Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 462 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Třetí parta - další úryvek
datum / id27.10.2016 / 473388Vytisknout |
autorGogin
kategorieMiniatury prozaickéDalší dílo autora
témaKaždodenní
zobrazeno1149x
počet tipů1
v oblíbených0x
Třetí parta - další úryvek

 

Čeká jedna z posledních větších akcí. Na místě byl už připraven  pro mne  cizí mladík. Kdo by normálně řekl, že je to zedník. Jenže kluk se nezdá, za chvíli jeho tempo sotva stíhám. Mladej, šikovnej, cihly mu jenom hrají.


A už pokládá poslední řadu. Jeho úkol končí. Za to pro mě má můj chlebodárce namyšlenou ještě nějakou další práci. Zedník odchází, já zůstávám. Ještě hodinku, možná hodinu a půl. Padla.


Vracím se obvyklou cestou, vcelku v dobré náladě.  Na stromech se už chvěje zežloutlé listí. Krajina se teď mění každý týden. Rychle projdu tunýlkem a už se blížím k nádraží.


Uvelebím se v hospodě a objednám pivo. Sotva stačím upít, když ucítím poklepání po ramenou. A hele! On zde kolega dnešního dne -  kluk, co před chvíli na hoře stavěl zeď.


Záhy se ukazuje, že vyzná nejenom v zedničině, ale i jinak... Prostě dokáže využívat příležitosti. Mohl se třeba pochlubit takovou nevídaností, jako  let na jeden den do New Yorku.


A tak se provykládáme až k hodině Há. Odcházím příjemně rozehřátej na zastávku trolejbusu, v hlavě ještě zbytky dnešního  dialogu.
 
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

27.10.2016 11:56:21dát kritice tipcareful

Pokud to je standardně dlouhá povídka, tak je zbytečný dělat z toho čalamádu. Hoď to prostě celý na hlavní stranu a uvidíš.

27.10.2016 11:45:15dát kritice tipGogin

díky za zastavení ... je to úryvek z mýho prvního pokusu o povídku...uveřejnil jsem tady celkem úryvky tři....aby nestála řeč :)

27.10.2016 11:45:07dát kritice tipblacksabbath

Dobrý den.....až k hodině H..............*/***

27.10.2016 11:40:08dát kritice tipcareful

..asi z něčeho delšího... gej to asi nebude, že?;(

Není jasné, proč by člověk do něj neřekl, že je zedník...

Jinak na tom není moc co kritizovat, tak jen poznámka mimo...

...ta "nevídanost" , kterou se chlubí:D...ty vado, to přímo nesnášim všechny tyhle vymaštěnce, co si vždycky chlubej, že byli v Austrálii, Mexiku nebo jiný zadeli a začnou to do mě hustit s tím, že mě to má asi děsně zajímat a oni tím, že tam byli, něco dokázali

.Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2022, provozuje Dobrý spolek, pravidla Pickup lines Letní dětský tábor