Na Písmáku publikuje 50 tisíc autorů, 434 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Novinky #2 (28. 9. 2019)
Novinky (1. 8. 2019)

+12 neviditelných
Kdo je to homofob?
datum / id25.09.2016 / 472448Vytisknout |
autorMovsar
kategorieÚvahyDalší dílo autora
zobrazeno1131x
počet tipů8
v oblíbených0x
Kdo je to homofob?

Nedávno městem prošla demonstrace za respektování práv homosexuálů. Nerušena na místě samém, nicméně stále nahlížena jako něco nepatřičného a ve virtuálním prostoru napadána. Zamysleme se krátce nad tím, kdo je to homofob.  

Homofob kupříkladu brojí proti svatbám homosexuálů. Ptá se ale, zda existuje rozumný důvod nepřiznat homosexuálům právo na svatbu, řekněme právo na štěstí, romantický den v životě? Jistě takový důvod není (o adopcích by bylo možno vést spor). Takový homofob tedy je buďto a) hlupák, který zastává stanovisko, aniž by pro ně měl rozumný důvod, nebo b) zlomyslník, který druhým upírá právo na štěstí. Obávám se, že převažovat bude možnost a)

K adopcím: ani tady homofob nemá věc promyšlenu. Tvrdí, obvykle, že dítě bude nesprávně vychováno. Ovšem žijeme v době, kdy výchova v pdstatě neexistuje, ani heterosexuální páry ji nepraktikují, stačí pozorovat manýry dětí, snadno pak už dovodíme, že rodiče selhali. Pokud ale ani heteroseuálové nejsou schopni děti v dnešním světě vychovat, proč by na homosexuály mělo být naloženo břímě "správné" výchovy?

A konečně k argumentu symbolickému: homofobové často používají výraz "zničení rodiny", případně "zničení tradiční rodiny". Tento argument je asi ze všech nejslabší. Je faktem, že rozvodovost stoupá celorepublikově až k 60-70%. Rodiny, ona symbolická rodina, se ovšem ničí nikoli zásahem zvenčí, ale zevnitř: nevěrou, finanční krizí, alkoholismem, sváry nad (ne)výchovou dětí, nebo prostě jen rozmarem. Jak proti tomu prostestovat? těžko, a tak si homofob sžíraný nejistotou nad budoucností své vlastní rodiny najde zástupný objekt a ten obviní z "ničení rodiny".

Závěr: homofob je člověk omezený, myšleno omezený v rozvaze (případ  hlupáka), anebo emocích (případ zlomyslníka).

 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

27.09.2016 09:18:21dát kritice tipcareful

oprava: chlapi

26.09.2016 10:13:52dát kritice tipcareful

..jo a četla jsem někde, že v budoucnu budou moct mít možná dva chlapy dítě spolu...prý se nechá vyrobit vajíčko z nějaké buňky... takže adopce nebudou nutný... ani ženský nebudou nutný... konečně trošku rovná spúolečnost...můj sen!...škoda, že se nedožiju...tedy pokud nebude nějaká válka a tak a nevrátíme se na stromy a tak a tak (a tak)...

26.09.2016 10:00:20dát kritice tipcareful

(jinak původně si ta kámoška měla brát jinýho, ale ono to je nakonec jedno...ona je taková svatbomilná...tohle nebude její první a nejspíš ani poslední...)

26.09.2016 09:55:47dát kritice tipcareful

Tradiční rodina je umělý konstrukt... záleží jen na dohodě, co rodina má být...mně se vždycky líbila Draupádí..ta měla pět manželů...všichni byli polobozi a jak jim to fungovalo.:D

...manželství je spíš smlouva o majetku atd, nejen mezi těma lidma, ale i se společností..kdyby se to celý zrušilo, tak mi to vadit nebude, stejně je to opičárna...v létě se mi má vdávat kámoška a ten její to taky bere jako opičárnu a má z toho dost prdel... já se na to celkem těšim...se zas ožeru a bude tam hodně fotbalustů, páč se mají brát na hřišti....

