ty vypadáš,“ konstatovala má přijedší polovička, když mě štítivě cpala na místo spolujezdce.

„To víš, na oltář kultury je nutno přinášet oběti!“

„Já ti dám kulturu. Já ti dám oběti. Já ti dám klidně i facku, ty čuně! Já už to vidím, to zas budeme zastavovat na každém odpočívadle.“

„Odmočívadle? Zachcavovat? Vyloučeno!“ neúspěšně jsem se pokusil na manželku spiklenecky mrknout jenom jedním okem a potřetí jsem něžně polaskal, už ne zcela kompletní, Pištův dárek.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

16.05.2011 15:19:37dát kritice tipKvětoň Zahájský
Chytlo tě to znovu? Páááni! Neumím si představit větší pochvalu!!!
16.05.2011 15:16:01dát kritice tipavox
vyšel ti z toho ten pišta tak nějak lidsky... moc mne to pobavilo. Už jsem to četla před časem bez přihlášení, chtěla jsem jen dodat tip, ale začetla jsem se znova :-)) */
04.05.2011 21:50:17dát kritice tipKvětoň Zahájský
A navíc téměř pravdivého.(-:
Děkuji za poklonu, MDavy, doufám, že budu moct brzy napsat něco takového i tobě. Už tě mám v oblíbených.
04.05.2011 21:33:50dát kritice tipMDavy
Bože, to byla paráda! Už dlouho jsem nečetla něco tak zářivého a jiskřivého.
03.04.2011 15:12:56dát kritice tipKvětoň Zahájský
Dokonce nahlas? Tak to je pro mě poklona největší.
03.04.2011 15:02:00dát kritice tiplenkak
"Kuřácké hospody mají tu výhodu, že se v nich milovníci impotence a rakoviny mohou bezuzdně oddávat své vášni; a našinec alespoň vidí, co dýchá." si ukládám! Nařehtala jsem se tu nahlas :-) Dík!
19.03.2011 18:00:37dát kritice tipKvětoň Zahájský
Hanko - kvůli komentářům to vlastně dělám. Já si u ostatních vždycky nejdřív přečtu komenty, a pokud za něco stojí, tak někdy i to dílo.
19.03.2011 17:32:04dát kritice tip8hanka
skveleeee...aj komenty....este, ze som Ta objavila:)
06.03.2011 19:44:30dát kritice tipKvětoň Zahájský
Díkes za nákuk, Bíšo.
06.03.2011 18:28:53dát kritice tipBíša
Hmm...
14.02.2011 08:48:16dát kritice tipBig_George
Já mám příkladů celou skříň.
Někdo má plnou skříň kostlivců, já příkladů. Například jsem příkladný uživatel serveru Písmák - to jen pro příklad....
13.02.2011 22:35:35dát kritice tipKvětoň Zahájský
To se mi líbí, jak se umíš nezištně obětovat pro dobrou věc. A taky, jaký máš cit pro spravedlivé rozdělování úkolů. Když si z tebe vezmu příklad, nebude ti chybět?
13.02.2011 21:36:11dát kritice tipBig_George
Bingo!

Uznej, že je to ode mě obětavé!
13.02.2011 19:27:13dát kritice tipKvětoň Zahájský
BG - Památné Písmácké pitvy, to nezní špatně. Ale, chápu to dobře, že já bych se, sedě sám doma, skvěle bavil sepisováním pijáckých příhod, zatímco ty bys za mě odváděl tu tvrdou a obětavou práci v kolektivu a v hospodě?
13.02.2011 18:45:44dát kritice tipBig_George

Odporné lži!

Jak znám Pištu já, vydrží u jednoho piva celé odpoledne.

Pokud to ovšem nebude tím, že šlo o tzv. lahváč a to odpoledne nebyl vyjímečně indoor, nýbrž v plenéru...

A ten jeho Vlk? Pche! Ani po mě neštěkl. A copa je to za psa, který neštěká? Na druho stranu je pravda, že po mně poslední dobou opravdu ani pes neštěkne.

Myslím, drahý Květoni, že tady zbytečně glorifikuješ jakéhosi nuselského čoklokucha, mrhaje svým nesporným talentem!

PS.: VT Marvin tohle například Pištovi evidentně závidí, proto tak promptně popsal tu putyku, kde i on....

