Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+5 neviditelných
Migranti touhy
datum / id08.11.2015 / 461193Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno718x
počet tipů3
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Migranti touhy

Lučavka rána

Jede metrem a čte vestoje studijní materiál. Název kapitoly: Falšování potravin. Její krásu, uhaduji, nikdo nezfalšoval. Ráno ji stvrzuje jako lučavka královská zlato.


Melancholické děvče

Ne tak dávno ji vlna dětství vyvrhla na břeh a kdosi křikl: Běž! Nápadná podoba váže ji se Štursovým Melancholickým děvčetem. Bledá, krve v ní nebude o moc víc než v sestřičce z kamene. Čas ji ale rozhojní a rozproudí těmi štíhlými údy. A přijde pak melancholie věku ženy. Ještě bude ta dívka z tramvaje vzpomínat na kamenné mládí. 


Migranti touhy

Migranti touhy hledají milostný azyl v hodinovém hotelu. Už se proplácejí bankovkou k lásce, už jsou v pokoji s dvoulůžkem, tím erbem biomilenectví.


Telefonistka

V Masné ulici rozhodl jsem se pro svačinu na vidličku. Sladkou. U vedlejšího stolku trůnila mladá matróna. A telefonovala. Je tolik míst, kam telefonovala. Jako by měla rozkoš z toho, nechat svůj hlas plout vzduchem , dalekými kraji, k cizím uším. Nesešlo jí na tom, co ten hlas nesl: jak jednou je, tak kouká, aby plul a halasil.


Displej

Je opálená a v krémové sukni jde mrholením. Vodičkovou k rychlému říjnovému stmívání. Je cucatá a provozuje usmívání. Avšak jen do displeje telefonu. Ten může být vším: děťátkem, kamarádkou i manekýnem jižního střihu. Aby se pak neusmívala…


Mladí a neklidní

Mají se k sobě. V dosvitu zářivky, řekl by inženýr; na místě veřejnosti přístupném, řekl by právník. Holka se pořád směje, něco si povídají a mezi větami k sobě naklánějí tváře a líbají se. Kluk zavírá oči jako v romantickém filmu. Vyměňují si miliony bakterií, řekl by hygienik. Stop, zakřičel by ze stoličky režisér romantického filmu. 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

08.11.2015 19:40:55dát kritice tipMovsar

díky za vtipné zastavení, kočkodane.  

08.11.2015 19:35:15dát kritice tipKočkodan
Mladý už nejsem, ale při kapitolkách o příslušnicích něžného pohlaví by se jistý neklid vystopovat dal. 


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.