Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+4 neviditelných
Přítel Sovětského svazu Jiří Vykadil
datum / id09.10.2015 / 460209Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno814x
počet tipů0
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Prolog

O bizarní postavičce z televize.

Přítel Sovětského svazu Jiří Vykadil

Přítel Sovětského svazu Jiří Vykadil

Jiří Vykadil byl přítelem všeho sovětského. Byt si vyzdobil replikami Rublevových ikon i bábuškami. V létě jezdil zásadně do Soči. Hrdinou jeho srdce byl románový rek Gleb Čumalov, revolucionář z cementárky. Stejně jako Čumalov byl i Vykadil vždy plný síly, odhodlání, vášní a nepokojné touhy po třídní spravedlnosti. A také, ovšem, touhy po světovém míru. Když měly českou krajinou projet americké transportéry, neváhal Vykadil burcovat lid k blokádě. Sám pak v první linii nabízel hruď imperialistické střele. Nepřišla. Stejně jako věrní. Zato dny šly a Vykadil se dál obíral eschatologickou vírou v rudé zítřky. Alespoň že soudruzi vynalezli internet, kde Jurij vždy nalezne dost kamarádů.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

27.10.2015 09:57:59dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Dočteno. S postojem, jež (tuším-li správně z názvu) zaujímá autor k oné bizarní postavě, vyloženě souhlasím. Jen je ten text pro mě moc krátký a oznamovací.

09.10.2015 10:09:13dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Bohužel tento pán není sám a víc než vyžilé figurky miulosti mi vadí pofiderní přátelství našich /vy/ volených s režimy, kde zítra již znamená včera.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.