Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 433 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+15 neviditelných
Žluté lázně II
datum / id02.08.2015 / 457985Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno813x
počet tipů4
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Žluté lázně II

Garmoška

Mraky se pokrabatily jak garmoška tuláka a vzduch utáhl smyčku, lidi jen čekají, až někdo kopne do stoličky. Tulák pak spustí funebráckou. Mraky si popláčou, chcete-li. 


Tohle musí být ráj

Lidé, labutě, kačenky a včely tady žijí v dokonalé symbióze. Tohle musí být ráj, škvrčí hlas paní Marty z tranzistoru muže na troud opáleného. Některé ženy tu mají ňadra velikosti geneticky modifikovaných hroznů. Jistě budou slaďoučká, nabízí se otázka. Nač se přít…


Hřmění

Má malá prsa a rozhodla se neukázat z nich nic. Převlékací manévr má rychlost blesku, uhodí zčistajasna a maličkosti těch bílých prsou ozáří okolí. O hřmění se postarají okololežící muži.


Pistolnice

Má po bocích vytetované revolvery a tváří se, že na hraní nejsou. Upřený pohled do očí by mohl přivolat nebezpečí. Ještě že se jí nikdo do očí nedívá. Ve Žlutých lázních tedy žádné drama. 


Ji(s)křičky

Lidé tu připomínají sušené rybky od ruských silnic, balené do novin za pár rublů. Někteří se i lesknou oljeme, olejovky. Do řeky, zpátky do života, se nikomu nechce, raději pospávají své sny o vodě. Chlapeček si u sprch právě našel holčičku s vystrčeným bříškem. Ji(s)křičky. 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

04.08.2015 09:38:38dát kritice tipTetřev

Jiskřičky líbily nejvíc, hned potom Hřmění...*

02.08.2015 23:11:19dát kritice tipMovsar

nebyl jsem dost odvážný na to, ponechat vystčenost v bříšku holčičky. tak jsem svůj plovárenský překlep opravil, ale za komentář a všechny další děkuju, kočkodane. vždycky se na jejich /tvůj/ vtip těším a jsem rád, že přicházejí s železnou pravidelností!

02.08.2015 21:12:27dát kritice tipKočkodan
Lámu si hlavičku, jestli to „vystčené“ bříško má podtrhnout, že se jedná o dětičky velmi malé, dokonalé řeči ještě ne mocné. No, hlavně aby chlapeček nepodtrhnul holčičce nožičky... 


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.