Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+5 neviditelných
Televizní zprávy
datum / id01.03.2016 / 465246Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno753x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Televizní zprávy

Redaktor Jakub naposledy usrkl z hrnku kávy, upravil uzel kravaty, napočítal do tří a vstoupil do studia. Světlo kamery mu rozzářilo úsměv, naširoko, jako při testu atomové pumy Trinity, pustil se do díla. Vítejte! zazněl zvon Jakubova hlasu.

Obrazovky už zářily pokoji. Do toho cinkaly příbory, jak si patriarchové poručili večeři na vidličku. Děti mlčely, nasáty displeji svých telefonních přístrojů. Jakubův hlas tedy nebyl rušen než zvukem kovu a pleskáním kližky o sliznice úst.

Obrazovkou právě běželi lidé s utrhanými končetinami, tedy pokud šlo o končetiny horní, ulicemi blízkovýchodního města. Golpoton otočil hlavu směrem táhnoucího se jekotu a rybíma očima pozoroval scénu biblického násilí. Mírně pootevřel ústa a odkrknul plyn tlející kližky.

Pak se na obrazovce objevil graf. Pan Jakub jej vysvětloval, šlo o složitou matematickou rovnici: kolik domácnosti v ČR utratily a kolik dluží, bilance, HDP. Střih, muž v obleku, odborník, analytik, poradce a vedoucí pracovník nadnárodní korporace, komentoval ekonomickou situaci a vyzval občany k poslušnosti: Nakupujte byty ještě letos! Střih, pan Jakub ze studia uznalým gestem stvrzuje analytikovu výzvu.

A jak rodiny dojídaly, i televizní zprávy se chýlily k svému konci. Zbyl ještě prostor pro kauzu, nevýhodné smlouvy magistrátu s odtahovacími službami. Muži odcházeli od špinavého nádobí k oknům, odhrnovali záclony a pak spokojeně ulehali do gaučů.

Tak co Nova? brali do rukou nateklých solnou stravou ovladače a měnili obraz svého světa. Skutečně měnili?     
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

04.03.2016 17:09:28dát kritice tipLnice
Vážně vážné až děsivé
01.03.2016 22:24:28dát kritice tipKočkodan
Já bych tady mohl dělat zprávy ze zahraničí nebo něco roztomilého na závěr – o opičkách.
01.03.2016 21:59:08dát kritice tipMovsar

:-)

a musím se pochlubit, že jsem ještě pamětníkem okamžiku, kdy nova počala svůj velký třesk. dokonce tenkrát nějak odměnili a vyznamenali tu paní, která název nova nově poradila. díky za čtení, jsem rád, že si tu děláme zprávy vlastní.

01.03.2016 21:38:34dát kritice tipaleš-novák

budiž kvitováno s povděkem, že modelky byly vystřídány věrozvěsty Jakubem a Michalem...

v souhvězdí Novy je stále Ray...

01.03.2016 19:52:54dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Navzdory prvním větám dost vážné téma...                                             /T.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.