Závěrem mě napadlo, že dát cyklus Písmácké pitvy by nemuselo být od věci. Šel bych do toho s tebou - začal bych třeba dasslerem - s tím jsem se ještě neviděl, i když bydlí kousek ode mě - dokonce ve městě, kde pracuju.

Ale dodával bych ti jen podklady a ty bys to musel zpracovat. Tvých demoralizujících schopností nedosahuju a lidi by se tomu asi nesmáli.

TvonBG - protože jsem na Písmáku vždy podporoval odpornosti.
06.02.2011 14:01:30dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ani gramatickou?
Tak to se dmu.
06.02.2011 13:30:53dát kritice tipA.H.
korektor
Tak to nemá chybu. :D *
04.02.2011 16:34:26dát kritice tipKvětoň Zahájský
Naopak. Je bezvadné, že může žít dva, ba i vícero zcela dlišných životů!
Akorát se mu z nich v hlavě nesmí udělat brajgl. To je pak na cvokhaus.((-:
04.02.2011 15:51:45dát kritice tipBBarkku
chi;) no jasně.vcelku pochopitelné:)
(teď si taky uvědomuju, že když si stěžuju na délku a ještě ti napíšu, že se mi líbí slovní spojení v první větě-že to vypadá, jakobych to ani nečetla, ale přesto tě chválím, jak jsi ZASE skvělý:D
Takže pokud tě to taky binklo do očí, nechť se to odbinkne, není v tom nic takového, je to zkrátka tak, jak to je:P
člověk musí žíti i ten život reálný a ne jen fejetonní že(?):)
03.02.2011 16:37:50dát kritice tipKvětoň Zahájský
BBarkku - no jo, máš pravdu. Je to čím dál delší a čím dál řidší. Já, když se konečně k něčemu dokopu, tak potom zase nevím, kdy přestat.
03.02.2011 16:13:52dát kritice tipBBarkku
nazdar Květoni*samozřejmě skvělé;) snad jen-čím dál delší. anebo mám já čím dál kratší chuť číst na netu;)
zalíbilo se mi také slovní spojení "v jednom nejmenovaném hlavním městě";)
31.01.2011 08:42:40dát kritice tipKvětoň Zahájský
Vážně to funguje? Jupí! Konečně jsem našel něco originálního, na co budu lákat osamělé intelektuálky. Napíšu je do povídky!

Ne, jako jistý doktor Vaud, který slečnám slibuje, že jim změří výšku, tlak, teplotu a rosný bod.
30.01.2011 20:04:37dát kritice tipcoffin_of_me
Kvůli takovému literárnímu počinu bych se s Tebou bývala i sešla, Květoni. :)
28.01.2011 23:01:24dát kritice tipKvětoň Zahájský
Květoň má rád kočky i psy. I když, středně propečenému stejku ze svíčkové dá vždycky přednost.
28.01.2011 16:08:40dát kritice tipkočkopes
kočkopes má moc rád povídky,Pitvácká se líbila
*
26.01.2011 13:18:03dát kritice tipMerxanta
Ne, slečna je masožroutka :) jen nesmí koukat králikovi do oka a pandu potěší - medvědy nejí.
26.01.2011 13:15:02dát kritice tipKvětoň Zahájský
Slečna je vegetariánka? No, potěš pandu.
26.01.2011 13:07:31dát kritice tipMerxanta
Dám si Metaxu a květinu - tím bychom to mohli zahájit :)
26.01.2011 12:25:13dát kritice tipKvětoň Zahájský
Tak vítej doma, Metaxo. ((-:
Dáš si kafe a bábovku! A nechci slyšet žádné řeči.
26.01.2011 11:46:42dát kritice tipMerxanta
-Sem tam ucmrndávám pseudomoudra-

:)) tak to už jsem doma.
25.01.2011 14:29:59dát kritice tipvindal drámo
n e nebude, už je, asi narážíš na slávu a chlast, to je temná fáze literaturistova :)
25.01.2011 14:26:01dát kritice tipKvětoň Zahájský
No, Vindale, žádný velký literaturista ze mě asi nebude. To by moje játra neunesly.
25.01.2011 14:20:57dát kritice tipvindal drámo
skvělost, co Ti mám říkat, brilantní, vtipný a navíc je to literatura
25.01.2011 14:19:28dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ano, i mě Pišta zklamal. V civilu je docela normálním, nedejbože snad i slušným člověkem. A to jsem navíc tajně doufal, že vypadá, jako v té animaci na jeho profilové stránce, i stím transparentem v ruce.
25.01.2011 14:08:11dát kritice tipNorsko 1
nojo, je to výborný i když se jedná o Pištu :)
24.01.2011 08:42:11dát kritice tipPecKer
ad
Když se člověk hodně a dost přemáhá, i brokovnici přijde na chuť.

