Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 434 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+11 neviditelných
"Požadavky: ..., kreativita, ..."
datum / id24.10.2014 / 449384Vytisknout |
autorOdettte
kategorieFejetonyDalší dílo autora
zobrazeno1001x
počet tipů6
v oblíbených1x
"Požadavky: ..., kreativita, ..."

Doba už je dnes taková, že člověk, ucházející se o práci, musí splňovat celou řadu kritérií. Flexibilita, týmový duch, loajalita, asertivita... Ano, tím vším musíte disponovat, chcete-li mít šanci uspět a být přijati do pracovního procesu. Především a hlavně však musíte být - a to se bere již téměř jako samozřejmost - kreativní. Co to může být?!
No dobře, flexibilita, budiž... Člověk prostě musí počítat s tím, že se bude přizpůsobovat různým vrtochům zaměstnavatele, chodit do práce v nejneuvěřitelnější denní i noční dobu, že se nebude zbytečně vyptávat, proč třeba nedělat to či ono jinak, než se to dělalo dosud - zkrátka, že bude dokonale přizpůsobivý a neochvějně splachovací, jedním slovem flexibilní...
Týmový duch... ano, je to vlastně zákonité, že se lidé musí (zvláště, když tvoří stádo... fuj, kolektiv samozřejmě, tedy... tým) nějak vzájemně hierarchizovat, nejlépe tak, že o tom někdo chytrý rozhodne, aby to klapalo jak má - tedy aby se jeden mohl přetrhnout a jiný zevloval, aby hlavní slovo měl vždy ten největší bl.... (tedy kre...) - prostě, vedoucí týmu. Ano, i to se dá pochopit, stejně jako loajalita, asertivita, dynamičnost, juniorovost... 
No jo, ale co ta kreativnost (nebo snad kreativitita)? Krea... kdo vůbec tak blbé slovo vymyslel? A kdo ví, co to znamená... A tak se u výběrového řízení osmělíte a pokusíte se to zjistit u osoby, která to určitě bude vědět, tj. u svého potenciálně budoucího zaměstnavatele:
"Dobrý den, posaďte se, prosím!
"Děkuji."
"Hledáme nového kolegu do našeho dynamicky se rozvíjejícího týmu... Požadujeme hlavně... Důležitá je pochopitelně také... Předpokládáme, že budete rovněž... U uchazeče preferujeme asertivitu a... Výborně, jste ten, kterého hledáme. Ještě maličkost - jste kreativní?
"Já... nevím."
"Jak to, že to nevíte?"
"Protože nevím, co to je."
"Vy nevíte, co je to kreativita?"
"A vy to víte?"
"Samozřejmě, to ví přece každý. Kreativita je... no, třeba když... že jako... myslím situaci, kdy například... tak ne, jinak. Kreativní člověk zkrátka musí umět... víte... rozumíme si, že... ne?! Co je na tom tak nepochopitelného? Dnes přece každý zaměstnavatel požaduje, aby jeho podřízení byli kreativní! Bez toho přece není možná asertivita, loajalita... Nekreativní lidé mohou narušovat komunikaci uvnitř týmu, působit negativně na ty ostatní, co kreativní jsou... Prostě - zprávu o vašem eventuálním přijetí na inzerovanou pozici vám sdělíme emailem..."
Druhý den přijde slíbený email. Může v něm být napsáno toto:
"... bohužel nemůžeme přijmout z důvodu absence kreativního přístupu..."
nebo třeba něco takového:
"... akreativní uchazeči nemohou... Je nám tedy líto, ale..."
či do třetice:
"V naší firmě pracovat nemůžete, protože jste kreativní víc, než je normální!"
Přátelé - jste kreativní?! 

 

 

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

13.10.2017 16:33:25dát kritice tiplastgasp

Vzhledem k romu, že jsem kreativní, dávám tip, je v tom vtip.

22.12.2015 17:25:40dát kritice tipMinty

Úsměvné. Tip a oblíbenci.

30.10.2014 13:59:08dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Vcelku vtipné. Nápadité téma a hezky zvolené příklady. Slohové zpracování je možná trochu školní, "neodpoutané", ale číst se to dá bez potíží. Ústřední myšlenku spatřuji v současném módním trendu, tedy v nadužívání (či jen "akreativním" opakování?) cizích slov, jejichž smyslu uživatel těch slov často ani nerozumí, ale prostředí a doba od něj žádá, aby taková slova užíval. Tip za aktuálnost tématu.

27.10.2014 23:01:53dát kritice tipSilene

Hlavně za první půlku s nedořečky. :)

24.10.2014 14:37:15dát kritice tipkuča

Jestliže mám základ pivní,

jsem všechno - i kreativní!

 

Já to tipnu.

 

24.10.2014 12:32:14dát kritice tipaleš-novák
vítej mezi kreativci :o)
(teda každý si to o sobě na Písmáku nejspíš myslí, jinak by tu přeci nebyl...)
24.10.2014 11:48:54dát kritice tipKočkodan
A vítej na prsou Písmáka, hade! ;-)
24.10.2014 11:46:55dát kritice tipKočkodan
:-) ) (promin málo kreativní komentár)


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.