Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 434 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

On-line

+18 neviditelných
Boldog új évet!
datum / id02.01.2012 / 400119Vytisknout |
autorPomerančová
kategorieDiskuseDalší dílo autora
témaKaždodenní
sbírkaÚklid,
zobrazeno2235x
počet tipů6
v oblíbených0x
Boldog új évet!

Poslední, tedy loňský Silvestr, proběhl u nás celkem klidně. Buď už jsou lidé všemi těmi bouchajícími věcmi alespoň částečně nasyceni anebo sehrály roli jiné důvody - prostě petardy, světlice, rachejtle a podobné radovánky se soustředily především na kráfký časový úsek po půlnoci a po zbytek dne se projevovaly tak málo, že nestály našemu kocourovi ani za probuzení, natož za neklid. O půlnoci to spravilo pár kočičích bonbónů.

Pokud vím ani u nás ve městě nikde nehořelo a nedošlo k vážné nehodě.

Silvestrovský večer jsem strávila v klidu domova, jak se sluší a patří, s dítětem, televizí, počítačem, knihou a jmenovaným kocourem, o půlnoci jsme si spořádaně přiťukli šumivým hruškovým nealkoholickým nápojem z Ikea, který jsme tam zakoupili dopoledne.

SIlvestrovského ohňostroje jsem si užili ještě jednou včera v sousední obci,  kde ho pro radost občanů zorganizoval místní starosta.

Až dneska mi došlo, na co důležitého jsem zapomněla. Já si nedala žádné novoroční předsevzetí. Ani jedno maličké předsevzetí jako třeba že ponožky budu vešet vždycky v páru, nebudu se na lidi usmívat dokud nebudu mít zuby a budu jíst víc ovoce... Tak nevím, má to cenu ještě napravovat, když nejpozději kolem dubna je pravděpodobně odpískám a tiše zapomenu?

A co vy? Dáváte si novoroční předsevzetí? Plníte je? Daří se vám to? A když ne, máte výčitky svědomí a zapřísaháte se, že příště už ale opravdu, nebo to berete jako přirozený běh světa a řád věcí?

A chcete prozradit, jestli jste si nějaká dali letos?


A PS pod čarou, ale ne méně významné:

Šťastný a veselý nový rok vám přeju!
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

06.01.2012 12:07:34dát kritice tipjejdavilda
dává si jen vysoké cíle, nikdy nenavštívím autorské čtení a Rusko
04.01.2012 22:08:49dát kritice tipPomerančová
redaktor poezie
Garth: kouřit jsem přestala už předloni, ale ta tantrická masáž taky nezbí špatně! :-)

