Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+10 neviditelných
V usnulé chvilce
datum / id22.06.2016 / 469454Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno657x
počet tipů6
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
V usnulé chvilce

Horký sad

Za červnových odpolední se město mění v horký sad. Některé nechávají své ovoce nadivoko, jiné je ukládají do košíčků, z nichž ty krajkové jsou nejlepší. A ty chodíš a kontroluješ úrodu, často se zastavíš, abys pokýváním hlavy vzdal hold zralosti: Ano, tady již sládnou do plnosti. Jen chutnat není dovoleno. Co je to pak za sad…


Horké pole

Ta prsa, to je tutti frutti, melouny povalující se líně v rozpálené hlíně. A když se dá do běhu, padají a snadno bys pod nimi našel smrt. Ne smrt anticky heroickou, ale sladkou jistě. 


Holky pod Václavem

Holky pod Václavem. Skončila jim škola, a tak lelkují. Je mezi nimi taková, co by se nebála vyprat prádlo chudým? Možná je. A třeba tam taky bude jednou stát celá z bronzu a holky, co jim v červnu končí škola dřív, budou právě pod ní spřádat nedospělé plány léta.


Zelinář z Hanoje

Vietnamský zelinář se mlsně otáčí za dívenkou sotva dvanáctiletou. Zkrmil by ji okurkou hadovkou ten smyslník z Hanoje. Ona ale nastoupí do tramvaje a, je navždy pryč. Zelinář hladí jednu z vystavených broskví a v očích má temný žal.


Obrázková holčička

Je krásná jako obrázek. A ještě teprve bude, říkají si malíři, jsou-li na světě ještě nějací. Maminka ji vzala na výlet poledním autobusem od Podolí k Brumlovce. Pro takovou holčičku je to světa kraj. A tak se k sobě tisknou, protože na cestách číhá nebezpečí. 


V usnulé chvilce

V usnulé chvilce rozpouštíš všechno kamení dne. Spory, nespravedlnosti, strasti, každou minutu marného provozu. A měsíc přichází pravidelně, jako toulavá kočka z žízně a zvědavosti. Díváte se na sebe, za usnulé chvíle. 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

24.06.2016 12:05:11dát kritice tipLakrov
redaktor prózy

Tentokrát mám dojem, jako by ty kapitoly postupovaly proti času:  Od obdivu dospělosti až téměř k pedofílii :-)  Tady ...malouny povalující se líně... je asi překlep  a tenhle tvar slovesa ...Zkrmil by ji okurkou... by možná měl znít  ...zakrmil..., ale třeba něčemu nerozumím.  

22.06.2016 21:43:13dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Krásné:))) Zelinář a Usnulá chvilka top...                                    /T.

22.06.2016 20:05:54dát kritice tipKočkodan
Ano, toto ovoce není radno ochutnávat, mohla by již brzy přijít pecka..Ano, toto ovoce není radno ochutnávat, mohla by již brzy přijít pecka..
22.06.2016 19:41:48dát kritice tipaleš-novák

úplně vidí, jak ten obchodník se smyslným ovocem provází svýma trvale přivřenýma očima odjždějící tramvaj...Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.