Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+4 neviditelných
Železobetonové zdi nářků
datum / id17.05.2016 / 468103Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno758x
počet tipů6
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Železobetonové zdi nářků

Oni jsou Karlín!

Karlín už zas kvílí. Skrz ránem zavlhlé okno vlaku to není slyšet, ale on kvílí. Nevěříš? Vždyť se osměl a přistup blíž. Ivan to udělal a pak mu připsal černou duši, ten romantik. Potkáš tu ženské ve strakatých sukních, a můžeš soudit, jak jim sluší. Potkáš tu chlapy s obřími břichy, jak se hádají, hrozny hněvu. Potkáš tu nespočet dětí, stopy po bezpočtu hříšných nocí rodičů. A ti všichni kvílí. Protože oni jsou Karlín! 


Pravda žlutých polí

Ve světě na troud zkaženém můžeš se vydat hledat pravdu do polí řepky olejky. Svítí teď svou žlutou píseň do daleka a když zafouká vítr, roztančí se. Zastav své velké auto u krajnice, neboť pravda je spíš lehkonohá tanečnice než těžkopádný brouk ze železa, uhas cigaretu, neboť sám se rozhoříš, a staň se tou kvetoucí spoustou.  


Noc na mandarinky

Noc je voňavá na dvě mandarinky, a do ticha už se procinkaly sklínky. Uspáni vínem stávají se milenci tmou a dechem. A odkudsi to ještě zazní nepatrným vzdechem.


Železobetonové zdi nářků

Za nocí se sídliště mění v rezervaci plachých existencí. Někde do panelů šeptají beznaděj a někde rovnou nouzové volání. Železobetonové zdi nářků. A jinde se prvně shodli na lásce, jářku. V téhle rezervaci je jim mezerou v plotu, dočasným úkrokem z cesty na Golgotu. 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

17.05.2016 20:58:19dát kritice tipStázka
Poetické, milé...nejvíc železobetonové zdi nářků:-)
17.05.2016 20:23:02dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Nikdy jsem v Karlíně nebyla, ale navštívit jej s Ivanem Hlasem či s tebou by byl zážitek:)))   Moc povedené.          /T.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.