Fuj, olizovat zbraně
24.01.2011 08:29:59dát kritice tipKvětoň Zahájský
Nello - Děkuji za trefné zhodnocení. Já se otom příležitostně zmíním mému zaměstnavateli. ((-:
23.01.2011 23:40:59dát kritice tipNella101
Zase jsem se krásně pobavila :) Jestli máš jiné povolání,než psaní,tak je to hřích a mrhání časem :) *
23.01.2011 14:42:46dát kritice tipKvětoň Zahájský
Vím o problému, Petře, ale nemůžu si pomoct. Neumím psát krátké věci. Připravuje mě to o mnohé čtenáře, ale občas i některý odpůrce dlouhých litánií udělá výjimku a začte se. Nu, nemusí pršet...
23.01.2011 14:00:53dát kritice tipPetr Nechvátal
pěkné, vtipné, ale nějak trochu dlouhé mi to přišlo, ale tvá stylistika mě baví:))), T
22.01.2011 18:07:22dát kritice tipKvětoň Zahájský
No jo, ale představ si to rozčarování, kdybys narazil zrovna na dvě pravidla. No nelištil bys nás?
22.01.2011 17:22:34dát kritice tipDave9562
Nu,říká se to,ale vyjímky potvrzují pravidla :)
22.01.2011 17:12:51dát kritice tipKvětoň Zahájský
Abys nebyl zklamaný, Dejve, my humoristi jsme povětšině děsní suchaři.
22.01.2011 17:03:49dát kritice tipDave9562
:)))))Nádhera.S tebou bych rád zašel na pivko.A ještě kdyby se tam zjevil Aleš-no to bych měl druhý Vánoce :) *
21.01.2011 23:16:12dát kritice tipjejdavilda
kašli na minimalisty. Ti by nejreaděj viděli jen jednoslovný název
21.01.2011 09:32:56dát kritice tipKvětoň Zahájský
Prosecký - možná to nevypadá, ale z původní verze jsem už vyškrtal materiálu na dvě další povídky, a dokonce i několik postav. Já prostě neumím být minimalista.
21.01.2011 09:28:45dát kritice tipKvětoň Zahájský
Francovka - A mně to přišlo nějaké očtenější. Ale to neva, z toho neubyde.
21.01.2011 09:26:20dát kritice tipKvětoň Zahájský
Jejdíku, tvé žádosti nemohu vyhovět, ale vážím si toho. Nakonec, nejde mi o to, být nejvíce otipovaným. Takový autor pak získá titul "Zlatý otýpek", a kdo by o to stál.
21.01.2011 09:20:41dát kritice tipKvětoň Zahájský
Moorgaan - přiznávám, že závěr patřil výhradně tobě, kapitáne!
21.01.2011 07:59:58dát kritice tipProsecký
Velmi dobré. I když by ještě šlo vypilovat, něco ubrat. Tip určitě.
21.01.2011 07:59:41dát kritice tipPacer
:)! J.
21.01.2011 07:56:13dát kritice tipfrankovka
já vím že jsi slušný kluk
a co teda, zahraješ mi na čtyři křížky juch?
bezva čtení, jsem četla dvakrát, neva?
T
21.01.2011 04:14:42dát kritice tipTangens_Omega36
katu: ne, nepletu. Hele, a kde máš ten svůj kritický "ocásek"? :o)
Květ: aha, to je pneumatikOU! Tak to jo, pak je í v pořádku, já už mám občas asi halucinace. :)
Jsem teď navíc zjistil, že mám v poslední větě tři chyby - liteRÁtů, Užitečná a Plodná, holt klávesnice už je hodně ojetá (a moje ruce taky). :-(