26.09.2016 08:39:42dát kritice tipStázka

taky se jich zastávám, výchova v páru je buď špatná nebo dobrá a nezáleží na pohlaví vychovávajících .-)

25.09.2016 21:09:21dát kritice tipMovsar

vždyť jen tak kecáme. :-)

25.09.2016 21:06:10dát kritice tipaleš-novák

jen jsem se vyjádřil ve zkratce. tvůj pohled rozhodně není konzervativní. ale nemám náladu na velké polemiky, omlouvám se.

25.09.2016 20:58:31dát kritice tipMovsar

tak tos to vzal šmahem. nejsem homofil a ani homosexuál. přesto mám potřebu se jich zastat, protože ta sebranka, co jim chce práva upírat, je skutečně nebezpečná. a rozhodně nejsem bezbřehý liberál ve všem, v něčem naopak zastávám velmi konzervativní stanoviska.

25.09.2016 20:55:40dát kritice tipaleš-novák

homofilové chtějí povolit vše, homofobové zakázat vše.

Nakonec se sejdem na nějaké zlaté střední cestě.

25.09.2016 20:51:03dát kritice tipMovsar

to je v pořádku. pokud jsi ale zastala to netolerantní stanovisko, chtěl jsem jen vědět, co je za ním. každý máme nějaká přesvědčení, ta sama o sobě ale nejsou příliš podstatná, to jsou až důvody, které k nim vedou.

25.09.2016 20:43:25dát kritice tipEvženie Brambůrková

Někdy je lepší návody k zamyšlení nenabízet. Mám své názory a vím, proč je mám. Vytvářely se hodně dlouho a nebudu je měnit proto, abych byla za jednoho s někým jiným. O sexu toho vím dost.

25.09.2016 20:38:20dát kritice tipMovsar

je třeba ptát se: i hetero průvod tě rozrušuje? a taky: co nám ty průvody (u nás zatím jen homo, jako avantgarda) dávají? navrhuju třeba toto: radovat se z tělesnosti, objevit sexualitu jako něco, co nemusí nutně být skryto (pozůstatek starozákonního mýtu o hříchu). dávám tedy tento malý návod k zamyšlení.

25.09.2016 20:20:00dát kritice tipMovsar

mně se jeich průvod právě líbí, je to průvod pestrosti. v berlíně existovaly i love parade, na západě obecně existuje mnoho variant těchto sexuálně motivovaných heterprůvodů (key west např., je jich mnoho). v tomto jsme zemí skutečně ještě velmi zaostalou.  

25.09.2016 20:17:59dát kritice tipMovsar

o adopcích, jak i píšu, lze spor vést. to jediné, jak píšeš i ty, je k zvažování. vše ostatní je blbost. já mám prostě potřebu se homosexuálů zastat, protože mi ty útoky a ústrky připadají hloupé. tak sjem to tady udělal.

25.09.2016 20:15:28dát kritice tipEvženie Brambůrková

Nevadí mi lidé s odlišnou sexualitou, protože ti jsou sami o sobě stejní jako ostatní.

Vadí mi, že si na to vytvoří průvod a tam šaškují. Tam moje tolerance selhává. Myslím si, že to není nutné a mnozí to přehrávají.

Také nikam nechodím manifestovat, že jsem normální žena bílé pleti.

25.09.2016 19:39:04dát kritice tipbříza bělokorá
Jedinej argument, kterej mi v tyhle debatě kdy dával smysl je otázka přijetí dítěte vychovanyho lidma stejnyho pohlaví v kolektivu ostatních děti (z povětšinou homofobnich rodin)...argument mužského a ženského vzoru smysl dává, realita současných rodin je ale, jak píšeš, prostě jina... když už bychom jako rodiče chtěli být precizní, tak by od nás krom ženského a mužského vzoru bylo také pěkne, kdybychom každému ze svých dětí uměli zajistit bratra a sestru, což je pry z vývojového hlediska nejlepší... sice by to obnaselo mít čtyři děti, dvě dcery, dva syny, ale co bychom pro ty drobečky neudělali. No.
Těžko říct, proč to tak je, myslím, že hlavně proto, že většina lidí prostě povazuje za nejlepší ten vlastní způsob života a cokoliv jiného (neznámého) se jim těžko přijímá... prostě chcem žít svět, kterej známe, jakkoliv je nedokonalý.


Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.