Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 441 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

LET´S DANCE - REVOLUTION: Pomáda 21.století
datum / id01.09.2012 / 415006Vytisknout |
autoraleš-novák
kategorieRecenze i neliterárníDalší dílo autora
upřesnění kategorieprvní dojmy...
zobrazeno1660x
počet tipů11
v oblíbených0x
LET´S DANCE - REVOLUTION: Pomáda 21.století

 

Spojit nákup školních pomůcek s návštěvou kina se mi zdálo jako dobrý nápad. Výběr jsem nechal na své nezletilé dceři s tím, že to klidně odzívám, případně si chvíli zdřímnu. Ale přiznám se, že od začátku jsem byl z filmu téměř u vytržení. A to nejen kvůli 3D projekci.

Teenagerské filmy nesleduji nijak soustavně, možná že v tomto případě se jednalo o pokračování nějakého staršího kousku. Z nějakého mě neznámého důvodu byl v originálních titulcích název STEP UP - REVOLUTION, přičemž v českém programu se film jmenuje LET´S DANCE -REVOLUTION. A o tanec tu jde především. Už v úvodní scéně vidíme dobře secvičenou partu hip-hoperů z Miami, kteří neváhají kvůli svému vystoupení zastavit provoz na hlavní třídě. Jde totiž o to, aby se natočené vystopuení dostalo na youtube a tam nasbíralo co nejvíc shlédnutí a tím i šanci vyhrát sto tisíc dolarů.

Příběh filmu je poměrně laciný a jako by sloužil jako průběžný můstek mezi jednotlivými tanečními čísly. Slovo REVOLUTION mělo možná naznačit, že tancem lze něco změnit. Ano, je fakt, že mladí rebelové systematicky nabourávají snahy developera o přebudování části města na komplex luxusních hotelů. Nicméně po celý film jde jen o zábavu (vlastně o těch sto tisíc dolarů, i když se v jedné z tanečních scén objeví NEJSME NA PRODEJ). Zcela náhodně se "chudý " Sean (Ryan Guzman) - jeden z vůdců taneční BANDY, zamiluje do "bohaté" Emily (Kathryn McCormick) - dcery zmíněného developera, která usiluje o místo v jiném, profesionálním tanečním souboru. Končí to samozřejmě happyendem (nikoli ten konkurs pro Emily, ale vztah s Seanem), ale to není až tak překvapivé.

Silnou stránkou filmu jsou taneční čísla. Nejedná se jen o exhibice, ale o dokonale promyšlené a po všech stránkách výborně zvládnuté klipy, s mnoha parádními nápady. Kvůli "akci" BANDY v galerii bych klidně šel do kina ještě jednou. To už nebyl jen obyčejný street dance, to byla hra s barvami a světly, s oživlými sochami a užaslými návštěvníky galerie, kteří se asi moc necítili být pohoršeni, protože si celý výstup nadšeně nahrávali na mobily.
Davová scéna, která využila i industriální prvky přístavu, zapojila nápaditě trampolíny a bungee-jumping, donutila k náznaku tance i o mnoho staršího starostu města, dokonce i tvrdé podnikatelské srdce developerovo bylo zlomeno a chudinská čtvrť byla zachráněna. Když BANDA dostane nabídku  k účinkování v reklamě, nikdo se nepodivuje, že heslo NEJSME NA PRODEJ je najednou zapomenuto. 
Finálový sólový tanec hlavních hrdinů už byl jen třešničkou na dortu, oko nezůstalo suché. V koutku duše jsem si přál, aby se na scéně v tu chvíli objevila přísná šéfka profesionálního souboru a podala Emily smlouvu. Pak by byl happyend dokonalý.