20.01.2011 23:02:57dát kritice tipjejdavilda
Žádám abych ti směl přidělit druhý tip neb předbíhání za pomocí výběru od kdejakého zvěrokleštiče ( tohle sice není ten případ) je zahanbující i pro autora, který tě předstihl
20.01.2011 19:03:04dát kritice tipmoorgaan
jsem rad kluci, ze jste si pri vasi intelektualni seanci vzpomeli i na me..mam vas rad:-))
20.01.2011 16:19:52dát kritice tipKvětoň Zahájský
Experimentátor - humor je děsně ošidná věc. Všechny lidi rozpláče, nebo aspoň dojme, prakticky to samé. Smějeme se ale každý něčemu docela jinému. (S výjimkou V.T.Marvina, ten se nesměje ničemu.) Je to hezky vidět na těch komentářích.
20.01.2011 15:28:09dát kritice tipexperimentátor
Tak tam jsem už taky byl! :-) ale to jsem nevěděl, že jsem na Pištově území...
Blízko tam je hospoda u Bansethů, kam chodí i Karel Schwarzenberg - alespoň to tvrdil - ale stejně si tam dával jen malý piva, tak pak věřte takovýmu člověku...
A taky hospoda Zlý časy...
Sebeparodický nádech i některé obraty jsou povedené, ale přece jen mě část humoru míjí.*
20.01.2011 10:50:23dát kritice tipKvětoň Zahájský
Souhlasím. Tady, v tom virtuálním světě, sice neteče krev, ale, bohužel, ani rum.
20.01.2011 10:01:21dát kritice tipNorsko 1
ano, taková ta setkání bývají. sám jsem jich několik absolvoval a musím říct, příjemná záležitost
*
20.01.2011 09:22:54dát kritice tipKvětoň Zahájský
Aviem - díky za úsměvy. (((-:
A sakra, korektor. Nebyly tam nějaké hrubky?
20.01.2011 09:21:08dát kritice tipKvětoň Zahájský
Tangens, čtvrtý pád zvratného zájmena svůj připouští oba tvary, je jen otázkou vkusu pisatele, který z nich zvolí. A o mně je známo, že vkus nemám. ((-:
20.01.2011 03:42:37dát kritice tipkatugiro
tangensi, tangensi... nepleteš si to se sovou?
20.01.2011 01:05:17dát kritice tipTangens_Omega36
Skvělá satira. Už moooc dlouho jsem se tak skvěle nepobavil. Nejlepší byla ta herpetoložka s kobrou a Pizza s hasiči. :->
potřásaje svojí (svojI jako svou) splasklou břišní pneumatikou.
Jinak bez námitek.
Vidím, že sektání liteártů face 2 face jsou velmi žitečná a lodná. ;)
20.01.2011 01:00:38dát kritice tipAviem
korektor
".. tak to nikomu neříkám, jenom vám to tady píšu.. "
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
19.01.2011 23:17:35dát kritice tipKvětoň Zahájský
Zbora - z těch pilin, to musí být křišťálově čistý metanol. To pak člověk vidí ostře, jako macarát. ((-:
19.01.2011 22:42:14dát kritice tipSebastiana
Zbora nemám vybavení na pálení čehokoliv. Ani slepeckou hůl. Zůstanu u bezu.
19.01.2011 22:40:02dát kritice tipZbora
redaktor poezie
Jaruna? Myslíš jeho vnučku?

