Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 466 tisíc textů, miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

DISKONOC PO 30 LETECH
datum / id06.11.2014 / 449942Vytisknout |
autorToscana
kategorieFejetonyDalší dílo autora
zobrazeno1395x
počet tipů11
v oblíbených1x
Prolog
Dlouho jsem se tu nevyskytovala, ale přísahám, že se postupně těmi cca 125 avizy nakonec prokoušu. :))
DISKONOC PO 30 LETECH
DISKONOC PO 30 LETECH

Má kamarádka opustila po létech vcelku klidného soužití svého partnera hned vzápětí, co ji pronásledoval bytem s nabitou kulovnicí v ruce, stižen náhlým pominutím smyslů. Od té doby ta osůbka na prahu čtyřicítky začala opět žít naplno. Oslovila ji filosofie, dle které má milovat svůj život i s průšvihy, jež přináší, a nedbat na to, co bude zítra či za týden. Se svými dvěma dcerami navštěvuje hojně přilehlou diskotéku a autem brázdí republiku jako Fittipaldi. Ženská je to obdivuhodná, každý nový den vnímá jako výzvu a plnými hrstmi konzumuje vše, co jí dělá radost, byť to usedlým občanům našeho malého hnízda sem tam trochu zvedá obočí. Není jí proti mysli loučit se v pravé poledne uprostřed náměstí se svou o deset let mladší momentální láskou polibkem, při kterém jí onen jinoch jazykem ohledává snad i štítnou žlázu. To děvče vpravdě kvete, doslova září, a tak jsem neodolala její nabídce do té diskotéky zavítat spolu s ní. Protože to tam údajně ožívá až po půlnoci, zanechala jsem svého netančícího muže v říši Morfeově a v půl druhé v noci za ní vyrazila s cílem zjistit, jak náš vidlákov žije.

Diskotéka byla vskutku naplněna k prasknutí, ovšem z devadesátidevíti procent mládeží, z níž jednomu každému bych mohla být matkou. Parket narván, že by klubko nití nepropadlo, stroboskopy vrhaly oslepující blesky do mých poctivých 5ti dioptrií, hudba řvala jako z kloubů vymknutý motor raketoplánu a vzduch se vzduchem nazvat nedal ani v záchvatu přehnané shovívavosti. Byl to těžký oblak cigaretového a marjánkového kouře, který nehnutě visel nad barem a jehož koncentraci jsem vylepšila svými několika cigárky, vykouřenými „na stojáka“ u barpultu ke cole z čirého zoufalství.

Sledovala jsem cvrkot a děsila se chvíle, kdy se s tímto davem rozhodne ztotožnit má tehdy 13tiletá dcera. O něco málo starší děvčata tam předváděla tanečky budící jednoznačný dojem chuti spíš sexuálně splynout s některým z mládenců než s rytmem hudby. Jejich oděv a oči života zkušených stařen by konec konců nenechaly o pravém důvodu této produkce na pochybách ani chlapce velmi váhavého. Mezi davem jsem zahlédla i jakéhosi mongolského mládence, jenž bloudil prostorem s ruksáčkem na zádech, pivem v ruce a pohledem upřeným tupě do dáli - snad hledal ztracenou jurtu.

Po hodince pobytu na vyhlášené diskotéce jsem z postávání u baru začala mít nohy jako konve, v hlavě jakousi dutinu neschopnou vyprodukovat sebemenší souvislou myšlenku a cola mi už tekla i z uší. Rozloučila jsem se tedy s přítelkyní hrdinkou, která hodlala neohroženě vydržet do závěrečné v pět ráno, zanechala ji v živém rozhovoru s partou Maďarů a vykročila jsem k domovu líbezně tichou nocí. Tišší o mé totálně zalehlé uši. Když se mi konečně vrátil sluch a soudné uvažování, usnesla jsem se sama v sobě, že diskoradovánky se mým životním koníčkem již nikdy nestanou.

Douška: hrdinka večera se posléze díky sektě, do níž vstoupila, stala natolik pozitivní, že přestala platit nájem a všechny poplatky, nutné k udržení bytu, protože ono se to přece vždycky nějak samo spláchne, netřeba se starat. A co vím, nyní vymetá diskotéky ve Spojených státech, zatímco o její dcerky pečuje maminka důchodkyně. Ještě štěstí, že jsem pobyt v ryčném prostředí včas přestala vyhledávat, mohla jsem mít za 5ti dioptriemi kalný zrak a mozek změklý tak, že bych americké dancingy vymetala s ní.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

08.08.2020 03:46:08dát kritice tipDelfín

Jani, když nahlédneš ke mně na profil, je tam aktuální věk, který se na Štěpána změní. Jsi tedy z kategorie dívek, po jakých jsem se ohlížel.

07.08.2020 20:34:34dát kritice tipToscana

Díky, Delfíne. Asi budeme podobný (nebo blízký ročník), prorože mi fakt mluvíš z duše. Nejlepší byly pěší návraty domů nad ránem s kamarádkou, kdy jsme svorně vyhodnocovaly uběhlou noc. A zhusta u toho řvaly smíchy :D To tvoje psaní mi to po velmi dlouhé době připomnělo. 

