Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 443 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Živé alkoholy a schizofrenní Pýthie
datum / id25.07.2016 / 470580Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
zobrazeno1087x
počet tipů8
v oblíbených0x
Prolog

Sobotní zápisník, 23.7.2016.

Živé alkoholy a schizofrenní Pýthie

Malý perský škrt

Vyšli si k mekáči na kraji Mnichova, že si dají žemli a limonádu, namísto toho zažili kanonádu. Olověná čočka. A není to zrovna hezké, jako když se v zimě z nebe snáší bílá vločka. Ach Němci, ti nenapravitelní romantici, nejprve si z nenaplněných kolonialistických ambicí ze země udělali malý Orient a teď se diví tomu perskému škrtu přes jejich selankovité vidění světa.


Orchideje pleti

Na holých místech těla se jí tvoří mokřady potu, je to slaná líbeznice. A tak prosíš horko, ať nepolevuje a ještě víc dá ty ženské do mokra. Neboť vše stéká jedním směrem. (Dovětek o náhodě: večer hlásili ve zprávách, že v americkém státě New York na místě mokřadů nečekaně vykvetly miliony orchidejí.)


Mechanika lásky

Má pěkné vlasy a lehký kašel z horka, v tramvaji holka. Hrudníček na půl palce, zadek ale pořádné dva válce. Ten píst by potřeboval promazat, starostlivě poznamená mechanik lásky a toliko ze slušnosti začne pomalinku, těmi úžasnými vlásky.


Do růžova trsání

Na sobě má jedovatě růžovou tuniku a pod ní nahá prsa. A s nimi po večerech trsá. Tuniku už nepotřebuje, neboť je pak večer, a růžová tam na těch místech je ostatně taky. A můžeš z toho mít až smrt.


O rozehnání mračen

Jako by byl nejméně nahněvaný bůh a vystupoval z mračen nad Olympem. Mračňák. Je to ale jen nespokojený muž z pražské periferie. Jede teď z té indiány zabydlené prérie, aby se na nábřeží dotkl radosti boží. Zatím ji v malé předehře věcí příštích chutná z hrotků pod lehkými tričky dívek. 


Snubní večery

Ulice byly ještě žluté podvečerem, a někde i namodralé. Ženy v bílých halenkách odjížděly tramvajemi ke schůzkám. Půjdou pak snubním krokem někam k hájíčkům, kde budou zmilovány. Noc bude namodralá, a někde i nachová. Ráno pak jednu z nápadnic nalezne náhodný chodec, bude mít sváteční halenku v ústech a od pasu dolů nic. V noci byl přece hic, řekne si a rychlým krokem se dá k domovu.


Živé alkoholy a schizofrenní Pýthie

Rány večera chrlí první opilce, Václavák už je celý potřísněn těmi živými alkoholy. Hluk a otupělé tváře, karneval západní společnosti. Stojím na kříži, čekám na tramvaj, když ke mně přistoupí stará žebračka, cikánka, a říká, že do ní Češi zarazili sekáček. Já na to, že peníze nemám, a ona s výrazem schizofrenní Pýthie cedí mezi zuby, že je taky mít nebudu. Pohladí si nafouklé břicho a je pryč. 
Názory čtenářů (Skrýt smazané)

25.07.2016 19:11:33dát kritice tipMovsar

díky, evženie.

25.07.2016 18:40:11dát kritice tipEvženie Brambůrková

Zase jsem si tu našla pěkné postřehy.

Orchideje pleti  /T (ovšem dáma se nikdy nepotí).

My, lidé žijící na kraji města (ne na periferii), jsme bederní roušky nahradili pěknými oděvy od Čongů. Máme tu i civilizaci.

Jen ty tomahavky si necháváme zaseknuté na zádveří. :-)))

25.07.2016 18:35:09dát kritice tipMovsar

přátelé, někdo na sebe tu úlohu psát (i) o těchto věceh brát musí. ale můj názor je radikální: podle mého je celé umění erotické.

25.07.2016 18:16:04dát kritice tipbříza bělokorá

To neni kritika, prostě řikám, jak to čtu. 

Jinak jsem si všiml/a, že se ti tu toho do klávesnice loudí docela hodně, prsa třeba mnohem častěji než rýmy... Mezi A a S hrotky, mezi C a V přírodní pětky... Fuj, to bych teda nechtěla vidět... Na druhou stranu bych to docela rád viděl... ale psát na tom, to musí být očistec. 

25.07.2016 18:05:25dát kritice tipysslandia

niekedy obdivujem ako sa dajú prasačiny sofistikovane zakamuflovať..ako ked miesto buldozéra použikeš gps....ale celkom milé a gustovné čítaníčko

25.07.2016 17:12:25dát kritice tipMovsar

díky oběma květinkářům. a bříze/břízovi? za názor. taky na rýmy moc nejsme, ale když se mi vloudí pod klávesy, nechám je žít.

25.07.2016 17:10:46dát kritice tipRylwen

Za orchideje Tip

25.07.2016 16:43:16dát kritice tipbříza bělokorá

Ta první mě provokuje... ačkoliv asi souhlasím, že touha po absolutní otevřevnosti a nepředsudečnosti Evropu připravila o poslední zbytky pudu sebezáchovy (teda, pokud jsi to myslel takhle). Na druhou stranu mi Írán vždycky přišel dost kultivovanej. Nevim, asi mi vadí to selankovité vidění světa.

Poslední se mi líbí nejvíc, připomněla mi jednu báseň, kdy cikánka nabízí svoje služby a končí to větou potenciálního zákazníka: slečinko, přece byste nešla s takovou kurvou.

Rýmy mi připadají nadbytečné a spíš rušivé... ono vůbec rýmovat na vločku je sebevražda. Nevim, třeba to vůbec není podstatný v těchle útvarech, mě to prostě vadí. Zvlášť když si je dám vedle sebe (čočka - vločka, prsa - trsá).

25.07.2016 16:11:57dát kritice tipaleš-novák

orchideje v údolích...Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.