Já mám vynikající recept na pálenku ze šlupek brambor a pilin. Je výborná třeba na zrak.
19.01.2011 22:14:28dát kritice tipSebastiana
Jasně, já mám někde recept na víno z květů černého bezu, dobrota.
19.01.2011 22:07:08dát kritice tipKvětoň Zahájský
Samozřejmě že mám recept. Vždyť jsem ho sám vynalezl! Ale, dokud nebude patentovaný, tak neprozradím!
19.01.2011 20:57:26dát kritice tipSebastiana
Květoni, krása. Nemáš náhodou recept na tu Pampeliškovici?
19.01.2011 18:49:06dát kritice tipfilemon
"jezevčíci, jelikož mají krátké nohy a při otáčení nerozhrabou ohniště" :))))
19.01.2011 17:27:12dát kritice tipKvětoň Zahájský
Zbora - co si budem nalhávat, oba dobře víme, jak se misis Hufnáglová veskutečnosti jmenuje, že. A taky dobře víme, že se to nesmí říkat. Protože, kdyby se to Jaruna domákla...
19.01.2011 17:12:05dát kritice tipKvětoň Zahájský
Bracken - poslechnou kapradino, kde že to vlastně ostávaj? Že bych jim pomohl s těma kojotama, kdybych jel náhodou kolem.
19.01.2011 17:09:24dát kritice tipKvětoň Zahájský
Zbora - možná že jsem byl hanebně obelstěn, a šlo o zcela jiného člověka téhož jména. Ale ta podoba...
19.01.2011 16:48:19dát kritice tipZbora
redaktor poezie
Pištu velmi dobře znám, takže můžu místopřísežně odsvědčit, že je povídka zavádějící až lživá! Například Pištova žena se vůbec nejmenuje Ester, nýbrž Ráchel a není to Pištova žena, nýbrž jeho mladší teta. Pišta se totiž v žádném případě nehodlá ženit. A když už, tak až po svatbě. Všechno jsi si to vymyslel!
19.01.2011 15:50:25dát kritice tipbrackenridge
kvetoni, to, ze musim odh8n2t kojoty pri odvozu odpadku, mne neskutecne SERE. styska se mi po Zvonarce a vlasaku....
este ze me tvoje povidky uchovavaji dobrou naladu...19.01.2011 14:21:22dát kritice tipKvětoň Zahájský
Nesporně ano. Kdo by si nedal, když má svátek každý den ve čtyři hodiny odpoledne.
19.01.2011 14:14:01dát kritice tipaleš-novák
a ten Nešpor, ten si nedá panáka ani o Nešporách?
19.01.2011 13:57:24dát kritice tipKvětoň Zahájský
Brack - to jsou jen takové drobné radosti, které si dopřáváme na skrovném českém úhoru. To u vás, na zlatém severu, to musí být jiná!
19.01.2011 13:46:24dát kritice tipbrackenridge
genitalni (nic jineho jsem necekala). jdu si vymenit plenu. inkontinence... T
19.01.2011 13:11:10dát kritice tipKvětoň Zahájský
Což potvrzují i slova Prim. MUDr. Karla Nešpora, CSc.: "Registrovaná spotřeba alkoholu na jednoho obyvatele se v České republice běžně pohybovala kolem 10 litrů 100% alkoholu za rok. Po udchodu doktora Vauda do zahraničí se roční penzum ČR prudce snížilo. Podle toho, která země nás začíná ve spotřebě dotahovat, lze snadno odhalit, kde zmíněný lékař právě praktikuje."
19.01.2011 13:07:20dát kritice tipVaud
dosud jsem vysvetloval, ze jde o spojeni Velky A UD :-)
- jako, ze mam jednu ruku dlouhou :-)
19.01.2011 12:43:33dát kritice tipPišta_Hufnágl
Málokdo ovšem tuší, že slovo PITVA vzniklo díky Voudovo přičinění na jisté nejmenované klinice. V tu dobu byl tento nejmenovaný lékař nejen hlavním chirurgem, ale též čerstvým nositelem tzv. Nešporovy medaile, udělované zvláště urputným alkoholikům. Časem se pak stalo zvykem označovat ubezdušeného pacienta zkratkou PITVA, tedy složeninou ze slov PÍT a VAud. Empiricky bylo totiž doloženo, že pokud řečený požil a následně operoval... No nic.
19.01.2011 12:33:07dát kritice tipPišta_Hufnágl
Vaude, to máš zato, že děláš na pokladnu. U mě se platí hotově, tak jsem mediálně vděčnější :)
19.01.2011 12:23:59dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ano, pitvoreskní situace.
19.01.2011 12:19:58dát kritice tipaleš-novák
čili jak říkáme my logopedi: je to v pitvi ...
19.01.2011 12:15:48dát kritice tipKvětoň Zahájský
Tak tady budu muset trošku zpitvovat svědomí. Spíš bych řekl, že po pitvě tohoto druhu, se druhý den cítíš jako generální genitál.
19.01.2011 11:40:18dát kritice tipaleš-novák
a ověřili jste s Pištou, jestli opravdu platí "po pitvě je každý generál" ?
19.01.2011 11:39:38dát kritice tipVaud
aaaa, tak to se samozrejme tesim - a uz ted zacnu vymyslet, jak to cele provedeme!!! Nadhera!!