Díky všem za příspěvky :-)
04.01.2012 21:59:07dát kritice tipTangens_Omega36
Jako sorry, Jiko, ale s takovýma vymatlanýma kreténama, co o nich byla ta reportáž v TV, nechci mít nic společnýho, ti nám, kteří sledujeme vyšší cíle, jenom kurví reputaci. :-( Jestli máš něco proti příspěvku, co jsem tu napsal, tak to napiš zrovna, fakt nemusím takový rádoby zákeřný rejpaly, co se za něco v rámci "humoru" schovávají. Dík za pochopení.
04.01.2012 11:09:10dát kritice tipGarth
Budu víc pozitivní - víc se na lidi usmívat, víc jim vycházet vstříc. Plánuji také vstup do školy Aria. Také budu každé ráno dvacet minut cvičit, potom se radovat z toho, že je nový den a k večeru uléhat s tím, že jsem pro svět udělal opět něco dobrého... Jasně, dělám si prdel. Budu víc kouřit a možná si zaplatím tantrickou masáž.
04.01.2012 09:08:29dát kritice tip.duke.
JiKo: vylazuješ jeden ze znaků závislosti na alkoholu: ztráta kontroly pití.. šťastnej novej rok ;)
04.01.2012 07:52:21dát kritice tipJiKo
čím dýl si dáš novoroční předsevzetí, tím větší šance že to do silvestra vydržíš:-)) já si dávám jen ptákoviny, protože vím, že to nedodržím... třeba před hospodou si řeknu, že si dám dnes jen pár piv...což je dvě...no ale nakonec většinou vypiju třeba i tři...ehm.. takže u mě předsevzetí prostě nefunguje...ale zato mám život v pohodě a klídku... asi holt nejsem takovej obr intelektuál abych se furt někam musel posouvat...
apropos: včera ve zprávách byli dva dementi u soudu v případu "vlčí děti" magoři s alternativním způsobem výchovy...úplně v tom vydím některé magory z písmáku... hlavně mít rolničky a ponča....
03.01.2012 15:53:27dát kritice tipléčitelka
Lidi si dávají předsevzetí, že budou lepší - nebo dělat něco jinak - nebo-že přestanou to a to - v tom, co dělají špatně nebo jim to nejde...místo, aby se rozvíjeli v tom, co jim jde, co je baví, a řekli si: budu ještě lepší. Nebo. přestanu dělat tohle a tohle, co mi nejde a netěší, nebaví...ale začnu se vylepšovat, dovzdělávat, atd..v tom, co mi jde. Nikoho takového jsem s podobným předsevzetím nepotkala.
Antipředsevzetí.
Ono je to vlastně antipředsevzetí slíbit si, že budu...(a ne, že nebudu..!!! )
03.01.2012 11:48:25dát kritice tipfeferonka
Já budu ráda, když tenhle rok přežiju.
03.01.2012 11:21:51dát kritice tipHonzyk
...ja na Silvestry nehraju...:))
03.01.2012 08:38:54dát kritice tipaleš-novák
proč si dávat předsevzetí, když bude konec světa...
03.01.2012 00:14:43dát kritice tipnoc na spadnutí
kašlat na předsevzetí! Akorát, pak člověka žere, že se na ně vykvajz.:)
02.01.2012 23:29:47dát kritice tipTangens_Omega36
Tak postupně.
1. Pokud jsi silná osobnost, tak to předsevzetí si můžeš dát klidně i v listopadu, hlavně mít tu vůli ho do konce roku splnit.
2. Předsevzetí alias plán musí být závažný, tzn. jeho předmětem by neměly být nějaké banální fusekle nebo zuby, mělo by to být něco strategického, něco, co Tě posune (může posunout) dál.
3. Dobrý čas k předsevzetí je i jiný milník než začátek roku, třeba narozeniny, příp. výročí svatby (seznámení se s partnerem, přestěhování se do nového bydliště...).
4. Já si dříve předsevzetí nedával, poněvadž jsem taky moc nevěřil tomu, že se něco ušlechtilého dá dodržet, splnit a dokázat, nic mne příliš nenapadalo. Ale před rokem a něco jsem tak jakoby prozřel a řekl jsem si jednoduché heslo "konec starých (ne)pořádků". A překvapivě, docela se mi to, ani jsem se nemusel nijak zvlášť přemáhat a snažit, povedlo. Podstatné je si to uvědomovat a stále si to připomínat. :o)
V srpnu, když jsem slavil Kristova léta, jsem při sfukování svíček na dortu taky měl tajné přání, dokonce jsem jednu svíčku porazil. :)
5. No, a teď na Silvouše jsem si dal tři velmi konkrétní předsevzetí, spíše takové úkoly, hodně velké a těžké. Ale neprozradím, to je tajné - mohl bych to zakřiknout. ;-)
6. Shrnuto: dokud člověk "neprozře" a neví, kde je jeho místo, k čemu se nejlíp hodí a k čemu je nejvíce determinován, nemá vůbec smysl si něco plánovat a dělat si závazky. Obecné nic neříkající fráze budu hodnej a přestanu tohle a tohle, nemají smysl. Jen vůle nestačí, něco musí být jejím jasným předmětem. :) Taky přeji pěkný apokalyptický rok. :->
02.01.2012 22:40:55dát kritice tipMetta
nedavam...ale vsechny kolegyne v blazinci si daly predsevzeni, ze nebudou takove protivne kozy a koukaly na me jako na exota, ze jsme se nepridala
02.01.2012 21:53:28dát kritice tip.duke.
to je moc pěkný a vtipný todle
02.01.2012 21:49:57dát kritice tipOctopus Syd
ja si predsavzatia nedávam, je to zbytočné, ak niečo chcem, tak to spravím aj bez novoročného predsavzatia... väčšinou rypák
02.01.2012 21:38:58dát kritice tipJuno
dal jsem si předsevzetí, že už si žádná předsevzetí dávat nebudu, zatím to plním :))))))))))))
- jinak já jsem strávil silvestr v klidu a míru na písmaku a co jsem koukal, ani tady nehořelo :D


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.