17.05.2020 12:54:041 tipů dát kritice tipDelfín

Tak na diskošce jsem byl akorát dvakrát: jednou po vojně, když mne vytáhla mladší sestra, aby mi dokázala, že i s novým sestřihem lze jít mezi lidi (stříhala mne sama, protože po předchozí zkušenosti s nemladým již specialistou, který mi připálil ucho fénem a zdaleka se minul s plastickým střihem na fotce za výlohou, jsem byl k mistrům lazebnickým dost skeptický a ani Tarzan s Robinsonem neměli takovou přerostlou hřívu!), jí bylo asi patnáct, a pak se třemi bezva kočkami z Třebíče, za kterými jsem chodil na výstaviště a nějak jsme si padli do oka (ach ten náš zaostalý svět, který ještě pod vlivem středověkých křesťanských bludů zapovídá bigamii!), tak jsem je večer jako světák doprovázel na takovou diskošku v hotelu Ural, bylo to v podzemí a navzdory brýlím zhruba v téže síle jako má Jana z Toskánska jsem se svíjel na malém parketu jako slepý pták, dík řadě světelných efektů, v podstatě barvná hudba a do toho občas oslepující otáčivé bílé světlo.

Zlaté maturáky, ples lidovců, na který jsa pozván, jsem paní a dívky něžně vyzýval "smím prosit, sestro?" (kupodivu toto oslovení bylo pro ně jaksi překvapivé, takže ne vše, co je psáno je pravdivé!) či ples hadičů, kde jsme v burze vyhráli párek šálků z tenkostěnného čínského porcelánu a budoucí švára prasečí hlavu! Blahoslaveny budiž venkovské zábavy, kam jsme šli pěšky s mladším bráchou a partou kamarádů deset kilásků, ať byly v Liďáku či na louce za hřištěm, kde sice byl jen prťavý betonový parket, ale skvělé pivko a nedaleko venkovní bazén 50m, skvělá kapela a krásné holky! ☺☺☺ Za zděnou přízemní  budovou s toaletami se odehrávaly věci, které měly být skryty cizím zrakům.

13.11.2014 23:06:08dát kritice tipToscana
Všem velký dík za nakouknutí a hodnocení. Kočkodanovi slibuju, že se polepším a že mu duši zase dlouho ničím nezatížím, Zordonovi pak pro doplnění uvádím, že mně bylo v té chvíli podstatně víc než 26 let. :))))
12.11.2014 07:45:55dát kritice tipZordon

Já jsem byl na diskotéce jednou, poprvé a naposledy. Připadal jsem si podobně jako ty. S lahváčem na stojáka jsem nevěřícně koukal, co tam ty děti vyvádí. A to mi prosím bylo asi šestadvacet :)

 

07.11.2014 23:08:54dát kritice tipKočkodan
Mel jsem zajímavý anatomický zázitek - tvoje respektive prítelkynina stítná zláza me kopla do bránice. Netancuju z rady, protoze se mi fejetonek také líbil.
Jenom bych te mozná poprosil o jisté zvolnení ve tvorbe. Uz po peti letech zase nové dílo, jen tak tak stíhám císt...
07.11.2014 11:42:11dát kritice tipJarmila_Maršálová

Dio, já si takhle nějak představuji ráj-bezstarostný život)) Jenže to nějak neumím(

07.11.2014 11:10:43dát kritice tipguy
fajn fejeton :-)
trochu se mi po přečtení vybavily věci od Š+G a pak ještě jednou z toho soudku, v podání Krampola
07.11.2014 06:07:28dát kritice tipVigan

Těch pět dioptrií pro tento úkaz není zase tak špatných, slije se ti to všecko v jeden obraz, třebas i pěkný..:-)

07.11.2014 01:34:41dát kritice tipToscana
Všem dík za návštěvu a hodnocení. Pro Květoně: kdybych byla nalomená k tomu, abych si sáhla na život, tak tam stačilo strávit o hodinu déle a udělala bych to bez zaváhání. :))
06.11.2014 20:16:37dát kritice tipAlexka

Tohle nemá chybu!

Vidím, že jsem dobře udělala, když jsem nedávno odmítla lákání kamárádek 

06.11.2014 16:27:05dát kritice tipKvětoň Zahájský

Skvělá momentka. Vždycky jsem zastával názor, že radosti mládí si člověk nejvíc užije až na stará kolena, ale asi to ještě přehodnotím. Návštěva diskotéky v tvém podání vypadá, jako obzvláště trýznivý způsob sebevraždy.

06.11.2014 08:23:41dát kritice tipDiana
To nemá chybu! Perfektně vystiženo, velmi přesvědčivě napsáno a vtip tomu také nechybí. Já si takhle nějak představuji peklo.***********
06.11.2014 07:30:27dát kritice tipaleš-novák
ano, pozitivním lze být i bez Michala Davida :o)
06.11.2014 06:17:45dát kritice tipVigan

Super. Myslím, že to má vše, co má dobrý fejeton mít. Vtip, nadsázku i konečné poučení.

Douška: Taky jsem tak nedávno byla a fakt jak pěst na oko. Tančí se jinak, směje se jinak, všecko je jinak.  Člověk nemá přehánět "svoje mládí" a současné dispozice, protože ten strašidelný smích se stejně někde někdy objeví.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor