Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 452 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Dořina komoda
datum / id20.02.2016 / 464840Vytisknout |
autorAbelquin
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
témaPsychologické
zobrazeno1121x
počet tipů4
v oblíbených0x
do výběru zařadila2a2a,
Prolog

Konfese no. 1

Dořina komoda

Bylo to, jakoby se zdálo včera. Bylo to dnes. Povšechný vítr idejí mi přiblížil mou roli ztroskotance. Hodiny odbíjely půlnoc a já se rodil. Zítra už prášky nevezmu. Jsem jediný příjemce jagelonského dědictví a prohlašuju se za jednorožce. Začnu cvičit s láskou ke svému tělu, ve kterém se bijí nejrůznější bakterie smyslu. Hovořím jasnou řečí a protiřečím si na konci každé věty. Hudebně je to v pohodě, jen se ztrácí význam, řekl mi kdysi učitel zpěvu. Musíte zažít bolest a pověsil mě za nohy. Vyhledám ho dnes za to a zabiju. Nebudu si už brát servítky, když je ten konec světa. Není nutné v pasivní rezistenci přežívat své vlastní smrti. Je potřeba se konečně zrodit. Přeceňuju výrazně lidi kolem sebe. Myslím si, že mají vizi, opírám se o ně a tím si škodím. Svým rohem zmáčknu tlačítko a otevře se trezor. Dořina komoda.

To napsal na papírek, než ho odvezli na elektrošoky. Jiná varianta už v jeho případě nebyla. Ostrá bolest prořízla vše kromě světla zářivky. V erární nahotě se cítil jako oběť světa prevítů. Byla to systémová chyba, že mu diagnostikovali paranoiu a ty další věci s roztrženou hrudí. Depresi taky necítil. Byl to jen pokus ho kontrolovat. Nakonec se vrátil a zavěsil si na srdce rumovou pralinku. Vytočil Boston a nechal se spojit. Nechal se usouvztažnit. Od teď už byl schopný vyprat si ponožky, i stáhnout holce punčochy, byl schopný všeho. Odvracel tvář od malých úkolů, pomalu se orientoval na to silné v člověku. Kobra a jestřáb nahradí Nietzscheho zvířata, ve světě specializace je třeba mířit přesně. Oko nad obočím někde vprostřed těla zažívalo renesanci. Jak musí trpět ti, kteří tomuhle humbuku nevládnou?
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

26.02.2016 11:53:33dát kritice tipslunceblunce

pro mě první odstavec zajímavý jen částečně. Nelíbí se mi špatně formulovaná slova jako vyhledávám ho dnes za to a zabiju... přežívat své vlastní smrti - spíš svou vlastní smrt...

prohlášení za jednorožce a příjemce jagelonského dědictví je super

druhá část už je zajímavější, tam jsem si zamlsala :)

24.02.2016 11:10:59dát kritice tipa2a2a

Zajímavá miniúvaha v rouše mikropovídky, pro mne napsáno s přehledem.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor