Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 432 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+2 neviditelných
Plachonohá momí
datum / id13.07.2016 / 470170Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno644x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Plachonohá momí

Vrcholky Anděla

Přes vrcholky prsou jí vlaje látka, jako vlajka horského národa nejvýš světu. Kolem krku korálky, na znamení, že nehoruje pro války. Tak si z Anděla vyráží někam za svou, a já rád bych se k ní přitočil: Tímhle světem lepší je vyrážet ve dvou.


Japonská rosnička

Dívala se jako rosnička na žebřík, ta malá Japonka. Ústa do třešní a tvářičku do slunka. Vypadá lehce znaveně, jak asi dlouho už se toulá ulicemi tohohle města? Pražský chodec by jen mávl rukou a nabídl někdy na začátku příštího tisíciletí popovídat u kávy.


Smíchovské herny

Ze smíchovských heren vane duch fair play. Kotouče válejí splávek, je čas třešní, padnou? říká si čudák na vysoké židli a z cigarety potahuje pávek. No a pal dojdou, padnou, zarachotí mince a štěstíčko je na světě. Jenže tady štěstí nečeká, bestii je třeba krmit, dál, už hladově svítí švestkovýma očima do tmy a řičí. A ten chlapík krmí a krmí jak máma své mladé. Je to prostě pud. A pan majitel už má z kasičky sud.


Plachonohá momí

Špitají si ty dobré kamarádky, cesta tramvají je pro malou špitanou jako dělaná. Jemňounké pusinky si přikládají k uším a na srozuměnou se usmívají. Jedna se ožívá, v té žije plachonohá momí. Na náměstí Republiky, když vystupují, ta živoučká přitiskne svá prsa kamarádce k radosti. I mně k radosti.
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

13.07.2016 23:47:05dát kritice tipEvženie Brambůrková

Letné horké.*

13.07.2016 14:11:04dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

...bestie hladově svítí švestkovýma očima...a chlapík krmí... parádné příměry:-)))     a  světem se jde ve dvou lépe......

13.07.2016 13:41:22dát kritice tipDiana

:-) milé :-)*Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.