Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 432 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+2 neviditelných
Uzené lži
datum / id17.04.2015 / 454469Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno847x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Uzené lži

Soutěž

Éterem už letí soutěž o zájezd. Hraje se o cestu do Egypta s Petrem Kramným, sluníčko, moře a plně elektrifikované apartmá s velkou vanou. Bude vířit? A už je tu první volající, koho máme na lince? ptá se moderátor rádia Thanatos. Tahle dovolaná bude skutečně last moment. 


Horizont

Pohupuje se na vlnách teplého moře lehátko. Je nafukovací, žluté a jeho pohyby na horizontu jsou hypnotické. Žena na něm hypnotizuje neméně: na opáleném těle má mokré bikiny, skrze něž prosvítá dokonalé poprsí; otočí se a vystrčí k nízkému slunci širokou zadnici. Lehátko s tou úchvatnou ženou se v kolébavém rytmu vzdaluje od břehu, slunce je stále níž a moře je úžasně teplé. To slunce je srpnové, ta žena je česká učitelka a to moře je Jadran.

A na horizontu se objevila ostrá ploutev. A horizont je hypnoticky prázdný.


Totožnost

Jako sebevrazi do Macochy vrhají se milenci do propasti jara. I oni budou k nepoznání, milostný pád jim promění tváře, a snad budou muset nakonec povolat příbuzné k ztotožnění. Jenže to odnese stříbrný vítr, láska je, mimo jiné, ztrátou totožnosti. 


Uzené lži

Hlavy soudkyň těžknou, ne však složitou úvahou, jen prostou únavou. Dnes si vzaly na paškál v jídelně knedlíky. A byly pěchované uzeným, až k prasknutí jím byly napěchovány, až to soudkyně nutí položit se do závějí z papíru. Nelze. Povolány spravedlností musí trůnit na scéně soudní síně. Lži obžalovaných plní místnost jak uzené knedlíky, už je jich vrchovatě. Tak ještě razítko na papír usnesení: mastná skvrna a v ní jedinečná stopa palce znavené strávnice.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

20.04.2015 14:23:58dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

V druhé kapitoce mi dochází, že tentokrát ses zřejmě pustil do černé kroniky, která se na konci proměňuje v krimi. Napadá mě, nechybí-li ještě zločin a trest; třeba se objeví v některém pokračování. Tip.

18.04.2015 14:56:35dát kritice tipaleš-novák

uzené na horizontu...

18.04.2015 11:00:35dát kritice tipMovsar

díky, to je trefné :-)

17.04.2015 23:18:41dát kritice tipKočkodan
Na konci Horizontu jsem hruzou pootevrel celisti...


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.