Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+5 neviditelných
Msta Wittgensteinovi
datum / id30.06.2016 / 469726Vytisknout |
autorMovsar
kategorieÚvahy
zobrazeno724x
počet tipů9
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Msta Wittgensteinovi

Láska je násilí

Věří na lásku a na všechny její vnější projevy (a možná jen na ně), a tak svůj snubní prsten nesundává. Teď jede tramvají do práce s očima v románu. Co v něm asi tak je? Popisuje se v něm mužský teror pohledem ženy z Ománu? Když si teď tak hladí zlatý kroužek, možná přemýšlí: je ten teror láskou, nebo jen jejím vnějším projevem? A je snad láska bez násilí možná?!


Kulova pinda (a) Veronika

V televizi dokument o české erotické fotografii. Fotograf Vlastimil Kula mluví o své práci: za necelé tři minuty použije asi desetkrát slovo pinda. Ženy často říkávají, že z výrazu tváře rozeznají úchyla. Nikdy jsem této ženské intuici nevěřil, až dosud: ten muž obsedantního projevu by nemusel říkat nic, a přesto by říkal jediné slovo, stále a pořád. Pak už na scénu nastupuje Veronika Bromová a líčí, jak jí přišlo úžasné polepit se leukoplastí a fotit se u toho. Pinda pindá a pindá. Kulova ouvertura asi nebyla náhodná, dramaturgicky tomu pořadu nelze nic vytknout.


Msta Wittgensteinovi

Rádio City se ohlašuje heslem Více hudby, méně slov. Sociální sítě by ho mohly varírovat a v erbu mít Více obrázků, méně slov. Obrozenectví, linguistic turn, poststrukturalismus, to vše vynášelo jazyk a řeč. Dnes už je řeč mrtvá, zvítězila lenost a s ní úbytek myšlení, zvítězil zvědavý pohled a obscénnost. Jedeš na dovolenou? Už žádné dopisy, ba ani pohlednice, i to je ještě pořád moc slov. Pořiď fotku moře se sklenicí šampaňského v horizontu a ulož ji na síť. Jaká ironická msta Wittgensteinovi: Je snad toto vše, ta sklenice se svou žízní a ten horizont, nesdělitelné, abychom o tom museli mlčet?


All dead vs all inclusiv

Pod domem sedí člověk. Do tmy svítí displejem, mihotání prstu ho přenáší z místa na místo: chvíli je mezi prostřílenými těly na tureckém letišti, chvíli zas na pláži kokosového ostrova, all dead vs all inclusiv. Je pro něj ještě podstatná noc kolem, nebo měl Holan pravdu a dveře věčnosti už jsou dávno zavřené?


Žijeme len raz

Televize už od rána ujišťuje děti této doby, že žijí. Vyber si z půl milionu hotelů, zažij něco neobvyklého, dej si vychlazený bráníček, půjč si od lidí a udělej tak i jim samým radost. A pak přijdou na scénu potetovaní hoši v blbečkovských čepicích a zaštěkají žijeme len raz, práve tu a teraz…
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

30.06.2016 22:39:19dát kritice tipEvženie Brambůrková

V každé momentce je něco, čím mne zaujme. Něco, co znám a je mi blízké.   /T

Asi si budu muset od careful přečíst nějakou povídku nebo sadu postřehů či snad báseň?

Nějak zaostávám.

30.06.2016 14:34:17dát kritice tipcareful

No, mě si 1. překvapil tím, žes mě odblokoval

2. ty tvé věci dnes mají i nějakou tu myšlenku...ač jsou tam záležitosti se kterými úplně nesouhlasím... například sis vůbe c nevšiml, že v rádiu se hudby nedožiješ, i když tam něco hrajou... netuším, proč to posloucháš a vejráš na Tv... to je prostě přežitek!

A to o té lásce... jde o to, jestli tou láskou myslíš jen "trapný" vztah mezi mužem a ženou, nejlépe patřičně společensky uznávaný... ano, to je nasilí.... ale láska je široký pojem a v některých formách možná může fungovat i za absence násilí... a tentokrát ti dám i tip... za nulu uslintaností a pár myšlenek...

30.06.2016 14:28:10dát kritice tipagáta5

líbí se mi tentokrát všechno

30.06.2016 12:12:33dát kritice tipZdenda
Premyslet lze i beze slov. Verbalizace myslenek je casto jen zpetnym zametanim stop.
30.06.2016 10:30:44dát kritice tipKočkodan
Po tech heslech o méne slovech mám strach neco napsat. Tak uz radeji koncím...
30.06.2016 10:20:47dát kritice tipaleš-novák

a ještě jeden slogan by se hodil: více jídla - méně slov

30.06.2016 10:20:41dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

Přinášíš humor a radosti i bez bráníčku...a Holan měl /asi/ pravdu:)))Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.