Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Nemáte účet? Založte si!
Zapomenuté heslo

Novinky (1. 8. 2019)

+9 neviditelných
UMĚNÍ TWITTŮ (1)
datum / id09.07.2014 / 445181Vytisknout |
autorwittgenstein
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno655x
počet tipů1
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
UMĚNÍ TWITTŮ (1)

 

 

Ještě za sebou nemám vernisáž duckrabbití výstavy letošní, přesto: nedakonická výstava napřesrok se bude jmenovat MEG RYAN__STÍN EXISTENCE.

 

Dotyčná Meg Ryan, jak známo, je herečkou: tedy osobou se širšími možnostmi zanechávání prchavých stínů za osobním i profesionálním životem.

 

Dlouhý příklad 1. takového stínu: opatřete si onu část z filmu WHEN HARRY MET SALLY, v níž u stolu v restauraci předstírá Meg Ryan orgasmus.

 

V dotyčné scéně Meg Ryan zajisté použila i některé její vlastní zkušenosti: pracovala rovněž i v rámci herecké koncepce předepsané scénářem.

 

Scénáristkou tohoto filmu byla nedávno (2012) zemřelá NORA EPHRON: jejím nekrologem vyšlým v The New York Times začalo cosi rozvíjejícího. 

 

Americká umělkyně RACHEL PERRY WELTY rozstříhala dotyčný nekrolog na jednotlivá písmenka: z nich vzápětí stvořila novou textovou souvislost.

 

Přepsala slova vyřčená MR v orgasmu a nahradila jejich písmenka těmi vystřiženými z nekrologu: vznikla podoba ve stylu vyděračských dopisů.

 

Mimo díla bezesporu ve všech kvalitách výtvarného vznikl i AUTORSKÝ převod z jazyka do jazyka: z řeči mluvené do řeči psané; textu do textu.

 

 

 

.

Sdílejte dílo:Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

K tomuto dílu není zatím žádný komentář.

Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.