Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 442 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Blaženci a osamělci
datum / id03.11.2015 / 460932Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno937x
počet tipů5
v oblíbených0x
Blaženci a osamělci

Sopka Budějovické

Budějovická připomíná sopku: chrlí stejně horký materiál: krásné dívky. Aktivní je zejména po ránu a odpoledne. Tak tedy ráno, středeční. Ve vagónu metra vyhrává Rumun na garmošku. Hledí upřeně na ty dívky, jako by žádal polibek pro osvoboditele. Od čeho je osvobozuje, k čemu? Jeho manažerka, cikánka s uříznutou lahví od pepsi-coly, obchází cestující a se stejně němým výrazem žádá peníze. Když se postaví před mondénu v kožíškové vestě, ta hledí skrze ni, dívá se jako z obálky stylového magazínu. Je to střet dvou stejně nahých tváří. Pod jednou je drahý tovar, pod druhou jen prázdný kelímek. V tu chvíli méně podstatné věci. 


TV Sibyla

Studuje televizní program, sliní prst s každým dnem. Pak hledí do neznáma, jako Sibyla zře, co zas v pátek na jedničce ztropí komisař Moulin.


Zahrada noci

Ulice rozsvítil měsíc. Tváře dělníků lásky i zločinu se třpytí kosmickým prachem. Z rádia někdo zpívá a do toho cvrlikají ptáci, zvuky kvetoucí zahrady, co se táhne velmi krátkými vlnami. Za okny ale zvoní hrana říjnu, stromy vrhají kostnaté stíny a ptáci mlčí. Jen dělníci lásky a zločinu tu a tam zasténají.


Blaženci a osamělci

Blaženci usínají v kolébkách teplých těl, s úsměvy prostomyslných, za zvuků lounge music. Ne každému je ale přáno. Kdekdo usíná pod studenou dekou a šumí mu k tomu tranzistor. Ale přece neusíná docela sám: usíná s jinou představou.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

03.11.2015 15:23:05dát kritice tipLnice
Mně se moc líbila zahrada a blaženci *** i osamělí můžou být blažení:)
31.10.2015 20:17:32dát kritice tipMovsar

k.: ::-)))

31.10.2015 20:10:33dát kritice tipKočkodan
Uff, strašně jsem se na okamžik vyděsil, co bude mít ta rumunská žena uříznutého !
31.10.2015 20:02:03dát kritice tipMovsar

jsem rád, že se ti líbila, goro.

ano, taky jsem to zahlédl. kdoví, na kterého televizního seladona myslela. ta s nasliněným prstem..

31.10.2015 19:43:19dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Hodně se mi líbí Zahrada...skvělé.  Jinak namísto šarmantního Francouze teď v telce frčí Schimanski z NDR.../T.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.