Alesi - uz mam tolik titulu, ze s nimi chodim strasit :-)
19.01.2011 11:37:41smazaný uživatel
smazaný uživatel
19.01.2011 11:22:38dát kritice tipKvětoň Zahájský
To víš, Aleši, hříčky, to je moje! Však si taky svůj smysl pro nesmysl dnem i nocí kultivuju na tvých úvahách. ((-:
19.01.2011 11:15:00dát kritice tipaleš-novák
nevím, jestli už někdo docenil kvalitu nadpisu. Pitevní stůl z umakartu by našemu zdravotnictví ušetřil spoustu peněz :o)
19.01.2011 11:07:55dát kritice tipKvětoň Zahájský
Vaud, když ty taky žiješ v takové zadní části světa. Tam jezdí jenom lyžaři a podobní masochisti.
Jéééžiš, já ti snad slíbím, že ti přijedem zahrát na narozeniny. Ale to bude drahý!!!
19.01.2011 10:48:16dát kritice tipaleš-novák
Vaud: víc doktorátů než pH? měřeno papírem pana Lakmuse? :o)

Pišta: zas tolik jsem toho neřek...
19.01.2011 10:43:55dát kritice tipPišta_Hufnágl
Aleši!!! Furt jsem to nevzdal :)
19.01.2011 10:42:59dát kritice tipVaud
Ted se citim trochu zhrzen, protoze jsem Te videl jako prvni a dosud jsi za mnou nedorazil, ackoliv mam vic doktoratu nez pH a nedavam elektroskoky zelvickam!
19.01.2011 10:36:30dát kritice tipKvětoň Zahájský
Já jsem právě na tom Vaudově fejetonu viděl, že asi jediný, kdo se neobjevil, byl právě Pišta Hufnágl, tak jsem mu slíbil, že Pištu maličko zaktivizuju.
19.01.2011 10:30:53dát kritice tipKvětoň Zahájský
To jsem moc rád, Algeno.
19.01.2011 10:28:28dát kritice tipKvětoň Zahájský
PecKer - bezva, že ses přemoh. Nejen verši živ je člověk.
Když se jedinec přemáhá pravidelně, nakonec i brokolici přijde na chuť.
19.01.2011 10:21:30dát kritice tipaleš-novák
btw: po Vaudovi jsi druhým autorem, který píše o Pištovi. Že bych se přidal do klubu? Téma by bylo :o)
19.01.2011 10:19:59dát kritice tipAlegna
pod vtipným vyprávěním cokoli mnou napsané vyzní blbě, ale chci abys věděl, že jsem si při čtení pěkně odpočinula, díky ***
19.01.2011 10:11:13dát kritice tipPecKer
Povídky já nerad.
Přemohl jsem se a nelituju.

tip jak Brno
19.01.2011 09:57:29dát kritice tipPišta_Hufnágl
Tak tos ještě neměl opravdový hlad.
19.01.2011 09:37:23smazaný uživatel
smazaný uživatel
19.01.2011 08:57:57dát kritice tipAdamova Eva
no teď krásně vidím a nemusím mhouřit očka :O))) asi si přečtu ještě jednou, některé hlášky jsou skvělé - dal jsem si jedno, devětkrát :O) a pokud bych nebyla milovník pejsků, tak i ta pečínka ))))
písmák má ouplně jiný nastavení písma, než všechny textový editory )))))))
19.01.2011 08:52:07dát kritice tipaleš-novák
a reklama na léčivé účinky pampeliškovice rozhodně není klamavá, potvrzují čtyři z šesti Nováků (zbylí dva nebyli nikdy nemocní ani před používáním Květoňových kapek, takže nemouhou být použiti jako živé důkazy) :o)
19.01.2011 08:47:19dát kritice tipKvětoň Zahájský
Aleši, já jsem to nechtěl vykecat skrzevá nařčení, že dělám reklamu. I když způsob, jakým jsem zmíněný podnik popsal, by mnoho zvědavců nepřilákal. Veskutečnosti je to velice útulná restaurace s pozornou, vlídnou a rychlou obsluhou. Na záchodech mají papírové ručníky a mýdlo s konvalinkovou vůní. (Ještě ho mám schované.)
19.01.2011 08:38:40dát kritice tipKvětoň Zahájský
Baaba - na tom svatořečení něco je. On Pišta je veliký lihumil a zvěrozvěst, a jeho pes je navíc poloviční Německý ovčák. To by se krajan Benedikt XVI. mohl přimluvit, že?
19.01.2011 08:30:33dát kritice tipKvětoň Zahájský
A já pořád, proč se Marvin všemu směje.
Jak by ne, když pije Smíchovský!
19.01.2011 08:21:56dát kritice tipPišta_Hufnágl
Kecáš, Márvine, nádražka na Smícháči jede až do rána a gulášovku mají vyhlášenou.
19.01.2011 07:36:32dát kritice tipaleš-novák
smutné je, že jméno toho kultovního podniku se laskavý čtenář dozví až z diskuse. Dílko by se směle mohlo řadit po bok takových kousků jako je například Audience :o)

