Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 443 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Čarovná rybí kostička
datum / id12.12.2015 / 462344Vytisknout |
autorGogin
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
témaKaždodenní
zobrazeno1327x
počet tipů4
v oblíbených0x
Čarovná rybí kostička

Čarovná rybí kostička


I.


Svítá, zvolna přibývá dne…


Za chvíli se  objeví  sestry, tyto zvěstovatelky nového dne a  se svým zpytavým pohledem mě vyženou mě do sprch. Časem jsem si zvykl a dokonce jsem začal být zvědavý, která to bude. Ale ranní sprška skončí a den se opět začne vléct.

Snídaně, oběd, večeře...

I vyčkávat se musí umět.  Možná se nad zataženou oblohou protrhnou mraky a přece jen vykoukne ještě nesmělé, už skoro jarní slunce. Zaslechl jsem třeba stesky na počasí i v publiku u televize.


Ne, už ani reklamy mě nevadí, stejně se ztlumí zvuk.


Sedět, držet krok a moc nepřemýšlet. Třeba ve výtvarné dílně se mi jednou docela zadařilo. Nakreslil jsem rychle obrázek mostu a příslušná terapeutka nezaváhala a hned ho pověsila na nástěnku. Nebo – z jiného soudku – zase kolega z šicí dílny. Řekl, že si celou dobu luštil křížovky. No problem.


Když jsme nakousli výtvarku, tak jednou jsem si kreslil i s psycholožkou. Ještě mladá a taková pěkně okatá.  Zřejmě usoudila, že se semnou slovně moc nedomluví, a proto radši budem kreslit. Já černou, ona zelenou tuší. Musím uznat, že mě překreslila. Její kresba listoví byla ladnější a jemnější než moje truhla. Tu jsem k její nelibosti roztrhal.


Dnešek je dnem vizity. Ten doktor se možná minul povoláním, klidně mohl být hercem. Vypadal skoro jako kluk s těmi dlouhými vlasy. Dneska to vezmu z opačné strany – pronesl rozverně a sedl si na sousedovu postel. Vaše potíže, jsou psychosomatické! Tak já vám to zopakuji ještě jednou. Vaše potíže, jsou psychosomatické! Vaše potíže, jsou psychosomatické!


Pak přešel ke mně. Ano - už je to pryč!.

II.


Ještě, že ženy mají lepší vyřídilku, a občas se sejde pár nás bývalých spolužáků ze základky.


Něco se sečte, něco odečte. Já vím, zase jsem nevyřídil jistý vzkaz.


Je to jako v té pohádce o rybí kostičce. Její kouzelná moc může zasáhnout pouze jednou a v pravý čas.

III.


Hlásili změnu na letní čas a přitom bylo už týden po. Zřejmě šlo o vysílání ze záznamu, ale záminka pro otázku by tu byla.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

28.01.2016 10:24:39dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

...až teď koukám, že už tu jeden můj komentář a názor zazněl, ale nechám je tu oba, ať je můžeš porovnat. Ten horší si pak smaž :-)

28.01.2016 10:20:50dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Je to sice jen takové ploché vyprávění, ale právě tím nepronikáním do hloubky to nese jisté tajemství, vzbuzuje zvědavost, možná nutí k otázce; podobně, jako to zmiňuje poslední věta.

04.01.2016 13:20:36dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Docela dobře se to čte, je to prostoupené takovým "pohledem odjinud" Závěr je sice tak nějak "do vytracena", ale nedá se říci, že je k ničemu nebo že by to bylo nezábavné čtení. Je to prostě takové "mimo".

Plus upozornění na překlepy či nepřesnosti: ...už ani reklamy mě nevadí... ## MI nebo MNĚ ...že se semnou slovně... ## SE MNOU

Tip.

21.12.2015 00:53:32dát kritice tipMinty

A že osobní to pobírám, ale ke stydění na tom nic neni, zdraví jako zdraví, prohlásil jeden magor druhýmu. :D

21.12.2015 00:52:31dát kritice tipMinty

Vaše potíže jsou zázračně pryč a spravila to mini povídka, na pilule nakašláno.

Tip za téma.

12.12.2015 14:53:16dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Chápu...i za odvahu dík.

12.12.2015 13:28:18dát kritice tipGogin
Děkuji Goro - je to takové na mě příliš osobní věcička, nemám ten nejlepší pocit něco takového zveřejňovat - takže ještě jednou díky...
12.12.2015 13:14:01dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Taky jsem byla zvěstovatelka...být věrozvěstem v pět ráno s teploměry mé ovečky příliš nepotěšilo...zaujalo                                          /T.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.