Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 431 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+2 neviditelných
Zlíchov jedna louže
datum / id09.08.2016 / 471137Vytisknout |
autorMovsar
kategorieMiniatury prozaické
zobrazeno663x
počet tipů5
v oblíbených0x
zařazeno do klubůDílo není v žádném klubu.
Zlíchov jedna louže

Zlíchov jedna louže

Zlíchov jedna louže. Za oknem v tamtom domě možná ještě kdosi pohledem po spodničce klouže. Ne, nešli nikam, řekli si před deštěm zůstat v peřinách. A dělají něco, jako když se popelí vrabečci v horké zemi. I ta nadýchaná země pod nimi už je celá horká.


Tygří tanečnice

Večer se mění v tygří tanečnici, své dlouhé nohy dává všanc, teď ale ještě někam pospíchá rozvlhlým Václavákem. Aniž by ovšem ztrácela glanc! Neboť tygřici dělá chůze i běh. A večer.. večer tanec nad kořistí.


Dvojka

Holka je drobounká číča s vlasy v mědi, úžasně bronzové pleti. Podle přízvuku je z Brna. Kluk, co jede s ní, má vlasy sešmodrchané, bradu obrostlou mandarínským vousem a na krku se mu bimbají těžké korále. Ale z Brna není. Povídají si o tomhle létě, jak má podobu října, a taky o koncertě, na který ona zrovna jede. Klacek se po ní sveze očima a v kontextu chladného počasí poznamená: „Tak máš bundičku..“ Slovo bundička mu rozvlní ústa, jako by se s ním v tu krátkou chvíli vyslovení stihl dobře pomazlit. 


S prsisky do pranice

S prsisky do pranice a tak vůbec, ta ženská hledá chlapa s velkým tělem a vysokým čelem. „V těle bude mít velké srdce a za čelem vysokou mysl,“ řekne svým kamarádkám za cukrárenské chvilky nad vanilkovým věnečkem a všechny se rozřehtají. Ten tajemný ženský svět, řekne si vedle sedící chlapík, zadívá se do výstřihu podivné mluvčí a nechá na chvíli rozbušit své velké srdce. 


Ilja Loženoj

Ilja Loženoj byl realitním makléřem celého světa. Kdepak Karlštejn, Ilja se rozhodl prodat Černé moře a taky Záhořovo lože. I on si ukládal ráno hodinku povinně volat do světa. Když mu pokládali telefon, říkal si jen tiše bože.. A věděl, že jeho vremja prijďot. Občas někdo namítl, že mu nesedí výměra užitné plochy, to se zdvořile omluvil a oplátkou nabídl na dně antické sochy. A taky míval tajemné telefonáty z Moskvy, to se klient ptal, jak je daleko s prodejem. Vždyť jsme se ložili, jako že se Ilja jmenuju, znělo obvykle na rozloučenou. A pan Vladimir Vladimirovič se rozesmál na celý kremelský palác. 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

11.08.2016 17:08:00dát kritice tipStázka
Líbí*
09.08.2016 23:07:18dát kritice tipGora
redaktor poezie a prózy

vrabci popeliví v horké zemi....vypíchnu já:-)

09.08.2016 21:14:15dát kritice tipblacksabbath

...do pranice...:-)))..................*/***

09.08.2016 21:10:25dát kritice tipMovsar

kéž ta by si chtěla hrát... koupil bych jí i nějaký pamlsek!

09.08.2016 21:09:00dát kritice tipKočkodan
Tygří tanečnice na mne nikdy neskočila, ale před několika lety to udělal na ulici zezadu tygr. Byl to však naštěstí pouze německý německý ovčák jménem Tiger a chtěl si jen hrát. To zcela nevylučuji ani u tvé tanečnice.


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.