Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+3 neviditelných
Zachyceno cestou
datum / id11.12.2012 / 420227Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno1425x
počet tipů8
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Zachyceno cestou

Holešovické chodníky

Je poezie... děravá krabice od růžového vína, uválená, zapomenutá. Kdo z ní žiznivě pil a pak ji zahodil? S gestem bohatýra házel krabicí jak poslední číši na dlažbu holešovické ulice. Hledal v ní dávno ztracenou kuráž? A nalezl? Nevíme. Ve víně je snad pravda, ale v krabici?

 

Přejít Jordán

Helena radí přejít Jordán. Velmi krátké vlny přenášejí její doporučení k uším Pražanů. Ti nemarní čas a hledají řeku, doufají nalézt pevný břeh uskutečněných nadějí. Ale jen přejíždějí od Národního divadla k Újezdu a naopak, zmatení marností svého počínání. Ne nadarmo se říká být chytrý jako rádio.

 

Vybuchující sopka Anděla

Na Andělu lidé těkají jako benzín. Občas jiskra způsobí výbuch. A už se perou, lamentuje komentátor, kterého má město stejně jako vesnice. Křižovatka tu ale dává možnosti: Košíře jako cesta zapadajícího slunce, Barrandov jako jako útěk filmový, Újezd jako útěk pod ochranu státnosti a řeka jako útěk za racky. Racek je svoboda, volím řeku.

 

Metropol

Televize Metropol spí. Za výkladní skříní nebrebentí všechny ty věštky, tantrické masérky a gourmeti s bradou mastnou od salámu. A v autobuse směřujícím do Vršovic cestuje zrzka s vlasy spálenými barvou. Jsou jako chuchvalce drátů vysokého napětí, jen neohrožují okolí jistou smrtí. Večer možná studio pozve tu dívku, svěří ji kadeřnickému mágovi a divákům předloží proměnu jako div světa. Televize nezná hranice možného. Jen je třeba počkat až do večera.

 

U podolských břehů

Vltava potemněla večerem, ale hvězdy neodráží. Jen světla lamp lemujících výpadovku. Kdy tu naposledy hladina zrcadlila vesmír, šuměla do ticha a zavírala se nad oběťmi vodníka?
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

13.12.2012 08:14:10dát kritice tipKapsa

Pěkné jako vždy.

12.12.2012 18:02:42dát kritice tipJosephina

Metropol navnadil pouličním vysíláním, a už je snad zpoplatnělej a vysílá odněkud z multiplexu - jsou to nejspíš zakuklený developeři a jejich lobby :-)  jsi dobrej šmírák!

12.12.2012 13:44:16dát kritice tipMax Hutar

Krabici urcite vyzunknul vindal dramo.

To s tou Helenou a Jordanem mi uniklo.

Volim cestu zapadajiciho slunce.

Zrzka... vlasy spalene barvou... ou!

A to posledni? Jsem pro naproste potlaceni divoke prirody a prirozenosti ve meste. Anglicky park je to nejvyssi, co jeste akceptuju, ale nesmi byt moc veliky. Kdybychom se vsichni sestehovali do center a poradne to zahustili, meli bychom vice opravdove prirody.

A jinak tipa

11.12.2012 14:48:09dát kritice tipmalej_blazen

Ta posledni je skvela, zachycuje v sobe mnou nedavnou polozenou otazku tykajici se hvezd, tedy "jsou tam jeste vubec?" v kombinaci s mytologickou hutnosti, vepsanych do krasnych uspornych dvou radku...ty ostatni mnou nijak nezacloumaly.....

11.12.2012 12:23:35dát kritice tipsrozumeni
To je moc krásné,zvláště pro byvalou pražačku,která se ráda vrací...***
11.12.2012 11:07:21dát kritice tippotomekšibeničníhodítěte

:))) Dnes místo komentáře jen úsměvy. A přání pěkného dne přidávám k přidání :)Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.