19.01.2011 06:41:41dát kritice tipFAE BOMB
*Super!
19.01.2011 02:53:23dát kritice tipToscana
>>>Na rožeň jsou nejlepší samozřejmě jezevčíci, jelikož mají krátké nohy a při otáčení nerozhrabou ohniště<<< - to mě rozsekalo na úplnou padrť, cháááááááááááááááááá :o))))))))) *t (a pozdrav i Pištovi, který má na tomto díle nemalou zásluhu)
19.01.2011 00:41:05dát kritice tipbaaba
Celý mimořádně vyperlený
...pokud Pampeliškovice vykazuje zázračné vlastnosti uvažoval bych o SVATOŘEČENÍ ...v poslední době to nějak není velkej problém ...jo a Pištovo taky, když už jsi teda byl svědkem zázračnejch uzdravení na mobilnětelefoní dálku
18.01.2011 23:18:27dát kritice tipmacecha
tak se tedy omlouvám. Je asi velká výjimka :) A to jsem ráda.
18.01.2011 23:08:33dát kritice tipJuno
válím se smíchy TTTTT*******
18.01.2011 23:06:12dát kritice tipjejdavilda
***
18.01.2011 22:44:12dát kritice tipJointik
a jelikoz tu vzduch vetsinou velmi brzo dostava vlastni osobnost tak sedavam na baru
18.01.2011 22:43:10dát kritice tipJointik
jinak kvetoni kdyz uz takhle cestujes tak j se vyskytuji vyhradne v Palirne U Rytire
18.01.2011 22:36:42dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ferry, Pampeliškovice je klenot mezi mými likéry, a letos byl mimořádně vydařený ročník. Po lihovině se jenom zaprášilo. Už mi zbývají poslední dva litry.
18.01.2011 22:32:35dát kritice tipKvětoň Zahájský
Jointik - Pražáci vidí i na ulicích poměrně často, co dýchají. ((-:
18.01.2011 22:27:01dát kritice tipKvětoň Zahájský
Evčo Adamova, s tím písmem mám pořád problémy. Já to vždycky nadatluju nějakým fontem a ten prevít Písmák mi to po vložení zpotvoří. Dělá to jenom mně, nebo je to normální?
18.01.2011 22:24:24dát kritice tipKvětoň Zahájský
Maceško, Pišta opravdu nevypadá, že by byl "v těžké vatě", jak se říká u nás na Moravě. On je zkrátka takový živočichomil.
18.01.2011 22:03:45dát kritice tipFerry
Z akcentovaných zde perliček dovoluji si připomenout kobru s málo rozeklaným jazykem a pampeliškovici s výhradně vedlejšími účinky. Čím by však tyto solitéry byly mimo rámec šperku v jeho úplnosti?!
Vyprávění moravského Henryho Stanleye svědčí o faktu, že je stejně dobrým reportérem jako cestovatelem (byl by však takovým hrdinou od Tanganjiky nemít po ruce paní choť?) Aha?
t*
18.01.2011 21:08:47dát kritice tipHrušková
*
18.01.2011 20:57:34dát kritice tipJointik
"Kuřácké hospody mají tu výhodu, že se v nich milovníci impotence a rakoviny mohou bezuzdně oddávat své vášni; a našinec alespoň vidí, co dýchá." tak tohle je krasna veticka:D
18.01.2011 20:51:46dát kritice tipAnita09
To musela být pěkná jízda s tebou domů. Jsem zvědavá na Pištovu verzi tohoto setkání, nebo možná by byla lepší verze od Ester, jestli s vámi nedržela tempo. Možná potom zjistíte co se tam vlastně dělo. Ale ať se tam dělo cokoli, četlo se to pěkně.
18.01.2011 20:50:27dát kritice tipAnita09
To musela být pěkná jízda s tebou domů. Jsem zvědavá na Pištovu verzi tohoto setkání, nebo možná by byla lepší verze od Ester, jestli s vámi nedržela tempo. Možná potom zjistíte co se tam vlastně dělo. Ale ať se tam dělo cokoli, četlo se to pěkně.
18.01.2011 20:36:34dát kritice tipAdamova Eva
:O)))))))))))))))))))) dobře jste se pobavili a nebyli jste tam sami, měli jste tam i všechny budějčáky - budvaráky )))) Morgan a teď se s úsměvem přidávaj i ostatní - jen to písmo by mohlo být pro mnohé trešku větší, už vím, proč si Pišta raději vytiskl ))))))) *
18.01.2011 20:34:29dát kritice tipmacecha
Květoni, početla jsem si, což o to! Je fajn, jak jsi popsal, jak jednoduché je být zvířecím doktorem.Jak lehce se dají vydělávat velké prachy.Jinak by těžko mohl tvůj spolustolovník zaplatit tak drahé pití a v takovém množství. Hold, oni ví, jak na milovníky zvířat :)

