Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Novinky (1. 8. 2019)

+3 neviditelných
Obrazná ozvěna skutečnosti
datum / id31.07.2011 / 389378Vytisknout |
autortakjinak
kategoriePovídky
témaExperimentální
upřesnění kategorieMini povídka
zobrazeno1793x
počet tipů6
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Obrazná ozvěna skutečnosti

 

OBRAZNÁ OZVĚNA SKUTEČNOSTI

 

♠♠♠

 

     Hluk z ulice ji vytrhl z tiché koncentrace. Sevřela štětec tak silně, až jí zbělely klouby. Zhluboka se nadechla a pomalu soustředěně vydechovala, aby ovládla vztek, který jí napínal svaly až ke křeči. Pomalu zastrčila štětec zpátky do sklenice od okurek. Narovnala se, začala uvolňovat svaly a levou rukou si masírovala pravou dlaň. Hluk z ulice jakoby ještě zesílil. Nalila si vlažné kafe z konvice a vyšla na balkon. Byla tma a pršelo. Světla města se slila v divný beztvarý obrazec. Z kapsy županu vytáhla krabičku cigaret a jednu si zapálila.

     Při druhé ji pohled na rozpité obrazce přestal bavit, otočila se, a skrz okno pozorovala svůj pokoj. Nikdy nebyla moc pořádná. Po zemi se povalovalo oblečení, mezi ním otevřené knihy a několik slupek od pomerančů. Postel byla z poloviny zaházená papíry s různými náčrtky, s kopiemi obrazů slavných malířů a několika zápisky ze školy, odkud ji před měsícem vykopli. Na obraz, který právě dokončila a který jí stál tolik sil, ani nepohlédla. Přejela tu část místnosti, jako by tam ani nebyl. Je to jen obraz.

     S třetí cigaretou se opřela o zábradlí a tupě sledovala dění pod sebou. Přestalo pršet. Po dlažebních kostkách se motala nějaká dvojice. Žena se hlasitě hrdelně zasmála, když jí muž zabořil obličej do vlasů. Zřejmě se smála něčemu, co jí řekl, pomyslela si a vytáhla další cigaretu. Věděla, že se jí bude točit hlava, ale ta chvíle ji fascinovala. Potřebovala ten výjev sledovat a potřebovala vdechovat kouř do hlouby plic.

     Mezitím vzala žena muže za ruku a táhla ho k malému parku s dětskou houpačkou a kolotočem. Posadila se na něj a nohama se odpichovala tam a zase zpátky. Rozhostilo se ticho. Začala pociťovat lehkou závrať a tak si sedla na chladné, vlhké dlaždice, hlavu opřenou o mříže. Zapálila si další cigaretu. Na tvář jí začaly dopadat velké kapky, ale těm dvěma dole začínající déšť očividně nevadil. Seděli teď vedle sebe. Ona měla šaty napůl spadlé z ramen. Bylo jí skoro vidět jedno prso, které muž přes tenkou látku laskal, aniž by se ho skutečně citelně dotkl. Žena měla ruku na jeho stehně a pomalu jej hladila tak, že se pokaždé konečky prstů jemně přiblížila jeho rozkroku. Nebylo v tom, nic uspěchaného nebo nevázaného. Koukali si do očí, sledovali každou sebemenší změnu ve výrazu tváře toho druhého. Pohyby jaksi loudavé. Žádné vášnivé líbání, žádné sténání, ale jejich dech - jakoby ho slyšela. Krátký a mělký. Ani po chvíli se intenzita jejich pohybů nezměnila. Jeho ruka jen sjela od prsou k jejímu klínu, ale pohyby zůstaly stejně zdlouhavé a neznatelné. Fascinovaně na ně hleděla skrz mříže hrazení. Měla nezměrnou touhu ten obraz otočením nějakého knoflíku zrychlit a zesílit.

      Dosáhla orgasmu, doslova extáze, ve stejnou chvíli, jako pár na dětském kolotoči. Byli teď do sebe jaksi zhroucení, bez pohybu. Jen dech měli hlubší a hlasitější.  Stejně tak ona, která teď byla bezvládně zaklesnutá do mřížoví s vyhořelou cigaretou v ruce.

 

♠♠♠

 

     Obraz v pokoji, který znázorňoval vášnivé páření stínů na kolotoči, jí najednou připadal nepřijatelně vulgární, neodpustitelně chybný. Neúprosně nakažený její vlastní, příliš lidskou, příliš komerční fantasií.

 

 

                                                                                                                                  L. M.  31. 7. 2011

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

09.09.2011 17:47:12dát kritice tiptakjinak
Děkuji moc IMo...
09.09.2011 15:56:21dát kritice tipIMa
Ze začátku trochu zdlouhavé, ale nakonec jsem se začetla a líbilo se mi to. T
03.08.2011 19:58:29dát kritice tiptakjinak
Díky Pú, celá se z té chvály červenám =)
03.08.2011 19:11:30dát kritice tipanimovaný medvídek Pú
*Líbí se mi to, jak si dokázala na malé ploše vykreslit atmosféru tvoření malířky+voiéra v jedné osobě. I ji samotnou závěr trochu vyděsil :-)

PS: Tyhle kratší věcí píšeš fakt parádně..
03.08.2011 11:54:17dát kritice tiptakjinak
ano trochu... mmm provokativní? možná to tak mělo být =) moc díky MDavy
03.08.2011 11:43:58dát kritice tipMDavy
Velice lehce tohle spojení: '...Měla nezměrnou touhu...' (nezměrnou). Ale hlavně mi tady vadilo slovo orgasmus - nic proti němu nemám, ale sem, do té nálady, se nehodí. Je to jako bys do toho obrazu udělala kaňku nějakou svítivou barvou. Jen můj pocit :o)
03.08.2011 11:20:26dát kritice tiptakjinak
Díky MDavy :) jen pro zajímavost, jaká slova to byla? Ať si mohu dát propříště pozor :)
03.08.2011 11:08:12dát kritice tipMDavy
Moc pěkný obraz. Měla jsem trochu problém se začíst, ale pak to bylo fajn. Dobře popsané pocity. Pár slov mě tam ruší, ale celkový dojem je velmi příjemný. Myslím, že mi to v hlavě chvíli zůstane... :o)
02.08.2011 23:43:39dát kritice tiptakjinak
P.S. jsem velmi ráda, že se líbila..
02.08.2011 23:08:56dát kritice tiptakjinak
Děkuji Sebastiano
02.08.2011 20:59:40dát kritice tipSebastiana
Krásně popsané pocity a myšlenky
31.07.2011 19:50:29dát kritice tiptakjinak
díky za přečtení kalamalajko =)
31.07.2011 19:08:38dát kritice tipkalamalajka
čtivé, ale mělké, jako nová písnička v rádiu, člověk jí poslouchá, ale jako by ji už znal...
nicméně stylisticky i gramaticky myslím beze skvrn


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.