Patřím ke generaci, pro kterou se Horečka sobotní noci (Saturday night fever) stala kultovní, protože žádný podobný film v té době v kinech prostě nebyl. Víckrát jsem viděl už jen rokenrolový film V zajetí rytmu (American hot wax). Nevím, kde se to vě mě vzalo, ale STEP UP - REVOLUTION mě několikrát dojal až k slzám. Kdyby nebyli dnes teenageři podobnými filmy přesyceni, mohl by se i tento kus stát kultovním. Něco jako Pomáda 21. století...

Let’s Dance: Revolution
orig.Step Up Revolution , 3D
USA, 2012, 93 min

Režie:Scott Speer
Hrají:Adam G. Sevani, Megan Boone, Tommy Dewey, Morgane Slemp a další

 
 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

01.11.2012 09:04:03dát kritice tipMoja.
dobrý, docela mě to nalákalo film zhlédnout, taneční lovestory jsem vždycky milovala :)

co se týče překladu názvu, píšeš: Z nějakého mě neznámého důvodu byl v originálních titulcích název STEP UP - REVOLUTION, přičemž v českém programu se film jmenuje LET´S DANCE -REVOLUTION. A o tanec tu jde především.

Filmy se u nás překládají jinak, aby se divákům lépe přiblížil obsah. Step up znamená doslovně Zeslílení kroků, parta tam bojuje o přežití chudinské čtvrti tancem, každému to dojde, že to souvisí s tancem a že jde o zintenzívnění. Napiš to takhle doslovně u nás a polovina lidí si bude myslet, že jde o detektivku :)
02.09.2012 23:19:22dát kritice tipTangens_Omega36
Taxem se schválně mrknul na CSFD. Průměrné hodnocení 56 %. Nemyslím si, že by tam byli registrováni nějací velcí znalci, spíše naopak. :->
Ale jistý vox populi to je. Rozhodně skóre nad páďo je úspěch, hlavně v dnešní době, když jsou lidi absolutně rozežraní a už neví, coby... ;-)
02.09.2012 17:41:13dát kritice tipToscana
Zajímavé - to video vůbec nevypadalo špatně, i když jsem taky z generace vyrostlé na Pomádě. Uvidíme až to uvidíme... A tu korekci titulků bych si asi neodpustila taky, je to fušeřina nemít to česky správně. :-)) *t
02.09.2012 14:21:38dát kritice tipaleš-novák
Marš: jo, v titulcích bylo "...tady jsme jako malé děti blblY..."
02.09.2012 14:20:37dát kritice tipaleš-novák
Tangens: na csfd jsem koukal až pak, abych nebyl ovlivněn. A tam to komentují větší znalci než já :o) znají kontext.
02.09.2012 14:11:42dát kritice tipJarmila_Maršálová
"mě několikrát dojal až k slzám..."

mě dojal k slzám výkřik "tam patří měkké i!" který pohnul jedinou diváky obsazenou poslední řadou (jednalo se o hlasitou korekturu gramatické chyby v titulcích))
02.09.2012 12:53:00dát kritice tipTangens_Omega36
Kdybych tam tančil já, dostalo by to 10 oskarů... :->
Ale teď vážně - recenzovité to, pravda, formálně příliš není, ale i tak vím, co si mám o snímku myslet. Teenagerovské filmy se mi příčily už jako teenagerovi (stejně jako všechna ta "bravíčka" apod.), ale tohle zní docela dobře. Myslím, že námět až zas tak laciný není, jak jsi ho popsal. ;-)
jako by sloužil jako průběžný můstek - 2x jako je moc.
A happyend je většinou dohromady.
Mimochodem - díval ses na hodnocení na CSFD nebo IMDB?
02.09.2012 08:10:57dát kritice tipunisex
prima
02.09.2012 06:54:20dát kritice tipDiana
Výborně napsaná recenze! Film si nenechám ujít!***
02.09.2012 00:29:15dát kritice tipTartaro
no to vypadá zajímavě... :)

"Finálový sólový tanec hlavních hrdinů už byl jen třešničkou na dortu, oko nezůstalo suché...."

takže Bollyoodské tanyny diváků v kině bylo? :D


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.