Ten vtip se mi vůbec nelíbí, ale jinak je to napsáno skvěle. Hlavně jsem se utvrdila v tom, co jsem si již dávno myslela. Fajn. T***
18.01.2011 19:41:39dát kritice tipKvětoň Zahájský
Katugiro - ještě žes mi připomněl Čoča. Kdysi jsem narazil na jeho blog a zapomněl jsem si ho uložit. Je docela pravděpodobné, že jsem mu ten fór se psem ukradl. To tak člověku něco utkví, a pak už neví, kde to sebral. Díky za odkaz.
18.01.2011 19:37:52smazaný uživatel
smazaný uživatel
18.01.2011 19:30:35dát kritice tipKvětoň Zahájský
Marvine, asi takhle, díky Pištovi teď vím, že řada virtuálních bytostí, které znám odsud, jsou ve skutečnosti docela milí lidé, ať už mi nadávají do čehokoliv.
Tak mě napadá, kam ty chodíš do hospody? Kdybych náhodou jel kolem...
18.01.2011 19:29:25dát kritice tipKvětoň Zahájský
Marvine, asi takhle, díky Pištovi teď vím, že řada virtuálních bytostí, které znám odsud, jsou ve skutečnosti docela milí lidé, ať už mi nadávají do čehokoliv.
Tak mě napadá, kam ty chodíš do hospody? Kdybych náhodou jel kolem...
18.01.2011 19:28:13dát kritice tipkatugiro
Pouhý realistický popis dnes již na povídku nestačí, Květoni. Příště to zkus okořenit třeba nějakou nadsázkou... klidně si i trochu zapřeháněj!
*
(věta "Na rožeň jsou nejlepší samozřejmě jezevčíci, jelikož mají krátké nohy a při otáčení nerozhrabou ohniště" je hodna i samotného pana Chocho)
18.01.2011 18:36:57dát kritice tipčučenka
Někdy se mi jeví, že pravá legrace opravdového světa spočívá především v bezbariérovém přístupu k lihovinám.
18.01.2011 18:35:50smazaný uživatel
smazaný uživatel
18.01.2011 18:35:40dát kritice tipKvětoň Zahájský
Čuči - nepamatuju, ale díky tomu můžu dát průchod fantazii.
18.01.2011 18:33:38dát kritice tipKvětoň Zahájský
Víš, Marvine, ten opravdový svět je často zcela jiný, než ten virtuální. Kolikrát i mnohem zábavnější.
18.01.2011 18:12:17dát kritice tipKvětoň Zahájský
Já vím. Uvidíš těch facek, že?
18.01.2011 18:10:19dát kritice tipPišta_Hufnágl
A hernajs :)
Právě jsem doordinoval, tohle si vytisknu a jdu si to přečíst do doufám zmiňované hospody k Lucianovi :)

A až se vrátím...
18.01.2011 18:07:54dát kritice tipKvětoň Zahájský
Ave Pištovi.
Omlouvám se za drobné nepřesnosti, způsobené dočasně sníženým prahem vnímavosti a přechodnou perforací paměti.
(Děkuji za optání, už je to lepší.)
18.01.2011 18:02:55dát kritice tipčučenka
A to muselo být pěkné setkání :-). Zvláštní je, že si i při té spotřebě pamatuješ tolik detailů...
18.01.2011 18:02:43smazaný uživatel
smazaný uživatel


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.